Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Ostatni Statek odpłynął z Szarej Przystani o jesiennym zmierzchu i płynął, dopóki morza Zakrzywionego Świata nie zapadły się pod nim, wichry kulistego nieba nie przestały go niepokoić, i uniesiony w przestworza ponad mgłami świata przeszedł na Prastary Zachód. Taki był koniec Eldarów w powieści i w pieśni." , Silmarillion

Temat: Nowości Tolkienistyczne i Tolkienologiczne 2020 roku (Strona 5 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6015

Wysłany: 25-06-2020 22:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

KZO nie wydadzą, gdyż jest to część HoME, a TE od dłuższego czasu ma politykę wszystko albo nic. Amber starał się o wznowienia, ale nie dało się. Może po śmierci Christophera to się zmieni, ale jeszcze nie teraz. Prędzej Hammond i Scull, pytanie czy byłoby na to wielu chętnych?
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 304

Wysłany: 26-06-2020 01:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
KZO nie wydadzą, gdyż jest to część HoME, a TE od dłuższego czasu ma politykę wszystko albo nic. Amber starał się o wznowienia, ale nie dało się. Może po śmierci Christophera to się zmieni, ale jeszcze nie teraz. Prędzej Hammond i Scull, pytanie czy byłoby na to wielu chętnych?

Myślę, że chętni się znajdą. Na przykładzie Węgier - wydano u nich całe HoME jakiś czas temu i wydaje mi się, że niedawno widziałem info, że planują dodruk egzemplarzy, których nakład się skończył.
Powrót do góry

erui
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 124

Wysłany: 26-06-2020 09:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dajmy znać wydawcom że jest spore zainteresowanie wyżej wymienionymi publikacjami. Może posłuchają?
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6015

Wysłany: 26-06-2020 11:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, że lepiej zacząć od zwrócenia uwagi na zapowiadana producję Hostettera, jej ewentualna dobra sprzedaż może zachęcić do zakupu całego HoME.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

michu
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 59

Wysłany: 29-06-2020 09:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

erui napisał(a) (zobacz wpis):
A może by tak jakaś petycja na facebooku? A Zyska można by pocisnąć w sprawie Księgi Zaginionych Opowieści i HOME? Albo chociaż o wydanie 3-tomowej edycji "The J. R. R. Tolkien Companion and Guide"?

Myślę, że śmiało możemy pisać. Może to sytuacja z tych "wystarczyło zapytać" Uśmiech.

O ile nie ma jakichś hocków-klocków z prawami autorskimi, wznowienie wydania to raczej prosty temat. Gdybyśmy zebrali grupę X ludzi (zależnie od wydawcy, można zapytać) i zamówili, to może uda się to przewalczyć.

Co Wy na to?

Na liście potencjalnie:
- Od Valinoru do Mordoru (Wydawnictwo M)
- Księgi Zaginionych Opowieści (AMBER)
- The J. R. R. Tolkien Companion and Guide (?)
- ... dopisujcie kolejne Uśmiech
Powrót do góry

DarekB
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 29-06-2020 10:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lata temu kupiłem Od Valinoru do Mordoru e-PUB. Leżała w plikach aż w końcu zapragnąłem ją sobie w 1 egz wydrukować jako książkę na półkę.
Okazało się, że nie jest to takie proste. Drukarnie i inni zajmujący się takim tematami twierdzą, że 1 egz nie zrobią lub nie mogą gdyż naruszają prawa autorskie itd.
Może mi ktoś polecić firmę, która zrobi mi książkę?
Powrót do góry

michu
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 59

Wysłany: 29-06-2020 15:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli chodzi o drukowanie książek to mam możliwość skorzystania z dużej drukarni, która bez problemu wydrukuje nam kilkanaście / kilkadziesiąt sztuk na preferencyjnych warunkach. Podstawą są jednak zgody od wydawcy. Piratów nikt nie będzie robił.
Powrót do góry

raymount
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 29-06-2020 15:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pamiętajcie tylko, że ebook "Od Valinoru do Mordoru" (mam razem z wersją papierową, więc wiem o czym piszę Z przymrużeniem oka ma wszystkie przypisy na samym końcu książki, co jest totalnie mało wygodne przy czytaniu (tym bardziej, że przypisów jest mnóstwo). Wersja papierowa ma je na dole każdej strony.

Stąd jak chciałem sobie oprawić u introligatora tę pozycję i też planowałem pierwotnie wydruk z ebooka (ten wątek: http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=6042 ) - to skończyło się finalnie na zakupie wersji papierowej jednak.

Pomijam też fakt, że ebooki nie są generalnie przystosowane do wydruku i sporo by trzeba w nich jeszcze podrasować, żeby to wyszło ładnie (podział stron, łamanie tekstu. Normalnie takie elementy są ustawiane automatycznie w zależności np. od rozmiaru czcionki ustawionej na czytniku. Przy wydruku trzeba to wszystko ustawić w pliku samemu. Np. przy użyciu jakiegoś Calibre).

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Nowości Tolkienistyczne i Tolkienologiczne 2020 roku (Strona 5 z 10)

Skocz do: