Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Nie do nas należy decydować o czasie...Jedyne co możemy zrobić, to decydować o tym co zrobić w czasie, który został nam dany." , Władca Pierścieni

Temat: Miesięcznik ZNAK 09/2004 nr 592, Tolkien - Powrót Mitu (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Firiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 160

Wysłany: 29-09-2004 14:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak to nieaktualna? Zdziwienie
A to: http://www.znak.com.pl/znak/index.html

Ja "Znak" kupiłam w krakowskiej księgarni tego wydawnictwa na ulicy Sławkowskiej. Można tam nabyć także numery archiwalne, więc pewnie będzie można kupić ten numer także później.

Galadhorn
Strażnik Północy

Wpisy: 896

Wysłany: 07-10-2004 10:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zapraszam do wysłuchania audycji radiowej o Tolkienie i o wrześniowym Znaku. Dnia 20 września b.r. o godz. 21.30 w katowickim Radiu eM (107,6 FM) można było wysłuchać audycji i dyskusji z cyklu "Kto czyta nie błądzi" o wrześniowym numerze Znaku, który - jak wiemy z powyższych wpisów - poświęcony był Tolkienowi. Gośćmi w studiu byli: Michał Bardel (sekretarz redakcji Znaku i tolkienista), Wit Szostak (autor fantasy i tolkienista), Andrzej Kowalski (szef Sekcji Tolkienowskiej ŚKF, tolkienista), Ela Gepfert (prezes ŚKF, tolkienistka), Piotr Cholewa (tłumacz i członek ŚKF) i ja. Dzięki uprzejmości redakcji Radia eM możecie wysłuchać audycji ściągając plik z Niezapominki.

Uwaga, plik ma aż 76 MB, ale wysiłek się opłaci. Otrzymacie możliwość wysłuchania w dobrej jakości audycji trwającej około 90 minut.

Miłego słuchania! Uśmiech

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry

Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 590

Wysłany: 19-08-2005 12:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Galadhorn napisał(a) (zobacz wpis):
Zapraszam do wysłuchania audycji radiowej o Tolkienie i o wrześniowym Znaku. Dnia 20 września b.r. o godz. 21.30 w katowickim Radiu eM (107,6 FM) można było wysłuchać audycji i dyskusji z cyklu "Kto czyta nie błądzi" o wrześniowym numerze Znaku, który - jak wiemy z powyższych wpisów - poświęcony był Tolkienowi. Gośćmi w studiu byli: Michał Bardel (sekretarz redakcji Znaku i tolkienista), Wit Szostak (autor fantasy i tolkienista), Andrzej Kowalski (szef Sekcji Tolkienowskiej ŚKF, tolkienista), Ela Gepfert (prezes ŚKF, tolkienistka), Piotr Cholewa (tłumacz i członek ŚKF) i ja. Dzięki uprzejmości redakcji Radia eM możecie wysłuchać audycji ściągając plik z Niezapominki.

Uwaga, plik ma aż 76 MB, ale wysiłek się opłaci. Otrzymacie możliwość wysłuchania w dobrej jakości audycji trwającej około 90 minut.

Miłego słuchania! Uśmiech

Mógłby mi ktoś podać linka do tego nagranie Proooszę prooooooszę , bo nie mogę go znaleźć na Niezapomince.

Z góry dziękuje

chwała wam, chylę czoła, dzięki Z przymrużeniem oka

-Albert Einstein
Powrót do góry

Ring
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 617
Nieobecny(a): Operacja Tolk Folk 2012 może...

Wysłany: 19-08-2005 14:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oto link Mellornie Uśmiech

http://home.agh.edu.pl/~evermind/archiwum_j.htm

Wpisz w Find np. "Radia Em" i gotowe

Ring

Powrót do góry

ladysherlockian
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 123

Wysłany: 29-03-2014 15:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli ktoś jeszcze nie czytał, to wydanie można znaleźć w całości w internetowym archiwum Znaku: http://www.miesiecznik.znak.com.pl/archiwumcyfrowe/x00s/2004/592.pdf - naprawdę warto się zapoznać z zawartymi w tym numerze artykułami. Wydaje mi się, że eseje dosyć dobrze zniosły próbę czasu, nie zdezaktualizowały się mimo odkrycia nowych tekstów Tolkiena. Artykuł Szyjewskiego ze "Znaku" nie zastąpi lektury jego książki "Od Valinoru do Mordoru" niemniej jednak może być dobrym wprowadzeniem do pracy badawczej tego autora.

"(...)The book of memory
Can still be read but there is nothing more to write."
Jonathan Bate
Powrót do góry

michu
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 59

Wysłany: 05-11-2020 00:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czołem!
Odgrzebuję i odkurzam temat! Uśmiech

Czy ktoś posiada ten numer ZNAK w pdf i mógłby udostępnić? Link podany w poście wyżej już nie kieruje do tego numeru niestety.

Z góry dzięki!
Powrót do góry

Danifae
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 05-11-2020 10:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Link się po prostu zmienił, ale archiwum jest cały czas dostępne Uśmiech

http://miesiecznik.znak.com.pl/archiwumpdf/592.pdf
Powrót do góry

michu
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 59

Wysłany: 05-11-2020 13:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

WIELKIE DZIĘKI! Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: Miesięcznik ZNAK 09/2004 nr 592, Tolkien - Powrót Mitu (Strona 3 z 3)

Skocz do: