Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"(...)rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." Gildor, Władca Pierścieni

Temat: Patrick Curry Defending Middle-Earth Tolkien: Myth&Moder (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 139
Nieobecny(a): Nie ma mnie teraz na forum

Wysłany: 21-01-2012 19:36    Temat wpisu: Patrick Curry Defending Middle-Earth Tolkien: Myth&Moder Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakiś czas temu przeczytałem sobie zakupioną na Allegro pozycję okołotolkienowską pod wdzięcznym tytułem:

Defending Middle-Earth Tolkien: Myth&Modernity Patricka Curry'ego.

Jak widać po samym tytule książka skupia się na tematyce połączenia twórczości Tolkiena (głównie WP) z tematyką NewAge, ekologiczną jak również nowoczesnym koncepcjami zrównoważonego rozwoju.

Nie będę ukrywał, że książka podobała mi się. Pomimo, że Autor chwilami posuwa się zbyt daleko w swoich tezach to jednak całościowo pozycja ta "trzyma się kupy" i jedynie kilka (pod)rozdziałów jest takich sobie podczas gdy większość jest dobrym okołotolkienowskim czytaniem.

Myślę, że z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę każdemu, kto interesuje się tak ochroną środowiska jak i Tolkienem.

Naprawdę dobra, solidna książka Uśmiech

Iris Murdoch (1919–1999), Irish-born British novelist.
Chicago Review "The Sublime and the Good" (1959).
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: Patrick Curry Defending Middle-Earth Tolkien: Myth&Moder (Strona 1 z 1)

Skocz do: