Nowości Tolkienistyczne i Tolkienologioczne 2018 roku
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka

#33:  Autor: cieplutkiSkąd: Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Abe napisał(a) (zobacz wpis):
CHOMIK666 napisał(a) (zobacz wpis):
No to ma podobno wyjść na koniec listopada Elfik Elfik Elfik Jeszcze trochę tego zostało do przetłumaczenia.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Zysk i S-ka

No to super. Może wznowią Bestiariusz ?:>

Super, mam nadzieję, że uda mi się zakupić zarówno tę nową książkę jak i Bestiariusz. W tym roku kupiłem Atlas Tolkienowski tego autora i bardzo przypadł mi do gustu.

#34:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Antares napisał(a) (zobacz wpis):
Ominous napisał(a) (zobacz wpis):

Co prawda mam w domu tylko oryginał, ale po rozmowie z tłumaczką mamy bardzo podobne opinie na temat tego wydawnictwa. Ba, polski przekład nawet starał się poprawić głupotę Daya, aczkolwiek w wielu przypadkach nie było to możliwe.
Ładnie wygląda na półce, nic poza tym. Takie odcinanie kuponów po Bestiariuszu, który przerobili na kilka odzielnych pozycji i rozwodnili do granic możliwości, które w druku normalną czcionką i marginesami nie warte by były nawet nawet nazwania książką.

Przecież zaletą tych edycji to tylko i wyłącznie ilustracje. Myślę, że dla nich samych warto mieć te książki. Cena wysoka, to prawda ale te edycje wyglądają naprawdę solidnie (chociaż w sumie format mógłby być większy).

Ty to wiesz i inni śledzący wydawnictwa również, ale będzie wielu, którzy zwabieni ładną oprawą i grafiką zakupią z oczekiwaniem, że reszta będzie prezentowała równie wysoki poziom, a to niestety nieprawda.
Jeśli godzisz się na to to OK.

#35:  Autor: cieplutkiSkąd: Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Aragorn7 napisał(a):
(...)będzie wielu, którzy zwabieni ładną oprawą i grafiką zakupią z oczekiwaniem, że reszta będzie prezentowała równie wysoki poziom, a to niestety nieprawda.
Jeśli godzisz się na to to OK.

Jeżeli dokonują zakupu bez rozeznania co zawiera książka, to przecież jest to ich wina hmmmm...

Strona 5 z 5