Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Najważniejsze były same opowieści. Powstały w moich myślach jako rzeczy `dane` i, w miarę jak oddzielnie się pojawiały, tworzyły się między nimi związki. Absorbująca, choć stale przerywana praca (szczególnie dlatego, wyłączając nawet względy życiowe, że myśli ulatywały ku drugiemu biegunowi i podejmowały kwestie językowe): a jednak zawsze miałem poczucie zapisywania czegoś, co już gdzieś było `istniejące`, a nie `wymyślone`." List do Miltoma Waldmana, J.R.R. Tolkien. Listy

Temat: Ancalima - internetowy fanzin tolkienowski (Strona 3 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klemenko
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 372

Wysłany: 18-07-2009 12:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że znacznie więcej napisałem Halcatrze w PW. Ble Ble ;D

Halcatra
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 188

Wysłany: 18-07-2009 16:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak, mam pw od Klemenko, nawet dwa i to dość istotne Z przymrużeniem oka

Elbereth, zapewne chodzi Ci o niepodpisany tekst E.H.? Jako redakcja uszanowaliśmy wolę autora i zamieściliśmy tekst pod fikcyjnymi inicjałami. Pozostali autorzy tekstów już się podpisali. Co do krótkich notek biograficznych - pomysł świetny, tylko nie wiem, czy nasza skromna załoga będzie chciała coś o sobie napisać, bądź żebym ja coś za nich napisała Z przymrużeniem oka Niemniej zaproponuję. Dzięki za pomysł Kwiatek
Powrót do góry

Tinwerína Míriel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 74
Nieobecny(a): wpatrzona w zachód słońca w Henneth Annun

Wysłany: 18-07-2009 23:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nieźle, nieźle Jestem za Gratuluję chwała wam, chylę czoła, dzięki Na początek o ilustracjach: ładne, a mnie szczególnie spodobały się trzy: okładka, "Drużyna opuszcza Lóthlorien" i "Mirkwood." Tekstów wszystkich jeszcze nie przeczytałam choć przejrzałam i zamierzam się zapoznać. W całości przeczytany jak dotąd ten o Cídranie. Jako że "Peoples of Middle Earth" jeszcze nie posiadam, dowiedziałam się ciut więcej o tej postaci. Ciekawy też wydał mi się tekst E.H. na temat kazirodczej miłości Túrina i Nienor.
Dodam, że pomysł na krótkie notki o autorach świetny.

A luz dos astros nos Mares Poentes.
Powrót do góry

Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 19-07-2009 12:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Halcatro, tekst podpisany E.H. jest tak charakterystyczny, że nikt chyba nie ma wątpliwości kto jest autorką Jestem rozwalony Ale notki biograficzne to serio fajna rzecz, niekoniecznie na początku ale potem jak już się czasopismo rozwinie. A Wasze zapowiada się naprawdę fajnie Uśmiech Jestem za
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 20-07-2009 14:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Życzę wytrwałości i czasu na przygotowanie kolejnych numerów pisma, mam nadzieję, że "Ancalima" będzie się rozwijać. Sama wiem, ile sił, wytrwałości, zaangażowania i pracy wymaga przygotowanie każdego numeru pisma, więc tym bardziej gratuluję pierwszej "Ancalimy".
Podobają mi się ilustracje Uśmiech Jestem za i komiks Z przymrużeniem oka jest super. Życzę też, by Wasi autorzy się rozwijali (czyt. rozpisywali z większym rozmachem Z przymrużeniem oka ), bo teksty pozostawiły niedosyt (za krótkie! Język ).

Powrót do góry

Nerya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 107

Wysłany: 20-07-2009 18:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co tu dużo mówić. Podoba mi się i to nawet bardzo. Wspaniałe ilustracje i bardzo ciekawe teksty. Gratuluję autorom pomysłu i wykonania.
Powrót do góry

Halcatra
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 188

Wysłany: 09-09-2009 18:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Prace nad numerem drugim cały czas trwają! Co prawda jeszcze dużo pracy przed nami, toteż nie będę nawet próbowała wskazać póki co daty ukazania się Ancalimy, w każdym razie szykujemy dla Was znacznie więcej tekstów niż w numerze pierwszym. Szykujemy też pewną niespodziankę... ale o niej napiszemy, jak numer będzie już gotowy Uśmiech

Do numeru załączony będzie dodatek specjalny z okazji premiery "Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi" z tekstami dotyczącymi serii Rowling, tak, co by miłośnicy Harry'ego mieli co poczytać, ale też, by i zatwardziali tolkieniści mogli choć troszkę poznać ten inny fantastyczny świat Uśmiech

Oczywiście cały czas jesteśmy chętni do podjęcia współpracy. Czekamy na Wasze propozycje, teksty, grafiki i inne cuda Uśmiech
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6015

Wysłany: 10-09-2009 23:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Halcatro nie przejmój się. Moim zdaniem i z mojego doświadczenia, lepiej nie robic mniej lub bardziej szumnych zapowiedzi i nie skałdać deklaracji, jeżeli nie masz pewności, że ich dotrzymacie.
I nie chodzi o nas, potencjalnych odbiorców, tylko o was tych co przygotowuja. Deklaracje, budują zobowiązania, a z nich wynika zdenerwowanie, które niszczy zapał.

Więc spokojnie nie składajcie deklaracji. Kiedy przygotujecie, wtedy będzie. Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Ancalima - internetowy fanzin tolkienowski (Strona 3 z 9)

Skocz do: