Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"(...)rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." Gildor, Władca Pierścieni

Temat: Znak rozpoznawczy fanów Tolkiena (Strona 1 z 5)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Earnil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 83
Nieobecny(a): w górach, będę jak wróce :D

Wysłany: 02-04-2006 18:30    Temat wpisu: Znak rozpoznawczy fanów Tolkiena Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przeszukałem forum i mam naddzieje ze temat sie nie powtarza Z przymrużeniem oka

Widziałem już gdzieś na necie taką propozycję żeby stworzyć taki symbol dzięki któremu fani twórczości prof. Tolkiena mogli by się rozpoznawać. Przecież niekiedy mieszkamy niedaleko siebie, widujemy sie codziennie w pracy czy w szkole, a nie wiemy że mamy taką samą pasję. Myśle że fajnie by było idąc ulicą zobaczyć kogoś i wiedzieć żę on też kocha literaturę Mistrza. To powinno być coś niewielkiego, coś co zwykłemu człowiekowi nie będzie zbytnio rzucać się w oczy jednak każdy wtajemniczony będzie wiedzieć o co chodzi Uśmiech np. JRRT napisane tengwarem Fëanora lub coś wym rodzaju.

Może coś takiego już istnieje, nie wiem ale czytałem o takiej propozycji i mi się spodobała.

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2731
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 02-04-2006 20:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może zamiast wprowadzać coś nowego, warto wykorzystać po prostu monogram J.R.R Tolkiena:

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 221

Wysłany: 02-04-2006 20:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A właśnie a propo monogramu Uśmiech

Wie ktoś czy gdzies można dostać takie naszywki?? Kilka razy próbowałem sobie samemu wyszyć i przyczepić do plecaka, ale krawiec ze mnie taki jak za przeproszeniem z koziej d...y trąbka Jestem rozwalony

A jeśli chodzi o rozpoznywanie się. Ilekroć widzę kogos w miarę wyglądającego tolkienowsko (np. wczoraj facet z mieczem w autobusie w Gliwicach) to przysuwam się i zaczynam nucić jakąś balladę np. o Gil-galadzie i patrzę jaka jest reakcja. Niestety nikt dotąd nawet na mnie nie spojrzał Smutek

Powrót do góry

Earnil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 83
Nieobecny(a): w górach, będę jak wróce :D

Wysłany: 02-04-2006 20:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

a gdyby ten koleś w Gliwicach miał taki znaczek to inna sprawa;)
nad powyższymi symbolami już sie zastanawiałem i doszedlem do wniosku że chyba ktoś ma na nie prawa autorskie skoro tak trudno dostać naszywki z tym symbolem Smutek Ale trzeba coś poszukać Uśmiech

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1232

Wysłany: 02-04-2006 23:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Earnil napisał(a) (zobacz wpis):
nad powyższymi symbolami już sie zastanawiałem i doszedlem do wniosku że chyba ktoś ma na nie prawa autorskie skoro tak trudno dostać naszywki z tym symbolem Smutek

masz rację, właścicielem tego znaku jest Balrog Tolkien Estate Balrog Nic więcej chyba nie trzeba dodawać Uśmiech

Sam pomysł mi się podoba Jestem za ale w dalszej fazie analizy Pserwa jego atrakcyjność istotnie podupadła gdy zastanowiłem się nad tym, że każdy będzie mógł sobie taki znaczek przyczepić, wydrukować, skserować albo co gorsza kupić np. w kiosku RUCH Jestem rozwalony Pserwa Pewnie stałoby się to kolejnym gadżetem bo po filmach (btw: "I survived Peter Jackson" Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech ) środowisko lokalnych bublarzy itp. ma już obcykane nazwisko Tolkien i jeszcze przez najbliższe 10 latek będzie wyczulone jak Balrog na zapach Gandalfa Pserwa na trickensy w stylu możliwości wznowienia kart w chipsach z wizerunkami Drużyny albo samoliżące się Nazgule na świecących kubkach z gnutellą Pserwa czy też zalanie wspomnianym tu "tolkienowskim" znaczkiem kiosków przyprzystankowych Jestem rozwalony
"Poproszę 2 bilety ulgowe, mydełko Fa i znaczek tolkienowski bo mi się stary już wytarł całkiem" Pserwa

Sry Z przymrużeniem oka ale ja wysiadam Jestem rozwalony

Imho jednak najlepszy jest tradycyjny sposób odkrywania że tolkieniści są wśród nas wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Po prostu przypadkowa rozmowa Uśmiech

szalcia
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133

Wysłany: 03-04-2006 16:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak dla mnie fajnym znakiem byłaby gwiazda Earendila. Myśle, że jest dobrze znana i chyba nie ma na nia wykupionych praw autorskich. A poza tym to bardzo ładny znak.

Pozdrowienia victory

...
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król tułacz wróci na stolicę."

† Arek Gołaś †
Powrót do góry

Kristof
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 279
Nieobecny(a): Zaglądam tylko w tematach TFowych

Wysłany: 03-04-2006 16:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiecie co, słyszałem, że na Allegro jest koleś, który wyrabia na zamówienie naszywki dowolne - sam je robi, trzeba mu tylko dać wzór.

Jasne, że to Balrog TOLKIEN ESTATE Balrog Ale ludzie chodzą z naszywkami różnych zespołów i nikt się ich nie czepia... Może nie byłoby tak źle?

Na zachód wysyła!
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 03-04-2006 20:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nikt się nie czepia, ale TE na pewno będzie Jestem rozwalony

zamiast naszywki, widziałby mi się malutki znaczek w kształcie liścia z Lorien - taki do przypięcia do płaszcza, tuniki, swetra czy bluzy - nie rzucałałby się w oczy, nie trzea by było się tłumaczyć z "co to za śmieszny znaczek masz naszyty?" Język

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Znak rozpoznawczy fanów Tolkiena (Strona 1 z 5)

Skocz do: