Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Najważniejsze były same opowieści. Powstały w moich myślach jako rzeczy `dane` i, w miarę jak oddzielnie się pojawiały, tworzyły się między nimi związki. Absorbująca, choć stale przerywana praca (szczególnie dlatego, wyłączając nawet względy życiowe, że myśli ulatywały ku drugiemu biegunowi i podejmowały kwestie językowe): a jednak zawsze miałem poczucie zapisywania czegoś, co już gdzieś było `istniejące`, a nie `wymyślone`." List do Miltoma Waldmana, J.R.R. Tolkien. Listy

Temat: Nowe interesujące fora tolkienowskie. (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tratatatiti
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 18-08-2009 17:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kaile napisał(a) (zobacz wpis):

Myślicie, że takie rzeczy jak nowe fora są potrzebne?

A czy nowe sklepy są potrzebne? Nowe szpitale? Stacje paliw? Nowe drogi i nowe domy?
Przecież to już jest, po co więcej ma takie się mnożyć? Co?

Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 18-08-2009 17:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
więc jeżeli możecie, nie żebym się lenił, napiszcie mi jaką informacje w nowym Temacie, który stworzę do tego celu, mam umieścić odnośnie tego że to Forum Alqualondë nie jest kontynuacją tamtego Forum ? Domeny się różnią, szata graficzna się różni, praktycznie wszystkim się różni, oprócz właśnie tej nazwy zaczerpniętej z dzieł Tolkiena. Odnośnie nicków, to także mam wspomnieć o Elbereth czy już darujemy sobie skoro się wszystko wyjaśniło tutaj?

Jeżeli o mnie chodzi, to wszystko w porządku Uśmiech Jako, że obie nazwy - i Alqualonde i moje "imię" się zbiegły z Waszym forum to chciałam jedynie wyjaśnić, bo naprawdę pomyślałam sobie, że ktoś może pomylić, tylko w tym celu założyłam ten temat Uśmiech
W żadnym razie nie poczytałam nikomu niczego za złe Jestem za
Jeżeli zamiescicie krótką notkę na Waszym forum, że Alqualonde nie jest kontynuacją mojego Alqualonde, tudzież wspomnicie jeszcze o zbiezności nicków, to będzie mi tylko miło, ale jak tego nie zrobicie, też się nikt nie obrazi Z przymrużeniem oka

Osobiście uważam, że to dobrze, że powstają nowe fora - taki dopływ świeżego powietrza do Tolkienistyki, obfitującej przecież w różne - bardzej i mniej przyjemne wydarzenia. Więc oby mój temat tutaj przydał Wam tylko reklamy Śmiech

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 18-08-2009 17:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywiście bardzo fajnie, że powstają nowe inicjatywy, ja sama kilka lat byłam tylko biernym obserwatorem forum bez konta. Boję się tylko sytuacji w której będzie kilka dobrych forum a liczebność fandomu się nie zmieni, że ludzie się rozdzielą między fora i wszystkie staną się małe i martwe Smutek Bo chyba każdy, nawet skacząc po kilku forach ma jakieś swoje jedno ulubione Uśmiech A zwykłego użytkownika takiego jak ja konflikty F1/F2 nie interesują, ale przeszkadza mi ich efekt - podział i strata 'energii' na wzajemne uszczypliwości Uśmiech

Życzę powodzenia w prowadzeniu nowego forum Jestem za

Łojej to porównanie z drogami i szpitalami Uśmiech Szpitale trzeba modernizować, dróg ciągle za mało. Ale gdyby było 10 szpitali na mieszkańca, to by chyba wszystkie upadły Uśmiech

'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'

Ostatnio zmieniony przez Kaile dnia 18-08-2009 17:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 18-08-2009 17:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Atharendil napisał(a) (zobacz wpis):

Pamiętajmy, że Hobbiton oraz Elendili także kiedyś zaczynali tak jak my, od początku, a teraz są ogromnymi forami o tematyce tolkienowskiej. Ja osobiście mam nadzieję, że Alqualondë także kiedyś dojdzie do takiej świetności. Wiedzcie, że wasze dwa fora, dla mnie są wzorem, a to jest już w pewnym sensie komplement i pochwała.

Ja uważam, że to fajny pomysł, nowe forum, szczególnie, jeśli się ma na początek grupę przyjaciół i znajomych, którzy to forum rozkręcą, i dzięki temu przyciągną więcej forumowiczów. Moim zdaniem takie inicjatywy są wartościowe, bo im więcej możliwości wyrażenia swojej pasji, tym lepiej, tym łatwiej znaleźć swoje miejsce z fandomie, i takie forum, na którym można poczuć się jak u siebie. To nowe Alqualondë wygląda bardzo ładnie, i zajrzałam tam parę razy, przejrzałam niektóre tematy, i życzę, by forum rozwijało się, umacniało i by była tam miła, sprzyjająca dyskusji atmosfera Uśmiech Jestem za
Moim zdaniem im więcej tego typu inicjatyw, tym więcej ludzi dołącza do fandomu, i działa, tworzy, dzieli się swoimi przemyśleniami. Dla mnie to zupełnie naturalne, że powinno być więcej niż jedno forum, bo przecież wcale nie wszyscy na jednym forum muszą się dobrze czuć. Ważne żeby każdy mógł znaleźć miejsce przyjazne dla siebie. A poza tym, przecież można odwiedzać różne miejsca i forumować sobie na różnych forach jednocześnie Z przymrużeniem oka

Powrót do góry

Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 18-08-2009 17:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Właśnie doczytałam się na Alqualonde informacji o której wspominał Atharendil- moim zdaniem jest wyczerpująca i bardzo dziękuję Uśmiech Może kiedyś w wolnym czasie do Was wpadnę z jakimś zastępczym nickiem Z przymrużeniem oka
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wysłany: 18-08-2009 17:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja się chciałam zarejestrować i nie mogę. Forum identyfikuje mnie jako bota. Uśmiech Jaka jest ta odpowiedź na potwierdzenie tekstowe? oops, zawstydzenie
'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6015

Wysłany: 18-08-2009 17:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kaile napisał(a) (zobacz wpis):
Ja może trochę z innej beczki Uśmiech
Myślicie, że takie rzeczy jak nowe fora są potrzebne? I tak już dość zamętu wprowadza podział F1/F2.

Po pierwsze powstawanie nowych for jest nieuniknione. Bo w końcu nikt nikomu nie moze nakazać, przynależności do takiego czy innego forum. Byłoby to zwyczajnie głupie i bez sensu.

Po drugie dlaczego miałyby nie powstawać? Nie każdy musi sie dobrze czuć na już istniejących forach. Sa setki powodow, dla których ktoś może nie chcieć przynależć do ktoregokolwiek z istniejących for. To oczywiście wprowadza nieco chaosu, ale czy coś w tym złego. Przeciwnie twórczy nieład z którego rodzi się co jakis czas coś nowego. Powstawanie nowych for jest sygnałem, że pasja jest ciągle żywa, że ludzie lubią Tolkiena, interesują sie nim i chca sie dzielić swoją pasją. I nic w tym zlego, a że to sprawia troche trudności. A kto powiedział, że wszystko ma byc prosto?

Wielość i różnorodność sa dobre. Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wysłany: 18-08-2009 17:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie ma w tym nic złego, dopóki fora "pokojowo" współistnieją, we chwili jak zaczynają się wojenki, prześciganie w rankingach, bluzgi, na pewno to szkodzi. Mam nadzieję, że nic takiego się nie stanie, i podobne niezdrowe praktyki nie dotyczą środowiska tolkienowskiego Uśmiech . E, nie słuchajcie mnie, ja zawsze widzę wszystko w ciemnych barwach Uśmiech

Wykuty ze szczątków Narsila? - pytanie przy rejestracji, nie akceptuje mi odpowiedzi Nie Nie

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Nowe interesujące fora tolkienowskie. (Strona 3 z 4)

Skocz do: