Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"(...)rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." Gildor, Władca Pierścieni

Temat: GWAIHIR magazyn tolkienowski Śląskiego Klubu Fantastyki (Strona 4 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marigold
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 09-08-2008 10:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miło mi powiadomić, że redakcja zakończyła prace edycyjne nad kolejnym numerem Gwaihira Uśmiech [GWAIHIR nr 9], premierę numeru zaplanowano na POLCON-ie w Zielonej Górze.
M.
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6017

Wysłany: 09-08-2008 10:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

GRATULACJE!!! brawo Jestem za chwała wam, chylę czoła, dzięki

Mam nadzieję, że jeszcze przed oficjalną premierą będzie można zapoznać się z technicznymi szczegółami. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Wiem, że zastanawialiście się nad zmianą formatu pisma i ograniczeniem tekstów praktycznie tylko do artykułów, esejów i recenzji. Czy to już teraz? Czy dopiero od przyszłego numeru?

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Halcatra
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 188

Wysłany: 24-08-2008 10:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na Elendilionie Galhen podał zawartość dziewiątego numeru.

Galhen napisał(a):
Już niebawem będzie dostępny nowy numer Gwaihira. Po trzyletniej przerwie doczekaliśmy się kolejnego, dziewiątego numeru. Zawiera on cztery artykuły:
Damian Kalemba, Od słowa do słowa. Znaczenie doświadczenia wiary w interpretacji twórczości J.R.R. Tolkiena
Piotr Florek, O redagowaniu Tolkiena. Część pierwsza: przed-teksty, po-teksty i para-teksty
Michał Leśniewski, Ile średniowiecza w dziełach Tolkiena?
Jan Oko, Realizacja powołania a odkrywanie własnej tożsamości na podstawie dzieła literackiego J.R.R. Tolkiena
Numer ubogacają grafiki autorstwa:Ninquelen, Eaneli i Małgorzaty „Marigold” Pudlik.
Kolejne numery mają ukazywać się już co roku i zawierać więcej artykułów, nie tylko związanych z twórczością Tolkiena, ale także innych twórców fantasy. Mamy nadzieję, że numer się wam spodoba. Numer będzie można nabyć na stronie http://sklep.elendili.pl.
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 25-08-2008 17:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niecierpliwie czekam. Trochę szkoda, ze nie ma recenzji, ale wiem, że Galhen przejął Gwaihira w ostatniej chwili i sam numer był szykowany w tempie ultraekspresowym. Z chęcia zobacze finalny efekt.
Nie ukrywam, ze najbardziej interesuje mnie tekst Neratina. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy

Ostatnio zmieniony przez M.L. dnia 04-11-2008 13:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 03-09-2008 11:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wczoraj dotarł do mnie autorski egzemplarz "Gwaihira". (Wielkie dzięki Melinir chwała wam, chylę czoła, dzięki ) Nie zdązylem jeszcze calego przeczytać, ale musze powiedzieć, że to miłe uczucie trzymać go w ręku. Ma ładną okładke autorstwa Ninquelen i piekne ilustracje, w wiekszosci autorstwa Marigold. Mi sosbiście najbardziej się spodobały "Wędrowka elfow", "Varda i Manwe", oraz "Błyszczące Jaskinie". Z czterach tekstów, na razie przeczytałem dwa. Tekst ks. Damiana Kalemby, to dobry przeglądowy artykuło, o ty jak doświadczenie wiary zaistniało w roznych interpretacja ch twórczosci Tolkiena. Niezależnie od drobnych uwag i wątpliwości, jakie mam po lekturze, tekst z czystym sercem moge polecić.
Troszkę obawiałem sie tekstu Piotra Florka (Neratina, choć w tym wypadku bez nicka). Nie mam i nigdy nie miałem watpliwości co do jego wielkiej wiedzy i erudycji, ale temat trudny i powiem wprost, bardzo łatwo możnaby było zanudzić. Tymczasem autoir nie nudzi. Przy całej erudycyjności, przy tym że tematyka nie należy koniecznie do najbardziej pasjonujących, tekst jest ciekawy, mądry i dobrze napisany. Na pewno godny polecenia. Na kolejny tekst spuścmy zasłonę milczenia. A lektura ostatniego tekstu, autorstwa Jana Oko 'Galhena' jest jeszcze przede mną.
Nie chce na razie, tu i teraz mowić o błędąch czy niedociagnięciach, których zreszta wiele nie ma. Widac jednak pewne piętno pośpiechu, w którym "Gwaihir" został przygotowany. Ale powiem wprost, po latach niebytu, to piętno nie jest niczym złym, przeciwniedaje nadzieje, że "Gwaihir" okaże się tyleż orłem co feniksem.

Gratulacje i powodzenia na przyszłość.

For the home of the holy
Powrót do góry

Elring
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 284

Wysłany: 10-09-2008 12:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy "Gwaihira" można w jakiś sposób kupić? Sklepik na Niezapomince nie działa, w każdym razie mnie wyskakuje takie coś:
FATAL ERROR: register_globals is disabled in php.ini, please enable it!
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 11-09-2008 08:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fragment odpowiedzi Tomasza Gubały na liście mailingowej Parmadilich.

Cytat:
Pozostali będą mogli składać zamówienia przez sklepik, prawdopodobnie od przyszłego tygodnia. Po ostatnich zmianach na serwerach firmy hostingującej system przestał działać ale Athrandir już pracuje nad przywróceniem go do życia. Jeżeli z jakieś przyczyny to by się nie udało "Gwaihira" będzie można zamawiać zwykłym e-mailem. Z tego co pamiętam cena 7 zł+koszt wysyłki.

For the home of the holy
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 02-08-2009 01:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie potwierdzone oficjalnie wieści wskazują, że GWAIHIR nr 10, jest w trakcie obróki redakcyjnej, z dużymi szansami na publikację na najbliższy, łódzki Polconu.

Mam nadzieję, że to nie plotki. Trzymam kciuki. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: GWAIHIR magazyn tolkienowski Śląskiego Klubu Fantastyki (Strona 4 z 6)

Skocz do: