Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Z pewnością nie wybrano cię dla jakichś zalet, których by innym brakowało, a w każdym razie nie dla władzy lub mądrości. Skoro jednak zostałeś wybrany, musisz dać z siebie tyle siły, serca i rozumu, na ile cię stać." Gandalf do Froda, Władca Pierścieni

Temat: Ostatnia Pieśń Bilba - Informacje (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lancoltur
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 04-08-2022 21:00    Temat wpisu: Ostatnia Pieśń Bilba - Informacje Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Właśnie kończę prace nad pierwszą z trzech opowieści wchodzącej w skład książki, zgodnie z obietnicami w tą Niedzielę (ewentualnie Poniedziałek) otrzymacie fragment książki - Ostatnią Pieśń Bilba, z pięknymi ilustracjami, dwoma tłumaczeniami i przypisami. Zapisy rozpoczną się w ostatnim tygodniu sierpnia, a wysyłka w pierwszym tygodniu września. Zgodnie za namową Sirelle umieściłem na okładce większy obrazek (poprzedni miał 1200 x 600 px, a obecny ma 1600 x 800 px), co prawda, nie jest duża różnica, ale jednak, miejmy dobre nadzieje.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Powrót do góry

erui
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 165

Wysłany: 05-08-2022 10:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fajna okładka. Ilustracje będą kolorowe czy czarnobiałe? Od razu mówię że jestem zainteresowany.Dobra robota Lancoltur! Jestem za
Powrót do góry

Lancoltur
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 05-08-2022 11:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

erui napisał(a) (zobacz wpis):
Fajna okładka. Ilustracje będą kolorowe czy czarnobiałe? Od razu mówię że jestem zainteresowany.Dobra robota Lancoltur! Jestem za

Będą kolorowe. Dzięki za wsparcie, jakbyś chciał pomóc w projekcie, albo znał jakieś chętne osoby to daj znać. Każda pomóc milewidziana.

P. S. Wiesz może dlaczego tak długa trwa tutaj wysyłanie wiadomości na pv? Odpisałem jednej osobie pierwszego sierpnia i cały czas jest w zakładce: "Do Wysłania".
Powrót do góry

erui
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 05-08-2022 11:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czyli takie jak wcześniej pokazywałeś, tak? Podobają mi się, ale na pewno podniosą koszty projektu. Co do priva to musisz czekać aż ktoś przeczyta i odpowie. Tak to działa niestety. Nie wiem jak mógłbym pomóc. Jedyne co przetłumaczyłem Tolkiena to wiersz o Istarich. Dodałem poprawioną wersję w temacie: Beren i Lúthien, Dzieci Hurina oraz Niedokończone Opowieści. Edycją i redakcją też się nie zajmowałem. Moje teksty poprawia i redaguje żona (sprawozdania do pracy, bo twórczości literackiej nie uprawiam). Wychodzi na to że wesprzeć cię mogę tylko duchowo nie mam zielonego pojęcia, naprawdę nie wiem, mnie się nie pytaj .
Powrót do góry

Lancoltur
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 05-08-2022 14:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

erui napisał(a) (zobacz wpis):
Czyli takie jak wcześniej pokazywałeś, tak? Podobają mi się, ale na pewno podniosą koszty projektu. Co do priva to musisz czekać aż ktoś przeczyta i odpowie. Tak to działa niestety. Nie wiem jak mógłbym pomóc. Jedyne co przetłumaczyłem Tolkiena to wiersz o Istarich. Dodałem poprawioną wersję w temacie: Beren i Lúthien, Dzieci Hurina oraz Niedokończone Opowieści. Edycją i redakcją też się nie zajmowałem. Moje teksty poprawia i redaguje żona (sprawozdania do pracy, bo twórczości literackiej nie uprawiam). Wychodzi na to że wesprzeć cię mogę tylko duchowo nie mam zielonego pojęcia, naprawdę nie wiem, mnie się nie pytaj .

Będą takie jak pokazywałem, bo sama książka będzie miała w porywach z 200 stron, w dodatku tylko Ostatnia Pieśń Bilba jest ilustrowana, Nomenklatura WP to sam tekst, a w Droga Wiedzie w Przód i w Przód są tylko czarno-białe ilustracje, cena książki to 50-60zł. Napisałeś, że przetłumaczyłam wiersz o Istarich, więc mógłbyś spróbować, nie nalegam, ale przydałbyś się. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

erui
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 05-08-2022 14:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czytałeś to tłumaczenie? Tak w ogóle to fajnie by było gdyby parę osób to przeczytało i coś napisało o tym tłumaczeniu. Na razie brak odzewu. Wiesz, nie chcę podejmować się czegoś czemu nie podołam.
Powrót do góry

Danifae
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 18

Wysłany: 05-08-2022 15:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wygląda super!

W tłumaczeniu niestety nie pomogę, ale jakby trzeba było np. wyłapać literówki, przecinki albo po prostu przeczytać "świeżym okiem", to się polecam, trochę tekstów w życiu ogarniałam (choć nie zawodowo) Uśmiech

No i oczywiście zapisuje się na listę chętnych Śmiech
Powrót do góry

Lancoltur
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 08-08-2022 16:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ogólnie to mam kilka ogłoszeń:
1. Jako, że istnieją już 2 tematy to proponuję zrobić na tym kanale kanał informacyjny i ogłoszeniowym, na którym starajcie się nie pisać, a na tamtym kanale zrobić taki ala chat, wymiana poglądów i pytania.
2. Miałem wam dzisiaj opublikować całą Ostatnią Pieśń Bilba, ale jeszcze jej nie ukończyłem (praca w pojedynkę nie jest łatwa no i jeszcze są wakacje, więc nie zawsze jestem w domu). Ukończoną wersję dostaniecie najprawdopodobniej w piątek, może w czwartek jak się spręże, zostały mi jeszcze przypisy i własne tłumaczenie.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: Ostatnia Pieśń Bilba - Informacje (Strona 1 z 1)

Skocz do: