Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"(...)rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." Gildor, Władca Pierścieni

Temat: Aiglos nr 7 i dodruk numeru 2 (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6017

Wysłany: 17-02-2007 14:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Galadhorn napisał(a) (zobacz wpis):
Na razie dość owocnie dyskutujemy u Elendilich nt. treści streszczenia, która wydała mi się bardzo kontrowersyjna.

MumakiLe lubić kontrowersyjność. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
Aha, sam nie miałbym nic przeciw polemice z jakimś artykułem w Simbelmynë czy Gwaihirze na łamach Aiglosa czy innego czasopisma bez powiadomienia mnie o tym, że coś takiego będzie miało miejsce.

Tak na marginesie i off-topowo, może wiesz, co się dzieje z Gwaihirem nr 8, jestem o tyle zainteresowany, że miał być w nim mój tekst. Ale co wazniejsze były ciekawe teksty Elanor, Szyjewskiego, Neratina. Także TAO miał cos przygotować.

Cytat:
Nie uważałbym tego za kamień obrazy. Nie czuję się tolkienologiem i traktuję hobby dość luźno.

To rozumiem, ze tolkienolog nie może być wyluzowany. Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Super śmiech Ble Ble ;D

Ponadto jak do tej pory nie wykazywałeś wielkiego luzu, zwlaszcza w niektórych dyskusjach na tym forum i to nakazuje ostrożnośc w korzystaniu z twojej propozycji. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wpisy: 896

Wysłany: 17-02-2007 14:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L., nigdy nie widziałem ani jednego tekstu z tych, o których piszesz. Neratin (czy ktokolwiek inny, np. Ty) nigdy nam ich nie przekazywał. A zatem sprawa Gwaihira nr 8 jest wciąż otwarta. Czekamy na Wasze teksty.

Nie dostarczę Ci przyjemności przekomarzania się ze mną. Przykro mi tylko, że kolejny raz traktujesz mnie jak smarkacza. Smutno. Trudno. Mam nadzieję, że to się kiedyś zmieni. Wydaje mi się, że bardziej elegancką drogą zapytań o losy Twojego tekstu jest po prostu PW, mail lub rozmowa na gg. Wydaje mi się, że sam nie byłbyś najszczęśliwszy, gdybym na forum publicznym popędzał Cię w sprawie wydania Aiglosa. Byłoby to uznane za niegrzeczne - i słusznie. Dlatego proszę Cię na przyszłość, nie wywołuj mnie już nigdy na dywanik... Tym bardziej, że nie miałeś wcale pewności, czy wiem cokolwiek o losach Twojego artykułu.

Być może już w przyszłym tygodniu będę miał w rękach nowego Aiglosa. Wtedy chętnie wrócę do tematu błędnej interpretacji słowa sindarin.

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 17-02-2007 15:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L., nigdy nie widziałem ani jednego tekstu z tych, o których piszesz. Neratin (czy ktokolwiek inny, np. Ty) nigdy nam ich nie przekazywał. A zatem sprawa Gwaihira nr 8 jest wciąż otwarta. Czekamy na Wasze teksty.

Dziękuje za odpowiedź. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
Powrót do góry

Arathulion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24

Wysłany: 17-02-2007 18:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przepraszam za offtopic Jestem rozwalony ale pragnę zauważyć, że sprawa Gwaihira #8 wcale nie jest otwarta, bo ów stoi u mnie już na półce od chyba dwóch lat (zamieszczone są w nim teksty będące zapisami prelekcji z Seminarium Literackiego, które odbyło się w 2004 roku) ^^ Gdyby miał się ukazać następny numer, to byłby to :fanfary!: 9! Uśmiech

Galadhorn
Strażnik Północy

Wpisy: 896

Wysłany: 17-02-2007 19:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Araciku, wielkie dzięki za przypomnienie. Sam niestety nie posiadam ostatniego Gwahira (podarowałem komuś na jakimś konwencie), stąd to przeoczenie. Tak, oczywiście przed nami Gwaihir nr 9 i mam nadzieję, że praca nad tym numerem ruszy i w tym roku zostanie zakończona.

Zair, dziękuję za Twoje słowa i obiecuję, że nie dam się wciągnąć w żadną niemiłą wymianę zdań.

Pozdrowienia dla Wszystkich - Wasze recenzje numeru, którego jeszcze nie zakupiłem, czytam z największą uwagą. Już mi ślinka cieknie na myśl o lekturze tych interesujących artykułów. Czytajmy polskie fanziny tolkienowskie!

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 18-02-2007 13:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zair Ugru-nad napisał(a) (zobacz wpis):
Ogólnie rzecz biorąc w ostatnim Aiglosie, w moim osobistym rankingu na pierwszym miejscu jest artykuł "Oczarowanie entów: Muzyka Drzew". Artykuł mnie osobiście oczarowuje (co jednak nie znaczy że mam coś z Enta Jestem rozwalony ) Oprócz tego, że rozbudza on moją wyobraźnię przyrodnika (mniejsza o to, iż bardziej się znam na przyrodzie tzw. nieożywionej Język), ujmuje mnie samym faktem zupełnie innego podejścia do zagadnienia - pomimo w pełni naukowego warsztatu. mam pomysł!!!

Przyznam szczerze, że miałem duże wątpliwości, czy ten tekst powinien się pojawić w Aiglosie. Własnie dlatego, ze jest mało tolkienowski. Lubię wycieczki na obrzeża tolkienistyki, gdzie zajmujemy się punktami stylu świata przedstawionego i rzeczywistego. Ale ten wydawal mi się zanadto odlegly od tolkienistyki, czy tym bardziej tolkienologii.
Tekst ten i jego opublikowanie przeforsowala Nifrodel wieeeeeeeeeelgachny uśmiech. I okazało się, ze miała rację. Wiem, że będą osoby, ktorym może sie nie spodobać, ale w końcu czasopismo nie jest do tego, zeby wszystko, wszystkim się podobalo.

Cytat:
Tekst zachwycił mnie jeszcze z jednego powodu - dlatego, że znalazł się właśnie wśród ściśle tolkienistycznych artykułów. I dlatego, że, choć nie związany ściśle z tolkienistyką, jest na swój sposób niesamowicie spójny z ideami Legendarium. Dla mnie jako kogoś ciągle poszukującego tego, czego moim zdaniem w kronikach Legendarium brakuje oraz skłonnego do polemiki z Szanownymi Kronikarzami Z przymrużeniem oka ten artykuł jest prawdziwą ucztą intelektualną Uśmiech Rządzę

Ciesze się, że Ci się podobał. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Paradoksalnie, tym bardziej, że miałem watpliwości, czy powinniśmy go publikować. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
Powrót do góry

Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 429

Wysłany: 18-02-2007 16:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Drzewa? Drzewa! Love Serduszka Dziękuję, że to co wyżej zostało napisane Uśmiech uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy
Chyba jednak hmmmm... jeeeeej! skaczę z radości postaram się o ten numer chociaż jestem taka powolna Tom Bombadil Tak musimy, to znaczy muszę to mieć Uśmiech to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę my to znaczy ja chcieć to mieć Uśmiech chwała wam, chylę czoła, dzięki
Powrót do góry

Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 429

Wysłany: 25-02-2007 16:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uśmiech Przepraszam, że piszę jeden post pod drugim, ale chciałabym zostać zauważona Uśmiech i otrzymać dość szybko odpowiedź Proooszę prooooooszę
M.L napisał swego czasu, że esej "Tolkien, a mit o Atlantydzie ukaże się w Aiglosie najprędzej 5. Wiem, to było dawno, ale ja przedtem o tym nie wiedziałam i teraz przeglądam spisy treści Aiglosów i nie mogę się doszukać Proooszę prooooooszę Proszę więc o łaskawą odpowiedź gdzie można ten esej przeczytać - i już z góry chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki
Mam nadzieję, że ten tekst jest dostępny gdziekolwiekbądź. Proooszę prooooooszę
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Aiglos nr 7 i dodruk numeru 2 (Strona 2 z 3)

Skocz do: