Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"(...)rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." Gildor, Władca Pierścieni

Temat: Jaka była rzeczywista moc Nazguli? (Strona 1 z 6)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
the_Aragorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 09-01-2002 17:58    Temat wpisu: Jaka była rzeczywista moc Nazguli? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

[Dyskusja wydzielona z: "Błąd Saurona"-Mod]

prawdziwy start tematu: 29.12.2001 (data z 2002 r. spowodowana konwersją starych wpisów do nowego engine forum) - elfy
---------------------------------------------------------
Z tego co się orientuję nazgule można było zranić tylko za pomocą broni elfów (i to tej zaczarowanej), dlaczego więc Sauron nie wysłał w dobrym momencie nawet nie dziewięciu, ale choćby trzech nazguli do Minas Trith, żeby zrobili zadymę i wybili całe miasto? Nie pamiętam, żebhy mieli tam broń elfów.

!! mín echedithar úm !! mín peliathar úm !!
Powrót do góry

Drops
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 09-01-2002 17:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do mojej opini, nie wiem nie mam ksiązki przy sobie ale wydaje mi sie że moc Nazguli była ściśle powązana z Jedynym, wkońcu sami zatracili sie przez własne pierścienie (a jak głosi najważniejszy wiersz Ei - "(...)jedem by rządzić wszystkim(...)")

Aszu
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 09-01-2002 18:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

IMO nie zrobil tego bo nie bylo mu to potrzebne. Gdyby tylko mial pierscien moglby to uczynic jednym skinieciem palca Z przymrużeniem oka Dlatego cala swoja sile skupil na jego poszukiwaniu (jednak niewystarczajaco sie przylozyl jak wiemy Uśmiech)

zaja
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 34

Wysłany: 09-01-2002 18:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sauron był strategiem i doskonale wiedział ze należy sie spodziewać wszystkiego.Dlatego do pierwszych ataków na gondor nie używał nazguli -wolał je mieć przy sobie i móc je wysyłać do innych celów(mięsem armatnim byli orkowie)
Powrót do góry

Crane
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50

Wysłany: 09-01-2002 18:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że nazguli można było "pokonać" także w inny sposób. Pamiętacie scenkę na Wichrowym Czubie? Tam Aragorn odpędzał nazguli ogniem. Albo jak nazgule wpadli do wody Uśmiech na brodach Bruiden i ich cielesność zginęła. Wydaje mi się że nazgule są w tym sensie podobne do Saurona, on też został pokonany ale nie zginął i podobnie też miała by się sprawa z nazgulami jeśli zaatakowali by Minas Tirith. Nikt by ich nie zabił, ale mógłby zniszczyć ich cielesną powłokę.
Powrót do góry

the_Aragorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 09-01-2002 18:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aragorn odganiał nazgule za pomocą ognia, ale te ostatnie też nim przecierz władały.

!! mín echedithar úm !! mín peliathar úm !!
Powrót do góry

Drops
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 09-01-2002 18:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nazgule władały ogniem, nie przypominam sobie (no ale może ja mam krótką pamięć Z przymrużeniem oka )

Ale wydaje mi sie także że Nazgule mogły zostać pokonane przez inne bronie od efiej ale opatrzone specjalnymi zaklęciami.

Co do cielesności Nazguli hmm oni byli niewidzialni a nad brodem zgineły ich wierzchowce, które były ich wzorkiem - same Nazgule byłu slepe jak krety, miały za to wspaniały węch (Nazgule nie krety Z przymrużeniem oka ).

Co do innych metod pokonania to Nazguli można było zniszczyć przy pomocy ognia (tu sie zgadzam) i imienia Elbereth (Gwiazda-królowa = Varda)

Neratin
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 09-01-2002 18:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nigdzie nie jest napisane ze Nazgűl mogly zostac zranione tylko bronia elfow- klaniaja sie popularne gry Z przymrużeniem oka
Eowin nie miala takiego ostrza, a mimo to jej sie udalo unicestwic Wodza....
Podobnie z imieniem 'Elbereth'- jakby rzeczy mialy byc takie proste, pokonanie Nazgűl wymagaloby tylko mocnych pluc Z przymrużeniem oka I co niby ma tu do rzeczy znaczenie imienia Elbereth, Elentari, czy jak tam chcesz?

Ich obecnosc pod Minas Tirith miala tylko znaczenie psychologiczne, a nie militarne. Od walki Sauron mial swoje armie.
I jakos nie wyobrazam sobie, by trzech Upiorow moglo wybic cale miasto. Nawet jesli mieliby do dyspozycji miesiac, a ludzie stali grzecznie w kolejce...

Zreszta, wbrew pozorom, Nazgul-hai nie byli tacy mocni. Bali sie swiatla slonca, ognia (ktorym nie wladali, wbrew przedmowcy), wody... ale to nie bylo problemem, bo z reguly nie musieli walczyc. Przeciwnik przewaznie sam uciekal- vide Eärnil, czy zaloga Osgiliath. Dlatego IMHO gdy tylko ktos stawial im opor, to tracili inicjatywe i glupieli. Slowa Wodza do Eowin to potwierdzaja... Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Jaka była rzeczywista moc Nazguli? (Strona 1 z 6)

Skocz do: