Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Kto był w Błogosławionym Królestwie, ten żyje w obu światach naraz i zarówno widzialnym, jak niewidzialnym siłom może przeciwstawić własną wielką moc." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Rings of Power zajawki (Strona 1 z 9)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6301

Wysłany: 05-02-2022 00:05    Temat wpisu: Rings of Power zajawki Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jako, że pojawia się coraz więcej informacji o serialu, niezależnie czego się po nim spodziewamy, to uznałem, że warto uruchomić nowy temat.
Pretekstem stały się plakaty z rękami w różnych konfiguracjach.
Niewątpliwy pozytyw, na który wskazują to różnorodność kostiumów, do których jak się wydaje przywiązano wiele uwagi. I to niewątpliwy plus.
Jednocześnie jest to sprytna zagrywka marketingowa. Plakaty niewiele zdradzają, ale przykuwają uwagę i wywołują dyskusje.
Nie zamierzam od nich uciekać i dama się uwieść marketingowi. I zacznę od pierwszego plakatu.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Na pewno nie Rohirrim ani Eothoed, bo to nie ta epoka ani Era, zakładając, że twórcy jednak się tym przejmują. Jeżeli tak to Edain z Rhovanionu, potomkowie Marachian, sojusznicy krasnoludów z Khazad-dum.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 4054

Wysłany: 05-02-2022 20:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To rzeczywiście chyba ktoś z Edainów, względnie z ludów, które nie dotarły do Beleriandu, ale też nie sprzyjały Sauronowi.

Warto dodać, że wszystkie zdjęcia są na Instagramie serialu:
https://www.instagram.com/lotronprime/
albo tutaj:
https://www.cbr.com/lord-of-rings-rings-of-power-character-posters/

Najłatwiej odgadnąć Saurona, reszta - nie wiem! Ale wykonanie - stroje, charakteryzacja rąk, same ujęcia - fantastyczne Jestem za

Np. czy to może być Galadriela?.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Perły i motyw Dwóch Drzew na rękojeści, kirys z wcięciem w talii. A może to liście ze Lothlórien? Wyraźnie złote i srebrne, dlatego pomyślałam o Drzewach Valinoru

Co do nazwy tematu - dodałabym Amazon Prime, chociaż na inne Rings of Power się raczej szybko nie zanosi. Przypięłam temat.

Edit.

Wygląda na to, że jest tam i Pengolodh lub ktoś z Gondolinu Love - w komentarzach użytkownik erikjampa odcyfrował elficką inskrypcję i brzmi ona "Plac królewski - widok z południa":
https://www.instagram.com/p/CZhPw5CDzis/c/17912154572197708/

Edit 2.
Poprawka, jest tam i napis "Eregion", więc to nie Gondolin Smutek Więcej na blogu Galadhorna:
https://tolkniety.blogspot.com/2022/02/g-i-p-rings-of-power-tengwar-ang erthas.html?m=1

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 06-02-2022 19:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To powyżej to bez dwóch zdań Galadriela.

Ten obrazek, który sam nazwałem Ar-Pharazon, okazał się dłońmi Gil-galada. Tak przynajmniej to zrozumiałem:

https://www.facebook.com/hashtag/lotronprime

Nie zgadł bym. Ten złoty entourage kompletnie nie pasuje mi do Gil-Galada, tak samo jak liczna biżuteria na palcach. Blękit/szafir/navy blue i srebro/platyna tak, ale nie złoto.

For the home of the holy
Powrót do góry

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 87

Wysłany: 10-02-2022 15:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Artykuł ze zdjęciami
https://www.vanityfair.com/hollywood/2022/02/amazon-the-rings-of-power- series-first-look?utm_brand=vf&utm_source=twitter&mbid=social_t witter&utm_medium=social&utm_social-type=owned&fbclid=IwAR2 mdaFthYJA28a2w6JY_z_e__QwRbpKHUER6vgeFjqzPUVl_veZiDTbKZc

vater
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 160

Wysłany: 11-02-2022 16:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No cóż...

II Era to akurat mój ulubiony okres. Jest w tym taki typ tajemnicy, który lubię. No i sam fakt, że II Era to pole dla wyobraźni. Poza ogólnym zarysem dziejów i znanym finałem, to właściwie niewiele wiadomo.

Te zdjęcia w sumie niewiele mówią, poza oczywistym i każdy się tego spodziewał (nawet jeśli wypierał). Tak właśnie twórcy postanowili przygotować widza przed szokiem zwiastuna, w którym zobaczymy czarne elfy, czarne krasnoludy, czarne hobbity. Ale kurde... dla mnie idealnym materiałem dla czarnoskórych aktorów byłby Tal Elmar i jego lud. Super postać o potencjale do rozwijania. No ale dobra. Zakładam, że gdyby nie te decyzje to serial w ogóle by nie powstawał.

I choć to zdjęcia promocyjne, nie kadry z filmu, to tutaj wcale mnie (ani nigdy u nikogo!) nie razie kolor skóry, ale bardziej charakteryzacja. No pan elef z tymi ciemnymi, gęstymi kędziorkami. Księżniczka kransoludów z takąż fryzurką.

Z drugiej strony, jak czytam wypowiedzi twórców to uznaje, ze oni doskonale znają materiały źródłowe i dobrze wiedzą co zmieniają. W sumie te pierwsze konkretne wpisy odczytuje jako "ej, my wiemy o co chodzi, ale musieliśmy to przerabiać na język filmu". Odnoszę się do zmiany linii czasowej. Nie oceniam, póki nie obejrzę.

Podsumowując:

+ pierwsza zajawka z płynnym metalem
+ klimatyczne plakaty z masą detali dla fanów
+ Galadriela <3

- sterylne zdjęcia jak z teatru
- dziwny Erlond (ale u Jacksona był takoż dziwny)
- charakteryzacja

W niedziele nocą zwiastun. Zobaczymy.
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 11-02-2022 20:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

vater napisał(a) (zobacz wpis):
Ale kurde... dla mnie idealnym materiałem dla czarnoskórych aktorów byłby Tal Elmar i jego lud. Super postać o potencjale do rozwijania. No ale dobra. Zakładam, że gdyby nie te decyzje to serial w ogóle by nie powstawał.

A w którym miejscu Tal-Elmar był czarny czy śniady?

Serial ponoć ma mieć 5 sezonów po 10 odcinków każdy odcinek po ok. godziny długości.

For the home of the holy
Powrót do góry

vater
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 160

Wysłany: 12-02-2022 00:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
A w którym miejscu Tal-Elmar był czarny czy śniady?

A ja tak sobie wyobrażam jego plemię - idące w "hawajską" urodę. Mogę być w tym odosobniony Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 12-02-2022 00:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

vater napisał(a) (zobacz wpis):
A ja tak sobie wyobrażam jego plemię - idące w "hawajską" urodę. Mogę być w tym odosobniony Z przymrużeniem oka

Jego lud/plemię tak, on nie. W końcu żeglarze z Numenoru w pierwszym momencie mylą go z Eldarem, zresztą w tekście jest jego opis. A w sumie i z ludem Hazada jest kiepsko, gdyż Polinezyjczycy nie mają obfitych bród.

For the home of the holy
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Rings of Power zajawki (Strona 1 z 9)

Skocz do: