Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Niebezpiecznie wychodzić za własny próg, mój Frodo - powiadał nieraz. - Trafisz na gościniec i jeśli nie powstrzymasz swoich nóg, ani się spostrzeżesz, kiedy cię poniosą. Czy zdajesz sobie sprawę, że to jest ta sama ścieżka, która biegnie przez Mroczną Puszczę, i że jeśli jej pozwolisz, może cię zaprowadzić aż pod Samotną Górę albo nawet dalej i w gorsze jeszcze miejsce?" , Władca Pierścieni

Temat: Oxonmoot Online 2020 Art Show - wystawa do 21.11.2020 (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3976

Wysłany: 21-09-2020 21:57    Temat wpisu: Oxonmoot Online 2020 Art Show - wystawa do 21.11.2020 Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tegoroczna konferencja Tolkien Society Oxonmoot odbyła się wirtualnie i taka też towarzyszyła jej wystawa prac tolkienowskich. Tym razem jednak wystawa potrwa do 21.11.2020 i od zakończenia konferencji jest dostępna dla wszystkich. To 118 prac 33 twórców z całego świata, w tym również prace moje i Sędziwojki, dlatego w naszym wspólnym imieniu zapraszam forumowiczów do obejrzenia wystawy Elfik

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

https://artspaces.kunstmatrix.com/en/exhibition/1421375/oxonmoot-online -art-show

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 09-11-2020 02:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1141
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 26-09-2020 11:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To było dla mnie nader ciekawe doświadczenie i powód do dumy! Cieszę się, że mogłam wziąć udział w wystawie, serdecznie dziękuję za to Sirielle! chwała wam, chylę czoła, dzięki

Prace zgromadzone z różnych części świata na wystawie prezentują różną tematykę i cały przekrój technik malarskich, zresztą sami możecie je zobaczyć. Uśmiech
Szkoda, że nie było obrazów Johna Howe, przyznam, że spośród trójki najbardziej znanych artystów tolkienowskich (Howe-Lee-Nasmith) jego chyba najbardziej mnie zachwyciły.
Gdy zobaczyłam obrazy Teda Nasmitha na tej wystawie, naszła mnie mała refleksja - kilkanaście lat temu zachwycałam się niektórymi jego pracami w Silmie, wtedy nawet śmiałabym o tym śnić o tym, że kiedyś moje prace będą wisiały na tej samej ekspozycji razem z jego twórczością. Podsumuję więc optymistycznym akcentem, czasem nawet te marzenia, o których istnieniu się nie wiedziało, jednak się spełniają! Elfik

Kolejny screenik z wystawy Uśmiech

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Kamila
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 118

Wysłany: 26-09-2020 18:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gratuluję Wam zaprezentowania swoich prac na tej wystawie Uśmiech

Nie wiem, czy czegoś nie doklikałam, ale oglądanie tej wystawy to dla mnie jak przeglądanie miniaturek w folderze z obrazkami (nawet po kliknięciu na dany obraz, gdzie niby jestem w widoku szczegółowym)... Nie jestem koneserem sztuki, ale czasem jednak miałabym ochotę przyjrzeć się jakimś szczegółom. Może to zabezpieczenie antypirackie, nie wiem...
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 27-09-2020 19:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kamila, Dziękuję Dziękuję Niestety, nie da się specjalnie nic powiększyć. Możliwe, że skrypt używa podanego rozmiaru pracy jako wytycznej rozmiaru obrazu na ścianie, niezależnie od rozdzielczości przesłanego pliku. To by tłumaczyło, dlaczego niektóre prace są wielkie, inne małe - takie są w naturze. Na szczęście każda praca jest opisana, więc znalezienie jej online powinno się udać - o ile jest zaprezentowana gdzieś indziej w sieci, rzecz jasna.

Mnie najbardziej się podoba widok wirtualnej sali wystawowej/muzealnej i oczywiście znakomite towarzystwo victory

Sędziwojka, tak to czasem bywa z marzeniami Uśmiech Prac Alana Lee i Johna Howe nie widziałam na konferencjach TS, ani kiedy byłam osobiście (2 razy), ani w spisie ilustratorów konferencji z ostatnich lat. Co nie znaczy, że ich tam nie było wcześniej. Nawet na jubileuszowej konferencji Tolkien 2019 w zeszłym roku, gdzie Alan Lee był obecny i robił prezentację o swojej twórczości jego prac nie było na wystawie. Ted Nasmith zaś często gości osobiście, głównie na dużych jubileuszowych konferencjach, a jego prace pojawiają się i na małym Oxonmoot. Do tego na Oxonmoot 2014 to były 2 oryginalne obrazy Love nie wydruki. Co do zeszłego roku nie mam pewności, ale za to w 2019 jego prac było znacznie więcej Jestem za Udało mi się wtedy zamienić z nim kilka słów, bardzo miły człowiek Uśmiech

Tutaj jest podsumowanie wystawy 2020 na filmie organizatorów, w tym i odrobina wirtualnego spaceru po galerii:
Gandalf na Cienistogrzywym https://www.facebook.com/Oxonmoot/posts/3524683300908504
lub https://www.facebook.com/Oxonmoot/videos/620482351934079/ Boromir
Niestety filmu nie da się wbudować w forum, ale powinien być widoczny dla każdego, bez względu na to czy posiada konto na Facebooku, czy nie.

Swoją droga, może ktoś z forumowiczów brał udział w samej konferencji 2020 i się podzieli wrażeniami? Oxonmoot online to coś nowego. Tym sposobem to było jak dotąd Oxonmoot z największą ilością uczestników - 534 osoby Jestem za

Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1141
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 28-09-2020 13:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kamilo, również dziękuję. Uśmiech
Sirielle, gratuluję rozmowy z Nasmithem! Śmiech Jestem za
Tez mi się podoba wirtualna przestrzeń wystawowa, ładnie to wygląda. Jednak faktycznie obrazy mogłyby być większe. Trudno przewidzieć, na ile widzowie będą chcieli szukać tych prac w innych miejscach w internecie.

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

dybuk
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 03-10-2020 19:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki za informacje i gratulacje!
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 21-10-2020 14:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

dybuk, dziękuję Uśmiech

Lepiej późno niż wcale - tam jest katalog wystawy, zatem można obejrzeć prace bez oprawy wirtualnej galerii 3D, co jest zdecydowanie prostsze np. na telefonie. Tam też jest dokładniejsza informacja o technice w jakiej praca powstała (w wersji 3D trzeba kliknąć dodatkowo na "i" w widoku zbliżenia pojedynczej pracy). W ten sposób trafiłam na kilka prac, które mi umknęły w wersji 3D mam pomysł!!!
Katalog:
https://artspaces.kunstmatrix.com/en/exhibition/1421375/catalog

Powrót do góry

igusiowa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 23-10-2020 14:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gratulacje wystawy. Wszystkie prace piękne, aż miło popatrzeć Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Oxonmoot Online 2020 Art Show - wystawa do 21.11.2020 (Strona 1 z 2)

Skocz do: