Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"(...)rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." Gildor, Władca Pierścieni

Temat: Śladami Tolkiena (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 04-09-2005 23:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy ktoś już na Forumie podawał tego: http://www.chem.ox.ac.uk/oxfordtour/tolkientour/index.html linka? Wydaje mi się, że nie, funkcja "szukay" nie wyszuknęła...
Można tam obejrzeć miejsca, w których Tolkien mieszkał. Dookólne, czyli 360 Jestem za stopni w cieniu Jestem rozwalony
Obiektyw panoramiczny, więc boki zdjęcia rozjeżdżają się Pserwa ale wrazżenie poza tym fajne Uśmiech
Aha: wymaga zainstalowania Kwiktajma Ble Ble ;D

Powrót do góry

Adiemus

Wysłany: 22-02-2006 21:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak to mówią w kraju Tolkiena, better later than never Jestem rozwalony
Przyjazd Smoczycy zmobilizował mnie do wygrzebania zenita z głębi szafy, odkurzenia go Pserwa i dopstrykania filmu oraz oddania go do zdevelopmentowania Super śmiech . W związku z tym mogę te obiecane (tak dawno, że już pewnie zapomnieliście Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!! ) parę fotek zamieścić.

Parę słów komentarza: wielki garaż Tolkiena na fotce nr 1 się nie zmieścił w całości; widać tylko jego fragment Język .
A tak poza tym, to chyba za mało czasu minęło od śmierci Mistrza; taki R.L.Stevenson, mimo że mieszkał tutaj znacznie krócej (tylko 2 lata) ma i ulicę i ogród-muzeum sobie poświęcony (fotki w załączniku). Stevenson to ten od "Wyspy Skarbów" i doktora Jekylla (to dla niezorientowanych Jestem rozwalony )

Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2731
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 22-02-2006 21:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adi Piwko Świetne zdjęcia Rządzę Jestem za
Dzięki za podróż po Poole a zwłaszcza za zdjęcia wąwozu Branksome Chine na tyłach domu Tolkiena, którym lubił spacerować do morza - nie przypuszczałam, że jest to tak klimatyczne miejsce Tiaaaa

Ps. Jeśli chcesz, możemy dorzucić do biografii na Hobbitonie Uśmiech

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Adiemus

Wysłany: 24-02-2006 18:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przejrzałem na spokojnie płytkę ze zdjęciami i odkryłem jeszcze kilka, które zrobiłem z myślą o zamieszczeniu tutaj, a które jakoś umknęły przed dodaniem do poprzedniego posta Język
1. Winter Gardens -budynek teatru wspomniany przez Carpentera w "Biografii"
Cytat:
Even by the standard of English seaside towns, Bournemouth is a peculiarly unlovable place, an urban sprawl that owes most of its architecture to the late nineteenth and early twentieth centuries, an anaemic English equivalent of the French Riviera. Like the majority of south-coast resorts, it attracts the elderly in large numbers. They come to spend their last years in bungalows and villas, or as residents in faded hotels where they are welcomed in winter but where the weekly rates rise sharply during the summer season. They take the air along the sea-front at East Cliff or West Cliff; they patronise the public library, the Winter Gardens, and the golf course; they stroll among the conifers ofBoscombe and Branksome Chine; and eventually they die.
. Nie wiadomo, czy JRRT "patronował" teatrowi, ale skoro w biografii jest wzmianka... sfotografowałem. Budynek jest zaniedbany i -jak się zdaje- nieużywany; ostatnio rozmaite burzymurki wpadły na pomysł, żeby go rozebrać i na jego miejscu zorganizować coś innego. Byle nie kolejnego McKaczora Jestem przeciw
2. Ogrody w centrum Bournemouth - możliwe, że JRRT spacerował tutaj wraz z Edith, bo to parę minut od hotelu Miramar; miła alternatywa, jeśli nad morzem wieje zbyt mocno. Myślę, że za czasów Tolkiena nie było tutaj tylu budek z lodami i czipsami Jestem rozwalony same ogrody są miłe w odbiorze.
3. W Londynie jest tak jak u nas, ale na południu Anglii nazwy ulic umieszczane są mniej więcej na wysokości kolan. Znacznie lepiej widać je z samochodu (i bezpieczniej, kierowca nie musi łba zadzierać Pserwa ). No i wiele z tych tabliczek występuje w postaci ozdobnej, jak ta na fotce.
4. Co jeszcze mi się spodobało, to przystanki autobusowe. Najczęściej mają ścianę od strony jezdni (przejeżdżające samochody nie ochlapują w czasie deszczu oczekujących) i wyświetlacz informujący, co teraz przyjedzie i za ile minut Jestem za Pytanie za 10pensów: ile czasu przetrwałyby takie wyświetlacze na przystankach w Katowicach, Łodzi czy Nowej Hucie? Złośliwy uśmiech

Powrót do góry

Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 788

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 18-07-2006 19:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Polecam książkę Mathew Lyonsa "There and Back Again: in the footsteps of JRR Tolkien", opisuje, z punktu widzenia osobistych wizyt, miejsca związane z Tolkienem w Anglii, od czasów młodości po koniec życia.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Śladami Tolkiena (Strona 2 z 2)

Skocz do: