Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Hodowla młodych hobbitów wymagała wielkiej ilości paszy." , Władca Pierścieni

Temat: Nowości Tolkienistyczne i Tolkienologiczne 2020 roku (Strona 4 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michu
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 59

Wysłany: 23-06-2020 10:59    Temat wpisu: Re: Prof. Lichański już do kupienia Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

raymount napisał(a) (zobacz wpis):

Ja już mam to na szczęście pięknie oprawione na półce: http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=141759

Nieźle! wygląda to naprawdę elegancko, gdzie tak oprawiłeś? Uśmiech
Czy Zapiski Klubu Mniemań i fragmenty można jeszcze sciągnąć z Simbelmynë / forum Elendilion?
Powrót do góry

raymount
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 23-06-2020 12:35    Temat wpisu: Re: Prof. Lichański już do kupienia Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

michu napisał(a) (zobacz wpis):

Czy Zapiski Klubu Mniemań i fragmenty można jeszcze sciągnąć z Simbelmynë / forum Elendilion?

Dzięki. Oprawiłem w introligatorni "Piękne Książki". Co do "Zapisków" to w 30 nr Simbelmynë w całości było to opublikowane. Szczegóły na forum Elendili.

EDIT: Skleroza nie boli. Oczywiście dopiero po wpisie Riddicka przypomniało mi się skąd miałem ebooka z 30 nr Simbelmynë, który wydrukowałem przed oprawieniem. Zapisałem się niegdyś do Klubu Mniemań na forum Elendili Uśmiech

Ostatnio zmieniony przez raymount dnia 23-06-2020 15:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Riddick
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 118

Wysłany: 23-06-2020 15:02    Temat wpisu: Re: Prof. Lichański już do kupienia Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

raymount napisał(a) (zobacz wpis):

Ja już mam to na szczęście pięknie oprawione na półce: http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=141759

Całe Zapiski Klubu Mniemań są dostępne w numerze 30 Simbelmynë.
Więcej informacji jak go zdobyć w tym artykule i komentarzach do niego:
http://www.elendilion.pl/2018/03/31/wielkanoc-2018/
Powrót do góry

raymount
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 24-06-2020 10:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Do mnie dzisiaj Lichański dotarł. Twarda oprawa, szyta książka, tasiemka, porządny papier. Żadnych zmian względem wydania z 2003

Piotrowska
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 47

Wysłany: 24-06-2020 18:33    Temat wpisu: Pierwszy dodruk za płoty, drugi po 15 lipca Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witajcie,

W poniedziałek 22 czerwca poszedł w świat dodruk prof. Lichańskiego "Opowiadań o krawędzi epok i czasów..." Jak widać na obrazku, zamówienie złożone od razu pierwszego dnia przyniosło skutek. Dziś, trzeciego dnia, na stronie wydawnictwa jest już info, że książka będzie dostępna po 15 lipca 2020. To znaczy zapewne tyle, że dodruk 50 egzemplarzy zszedł na pniu i Wydawca robi kolejny. Jest to czysty, żywy dodruk bez absolutnie żadnych zmian - nawet nie jest zmieniona data wydania na 2020, tylko zostaje 2003! Nie wiem, kto tam co miał wyżej do okładki, przecież ten Frodo z rękoma w kieszeniach jest pyszny, a poza tym to już klasyk, sama Kasiopea! :love: Więc jeśli kto spragniony jeszcze zakupu, to trzeba poczekać do 15 lipca. A odpowiadając Michowi - po takim sukcesie sprzedażowym (no nie moim, ale DiG-u) na pewno będę pisać do wydawcy prof. Szyjewskiego o wznowienie "Od Mordoru do Valinoru" (#edit czy tam na... odwrót) - jeśli tylko jakieś skomplikowane prawa autorskie nie staną na przeszkodzie, to myślę, że w dobie koronowirusa taki pewniak sprzedażowy może być dla nich kuszący - o nas nie wspominając!

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

michu
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 59

Wysłany: 25-06-2020 10:25    Temat wpisu: Re: Pierwszy dodruk za płoty, drugi po 15 lipca Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Piotrowska napisał(a) (zobacz wpis):
A odpowiadając Michowi - po takim sukcesie sprzedażowym (no nie moim, ale DiG-u) na pewno będę pisać do wydawcy prof. Szyjewskiego o wznowienie "Od Mordoru do Valinoru" (#edit czy tam na... odwrót) - jeśli tylko jakieś skomplikowane prawa autorskie nie staną na przeszkodzie, to myślę, że w dobie koronowirusa taki pewniak sprzedażowy może być dla nich kuszący - o nas nie wspominając!

Zainspirowany Twoim społecznikowskim (i udanym:)) przedsięwzięciem już nawet napisałem do Wydawnictwa M, ale bez odzewu Smutek. Może spróbuj również? Napiszesz ładniej albo zobaczą, że kilka osób pyta wtedy presja większa. Uśmiech
Powrót do góry

Piotrowska
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 47

Wysłany: 25-06-2020 10:33    Temat wpisu: Re: Pierwszy dodruk za płoty, drugi po 15 lipca Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Piotrowska napisał(a) (zobacz wpis):
A odpowiadając Michowi - po takim sukcesie sprzedażowym (no nie moim, ale DiG-u) na pewno będę pisać do wydawcy prof. Szyjewskiego o wznowienie "Od Mordoru do Valinoru" (#edit czy tam na... odwrót) - jeśli tylko jakieś skomplikowane prawa autorskie nie staną na przeszkodzie, to myślę, że w dobie koronowirusa taki pewniak sprzedażowy może być dla nich kuszący - o nas nie wspominając!

Zainspirowany Twoim społecznikowskim (i udanym:)) przedsięwzięciem już nawet napisałem do Wydawnictwa M, ale bez odzewu :(. Może spróbuj również? Napiszesz ładniej albo zobaczą, że kilka osób pyta wtedy presja większa. :)

ta jest!

erui
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 125

Wysłany: 25-06-2020 17:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A może by tak jakaś petycja na facebooku? A Zyska można by pocisnąć w sprawie Księgi Zaginionych Opowieści i HOME? Albo chociaż o wydanie 3-tomowej edycji "The J. R. R. Tolkien Companion and Guide"?
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Nowości Tolkienistyczne i Tolkienologiczne 2020 roku (Strona 4 z 10)

Skocz do: