Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Najważniejsze były same opowieści. Powstały w moich myślach jako rzeczy `dane` i, w miarę jak oddzielnie się pojawiały, tworzyły się między nimi związki. Absorbująca, choć stale przerywana praca (szczególnie dlatego, wyłączając nawet względy życiowe, że myśli ulatywały ku drugiemu biegunowi i podejmowały kwestie językowe): a jednak zawsze miałem poczucie zapisywania czegoś, co już gdzieś było `istniejące`, a nie `wymyślone`." List do Miltoma Waldmana, J.R.R. Tolkien. Listy

Temat: Które wydanie Władcy Pierścieni kupić? (Strona 1 z 8)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dain
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 13-01-2002 03:18    Temat wpisu: Które wydanie Władcy Pierścieni kupić? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam Wszystkich!

Mam pytanko?

Czy kupić WP z Muzy - Skibniewskiej,
czy bardziej eleganckie wydanie z Amberu - Frąców?
(cena zbliżona)

Łoziński nie wchodzi w grę!!!

Liczy się dla mnie przede wszystkim treść,
ale nie znam tłumaczenia Frąców (może jest
równie dobre?).
Powrót do góry

Ruginwaldus
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 385

Wysłany: 13-01-2002 03:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W amberowskim ma się wreszcie pojawić indeks-a to bardzo mocny argument przemawiajacy za tym wydaniem.

Lastiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 69

Wysłany: 13-01-2002 13:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W muzie jest Dodatek o kalendarzach i o językach, a nie wiem czy w Amberu bedzie. A poza tym na przedmowie wydawcy napisane jest że będą używac na pocżątku C zamiast K a w trzeciem tomie pisze w teksćie na polach Kormallen, piszą też że nie będą używać nazwy Dimril tylko półmrok bo tak powino być a w tekście "wkrótce Celeborn i Galadriela (...)
mieli skręcić (...)a dalej Schodami Dimrilla"
Powrót do góry

Nestih
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 14-01-2002 08:50    Temat wpisu: Wydanie Amberu Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co prawda jeszcze nie czytałem Władcy w tłumaczeniu Frąców ale wydanie to wydaje mi się bardzo piekne. Najlepiej mieć oba wydania Jesli ktoś lubi wydawać pieniadze na Tolkiena - co prawda mam wydanie Muzy ale jak zobaczyłem w księgarni to Amberu powiedziałem sobie - muszę to mieć .

kag
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 14-01-2002 13:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

i do tego jeszcze wydania ang. - jedno starsze i jedno filmowe i kolekcja gotowa, a w przyszlosci jeszcze jakies oprawione w skore, z zamknieciem i tloczeniami Śmiech LotR nigdy za duzo - po 1 w kazdym pomieszczeniu, po egzemplarzu u kazdego znajomego [ jakbysmy chcieli przeczytac nagle chocby fragment] wydanie nieprzemakalne [ do wanny ] niepalne do kuchni i koniecznie egzemplarz z sygnalem dzwiekowym na wycieczki w teren - jak sie zgubi to powinno spiewac O Gilthoniel, o Elbereth... czy co tam chcemy Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Nestih
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 15-01-2002 09:25    Temat wpisu: Do kaga Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jesteś cyniczny ale wybaczam Ci. Niektórzy ludzie po prostu czują potrzebę posiadania pięknych rzeczy czego ty nie możesz zrozumieć. Jak bym tak rozumował tak jak Ty to większośc książek ,które posiadam stanowiłyby rozsypujące się klejone wydrukowane na makulaturowym papierze za czasów głebokiego komunizmu pozycje. Książka

Pozdrawiam

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2731
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 17-01-2002 12:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Proponuję Skibniewską w wydaniu Na Koniec Wieku (czy jakoś tak oops, zawstydzenie ). Znajdziesz w Empikach w dziale serii książkowych. Jasnozielone okładki, trzy tomiska...
Dlaczego akurat to?
Sama ostrzę sobie na nie zęby Elfik

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Tom Goold
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 292

Wysłany: 23-01-2002 18:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Monisia napisał(a):

Dainie, ja proponuję Ci zwrócić się do TomaGoolda, który w tłumaczeniu Frącom pomagał. Możesz użyć u2u, czy też, jak to teraz się nazywa, PM. Uśmiech

Słowem sprostowania - nie "pomagał", bo to by sugerowało, że w jakiś sposób należy mi się cząstka chwały należna tłumaczom: Magdzie i Cezaremu. Nic z tych rzeczy Z przymrużeniem oka Przesłałem po prostu czasem jakieś luźne sugestie czy wyraziłem swoją opinię o fragmencie tłumaczenia... to wszystko.
A wszystkim nowe wydanie polecam - tłumacze wykonali kawał dobrej roboty Uśmiech

Uniosłem twarz ku ciemnemu niebu, wiatr - nareszcie ruch powietrza!

(Jacek Dukaj "Serce Mroku")
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: Które wydanie Władcy Pierścieni kupić? (Strona 1 z 8)

Skocz do: