Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Tak to już jest, że o życiu szczęśliwym i radosnym nie ma wiele do powiedzenia, dopóki się nie skończy. Podobnie też cudowne i piękne dzieła same są swoimi pomnikami, dopóki istnieją i można je oglądać, a dopiero wtedy, gdy są zagrożone lub na zawsze zniszczone, zaczyna się je opiewać w pieśniach." O Doriath przed nastaniem Słońca i Księżyca, Silmarillion

Temat: Nowości Tolkienistyczne i Tolkienologiczne 2020 roku (Strona 1 z 10)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aegnor
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 06-01-2020 19:54    Temat wpisu: Nowości Tolkienistyczne i Tolkienologiczne 2020 roku Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pozwalam sobie na założenie nowego tematu, bo nie mam gdzie wrzucić informacji o nowej tolkienistycznej pozycji.

Na pierwszy kwartał tego roku wydawnictwo Zysk i S-ka zaplanowało wydanie książki Johna Gartha "Tolkien i pierwsza wojna światowa" (Tolkien and the Great War). Informacja podana za portalem Katedra.
http://katedra.nast.pl/ksiazka/16626/Garth-John-Tolkien-i-pierwsza-wojn a-swiatowa/

Aragorn7
Strażnik Północy

Wpisy: 813

Wysłany: 07-01-2020 12:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sam temat się przyda bo nowości miejmy nadzieję będzie w 2020 roku więcej, choć akurat o tej co piszesz jest już na forum - wpis przytoczył @Frangern - http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=142233#142233

Ja dodam po pierwsze okładkę tutaj :

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

oraz info, że Zysk i Spółka zapowiedziała tę pozycję już w grudniu w styczniowych zapowiedziach.
Jednak na teraz inne pozycje z ich listy są już potwierdzone z datami premier, ale niestety ta nie. Z tego raczej wniosek, że w styczniu raczej się nie ukaże.
Zapowiedzi - https://zysk.com.pl/category/zapowiedzi/
Powrót do góry

Aragorn7
Strażnik Północy

Wpisy: 813

Wysłany: 17-01-2020 08:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Znalazłem dziś informację, że data premiery to 29.02.2020.
Cena sugerowana to 54,90 w oprawie twardej.
https://bonito.pl/k-1124140-tolkien-i-pierwsza-wojna-swiatowa-u-progu-s rodziemia
Powrót do góry

Piotrowska
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 47

Wysłany: 18-06-2020 11:55    Temat wpisu: Wznowienie Z. Lichańskiego "Opowiadań o krawędzi epok' Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wydawnictwo DiG za tydzień, w czerwcu 2020 roku na prośbę fanów wznowi książkę prof. Jakuba Lichańskiego "Opowiadania o... krawędzi epok i czasów Johna Ronalda Reuela Tolkiena, czyli metafizyka, powieść, fantazja" z 2003 roku. To będzie wznowienie po 17 latach klasyki polskiej tolkienistyki (profesor Lichański <3), teraz nie do zdobycia na rynku. Wydawnictwo pyta uprzejmie o pierwszy rekonesans, ile osób byłoby zainteresowanych kupnem. Koszt to około 50 zł. Kiedy będzie już dostępna na stronie internetowej, dam znać! A czy Wy możecie teraz dać znać, kto sobie by taką książkę chętnie kupił?

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 304

Wysłany: 18-06-2020 16:21    Temat wpisu: Re: Wznowienie Z. Lichańskiego "Opowiadań o krawędzi ep Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Piotrowska napisał(a) (zobacz wpis):
Wydawnictwo DiG za tydzień, w czerwcu 2020 roku na prośbę fanów wznowi książkę prof. Jakuba Lichańskiego "Opowiadania o... krawędzi epok i czasów Johna Ronalda Reuela Tolkiena, czyli metafizyka, powieść, fantazja" z 2003 roku. To będzie wznowienie po 17 latach klasyki polskiej tolkienistyki (profesor Lichański <3), teraz nie do zdobycia na rynku. Wydawnictwo pyta uprzejmie o pierwszy rekonesans, ile osób byłoby zainteresowanych kupnem. Koszt to około 50 zł. Kiedy będzie już dostępna na stronie internetowej, dam znać! A czy Wy możecie teraz dać znać, kto sobie by taką książkę chętnie kupił?

Bardzo dobra wiadomość. Ja na pewno zakupię mimo, że mam pierwsze wydanie. Odnośnie tego wznowienia - okładka będzie taka sama? Będą jakieś poprawki np?
Powrót do góry

raymount
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 18-06-2020 18:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja również zdecydowanie zakupię. Mam tylko nadzieję, że wznowią ją ponownie w twardej oprawie...i że mimo wszystko zmienią tę ilustrację na okładce Z przymrużeniem oka

Może też warto ich zapytać o możliwość wydania także wersji elektronicznej? Ubolewam niezmiennie nad tym, że tak mało jest tolkienowskich ebooków na polskim rynku, a zabieranie pięknie wydanych książek np. na wakacje w wersji papierowej to kiepski pomysł. Stąd np. ucieszyło mnie bardzo, że "Tolkien i pierwsza wojna światowa" Gartha ukazała się zarówno jako ebook, jak i na papierze. Zasiliłem jednocześnie i fizyczne półki ...i wirtualne na swoim Kindle'u Z przymrużeniem oka

Piotrowska
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 18-06-2020 22:59    Temat wpisu: Re: Wznowienie Z. Lichańskiego "Opowiadań o krawędzi ep Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Antares napisał(a) (zobacz wpis):
Piotrowska napisał(a) (zobacz wpis):

Bardzo dobra wiadomość. Ja na pewno zakupię mimo, że mam pierwsze wydanie. Odnośnie tego wznowienia - okładka będzie taka sama? Będą jakieś poprawki np?

Szczegółów okładki nie znam, ale nie podejrzewam zmian ani poprawek, bo to jest raczej dodruk, nie wydanie poprawione.

Piotrowska
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 18-06-2020 23:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

raymount napisał(a) (zobacz wpis):
Ja również zdecydowanie zakupię. Mam tylko nadzieję, że wznowią ją ponownie w twardej oprawie...i że mimo wszystko zmienią tę ilustrację na okładce ;-)

Może też warto ich zapytać o możliwość wydania także wersji elektronicznej? Ubolewam niezmiennie nad tym, że tak mało jest tolkienowskich ebooków na polskim rynku, a zabieranie pięknie wydanych książek np. na wakacje w wersji papierowej to kiepski pomysł. Stąd np. ucieszyło mnie bardzo, że "Tolkien i pierwsza wojna światowa" Gartha ukazała się zarówno jako ebook, jak i na papierze. Zasiliłem jednocześnie i fizyczne półki ...i wirtualne na swoim Kindle'u ;-)

Ha! O wersję na czytniki możemy napisać do wydawcy, że są takie postulaty i życzenia czytelnicze :), bo wydawca jest naprawdę reaktywny - ten dodruk to wynik e-maila do DIG-u po jednej z dyskusji na fb, gdzie przypomniano książkę :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Nowości Tolkienistyczne i Tolkienologiczne 2020 roku (Strona 1 z 10)

Skocz do: