The Tolkien Society Award 2019
Idź do strony 1, 2  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka

#1: The Tolkien Society Award 2019 Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jak podaje Goniec Rohański - https://goniecrohanski.wordpress.com/2019/03/22/nominowani-do-nagrody-t he-tolkien-society-award-2019/ a oryginał na TolkienSociety - https://www.tolkiensociety.org/2019/03/vote-now-for-the-tolkien-society -awards-2019/ są nominacje do najlepszych prac z 2018 roku.

Z dostępnych do obejrzenia prac najbardziej chyba podoba mi się Ted Nasmith i jego Durin’s Crown and the Mirrormere.

#2:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ech, dlaczego nominowane prace nie są podane w podglądzie choćby jako miniatury? Poza tym dzięki za info Jestem za

"Zima w Rivendell" Soni Alcorn-Hender urzekła mnie już jakiś czas temu Miłość, Zakochanie Jest w niej magia, dlatego pomimo uwielbienia dla prac Eleny Kukanovej głosowałabym na nią. Swoją drogą jeśli mogę zagłosować, to to zrobię Śmiech

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

“Winter in Rivendell” by Soni Alcorn-Hender

#3:  Autor: SędziwojkaSkąd: Smoków, Lutetia & Al-Ándalus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jestem wybredną istotą i te pięć prac mnie jakoś na kolana nie powaliły (może z wyjątkiem jednej). Język

Alan Lee i Ted Nasmith - nope. Kiedyś były czasy, że chyliłam głowę przed ich kunsztem, ale to było kilkanaście lat temu. Jestem rozwalony Nadal cenię niektóre ich prace, ale te tutaj do nich nie należą.
Lee - koszmarne połączenie kolorów, kompozycja i ludzkie sylwetki trochę nie tego.
Nasmisth - całość sprawia sztuczne wrażenie - niczym CGI, już nie mówiąc o ludzikach.
Coleman - co to jest?!
Alcom-Hender - obiektywnie ładne, a przede wszystkim żywe kolory, ale znowuż za mało misternych ornamentów i strzelistości jak na Rivendell. Język Taki sobie ot pejzaż.

Reasumując, jeśli miałabym zagłosować, to na Kukanovą. Jednak. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Śliczny, wyrazisty Maglor! Miłość Ma piękne twarz i dłonie. Nadto nader dobrze mu w czerwieni. Ten kolor zawsze kojarzył mi się z Fëanorem, a błękit z Maglorem, jednak jak widać i Makalaurë może nosić ojcowskie barwy. Uśmiech

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

https://www.deviantart.com/ekukanova/art/Song-for-a-Queen-776317080

#4:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ok.
To załączę też mój wyżej opisany typ Teda Nasmitha;

Jak dla mnie nie ma tu sztucznego wrażenia. Tak sobie właśnie wyobrażam
Kheled-zâram czyli Jezioro Zwierciadlane w otoczeniu dzikiej , pięknej i ostrej - niczym nieskażonej przyrody. Dlatego to może dla nas stwarzać pewne pozory sztuczności

#5:  Autor: Thingoln WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Aragorn7 napisał(a) (zobacz wpis):

Ok.
To załączę też mój wyżej opisany typ Teda Nasmitha;

Jak dla mnie nie ma tu sztucznego wrażenia. Tak sobie właśnie wyobrażam
Kheled-zâram czyli Jezioro Zwierciadlane w otoczeniu dzikiej , pięknej i ostrej - niczym nieskażonej przyrody. Dlatego to może dla nas stwarzać pewne pozory sztuczności

Wyobrażałem sobie tę scenę bardzo podobnie. Nasmith, przynajmniej dla mnie, stworzył coś naprawdę pięknego, może umieszczą tę ilustrację w którymś wydaniu WP. Uśmiech

#6:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja nawet nie zauważyłam, że tam jest praca Alana Lee! Myślałam, że to czyjeś tam pastele czy coś Zdziwienie
Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):

Reasumując, jeśli miałabym zagłosować, to na Kukanovą. Jednak. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Śliczny, wyrazisty Maglor! Miłość Ma piękne twarz i dłonie. Nadto nader dobrze mu w czerwieni. Ten kolor zawsze kojarzył mi się z Fëanorem, a błękit z Maglorem, jednak jak widać i Makalaurë może nosić ojcowskie barwy. Uśmiech

https://www.deviantart.com/ekukanova/art/Song-for-a-Queen-776317080

Ta praca ma fajną historię, bo to na życzenie Fëanora Maglor śpiewa coś o Míriel na uczcie ku czci Indis Złośliwy uśmiech W tle Finwë, Indis i złośliwa bestia Fëanor Z przymrużeniem oka To chyba nawet do fanfika jest, ciekawe czy nominujący wiedzieli - niektórzy są przecież tacy cięci na ffiki.

Oczywiście - praca Eleny jest bogatsza w detale i pięknie namalowana, ale mnie pejzaż Soni ujął od pierwszego wejrzenia, stąd mój głos poszedł na nią. Nie wiem czy się liczy, bo na nic innego nie zagłosowałam - nie znam tych publikacji.

#7:  Autor: SędziwojkaSkąd: Smoków, Lutetia & Al-Ándalus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Ta praca ma fajną historię, bo to na życzenie Fëanora Maglor śpiewa coś o Míriel na uczcie ku czci Indis Złośliwy uśmiech W tle Finwë, Indis i złośliwa bestia Fëanor Z przymrużeniem oka To chyba nawet do fanfika jest, ciekawe czy nominujący wiedzieli - niektórzy są przecież tacy cięci na ffiki.
Haha, to bardzo w stylu Fëanora. Jestem rozwalony Wredny pasierb. Tylko dziwne, że Maglor na to przystał, ale z drugiej strony pewnie wolał nie ryzykować starcia z ognistym tatusiem. Język
Fajnie byłoby poczytać ten fanfik. Niestety pewnie po rosyjsku jest.

#8:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tak na marginesie Pruszyński próbował uzyskać zgodę TE na to by Kasiopea zilustrowała polskie wydanie Upadku Gondolinu odpowiedź zabrzmiała nie, a argument bo nie. Panowie Nasmith i Lee mają zagwarantowany monopol, wiec Tolkien Award wygra jeden z nich.

Strona 1 z 2