Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Najważniejsze były same opowieści. Powstały w moich myślach jako rzeczy `dane` i, w miarę jak oddzielnie się pojawiały, tworzyły się między nimi związki. Absorbująca, choć stale przerywana praca (szczególnie dlatego, wyłączając nawet względy życiowe, że myśli ulatywały ku drugiemu biegunowi i podejmowały kwestie językowe): a jednak zawsze miałem poczucie zapisywania czegoś, co już gdzieś było `istniejące`, a nie `wymyślone`." List do Miltoma Waldmana, J.R.R. Tolkien. Listy

Temat: Nowe interesujące fora tolkienowskie. (Strona 2 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kirdan Angbandu
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 108

Nieobecny(a): tracing a sparrow on snow-crested ground

Wysłany: 18-08-2009 11:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A skąd się u mnie wziął Angband? Bo 'Kirdan' było już zajęte... Jestem rozwalony
Powrót do góry

Túrin Dagnir
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 328

Wysłany: 18-08-2009 12:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Jakiś czas temu na Elendili zarejestrowała się pewna Nifrodel. Od razu do niej napisałam z zapytaniem, czy jest tą samą Nifrodel, czy jakąś inną. Okazało się, że inną, ale sama uznała, że logiczniej będzie zmienić nick niż siać zamieszanie. Nie wiem, czy to zrobiła, bo generalnie należała do osób, które swoją karierę kończą przy rejestracji.

Rzeczywiście, dość niefortunny zbieg okoliczności, ale teraz chyba jest za późno, by coś zmieniali...

A to nie była Nifredil? No chyba, że była Nifrodel, a potem zmieniła na Nifredil.

Co do Łabędziej Przystani - napiszę to, co na LNDL. Zapewne wielu z Was kojarzy Forum Lothlórien? Otóż to forum jest po prostu reaktywacją tego ostatniego.
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6015

Wysłany: 18-08-2009 12:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie chciałbym, żeby ewentualna rozmowa o nowym forum skoncentrowala się na jednym wątku, bo nie taka, jak myśle była intencja Elbereth. Forum powstało, wygląda ciekawie, dziala preżnie i nalezy się tylko cieszyć, że ciagle sa ludzie, ktorym sie chce i probują zrobić cos nowego, coś swojego. Uśmiech

A to, ze zapewne przypadkiem nazwą i nickiem jednego z adminów nawiązuje do innego forum i innej osoby, to najwyżej drobna gafa, którą mozna załagodzić odpowiednim, krótkim wyjaśnieniem na tamtym Forum. I wszystko. Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Atharendil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 18-08-2009 16:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Odnośne nazwy. Jak ją wybrałem? Nie tak by chodzić po sieci i ściągać nazwy innych for itd. a po wolnych domenach oraz wybierając nazwy z Silmarillion. W ostateczności pozostały mi 3 nazwy. Alqualondë, Menegroth oraz Mithlond, ale że Alqualondë wydawała mi się nazwą taką baśniową, wyjątkową z tłumaczeniem Łabędzia Przystań, a domena www.nazwa.pl była wolna, postanowiłem ją użyczyć. Wybaczcie jeżeli to wyglądało jak jakieś ściąganie nazw, nie to było moim zamiarem. Jednakże skoro tamto Forum nie funkcjonuje od naprawdę dawna, musicie przyznać, to chyba miałem prawo ?
Odnośnie nicku Elbereth na Forum Alqualondë, wybaczcie, ale tak jak wspomniał Turin, Forum Alqualondë jest reaktywacją Lothlórien, no i osoby będące na tamtym Forum, przeniosły się w większości na to z tym samym nickiem. Prawdę mówiąc, ja waszej Elbereth (bez obrazy) nie znałem i nawet nie wiedziałem jakie nicki stacjonują na tym Forum, tak więc nie możecie mieć tego za złe że ktoś ma takie nicki, jak wasze, ale zaczerpnięte z dzieł J.R.R. Tolkiena. Wasza Elbereth dołączyła co prawda przed tym jak powstało Forum Lothlórien, a więc pierwsza wybrała ten nick, ale na tym Forum, a na Lothlórien, "nasza" Elbereth zarejestrowała się na tym nicku, na pewno nie myśląc że może na przyszłość jakoś "namieszać", albo że ktoś może się pomylić.

Ale według mnie nie ma co rozpatrywać tych samych nazw nicków, bo to większego sensu nie ma tak naprawdę, bo jest ogromna liczba użytkowników, na różnych forach tolkienowskich o takich samych nickach, ale nie mających ze sobą nic wspólnego jako osoby. Chociażby w tym przypadku nicki Elbereth.

Cytat:
Jedyna uwaga krytyczna jaka mam, to kwestia o ktorej wspomniala Elbereth. Było już forum o takiej nazwie i dobry obyczaj nakazywałby by admini nowego forum, o tym wspomnieli i okreslili relację obecnego forum do dawnego, tak by chociazby przypadkiem nie wprowadzac w błąd. Uśmiech

A więc jeżeli możecie, nie żebym się lenił, napiszcie mi jaką informacje w nowym Temacie, który stworzę do tego celu, mam umieścić odnośnie tego że to Forum Alqualondë nie jest kontynuacją tamtego Forum ? Domeny się różnią, szata graficzna się różni, praktycznie wszystkim się różni, oprócz właśnie tej nazwy zaczerpniętej z dzieł Tolkiena. Odnośnie nicków, to także mam wspomnieć o Elbereth czy już darujemy sobie skoro się wszystko wyjaśniło tutaj ?
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6015

Wysłany: 18-08-2009 16:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Atharendil napisał(a) (zobacz wpis):
Odnośne nazwy. Jak ją wybrałem? Nie tak by chodzić po sieci i ściągać nazwy innych for itd.

I nikt tutaj, Cię o to nie posądza. Tylko zwracamy uwage na pewne zbieżności, ktore mogą postronnych wprowadzac w błąd.

Cytat:
W ostateczności pozostały mi 3 nazwy. Alqualondë, Menegroth oraz Mithlond, ale że Alqualondë wydawała mi się nazwą taką baśniową, wyjątkową z tłumaczeniem Łabędzia Przystań, a domena www.nazwa.pl była wolna, postanowiłem ją użyczyć.

Bo jest piękna i baśniowa. Niewątpliwie jedna z najpiekniejszych nazw w dzielach Ttolkiena.

Cytat:
Wybaczcie jeżeli to wyglądało jak jakieś ściąganie nazw, nie to było moim zamiarem. Jednakże skoro tamto Forum nie funkcjonuje od naprawdę dawna, musicie przyznać, to chyba miałem prawo ?

Nikt nie twierdzi, że świadomie ściągałeś, nikt nie podejrzewa złej woli. W zaistniałej sytuacji miałes prawo wykorzystać tą nazwę. Ale warto zawsze odnieść się do tego co było. Powiedzieć, że było takie forum, że to nie jest jego kontynuacją, a zbieżność nazw jest przypadkowa. Uśmiech

Cytat:
Odnośnie nicku Elbereth na Forum Alqualondë, wybaczcie, ale tak jak wspomniał Turin, Forum Alqualondë jest reaktywacją Lothlórien, no i osoby będące na tamtym Forum, przeniosły się w większości na to z tym samym nickiem. Prawdę mówiąc, ja waszej Elbereth (bez obrazy) nie znałem i nawet nie wiedziałem jakie nicki stacjonują na tym Forum, tak więc nie możecie mieć tego za złe że ktoś ma takie nicki, jak wasze, ale zaczerpnięte z dzieł J.R.R. Tolkiena. Wasza Elbereth dołączyła co prawda przed tym jak powstało Forum Lothlórien, a więc pierwsza wybrała ten nick, ale na tym Forum, a na Lothlórien, "nasza" Elbereth zarejestrowała się na tym nicku, na pewno nie myśląc że może na przyszłość jakoś "namieszać", albo że ktoś może się pomylić.

Nie o to chodzi, bo to oczywiste, że nicki będą niestety się powtarzać. Mimo wielkiej ilości imion stworzonych przez Tolkiena, ich liczba jest ograniczona. Problem polega na tym że zbiegły się dwie kwestie: nazwa Forum i nick jednego z Adminów. W tej sytuacji osoba postronna, nie orientująca się w niuansach, tym bardziej moze pomyśleć, że nowe Forum jest kontynuacja starego. Ta sama nazwa, taki sam nick jednego z Adminow. I nie chodzi o zmienianie czegokolwiek, tylko odpowiedni Disclaimer, by sytuacja była jasna. Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Atharendil
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 18-08-2009 16:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Piszę właśnie informacje na forum Alqualondë, odnośnie tej sprawy, by wyprowadzić z błędu w razie jego zaistnienia. Ale i tak przepraszam twórców tamtego Forum, Elbereth oraz Elindil, za ten nieco niefortunny zbieg okoliczności. Jeżeli macie jakieś życzenie odnośnie umieszczenia konkretnej informacji w temacie na Alqualondë, to proszę abyście je przesłali mi na PW, a na pewno je umieszczę. Nie chcę aby między ludźmi, którzy interesują się tą samą dziedziną, twórczością Tolkiena, choć uczęszczają na innych forach, dochodziło do jakichś sporów i spięć. Lepiej tego unikać, bo tylko licho z tego wychodzi. Tak więc czekam i pozdrawiam wszystkich.

Po tym wypadku, myślę nad wprowadzeniem pewnej "tabelki" do profilu. Muszę to obmyślić, ale sądzę że będzie to dość przydatne i umożliwi dowiedzenie się takich informacji by nie mylić użytkowników z innych for. Uśmiech
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 18-08-2009 16:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja może trochę z innej beczki Uśmiech
Myślicie, że takie rzeczy jak nowe fora są potrzebne? I tak już dość zamętu wprowadza podział F1/F2. Mnie jako zwykłego szarego użytkownika często irytuje, że szukając jakiejś informacji albo tematu muszę skakać po dwóch forach, a co dopiero jak by się to rozbiło na 10 małych forum Zdziwienie Albo, że na obu się tematy pokrywają i muszę pisać 2x post Ratujcie bo go pobiję

'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

Atharendil
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 18-08-2009 16:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Myślicie, że takie rzeczy jak nowe fora są potrzebne?

Uważam że tak. Ale te tworzone na poważnie i mające wielkie założenia na przyszłość. Czasami świeża "krew" jest potrzebna. Pamiętajmy że powstają coraz to nowe pokolenia. Ale moje pytanie, mówimy o F1 i F2, a więc teraz ja, nie żebym miał coś wskazywać, albo mówić to jest be to jest cacy, ale skoro było F1 to dlaczego powstało F2 ? Przecież mogło być w sieci tylko F1 i zakazać prawnie by mogły powstawać inne fora o tej tematyce (ale to jest niemożliwe). A skoro mogło powstać F2, to także może powstać F3 i F4 jeżeli mają w założeniu być na przyszłość ogromną "organizacją". Ja dla naszego Forum na przyszłość, wierzcie lub nie, mam wiele pomysłów, by je wprowadzić. Jednakże do tych pomysłów, a na pewno do części, potrzebne będą fundusze, obecnie z mojej kieszeni, ale nie mówię tego by się chełpić, wybić i pokazać jaki to ja jestem dobry. NIE! Moim założeniem w tworzeniu tego forum i kosztów jakie miałem by serwer był dobry, było to, że niektórzy ze starych znajomych z forum Lothlórien, prosili, a raczej nakłaniali mnie by stworzyć takie forum. Ja także miałem taki zamiar, ale to dzięki nim ono powstało teraz a nie np. w Grudniu. Ja osobiście także dziękuję tym osobom, jeżeli to czytają na tym Forum to wiedzą że to do nich, że dali mi motywacji.

Pamiętajmy, że Hobbiton oraz Elendili także kiedyś zaczynali tak jak my, od początku, a teraz są ogromnymi forami o tematyce tolkienowskiej. Ja osobiście mam nadzieję, że Alqualondë także kiedyś dojdzie do takiej świetności. Wiedzcie, że wasze dwa fora, dla mnie są wzorem, a to jest już w pewnym sensie komplement i pochwała.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Nowe interesujące fora tolkienowskie. (Strona 2 z 4)

Skocz do: