Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"(...)rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." Gildor, Władca Pierścieni

Temat: Kraj czarnego i białego ogra; zaginione opowieści Hilarego (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Angbor
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 26-04-2011 20:45    Temat wpisu: Kraj czarnego i białego ogra; zaginione opowieści Hilarego Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy istnieją jakieś wiadomości dotyczące planów wydania tej książki w Polsce?
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6017

Wysłany: 26-04-2011 21:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No co ty? Tutaj to się wyda zielnik J.R. [sic!]Tolkiena, czy inne tego typu badziewia.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Angbor
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 26-04-2011 22:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Właśnie, niedawno oglądałem ofertę pewnej księgarni i widziałem tą publikacje; zaciekawiła mnie, ale nie z powodu abym chciał ją kupić, wręcz przeciwnie. Wydana tylko aby ogołocić czytelnika z kasy, firmując książkę słynnym nazwiskiem, w dodatku z błędem.

Jednak Polska odbiega od reszty Europy, potem się dziwić, że mamy niski poziom czytelnictwa...
Powrót do góry

Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 429

Wysłany: 24-09-2011 17:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy można prosić o przybliżenie Proooszę prooooooszę To znaczy, co to za książka, o czym traktuje? Gdzie można jej szukać. Przez dłuższy czas nie miałam dostępu do netu i jestem niedoinformowana Nie Nie Tak sobie piszecie jakby to wszystkim było wiadomo. Ładnie proszę.
Powrót do góry

Angbor
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 25-09-2011 17:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No to ja ładnie odpowiem Śmiech

http://www.elendilion.pl/2009/01/13/nieopowiedziana-historia-hilarego-t olkiena/

http://www.tolkien.cyberdusk.pl/index.php?function=show_all&no=721

Z tych linków możesz się czegoś dowiedzieć.
Powrót do góry

Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 429

Wysłany: 25-09-2011 18:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elfik Bardzo ładnie ci dziękuję, na Elendilon nie zaglądałam, ale ucieszyłam się niezmiernie z linka na cyberdusk, widać zwiadowcy Elronda wrócili
Aby inni zanim zajrzą na owe strony też jak i ja wiedzieli w czym rzecz pozwolę sobie zacytować
Ostatni Przyjazny Dom napisał(a):
Książka opisuje przygody z dzieciństwa Hilary'ego Tolkiena i jego starszego brata J.R.R. Tolkiena. W książce zostały wykorzystane własne słowa Hilary'ego z jego niedawno odnalezionych notatek oraz niepublikowana dotąd korespondencja pomiędzy obydwoma braćmi, listy ich ojca a także zdjęcia obydwu braci i ich rodziny. Książka zawierać będzie również kolorowe ilustracje Jefa Murray’a.

Chciałabym ją mieć, nawet gdybym miała długo czytać po angielsku. Im bardziej upływa czas, tym bardziej skłaniam się do takich wspomnień - wydawcy mają to do siebie, że ogałacają czytelników z pieniędzy, ale pieniądze są aby je wydawać, wydawcy, żęby wydawać książki, a czytelnicy aby Love zagłębiać się w lekturze zapominając o rzeczywistości i o tym, że ktoś im wyciągnął te pieniądze.
Przepraszam za dygresje, ale tamte informacje z linków są starsze , że książka ma być wydana. Już wiem o czym, ale czy, gdzie w Polszcze Proooszę prooooooszę

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: Kraj czarnego i białego ogra; zaginione opowieści Hilarego (Strona 1 z 1)

Skocz do: