Nowości Tolkienistyczne i Tolkienologiczne 2020 roku
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka

#65:  Autor: michu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Miał ktoś już w rękach te wydanie? Czy w treści / materiałach różni się czymś od poprzednich?

#66:  Autor: MablungSkąd: Piła WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Riddick napisał(a) (zobacz wpis):
Jednak przyspieszyli premierę, miała miejsce wczoraj, 29 września, zarówno książka fizyczna, jak i ebook. Uśmiech

Kupiłem książkę w przedsprzedaży i dostałem ją już w piątek tj. 25.09

#67:  Autor: FrangernSkąd: Piękne Miasto Kraków ;) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
michu napisał(a) (zobacz wpis):
Miał ktoś już w rękach te wydanie? Czy w treści / materiałach różni się czymś od poprzednich?

Widziałem wczoraj nowe Listy w księgarni i zaskoczył mnie format - jest większy niż w poprzednich wydaniach. Ponadto książka sprawia wrażenie grubszej, zastanawiam się jakiej czcionki użyli.

#68:  Autor: michu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Frangern napisał(a) (zobacz wpis):

Widziałem wczoraj nowe Listy w księgarni i zaskoczył mnie format - jest większy niż w poprzednich wydaniach. Ponadto książka sprawia wrażenie grubszej, zastanawiam się jakiej czcionki użyli.

a treść? Jest więcej? Jakieś dodatki? Warto po to sięgać jeśli ma się już starsze wydania?

#69:  Autor: Riddick WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Po pobieżnym porównaniu wydania Prószyńskiego i najnowszego wydania Zyska jest w zasadzie to samo. Jedyna różnica to indeks, miejscami trochę przycięty, miejscami bardziej rozbudowany.
Na szczęście Zysk nie przywrócił "łozizmów" ze swojego pierwszego wydania z 2000 roku.

#70:  Autor: michu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Riddick napisał(a) (zobacz wpis):
Po pobieżnym porównaniu wydania Prószyńskiego i najnowszego wydania Zyska jest w zasadzie to samo. Jedyna różnica to indeks, miejscami trochę przycięty, miejscami bardziej rozbudowany.
Na szczęście Zysk nie przywrócił "łozizmów" ze swojego pierwszego wydania z 2000 roku.

Hantanyel! Uśmiech

#71:  Autor: Riddick WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
17 listopada Zysk wydaje "Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila":
https://zysk.com.pl/2020/10/06/gospodarz-giles-z-ham-kowal-z-przylesia- wielkiego-przygody-toma-bombadila-j-r-r-tolkien/

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Większa okładka:
https://zysk.com.pl/wp-content/uploads/2020/10/Gospodarz-Giles-z-Ham-Ko wal-z-Przylesia-Wielkiego-Przygody-Toma-Bombadila_1400.jpg

Trochę dziwna ta publikacja skoro 2 lata temu wydali wszystkie te publikacje w zbiorze "Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa", który zawiera dodatkowo teksty "Łazikanty" i "Liść, dzieło Niggle'a" i "O baśniach"... Zdziwienie

#72:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Skoro wydają ten tytuł to może jest szansa na wznowienie "Pana Gawena i Zielonego Rycerza"? Proooszę prooooooszę

Strona 9 z 10