Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Niebezpiecznie wychodzić za własny próg, mój Frodo - powiadał nieraz. - Trafisz na gościniec i jeśli nie powstrzymasz swoich nóg, ani się spostrzeżesz, kiedy cię poniosą. Czy zdajesz sobie sprawę, że to jest ta sama ścieżka, która biegnie przez Mroczną Puszczę, i że jeśli jej pozwolisz, może cię zaprowadzić aż pod Samotną Górę albo nawet dalej i w gorsze jeszcze miejsce?" , Władca Pierścieni

Temat: Ancalima - internetowy fanzin tolkienowski (Strona 6 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Halcatra
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 188

Wysłany: 15-03-2010 12:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Znany jest już spis treści trzeciego numeru Ancalimy:

Wstępniak - Paulina "Halcatra" Stefańska

Beowulf - fragementy - tłumaczenie i opracowanie Magdalena "Tallis Keeton" Kroczak

Wywiad z Jarosławem „Elkiem Bregaladem” Florczakiem - Dorota "Nólanis" Sułkowska
Wywiad z Januszem "Ivelliosem" Kamieńskim - Varne
Wspomnienia z Ardy 2009 - Rafał „Thoron” Przybylski
Refleksje po przeczytaniu szóstego numeru Parma Hereno Nalmiristo - Zofia „Cotsillë” Marduła
Gwaihir – jubileuszowo - Paulina "Halcatra" Stefańska
Inne oblicze Tolkiena, czyli garść refleksji po lekturze Legendy o Sigurdzie i Gudrun - Dorota „Nerya” Duszak
Hobbit w komiksie, czyli jak zarabiać na antykach - Dorota "Nólanis: Sułkowska
Inny nie znaczy gorszy – czyli nie do końca pozytywna recenzja Drużyny Pierścienia - Weronika "Lily" Piątek
Recenzja filmu Halifirien - Adam „Lord Ya” Kuziów
50 głosów, 3 twórców i duch opowieści. O adaptacji radiowej BBC - Magdalena "Tallis Keeton" Kroczak
Burza w szklance wody: ekranizacja Hobbita - Kruk
Dwanaście miesięcy z perspektywy fana J.R.R. Tolkiena - Piotr "Valandur" Mrowiec

O celowości poznania elfiej kultury - Dorota "Nólanis" Sułkowska
Tolkienowska Islandia - Magdalena "Tallis Keeton" Kroczak
„Sharkey” i „shaikh”, Saruman i Starzec z Gór – przypadkowe podobieństwo, czy subtelna aluzja? - Piotr "Valandur" Mrowiec
Sposób ujęcia wątków miłosnych u J.R.R. Tolkiena - Paulina "Halcatra" Stefańska

Światło w krysztale - Bonnie "Larner" Sherrell, tłumaczyła Magdalena "Tallis Keeton" Kroczak
Pień Żeglarzy - Paulina „Falmariel Calwen” Zabost
Śródziemie w obiektywie. Moje tolkienowskie inspiracje fotograficzne - Anita "Zâir Ugru-nad" Weber
Kurs Czarnej Mowy - wymowa - Kinga "Edhilgoth" Kitowska

Wywiad z Douglasem Kanem, autorem Arda Reconstructed - Paulina „Idrial” Najman
Arda Odtworzona – o powstaniu opublikowanego Silmarillionu - Nancy Martsch, tłumaczenie Jarosław "Noatar" Schramel
Refleksje nad Silmarillionem i Ardą Odtworzoną - Christina Scull (z pomocą Wayne’a Hammonda), tłumaczenie Jarosław "Noatar" Schramel
Refleksje nad Silmarillionem i Ardą Odtworzoną – odpowiedź czytelników na artykuł Christiny Scull i Wayne’a G. Hammonda z Beyond Bree - Jarosław "Noatar" Schramel

Kolejny numer Ancalimy - już niebawem! Z przymrużeniem oka

Ostatnio zmieniony przez Halcatra dnia 18-03-2010 18:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 841

Wysłany: 15-03-2010 15:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Widzę, że z każdym numerem "Ancalima" robi się coraz bogatsza Uśmiech
Tak trzymać Jestem za

Tallis, aleś zaszalała Jestem rozwalony

Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3976

Wysłany: 15-03-2010 15:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zapowiada się bardzo interesująco Jestem za Szczególnie ciekawi mnie wywiad z Kanem i artykuły dotyczące jego książki. Ale to nie wszystko, naprawdę ciekawy zestaw się szykuje Uśmiech

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1775

Wysłany: 16-03-2010 01:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zair Ugru-nad napisał(a) (zobacz wpis):

Tallis, aleś zaszalała Jestem rozwalony

Nudzi mi się na bezrobotnym Nic nowego - to trzeba się było wreszcie odważyć i po paru latach lenistwa coś skrobnąć Uśmiech A jeszcze mi parę pomysłów na artykuły, eseje i tłumaczenia zostało na zapas, albo prawie ukończonych lub zaawansowanych, albo tylko zanotowanych do pózniejszej obróbki.

A najbardziej ciekawią mnie te artykuły:

Wywiad z Jarosławem „Elkiem Bregaladem” Florczakiem - Dorota "Nólanis" Sułkowska

- bo chętnie się dowiem co się dzieje u Bielawian Uśmiech Którym jak zwykle cześć i chwała chwała wam, chylę czoła, dzięki

Inne oblicze Tolkiena, czyli garść refleksji po lekturze Legendy o Sigurdzie i Gudrun - Dorota „Nerya” Duszak

- bo nie czytałam LSG i może ta recenzja mnie do tego zachęci.

Inny nie znaczy gorszy – czyli nie do końca pozytywna recenzja Drużyny Pierścienia - Weronika "Lily" Piątek

- bo tytuł jest ciekawy, bo zawiera w sobie sprzeczność, przed myślnikiem jedno, po myślniku co innego więc ciekawa jestem jak to autorka potraktowała.

Recenzja filmu Halifirien - Adam „Lord Ya” Kuziów

- bo nie widziałam tego filmu, a interesują mnie wszelkie adaptacje wszelkich dzieł Tolkiena.

Sposób ujęcia wątków miłosnych u J.R.R. Tolkiena - Paulina "Halcatra" Stefańska.

- bo to temat mający już swe stereotypowe ujęcie i może ten art wprowadzi trochę świeżego powiewu?

Obawiam się też, że recenzja adaptacji BBC Sibleya zostanie słusznie wgnieciona w błoto, albowiem jest porównaniem 3 adaptacji - Sibleya, z Jacksonem i Bakshim. Albo raczej rzuceniem Sibleyem o tło z tamtych obu.
I, być może nie powinno się porównywać 3 różnych form... hmmmm... chociaż z drugiej strony to przecież ten sam tekst wyjściowy więc nie forma na którą
się adaptuje jest najważniejsza a to od czego się wyszło.
poz Uśmiech
tal

Halcatra
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 16-03-2010 16:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):
bo to temat mający już swe stereotypowe ujęcie i może ten art wprowadzi trochę świeżego powiewu?

Niestety, sądzę, że Cię w takim razie tekst rozczaruje Z przymrużeniem oka Bo w zasadzie to jest to bardziej próba zebrania wszystkiego razem do jednego wora Uśmiech W zasadzie tekst opracowywałam, przygotowując się do prelekcji na zeszłorocznym konwencie w Bydgoszczy. Raczej z myślą o osobach, które nie czytały zbyt wiele dzieł Tolkiena i mają dość ubogą wiedzę. Toteż jest to raczej podejście standardowe Uśmiech
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6016

Wysłany: 18-03-2010 15:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z checia przeczytam nowy numer. Wiele rzeczy zapowiada sie ciekawie, wiele wartych jest uopwszechnienia, jak chociaby teksty Hammonda i Scull, czy Nancy Martsch. Wywiad z Kane'em to tez moze byc gratka, ciekawe czy padlo pytanie, o to, czy sie staral o dostep do archiwaliów, a przynajmniej "The History of Silmarillion".

Ciekawia nie takze recenzje "Gwaihira" i "Parma Hereno Nalmiristo".

Niecierpliwie zatem czekam. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Halcatra
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 29-04-2010 15:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trzeci numer "Ancalimy" wreszcie w sieci. Uśmiech Wielkie dzięki dla Tavaro za wykonanie kapitalnej roboty Kwiatek

Numer można pobrać na naszej stronie internetowej:
http://bezkr.es/bt/ancalima/
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6016

Wysłany: 29-04-2010 16:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na razie tylko przejrzałem więc nie będę oceniał. No dobrze przeczytałem wywiad z Douglasem Kane'em. Ale to i tak za mało by wydawać jakiekolwiek opinie i oceny.

Tak pod względem wizualnym , jaki spisu treści czasopismo wygląda smakowicie. I chyba wykorzystam długi weekend , by je w spokoju przejrzeć.

W każdym razie gratuluje wydania kolejnego numeru "Ancalimy".

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Ancalima - internetowy fanzin tolkienowski (Strona 6 z 9)

Skocz do: