Jednotomowy Silmarillion
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka

#1: Jednotomowy Silmarillion Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Uruchamiam nowy temat, by nie mieszały się wątki. Na początek coś pozytywnego. Jako że na TF-ie zostały rozdane vouchery na wydanie jednotomowe, jako nagrody w konkursie, to powstała sytuacja: "Słowo się rzekło, kobyłka u płotu". Wszystkie teksty, w których pojawiły się zmiany poszły do redakcji. Układ tekstów w jednotomowym wydaniu też został ustalony, więc kiedy wszystko będzie to damy do składu, z którym nie przewiduje problemów, a potem przyjdzie się nam zmierzyć z monstrum - Indeksem. I tutaj ta gorsza wiadomość - dotychczasowe doświadczenie przekonuje mnie, że walka z tym monstrum to co najmniej 2 miesiące roboty. Dlatego termin jesienny traktowałbym jako optymistyczny.

#2:  Autor: rudzik21 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ciekawy jestem jaki finalnie wyjdzie z tego grubasek.

Mam nadzieję, że wzięliście pod uwagę sugestie, żeby mapę Gondolinu umieścić osobno w powiększonym formacie (jak mapę w I tomie) lub wydrukować ją przynajmniej na dwóch stronach? Uśmiech

Czy jest szansa, żeby to wydanie było w twardej (skórzanej? chwała wam, chylę czoła, dzięki ) oprawie?

#3:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
rudzik21 napisał(a) (zobacz wpis):
Ciekawy jestem jaki finalnie wyjdzie z tego grubasek.

Sam jestem ciekawy.

Cytat:
Mam nadzieję, że wzięliście pod uwagę sugestie, żeby mapę Gondolinu umieścić osobno w powiększonym formacie (jak mapę w I tomie) lub wydrukować ją przynajmniej na dwóch stronach? Uśmiech

Są takie plany, ale co z nich wyjdzie to się okaże.

Cytat:
Czy jest szansa, żeby to wydanie było w twardej (skórzanej? chwała wam, chylę czoła, dzięki ) oprawie?

W twardej być może tak, wszystko zalezy od ceny. W skórzanej na pewno nie.

#4:  Autor: wacho WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Bardzo dobre wieści!

Jeśli chodzi o mnie, to wolał bym zapłacić więcej i zakupić wydanie w twardej oprawie - przy tych rozmiarach książki, miękka okładka znacząco skróciła by jej "żywotność".

#5:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
wacho napisał(a) (zobacz wpis):

Jeśli chodzi o mnie, to wolał bym zapłacić więcej i zakupić wydanie w twardej oprawie - przy tych rozmiarach książki, miękka okładka znacząco skróciła by jej "żywotność".

Wszystko zależy, jak będzie wykonana. Znam książki w twardej oprawie, które się sypią i w miękkiej, które trwają, przy podobnym użytkowaniu.
Na razie plan wygląda, że będzie przede wszystkim w miękkiej oprawie, ale wszystko zależy od tego, jaka wyjdzie finalnie objętość.

#6:  Autor: TahlinSkąd: Szczecin WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
To chyba raczej kwestia szycia kontra klejenia bardziej niż twardej czy miękkiej oprawy. Twardookładkowe "W 80 dni dookoła świata" brat ostatnio czytał, wywalając przeczytane strony do makulatury, bo tyle zostawało po pierwszym czytaniu, pojedynczo latające strony. "Syn Gondoru", zanim mi go zgubiono, też się przy pierwszym czytaniu "złamał", choć stron nie gubił.

#7:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Także w przypadku szycia i klejenia wszystko zależy od jakości wykonania. Oczywiście dobrze wykonane szycie jest lepsze od dobrze wykonanego klejenia. Ale dobrze zszytych książek jest coraz mniej, zwłaszcza że to zajmuje czas i jest kosztowne. Klejenie jest szybsze i tańsze. Jeżeli jest dobrze zrobione przy użyciu dobrych klejów i dobrego papieru to jest na prawdę trwałe. Nie tak jak szycie, ale wystarczająco.
Problem polega na tym, że to kosztuje.

#8:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Czy będzie możliwość zakupu takiego wydania? Byłbym, bardzo zainteresowany Uśmiech

#9:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oczywiście, że będzie możliwość zakupu tego wydania, co więcej Ci, którzy nie mają wydania dwutomowego będą mieli pierwszeństwo. Problem leży w pytaniu kiedy. Większość tekstów jest już po korekcie, ale jeszcze nie zaczęliśmy składu. Liczę jednak, że do końca września pierwszy skład będzie. A potem przed nami Indeks - wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
O duperelach takich jak poprawki do Chronologii, nawet nie wspominam, gdyż przy indeksie to przysłowiowy pikuś.

#10: Re: Jednotomowy Silmarillion Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Oczywiście, że będzie możliwość zakupu tego wydania, co więcej Ci, którzy nie mają wydania dwutomowego będą mieli pierwszeństwo. Problem leży w pytaniu kiedy. Większość tekstów jest już po korekcie, ale jeszcze nie zaczęliśmy składu. Liczę jednak, że do końca września pierwszy skład będzie. A potem przed nami Indeks - wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
O duperelach takich jak poprawki do Chronologii, nawet nie wspominam, gdyż przy indeksie to przysłowiowy pikuś.

Super. Zatem 3mam kciuki i czekam na info kiedy będzie można składać zamówienia Jestem za

#11:  Autor: ARTUR1969 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mam tylko tom II, więc jest szansa na uzupełnienie kolekcji. chwała wam, chylę czoła, dzięki Mam przynajmniej taką nadzieję. Język
Trzeba wykazać się cierpliwością. Książka jak rozumiem będzie, kiedy będzie gotowa ...

W pierwszym tomie była ładna kolorowa mapka:
https://sirielle.deviantart.com/art/Beleriand-i-Krainy-PL-413056756
Czy tu też będzie na "wyposażeniu"?

#12:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Owszem ma być na wyposażeniu, podobnie jak mapa Gondolinu. W jakiej dokładnie postaci, to się zobaczy. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#13:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Owszem ma być na wyposażeniu, podobnie jak mapa Gondolinu. W jakiej dokładnie postaci, to się zobaczy. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Czy coś wiadomo w kwestii jednotomowego wydania Silmarillionu? Jest szansa, że ukaże się przed końcem tego roku lub chociaż będzie można złożyć na niego zamówienie? chwała wam, chylę czoła, dzięki

#14:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cóż mogę odpisać. Chyba tylko to, że tak jak wszyscy czekam na kolejny skład. Tyle co wszyscy i zrobić mogę dokładnie to co wszyscy, uzbroić się w cierpliwość.

#15:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cierpliwość bywa nagradzana. Wreszcie dotarła kolejna wersja składu jednotomowego Silmarillionu. Do końca jeszcze daleko, gdyż trzeba nanieść poprawki i uzupełnienia, dokonać korekty, choć na szczęścia to teksty już korygowane, więc tego powinno być relatywnie niewiele, oczywiście biorąc pod uwagę, że to ok. 1050 stron bez indeksu. No i scalenie indeksu. Tak więc przed nami ciągle kuuuuuupa roboty, ale ważne, ze jest już na czym pracować. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#16:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cierpliwość bywa nagradzana. Wreszcie dotarła kolejna wersja składu jednotomowego Silmarillionu. Do końca jeszcze daleko, gdyż trzeba nanieść poprawki i uzupełnienia, dokonać korekty, choć na szczęścia to teksty już korygowane, więc tego powinno być relatywnie niewiele, oczywiście biorąc pod uwagę, że to ok. 1050 stron bez indeksu. No i scalenie indeksu. Tak więc przed nami ciągle kuuuuuupa roboty, ale ważne, ze jest już na czym pracować. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

No to czekam na rozwój sytuacji Jestem za Super śmiech

#17:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Patrząc na multum reakcji, to chyba wydrukuję 10 gór a 20 egzemplarzy. Złośliwy uśmiech Jestem rozwalony Super śmiech

#18:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Na pewno wielu forumowiczów czeka, zobaczysz ilu będzie chętnych Uśmiech

#19:  Autor: Riddick WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dokładnie. Ja sam codziennie zaglądam na forum w oczekiwaniu. Uśmiech

#20:  Autor: CaladionSkąd: Puławy WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dokładnie, Ja mam ustawione powiadomienia na skrzynkę e mail o każdej aktywności w tym temacie.

Moja propozycja - zróbmy już jakąś listę chętnych na to wydanie.

Ja dodatkowo jako potwierdzenie mojej chęci zakupu mogę przesłać jakiś zadatek, powiedzmy 30-40 PLN. Mogę nawet w ciemno wpłacić pełną przewidywaną cenę wydania.

Pierwsze wydanie przegapiłem, bo urodził mi się pierworodny i termin zamawiania mi uciekł. Jakby była taka opcja wtedy, to już od dawna bym się cieszył z dwutomowego wydania Silmarillionu.

#21:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja cały czas czekam na możliwość "preordera" Super śmiech

#22:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Choćby doświadczenie zeszłorocznego długiego czekania nie zachęca mnie do preorderów. Gdyby ktoś mnie zapytał rok temu, kiedy Silm zostanie wydrukowany, powiedziałbym, ze nie później niż na jesieni 2018 roku. Teraz nic nie powiem, bo nie ma sensu. Jak będzie gotowy finalny skąłd to wtedy ewentualnie rozważę opcję preorderów.

#23:  Autor: Psamatos Psamatydes WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Również czekam z niecierpliwością na to wydanie. Tak jak pozostali zaglądam prawie codziennie czy są jakieś nowe informacje Uśmiech

#24:  Autor: tzigi WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Także czekam na wydanie jednotomowe - nie wpisywałam reakcji, bo nie uważałam, że ta informacja jest kluczowa. Ale skoro jest, to wpisuję: nie mogę się doczekać i gdyby jednak wizja preorderu okazała się nagle możliwa, to chętnie bym się pisała.

#25:  Autor: wacho WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Bardzo dobre wieści - oczywiście bez ponaglania - mam już nawet postanowienie: jak tylko dostanę Książkę w ręce - odkładam wszystko co będę aktualnie czytał - i czytam "od deski do deski" (bez względu na to w jakiej wyjdzie oprawie Uśmiech)

Dla mnie preorder jak najbardziej ok - nawet bez określenia konkretnej daty.

#26:  Autor: Thingoln WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jak poprzednicy, takie wydanie byłoby skarbem na półce Śmiech

#27:  Autor: LordRo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jeśli można to poprosiłbym o dwa wydania, dla mnie i dla mojego kolegi Uśmiech

Mogę was zareklamować na grupie na facebooku liczącej 3 tysiące członków, czy lepiej nie?

#28:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jednak nie. Nie wiem, jaki będzie nakład, ale bez przesady, pewnie kilkudziesięciu egzemplarzy nie przekroczy. Ponadto działamy jednak w ramach dozwolonego użytku prywatnego, więc reklamowanie nie wchodzi w grę.

Mogę teraz dodać, że ślepy indeks jest zrobiony.

#29:  Autor: Riddick WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Reklamowanie nie ma też sensu pod tym względem, że pojawiłoby się multum nowych kont od przypadkowych osób i spamowanie tematów na forum żeby nabić sobie postów.

#30:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Mogę teraz dodać, że ślepy indeks jest zrobiony.

Czyli do przodu Uśmiech Śledzę ten temat z wielką nadzieją, że lada chwila będę mógł cieszyć się jednotomowym Silmarillionem Love

#31:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Z tym lada chwila to ostrożnie. Ślepy indeks to 1/3 roboty z indeksem. A sam tekst trzeba jeszcze przejrzeć. I zadecydować o pewnych zmianach, przy tej objętości. Czy dawać ilustracje czy nie (nie pisze o mapach), czy dawać chronologię czy nie.

#32:  Autor: wacho WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ilustracje to taka wisienka na torcie - fajnie by było - ale i tak najważniejsza jest treść Uśmiech

#33:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tak dla informacji dodam, że sam tekst literacki, bez odredaktorskich suplementów i wstępu liczy na ten moment 965 stron, niemal czystego Tolkiena w Tolkienie.

#34:  Autor: raymountSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wydaje się, że jeśli wylecieć miałyby mapy lub chronologia, to już lepiej pożegnać się z ilustracjami (takowe to zawsze kwestia gustu i dodatek).

Też czekam z niecierpliwością. Z tego wszystkiego właśnie zawiozłem do introligatora "Od Valinoru do Mordoru" do oprawienia. To w ramach drobnej pociechy w oczekiwaniu na jednotomowego Silma Uśmiech

Czy jakieś decyzje co do oprawy ostatecznie zapadły? Na forum przeważały głosy za twardą oprawą i cienkim papierze, zbliżonym do jednotomowego WP Muzy.

#35:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
raymount napisał(a) (zobacz wpis):
Wydaje się, że jeśli wylecieć miałyby mapy lub chronologia, to już lepiej pożegnać się z ilustracjami (takowe to zawsze kwestia gustu i dodatek).

Mapy zostaną na pewno, natomiast co do chronologii, to nie wiem, podobnie co do ilustracji.

Cytat:
Czy jakieś decyzje co do oprawy ostatecznie zapadły? Na forum przeważały głosy za twardą oprawą i cienkim papierze, zbliżonym do jednotomowego WP Muzy.

Będą w momencie finalnego składu.

#36:  Autor: wacho WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Powiem szczerze - ostatni raz tak się "jarałem" tolkienowską "akcją" kiedy:

1. Czekałem na premierę Władcy pierścieni - bilety do kina kupiłem kilka miesięcy wcześniej...
2. Przeszedłem "Czarnych Jeźdźców" solo w wersji hard - oczywiście WP LCG...
3. Udało mi się zakupić Soundtraki do WP w wersji The Complete Recordings...

Wiem, że książka to "inny kaliber" - ale odczucia podobne Uśmiech

#37:  Autor: Danifae WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jest jakaś lista zapisów na to cudo? Głównie zaglądam na forum, żeby je sobie poczytać i teraz boję się, że przegapię informację, a tak bardzo chciałabym zrobić prezent... sobie <3

#38:  Autor: eruiSkąd: Białystok WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Choć mam już wersję dwutomową chętnie nabędę i jednotomową. A jest w planach jakaś errata do wersji dwutomowej?

#39:  Autor: Asa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zainteresowanie jakie powstaje w tym wątku z jednej strony cieszy (bo tak świetne akcje powinny spotkać się z jak największym uznaniem), ale i coraz bardziej budzi obawę o załapanie się do kolejki. A miejsce na półeczce, gdzie aktualnie stoi wyłącznie druga połowa dwutomowego wydania bardzo by chciało zapełnić się o tą brakującą treść. :")

Pozostaje mieć nadzieję, cieszyć się, że idzie do przodu i przede wszystkim życzyć działającym dobrej pracy (bo szybka nawet być nie musi; choć domyślam się, że wy - książkę tworzący, pewnie jeszcze bardziej czekacie na wynik pracy niż my tu, chcący ją przeczytać).

W kwestii map, ilustracji, i chronologii - dobrze że mapy to pewnik (wbrew pozorom często okazują się przydatne).
Fajnie by było, gdyby umieszczono również chronologię, która stanowiłaby idealne uzupełnienie treści. W końcu czytając Silma, czas na kartach potrafi przemijać w bardzo nieregularny sposób - choć znów poszerzy to rozmiar książki, a gdzieś w końcu pojawią się limity objętości.
Ilustracje natomiast - z jednej strony to bardzo fajny dodatek, ale na pewno jest to dodatek w każdym tego słowa znaczeniu. Może być, może go nie być. Jeśli książka nie opiera się na warstwie wizualnej, a ma ona ją jedynie uzupełniać, zapewne nikogo nie będzie raził ich brak, gdyby z ich przyczyny miało zabraknąć czegoś merytorycznego.

#40:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Asa napisał(a) (zobacz wpis):
W kwestii map, ilustracji, i chronologii - dobrze że mapy to pewnik (wbrew pozorom często okazują się przydatne).
Fajnie by było, gdyby umieszczono również chronologię, która stanowiłaby idealne uzupełnienie treści. W końcu czytając Silma, czas na kartach potrafi przemijać w bardzo nieregularny sposób - choć znów poszerzy to rozmiar książki, a gdzieś w końcu pojawią się limity objętości.
Ilustracje natomiast - z jednej strony to bardzo fajny dodatek, ale na pewno jest to dodatek w każdym tego słowa znaczeniu. Może być, może go nie być. Jeśli książka nie opiera się na warstwie wizualnej, a ma ona ją jedynie uzupełniać, zapewne nikogo nie będzie raził ich brak, gdyby z ich przyczyny miało zabraknąć czegoś merytorycznego.

Lubie bardzo ilustracje Melinir i bardzo pasują do tekstu Silma, tu jednak mamy problem objętości. Na ten moment bez ilustracji mamy 1147 stron z tak zwanym ślepym indeksem i bez dwóch dodatkowych tabelek nad którymi pracuje Omi. Co do map to będą w postaci kolorowych wkładek, obie w formacie A 4. Chronologia pewnie będzie, choć wymaga sporo poprawek. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

#41:  Autor: Riddick WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jeżeli za cel jak to ma ostatecznie wyglądać ustalimy sobie, wielokrotnie wcześniej wspominane, jednotomowe wydanie WP Muzy w twardej oprawie z cienkim papierem, to nawet po dołożeniu ilustracji powinniśmy się zmieścić w 1280 stronach, których właśnie tyle to wydanie ma. Z przymrużeniem oka

#42:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Może, ale decyzja jest już podjęta, a indeks zaczął się robić i nie będę zaczynał od nowa, gdyż mam wiele ważniejszych i ciekawszych rzeczy do zrobienia. Tak więc ta edycja będzie bez ilustracji, bo taki od początku był zamysł. Wydanie dwutomowe z ilustracjami, jednotomowe bez.

#43:  Autor: Riddick WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A gdyby ilustracje umieścić zbiorczo na samym końcu, po indeksie? Taka galeria. Z przymrużeniem oka
W celu obniżenia objętości stron można by nawet umieścić po 2 ilustracje na stronę.

#44:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Moim zdaniem nie jest to dobre rozwiązanie. Ilustracje powinny być przy fragmentach, których dotyczą, kojarzą się itd. Wtedy wywierają największe wrażenie.

#45:  Autor: Riddick WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jakoś Wydawnictwu Amber to nie przeszkadzało i umieszczało zbiorczo nawet po 8 Uwaga ilustracji obok siebie (jednotomowe wydanie WP).

#46:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Trudno mi uznać Amber za wzorzec czegokolwiek. Ale to nie ma znaczenia. Dawno temu została podjęta decyzja o kształcie wydań i niczego w ostatniej chwili zmieniać nie będę. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#47:  Autor: Riddick WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ok, przyjmuję do wiadomości i powracam do czekania z wypiekami na twarzy. Spox

#48:  Autor: Gumiś WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oh, jeżeli i dla mnie wystarczyłoby egzemplarza, to biorę w ciemno Uśmiech

#49:  Autor: OminousSkąd: Hamburg WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Od siebie mogę dodać na chwilę obecną, że ślepy indeks jest w 1/3 gotowy i bez numeracji stron wynosi dokładnie 60 stron wszystko mi się pomieszało (dla porównania o ile pamiętam ślepy indeks do II tomu wynosił jakieś 45 stron.)
Prace nad poprawioną chronologią trwają...

#50:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ominous napisał(a) (zobacz wpis):
Od siebie mogę dodać na chwilę obecną, że ślepy indeks jest w 1/3 gotowy i bez numeracji stron wynosi dokładnie 60 stron wszystko mi się pomieszało (dla porównania o ile pamiętam ślepy indeks do II tomu wynosił jakieś 45 stron.)
Prace nad poprawioną chronologią trwają...

...już nie mogę się doczekać Love

#51:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tekst od-tolkienowski jest już w finalnej postaci i ma stron formatu B5:
Ainulindale, Valaquenta i Quenta Silmarillion - 364 strony
Wielkie Opowieści - 430 stron
Dodatki - 171 stron

Razem 965 strony tekstu autorstwa Tolkiena. Reszta pochodzi od redaktorów. Ile tego będzie jeszcze nie wiemy, ale około 200-250 stron.

#52:  Autor: eruiSkąd: Białystok WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cudne będzie Love . Powiedz M.L. czy pierwszeństwo będą mieli ci co nie mają dwutomowej wersji czy kto pierwszy ten lepszy? No i ponawiam pytanie o erratę do wersji dwutomowej. Będzie jakaś czy uważasz że nie ma sensu? hmmmm...

#53:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie wiem czy ma sens, gdyż co najmniej dwa rozdziały zostały mocno przerobione. I właściwie najlepiej by było , jakby w erracie zamieścić całe te rozdziały.

Co do pierwszego pytanie, to jeszcze nie myślałem o tym.

#54:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Co do pierwszego pytanie, to jeszcze nie myślałem o tym.

Kiedyś już o tym wspominałeś z tego co pamiętam ...

#55:  Autor: eruiSkąd: Białystok WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Przejrzałem temat i rzeczywiście w poście z 02.09.2017 M.L. napisał że pierwszeństwo będą mieli ci co nie mają dwutomowego wydania. Ok.

#56:  Autor: wacho WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
W kwestii dwutomówki - dokładnie tak było Uśmiech

Mam jeszcze pytanie odnośnie tzw pre-orderów jakiś czas temu pojawiła się informacja o nakładzie ok. kilkudziesięciu sztuk - trochę o tym myślałem i takie rozwiązanie z wcześniejszą wpłatą było by korzystne z trzech powodów:
1. Uspokoiło by zainteresowanych - i ograniczyło codzienne migotanie przedsionkówUśmiech
2. Określiło by ilość drukowanych egz. - co w przypadku przekroczenia pewnych progów mogło by wpłynąć na cenę końcową...
3. Zapewniło by spokój organizatorom i ograniczyło "trucie dupy" do minimum.

M.L. rozważysz takie rozwiązanie ?

#57:  Autor: Riddick WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jeśli tylko będzie preorder, który zapewni mi egzemplarz, jestem w stanie zapłacić z góry dowolną sumę. Uśmiech

#58:  Autor: ARTUR1969 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Widzę, że atmosfera się robić zaczyna "napięta". Dowolna suma... Ho, ho, ho. Spox
Na szczęście jestem pewien, że Szanowny Wydawca nie wykorzysta tej wiadomości do niecnych celów. Jeśli by było inaczej pewnie już jakiś czas temu uruchomił by sprzedaż przez portal aukcyjny. Super śmiech

#59:  Autor: tzigi WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ten Silmarillion (i ew. inne podobne publikacje) są jedynym powodem, dla którego to forum należy do mojej codziennej prasówki. A raczej nie tyle całe forum, co posty M.L.-a...
Gdybym mogła po prostu zamówić zawczasu i nie sprawdzać codziennie tematu, byłoby to dla mnie rzeczywiście ulgą.

#60:  Autor: Riddick WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
ARTUR1969 napisał(a) (zobacz wpis):
Widzę, że atmosfera się robić zaczyna "napięta". Dowolna suma... Ho, ho, ho. Spox
Na szczęście jestem pewien, że Szanowny Wydawca nie wykorzysta tej wiadomości do niecnych celów. Jeśli by było inaczej pewnie już jakiś czas temu uruchomił by sprzedaż przez portal aukcyjny. Super śmiech

Bardziej chodziło mi o kwestię twardej oprawy, a kiedyś była na jej temat dyskusja odnośnie ceny. Z przymrużeniem oka
Portal aukcyjny raczej nigdy nie będzie wykorzystywany ze względu na obracanie się w tematyce dozwolonego użytku prywatnego.

#61:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
erui napisał(a) (zobacz wpis):
Przejrzałem temat i rzeczywiście w poście z 02.09.2017 M.L. napisał że pierwszeństwo będą mieli ci co nie mają dwutomowego wydania. Ok.

Z tego wynika, że myślałem ale zapomniałem o tym. No cóż stary jestem i skleroza narasta. Zapewne za dużo masła w diecie.Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

wacho napisał(a) (zobacz wpis):
1. Uspokoiło by zainteresowanych - i ograniczyło codzienne migotanie przedsionkówUśmiech

Stres jest integralna częścią życia. A kim ja jestem by zmieniać naturę rzeczy. Język Ponadto mam w rodzinie kilku lekarzy, muszę dbać o to by nie zabrakło im klientów. Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
2. Określiło by ilość drukowanych egz. - co w przypadku przekroczenia pewnych progów mogło by wpłynąć na cenę końcową...

Przy tej skali zamówienia, to nie ma wielkiego znaczenia, czy będzie 50 czy 100 różnica w cenie jednostkowej będzie minimalna.
Jeżeli się nad czymś zastanowię to nad pre-orderem na twardą oprawę.

Cytat:
3. Zapewniło by spokój organizatorom i ograniczyło &quot;trucie dupy&quot; do minimum.

A w to to już w ogóle nie uwierzę.

tzigi napisał(a) (zobacz wpis):
Ten Silmarillion (i ew. inne podobne publikacje) są jedynym powodem, dla którego to forum należy do mojej codziennej prasówki. A raczej nie tyle całe forum, co posty M.L.-a...
Gdybym mogła po prostu zamówić zawczasu i nie sprawdzać codziennie tematu, byłoby to dla mnie rzeczywiście ulgą.

I to argument, żeby tego nie robić. Jakoś muszę generować ruch na forum, inaczej by już umarło. Język

#62:  Autor: ARTUR1969 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pierwsi będą Ci, którzy nie mają wydania dwutomowego. Ok. Popieram.
A co w przypadku takich osób, które mają TYLKO JEDEN tom?
Naprawdę są tacy Jestem rozwalony (By nie było wątpliwości, piszę o sobie). Mam tylko tom drugi...
Co z Nimi?! Co ze mną?!!! hmmmm...

#63:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
ARTUR1969 napisał(a) (zobacz wpis):
Pierwsi będą Ci, którzy nie mają wydania dwutomowego. Ok. Popieram.
A co w przypadku takich osób, które mają TYLKO JEDEN tom?
Naprawdę są tacy Jestem rozwalony (By nie było wątpliwości, piszę o sobie). Mam tylko tom drugi...
Co z Nimi?! Co ze mną?!!! hmmmm...

To dostaniesz dostęp tylko do pierwszej połowy książki Super śmiech Jestem rozwalony

#64:  Autor: ARTUR1969 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jestem za Z przymrużeniem oka Dobre, dobre. Przedni kawał.
Tylko czemu jest śmieszny do połowy? Z przymrużeniem oka. Rozumiem, że w wydaniu z twardą okładką mam możliwość załapania się tylko na połowę twardej okładki...
Może przynajmniej będę miał bardzo oryginalne wydanie. hmmmm...
No nic. Poczekamy co na ten tema ma do powiedzenia Szanowny M.L.

#65:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
W ramach zabawy proponuję komuś zrobić wypis (taki w stylu indeksu) wszystkich przypadków występowania w Silmarillionie słowa elfowie, z wszystkimi obocznościami, czyli podziałem na: elfowie, Elfowie Szarzy, Elfowie Zieloni, Elfowie Wysokiego Rodu, Elfowie Leśni, Elfowie Topora itp. Gwarantuję <taaaaaaaaaka zaaaaaaabawa> Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech, a potem konieczna wizyta u specjalisty, najlepiej tego od nóg. Język

#66:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ludzie wiele lepsi od elfów nie są. W każdym razie są już 42 strony z 66 stronnicowego Indeksu. Przy okazji kolejne poprawki do korekty. Na razie drobiazgi, ale jest szansa, że tekst będzie korektorsko bardziej jednolity.

#67:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ludzie wiele lepsi od elfów nie są. W każdym razie są już 42 strony z 66 stronnicowego Indeksu. Przy okazji kolejne poprawki do korekty. Na razie drobiazgi, ale jest szansa, że tekst będzie korektorsko bardziej jednolity.

Postępy są Jestem za Zostało tylko czekać na happy end i zapisy na listę chętnych Spox

#68:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Teraz zabija mnie literka 'M' jak, Meliana, Melkor, Maedhros, Morgoth, Maglor, Menegroth - Tolkien kochał literkę 'M', ja chyba mniej. Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech 46 z 67 stron Indeksu.

#69:  Autor: wacho WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
M jak Migotanie przedsionków Uśmiech cały czas czekamy!

#70:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
'N' przewalone 'O' zaczęte. 53 z 69 stron indeksu. Powinno być z górki. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#71:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
'N' przewalone 'O' zaczęte. 53 z 69 stron indeksu. Powinno być z górki. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

3mam kciuki Jestem za Love

#72:  Autor: GorsothSkąd: Dolnośląskie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Ostatnia prosta, wszyscy powoli szykują gratulacje. Jestem za

#73:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
'Q' zrobione. Jestem na 59 stronie z 71. Meta ciągle się oddala, ale na szczęście wolniej niż tempo przybywania kolejnych haseł. A potem zobaczymy, jakie braki w indeksie znalazł Ominous. Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#74:  Autor: Exelsior WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
'Q' zrobione. Jestem na 59 stronie z 71. Meta ciągle się oddala, ale na szczęście wolniej niż tempo przybywania kolejnych haseł. A potem zobaczymy, jakie braki w indeksie znalazł Ominous. Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Może nic nie znajdzie ? Uśmiech

#75:  Autor: CaladionSkąd: Puławy WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Exelsior napisał(a) (zobacz wpis):

Może nic nie znajdzie ? Uśmiech

Prędzej słoń przejdzie przez ucho igielne Uśmiech wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#76:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Caladion napisał(a) (zobacz wpis):

Też tak myślę.
Tak na marginesie zacząłem literkę 'S', która niestety także zalicza się do bardziej obfitych. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#77:  Autor: Exelsior WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Caladion napisał(a) (zobacz wpis):

Też tak myślę.
Tak na marginesie zacząłem literkę 'S', która niestety także zalicza się do bardziej obfitych. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Ale to już bliżej niż dalej do końca Z przymrużeniem oka
Wytrwałości Z przymrużeniem oka

#78:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
'Ś' byłoby krótkie, gdyby nie Śródziemie. A zamienianie Teiglinu na Taeglin przyprawiło mnie o zgrzytanie zębami. Rodzina Turina prześladuje nawet z kart księgi. Na prawdę nie było innych rzek w Beleriandzie tylko Taeglin.
Tak czy inaczej 'T' zaczęte. Język

------EDIT-----------
Właśnie sobie skojarzyłem, że przede mną Turin i Tuor Bang! Spazmy Widziały gały co brały wal głową w ścianę Oh nie!

Po tym będę wyglądal tak: widzę gwiazdy co za nudy Zakręcony(a)

#79:  Autor: eruiSkąd: Białystok WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dasz radę chłopie! Wszyscy trzymamy kciuki. Jestem za

#80:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Po drodze był Thingol Jestem rozwalony Ratujcie bo go pobiję wszystko mi się pomieszało widzę gwiazdy
Teraz strona lżejsza a potem Tuor, Turambar i Turin boje się nie ma mowy Spazmy Płacz 3
W każdym razie zacząłem 67 z 73 stron. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#81:  Autor: vater WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja już jestem szczęśliwym posiadaczem obydwu tomów, ale też zerkam do tego tematu z ciekawości, czy w wydaniu jednotomowym będą jakieś zasadnicze zmiany w treści względem dwutomowego.

Właśnie w tym celu przeczytałem nieco postów w tył i zauważyłem sugestię aby wydanie to przygotować podobnie jak jednotomowy WP od Muzy. W mojej (chyba odosobnionej) opinii wydanie to czyta się fatalnie. Kartki upchnięte są jak w cegłę, a książka tyleż właśnie waży. Trzymanie jej podczas czytania zwyczajnie męczy ręce, a czcionka jest nienaturalnie zagęszczona, więc i dla oczu udręka.

Moim zdaniem świetnym wzorem dla wydania obszernej w ilość stron książki jest jednotomowe "Ziemiomorze" od Prószyńskiego. Książka mimo nieco większych gabarytów jest lżejsza, a papier o mniejszej gramaturze i lekko zżółknięty, przez co dobrze kontrastuje z czcionką.

To tak na marginesie, bo najważniejsza jest przecież zawartość Uśmiech

#82:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Format jest już ustalony, czyli zasadniczo taki jaki już znacie z wydanie dwutomowego, z nieco gęstszą czcionką, ale niedużo. Natomiast co do mniejszej gramatury papieru to dokładnie o tym myślę. Jeszcze będe się konsultował ale na pewno nie więcej niż 70g, do tej pory było 80g, a może nawet wezmę 60g. Piapier też raczej będzie ecru, w każdym razie nie śnieżnobiały.

#83:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Format jest już ustalony, czyli zasadniczo taki jaki już znacie z wydanie dwutomowego, z nieco gęstszą czcionką, ale niedużo. Natomiast co do mniejszej gramatury papieru to dokładnie o tym myślę. Jeszcze będe się konsultował ale na pewno nie więcej niż 70g, do tej pory było 80g, a może nawet wezmę 60g. Piapier też raczej będzie ecru, w każdym razie nie śnieżnobiały.

No to czekam chwała wam, chylę czoła, dzięki

#84:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
'U' skończone, zostały jeszcze cztery strony. Turin niemal mnie przygniótł a i Ulmo się postarał. Uśmiech)

#85:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
'V' niby jest krótkie, ale ci Valarowie i ten Valinor, to rekompensują. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Zobaczymy ile razy pojawi się Valmar i Vanyarowie. Język
W każdym razie teoretycznie zostały trzy strony Indeksu. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#86:  Autor: Danifae WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wow, to już prawie meta! Śmiech

#87:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ale tylko indeksu. Owszem to oznacza, ze całości zostanie tylko szlif, ale ile on zajmie, tego nie wie nikt.

#88:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Indeks (jedyne 75 stron) skończony. Przynajmniej to co ja miałem. Teraz czekam na uzupełnienia Omiego i poprawki na składzie. A potem tylko sczytanie szczotki (jedyne 1200 stron). W każdym razie widać światełko w tunelu.

#89:  Autor: pinki444Skąd: Rzeszów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Masakra jaki to ogrom pracy, komuś nieznającemu się na temacie i mającemu kontakt z książką jedynie jako czytelnik, jak ja, wydaje się to przerażające...
Ciekawe czy w publikacjach naukowych (których trochę czytam) gdzie opracowujący indeks jest również autorem da się to chociaż do pewnego stopnia ogarnąć "na bieżąco"?

#90:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
pinki444 napisał(a) (zobacz wpis):
Masakra jaki to ogrom pracy, komuś nieznającemu się na temacie i mającemu kontakt z książką jedynie jako czytelnik, jak ja, wydaje się to przerażające...

Przerażające - nie. Upierdliwe - owszem. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
Ciekawe czy w publikacjach naukowych (których trochę czytam) gdzie opracowujący indeks jest również autorem da się to chociaż do pewnego stopnia ogarnąć "na bieżąco"?

Sam spis haseł, czyli ślepy indeks - tak. Reszty nie. Indeks trzeba robić na finalnym składzie, gdyż inaczej strony nie będą się zgadzać.
Problemem jest tez język polski. W angielskim, gdzie praktycznie nie ma deklinacji indeks można zrobić automatycznie i w najgorszym przypadku skala błędów nie przekroczy kilku procent.
W naszej kochanej mowie ojczystej się nie da tak gdyż nie tylko, że mamy deklinację, to jeszcze w zdarza się wcale często, że odmianie ulegają także rdzenie słów.

#91:  Autor: BartekChom WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Upierdliwe - owszem. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech (...) Indeks trzeba robić na finalnym składzie, gdyż inaczej strony nie będą się zgadzać.

Skorowidz mozna robić w LaTeXu [latechu]. http://www.latex-kurs.x25.pl/paper/skorowidz

Nie wiem, czy ogólnie uznałbyś, że LaTeX jest dla Ciebie, ale skoro cały skład poza indeksem zrobiłeś, to na ten Silmarillion już za późno.

Pierwszy raz patrzyłem, jak tam zrobić skorowidz (i znalazłem dzięki polskiej nazwie "skorowidz", nie wiem, o ile trudniej by było, gdybym nie mógł sie odciąć np. od indeksów górnych i dolnych), więc nie wiem, czy nie ma lepszych sposobów, ale okazało się, że w najprostszym przypadku, po podaniu odpowiednich poleceń, wystarczy pisać "Thingol przyjął Gelandrielę\index{Galandriela} jako krewną.", żeby wpis w indeksie pod "Galandriela" pojawił sie dla strony, na której będzie "Galandrielę".

Załączam przykład (nie wiem, czy komuś się przyda, ale przynajmniej wynik jest śmieszny): pdf oraz pliki źródłowe i pośrednie. (Normalnie tworzy sie plik .tex, ale za mnie napisał go program w Pascalu. Makefile to dokładna instrukcja dla komputera, co robić.)

#92:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Owszem, ale nadal jest to bardzo żmudne i nie jestem przekonany czy szybsze i bardziej dokładne niż wychwytywanie pojedynczych słów.

#93:  Autor: SędziwojkaSkąd: Smoków, Lutetia & Al-Ándalus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wtrącę tylko swoje trzy grosze - na studiach miałam okazję robić prezentację w LateXie i dla mnie, humanisty, LaTeX to zło.
Znacznie szybciej zrobiłabym tę prezentację ręcznie w PowerPoincie niż grzebiąc się w kodowaniu i wpisywaniu odpowiednich poleceń. Jestem rozwalony
Owszem, LaTeX to z pewnością przydatne oprogramowanie dla ścisłowców korzystających z wypasionych wzorów matematycznych czy też dla humanistów piszących prace przy użyciu języków o niełacińskim alfabecie.
Jednak na zwykłym poziomie nie jest to moim zdaniem przydatne.
Zresztą zazwyczaj skład do książek robi się w Adobe InDesign (też upierdliwy program Język ).

Przy okazji, chciałabym wyrazić dla Was szacunek za ogrom pracy, jaki włożyliście w nowe wydanie Silma i trzymam mocno kciuki za jego ukończenie! Jestem za

#94:  Autor: KamilaSkąd: Wrocław WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mimo że bardzo lubię LaTeXa i tworzę w nim większość prac, to jednak widzę plusy narzędzi WYSIWYG (pod warunkiem, że nie są upierdliwe jak Word i nie próbują podejmować decyzji za mnie xD). Jeśli w redakcji nikt naprawdę mocno nie siedzi w LaTeXu, to chyba jednak radziłabym im zostać przy znanych im narzędziach, nawet jakby byli jeszcze bliżej początku pracy Z przymrużeniem oka

A swoją drogą, jakby przy jakimś projekcie kiedyś (jak skończę studia i nie będę ze wszystkim zawsze w plecy xD) pojawił się wakat dla wyłapywacza zgubionych przecinków i podwójnych spacji, czepiającego się też trochę językowo... to chciałabym spróbować swoich sił Z przymrużeniem oka

#95:  Autor: raymountSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Z pewną taką nieśmiałością zapytam.. Czy zamajaczyły już może na horyzoncie jakieś ramy czasowe wydania 1-tomowego Silma? Język

#96:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tak gwoli poinformowania, ciągle trwają prace nad korektami i indeksami. Nowe oko spojrzało i sporo znalazło jeszcze rzeczy do poprawy czysto korektorskiej. Wszystko jest już prawie, ale też tylko prawie. Myślałem, że TF da radę, ale rady nie da. A wolimy, by wszystko było możliwie dopięte na ostatni guzik. To tak jak z budową domu kosmetyka i wykańczanie (pytanie kogo?) trwa najdłużej.

#97:  Autor: ArenethSkąd: Rzeszów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
„Dobre kartofelki, gotują się powoli” Z przymrużeniem oka

Jako, że temat dot. wcześniejszego wydania został zamknięty, pozwolę sobie napisać tutaj kilka słów od drugim tomie. Przyznam, że całość przeczytałem dopiero w tym roku. Nie chciałem tego robić wyrywkowo, a przy pierwszym podejściu nie mogłem przebrnąć przez Opowieść o Berenie i Luthien. Tekst wymaga większego skupienia (przynajmniej dla mnie), o co czasem ciężko. Jednak do tej z Wielkich Opowieści proza nie pasuje. Jest najbardziej baśniowa, ze wszystkich, przez co o wiele lepiej oddaje ją poemat. Widać ogrom pracy włożonej w jego tłumaczenie i jestem pełen podziwu, że się ktoś na to raz porwał, a dwa dobrnął do końca. Dalej już książkę chłonąłem jednych tchem… aż do Essekenta Eldarinwa. Ciężki to tekst, ale jak wartościowy! Bardzo podobało mi się tłumaczenie Opowieść o dzieciach Hurina - świetne się to czyta. W przypadku opowieści o upadku Gondolinu, porwały mnie z kolei opisy Śródziemia (Nevrastu, Gondolinu) przez które wędrowałem razem z Tuorem. Dopiero teraz zauważyłem, jak różne są te opowieści (przez klimat, formę itd.). Przez to jeszcze bardziej pasuje przyjęta rama narracyjna. Takie wzmianki jak ta, że istnieją różne tradycje przekazanych opowieści tylko dodają smaku.

Świetna robota chwała wam, chylę czoła, dzięki , jedynie szkoda że tylko garstka może się zapoznać owocem Waszej pracy. Jestem jednak szczęśliwy, że należę do tego zacnego grona. Uśmiech

#98:  Autor: Baloosh WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Każda taka przeczytana recenzja sprawia, że coraz bardziej chciałbym móc przeczytać TAKIE wydanie Silmarillionu.

#99:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
W trakcie TF-u dotarł do mnie kolejny skład, po uwzględnieniu wszystkich ostatnich poprawek, bez indeksu, który także w międzyczasie dotarł. Teraz czas sklejenia obu i przed finalnego sczytania tekstu.
A tak na marginesie, dotarło do mnie, że od początku projektu minie w sierpniu 12 lat, a od wydania tomu drugiego tylko dwa lata, zwłaszcza patrząc Martinowską miara czasu. Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#100:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Czyli już bliżej niż dalej Super śmiech Love

#101:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie zapeszać. To tak, jak przy budowie domu, jak się ma stan surowy zamknięty, to wydaje się, ze to już tuż tuż. A potem wykańczanie i kosmetyka, wykańczają, choć nie koniecznie kosmetykują. Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Na razie znowu zastój. Mam nadzieję, że tylko do początku września.

#102:  Autor: czakiSkąd: Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Śledzę ten wątek od bardzo dawna i nie mogę doczekać się wydania jednotomowego. Miałem trochę przerwy od Tolkiena, małe dzieci nie dają tyle czasu na hobby ile by człowiek chciał na nie przeznaczyć, jednak "stara miłość nie rdzewieje". Mam nadzieję, że ogrom pracy, jaki cały zespół wkłada w to przedsięwzięcie od ładnych paru lat chociaż trochę zostanie wynagrodzony. Oczywiście trochę żal braku ilustracji, ale dla mnie najważniejszy jest tekst i wydanie jako całość - zbliżone do zamysłu Tolkiena bardziej niż Silmarillion wydany oficjalnie.

No i zapewniam o chęci zakupu tegoż wydania - myślę, że obawy M.L. o małe zainteresowanie i niski nakład nie powinny być aż tak duże.

#103:  Autor: BlazejSkąd: Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Witam
jeżeli posiadanie wersji dwutomowej Silmarillionu nie odcina drogi do posiadania wersji jednotomowej, to również chętnie kupię jeden egzemplarz a nawet dwa (dla siebie i na prezent)

Pozdrawiam
Błażej

#104:  Autor: KamilaSkąd: Wrocław WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cytat:
- myślę, że obawy M.L. o małe zainteresowanie i niski nakład nie powinny być aż tak duże.

Podejrzewam, że obawy Memela są wręcz przeciwne Jestem rozwalony

#105:  Autor: eruiSkąd: Białystok WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nasz drogi M.L. żeby zaspokoić popyt musiałby wydrukować dwa razy tyle edycji jednotomowej co dwutomowej Uśmiech. Ale to chyba nie realne hmmmm....

#106:  Autor: raymountSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
erui napisał(a) (zobacz wpis):
Nasz drogi M.L. żeby zaspokoić popyt musiałby wydrukować dwa razy tyle edycji jednotomowej co dwutomowej Uśmiech. Ale to chyba nie realne hmmmm....

Dlaczego nierealne? Im więcej egzemplarzy do wydruku - tym mniejszy koszt 1 egzemplarza w detalu (w każdej drukarni). Oczywiście M.L może rzucić cenę spokojnie dużo wyższą (chętni, w tym ja.. i tak zapłacą) ... więc mogłoby zostać więcej kasy dla zespołu redakcyjnego... W końcu to oni włożyli w to mnóstwo pracy, więc im się należy. Im mniejsza ilość egzemplarzy, tym większe koszty wydruku i tym mniejsza szansa na twardą oprawę, na którą znakomita większość liczy.

#107:  Autor: eruiSkąd: Białystok WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No, ja też bym zapłacił. Spox Problem nie leży w cenie ale raczej w tym co by spadkobiercy Profesora nie posądzili M.L o piractwo itp. Jestem rozwalony

Ostatnio zmieniony przez erui dnia 11-09-2019 10:04, w całości zmieniany 1 raz

#108:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mamy niemal finalny skład. Niemal gdyż jeszcze trzeba zrobić jedno sczytanie pod względem korektorskim bardzo dokładne i uwzględniające gotowy i wprowadzony już indeks. Finalny, gdyż obecnie tekst liczy 1122 strony i ten rozmiar zasadniczo się nie zmieni. Co prawda przewiduję jeszcze poza ta korektą, tak zwane sczytanie szczotki, już na finalnym składzie, ale nie sądzę by liczba stron zmieniła się o więcej niż kilka i raczej mniej niż pięć.
Ile to zajmie? Nie wiem, gdyż czekam na odzew korektorki i nie zamierzam jej popędzać.

#109:  Autor: CaladionSkąd: Puławy WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Super informacja! Mam nadzieję, że tym razem uda mi się zapisać na listę szczęśliwców którzy otrzymają swój egzemplarz dzieła ...

#110:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Myślę, że obawy są przesadzone. Nie wiem jeszcze ile wydrukuję, ale pewnie nie mniej niż 50 egzemplarzy i jak znam życie, będzie to aż nadto. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#111:  Autor: eruiSkąd: Białystok WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No to nie tracę nadziei na to wydanie. Będę czekał cierpliwie.

#112:  Autor: wacho WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Emocje coraz większe - czekam z niecierpliwością - zapowiada się jesienno-zimowa uczta Uśmiech

#113:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Myślę, że obawy są przesadzone. Nie wiem jeszcze ile wydrukuję, ale pewnie nie mniej niż 50 egzemplarzy i jak znam życie, będzie to aż nadto. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

To kiedy zapisy/preorder? chwała wam, chylę czoła, dzięki

#114:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kulce za każdym razem to samo. Nie ma zapisów, będzie książka, będziemy gadać. Na razie nie ma o czym, chyba że o wróblu na dachu wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Język. Tym bardziej, że to może jeszcze potrwać. Ile? Nie wiem.

#115:  Autor: Thingoln WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wiadomość, że wydanie zbliża się ku finalnemu krokowi, jest już i tak fantastyczna, choćby bez konkretnej daty. Czekamy. Uśmiech

#116:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Rozpoczęła się ostatnia korekta całego wydania, w tym korekta finalnego indeksu. Wlecze się to strasznie, ale cóż tak to jest, jak się robi w tak zwanym międzyczasie. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#117:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Rozpoczęła się ostatnia korekta całego wydania, w tym korekta finalnego indeksu. Wlecze się to strasznie, ale cóż tak to jest, jak się robi w tak zwanym międzyczasie. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Mocno trzymam kciuki Jestem za chwała wam, chylę czoła, dzięki

#118:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dawno nie było już wieści, ale prace trwają choć wolniej niż bym chciał. Indeks nas poniekąd przygniótł podobnie prace korektorskie. Chcemy jednak by błędów było jak najmniej, a jednocześnie robimy to w tak zwanym międzyczasie.

#119:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dawno nie było już wieści, ale prace trwają choć wolniej niż bym chciał. Indeks nas poniekąd przygniótł podobnie prace korektorskie. Chcemy jednak by błędów było jak najmniej, a jednocześnie robimy to w tak zwanym międzyczasie.

Na pewno wszyscy cierpliwie czekają na ogłoszenie zakończenia prac Uśmiech

#120:  Autor: Thingoln WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jeśli tylko pozwoli to na dopracowania Silma, to warto czekać Uśmiech

#121:  Autor: eruiSkąd: Białystok WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ponieważ jestem szczęśliwym posiadaczem edycji dwutomowej to na zdobycie jednotomowej raczej nie liczę (chociaż chciałbym ją mieć). Pozwolę sobie jednak przypomnieć sprawę erraty/uzupełnienia do edycji dwutomowej. Jednotomowa będzie zawierać jednak kilka drobiazgów których zabrakło w dwutomowej. M.L. planujesz coś takiego?

#122:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pewnie zrobimy erratę, ale wszystko po kolei. Na razie mam trochę dosyć jednotomowego wydania i użerania się ze 100.000 nazw własnych i imion. Chce skończyć jedno, potem przyjdzie czas na inne rzeczy.

#123: Pytanko Autor: EdwinSkąd: Kutno WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A czy planowane jest może wznowienie Narn e·’Rach Morgoth ?Uśmiech

#124:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie, nie jest planowane, także dlatego, że polska wersja Narn, po pewnych modyfikacjach stała się częścią Silmarillionu.

#125:  Autor: raymountSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A można wiedzieć jak stan prac nad indeksem do jednotomowego Silma? Z przymrużeniem oka

#126:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Można. Po kolejnej korekcie jestem na poziomie robienia listy kolejnych zmian, dla osoby składającej, teraz jestem na literze E.
Jest to jedyne w swoim rodzaju przeżycie Jestem rozwalony i możliwość zorientowania się, jak wiele nazw własnych i ich odmian stworzył Tolkien. Ratujcie bo go pobiję wszystko mi się pomieszało

#127:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
16 stron poprawek poszło do naniesienia na składzie. Mam nadzieję, że już teraz będzie z górki. Nie liczyłbym, że to koniec poprawek, ale może ich liczba zacznie wreszcie maleć. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Tak dla uświadomienia, sam indeks liczy 70 stron dwóch kolumnach, nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby wymyślać tyle nazw.

#128:  Autor: eruiSkąd: Białystok WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Profesor po prostu był geniuszem, chwała wam, chylę czoła, dzięki

#129:  Autor: KamilaSkąd: Wrocław WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Można. Po kolejnej korekcie jestem na poziomie robienia listy kolejnych zmian, dla osoby składającej, teraz jestem na literze E.
Jest to jedyne w swoim rodzaju przeżycie Jestem rozwalony i możliwość zorientowania się, jak wiele nazw własnych i ich odmian stworzył Tolkien. Ratujcie bo go pobiję wszystko mi się pomieszało

To co dopiero będzie przy F Jestem rozwalony

#130:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Spłynął kolejny skład i znowu przeglądanie czy wszystko zostało naniesione i czy coś nie umknęło przy poprzednich czytaniach, a pamiętajmy, że ciągle jeszcze nie mamy map. Znaczy mamy dwie ale trzeba je dopasować i także zmodyfikować.

#131:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oczywiście nie wszystko zostało naniesione, przy okazji znalazły się kolejne usterki korektorskie. Ale pocieszające jest, ze 4 razy mniej niż ostatnio. Zamiast 16 stron poprawek tym razem niespełna 4 strony. Jest jak na razie 1121 stron, w formacie B5, przy czym właściwy tekst to niemal 1000 stron.

#132:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oczywiście nie wszystko zostało naniesione, przy okazji znalazły się kolejne usterki korektorskie. Ale pocieszające jest, ze 4 razy mniej niż ostatnio. Zamiast 16 stron poprawek tym razem niespełna 4 strony. Jest jak na razie 1121 stron, w formacie B5, przy czym właściwy tekst to niemal 1000 stron.

No to ładnie .. chwała wam, chylę czoła, dzięki Czekam na dalszy rozwój sytuacji Jestem za

#133:  Autor: pinki444Skąd: Rzeszów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Światena wiadomość, a czekamy wszyscy z wypiekami na twarzy:)

#134:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wreszcie po bardzo długim czasie oczekiwania, otrzymałem już ósmy skład Silma, teraz już zostało sczytanie szczotki, naniesienie ostatnich mam nadzieję poprawek i druk. Miałem nadzieję, że będę to mógł powiedzieć wcześniej, ale jest jak jest.
W obecne, jak się wydaje, finalnej postaci liczy sobie 1121 stron z czego:
Zasadniczy Silm (Ainulindale, Valaquenta i Quenta Silmarillion) to 364 strony. Wielkie Opowieści to w sumie 428 strony (130 stron Lay of Leithian; 174 strony Dzieci Hurina, 124 strony Gondolin), Dodatki autorstwa Tolkiena to w sumie 169 stron. Reszta to rzeczy od redaktorów w tym 70 stron Indeksu.

#135:  Autor: aloyzz WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wreszcie po bardzo długim czasie oczekiwania, otrzymałem już ósmy skład Silma, teraz już zostało sczytanie szczotki, naniesienie ostatnich mam nadzieję poprawek i druk. Miałem nadzieję, że będę to mógł powiedzieć wcześniej, ale jest jak jest.
W obecne, jak się wydaje, finalnej postaci liczy sobie 1121 stron z czego:
Zasadniczy Silm (Ainulindale, Valaquenta i Quenta Silmarillion) to 364 strony. Wielkie Opowieści to w sumie 428 strony (130 stron Lay of Leithian; 174 strony Dzieci Hurina, 124 strony Gondolin), Dodatki autorstwa Tolkiena to w sumie 169 stron. Reszta to rzeczy od redaktorów w tym 70 stron Indeksu.

Witam. Nie prostszy do zrobienia i redakcji byłby ebook? Zawsze w razie jakiś błędów czy poprawek wystarczy podmienić plik z aktualizacją

#136:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jestem człowiekiem starej daty i wolę tradycyjne książki. E-book to dla mnie erzac. Przydatny, wygodny, ale jednak tylko erzac. Ale nic nie stoi na przeszkodzie byś sam zredagował e-booka. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Język Uśmiech

#137:  Autor: wacho WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
To pytanie musi paść - wiem, że M.L go nie lubi Uśmiech - kiedy możemy spodziewać się tzw. zielonego światła? Uśmiech
Ps. Pytanie zadane z przekory - czekam cierpliwie!

#138:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Również czekam na możliwość zamówienia Love

#139:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie to, ze nie lubię, ale nie umiem odpowiedzieć. Na początku czerwca wierzyłem, ze w sierpniu będzie. Jak widać nie będzie, mogę napisać, że będzie we wrześniu, tylko nie jestem tego w stanie zagwarantować.

#140:  Autor: wacho WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tak jak pisałem - grzecznie czekam Uśmiech choć powiem szczerze, że nie pamiętam czy kiedykolwiek byłem aż tak napalony na książkę... może jest to właśnie spowodowane długim (ze względu na przegapienie poprzedniego wydania) kilkuletnim wyczekiwaniem.. Jedno jest pewne - bez względu na "czytelniczą kolejkę" rzucam wszystko i zabieram się za czytanie jak tylko wpadnie w moje ręce Uśmiech

#141:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
I tak, do Martina to mi jeszcze daleko Uśmiech Nawet bardzo, choć nie ukrywam, że trochę mi wstyd, bo miałem nadzieję, że zajmie to o wiele mniej czasu.

#142:  Autor: aloyzz WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jestem człowiekiem starej daty i wolę tradycyjne książki. E-book to dla mnie erzac. Przydatny, wygodny, ale jednak tylko erzac. Ale nic nie stoi na przeszkodzie byś sam zredagował e-booka. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Język Uśmiech

Wyślij tekst to zredaguje Uśmiech Język
A tak poważnie. Może mi coś umknęło, ale to chyba nie jest żadne chyba komercyjne przedsięwzięcie?
Bo jeżeli nie komercyjne to wydanie elektroniczne trafiłoby do większej liczby czytelników (czyli każdego zainteresowanego). Na papierowe wydanie nie każdy się pewnie załapie Smutek

#143:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
aloyzz napisał(a) (zobacz wpis):
Wyślij tekst to zredaguje Uśmiech Język

Poczekam aż sam przetłumaczysz i zredagujesz, od początku do końca. Język Ble Ble ;D Spox Satysfakcja murowana. Język Ble Ble ;D Spox

Cytat:
A tak poważnie. Może mi coś umknęło, ale to chyba nie jest żadne chyba komercyjne przedsięwzięcie?

Nie, nie jest.

Cytat:
Bo jeżeli nie komercyjne to wydanie elektroniczne trafiłoby do większej liczby czytelników (czyli każdego zainteresowanego). Na papierowe wydanie nie każdy się pewnie załapie Smutek

Kulce, świat nie chce być sprawiedliwy. Ja go nie rozumiem... O zaraz(a), też nie jestem sprawiedliwy Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech No nic za stary jestem by się zmieniać. Język

#144:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
aloyzz napisał(a) (zobacz wpis):

Kiedyś też mi się wydawało, ze wydania elektroniczne są najlepsze i tak moim zdaniem jest ale tylko w odniesieniu do wydań oficjalnych, bo niestety istnieje czy nam się podoba czy nie TE.

#145:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dobra kolejna iunformacja. To znaczy kolejna lista poprawek, tylko 1,5 strony poszła do składającego. Na tym zakończymy tę faze pracy. Potem już tylko tak zwane czytanie szczotki.

#146:  Autor: Danifae WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Same dobre informacje ostatnio Śmiech

#147:  Autor: Basiorexoxo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A jaki jest przewidywany koszt fanowskiego wydania?
Jest wiadomo, gdzie składać zamówienia? Przepraszam z góry za podstawowe pytania. Jestem tu nowa, a perspektywa nowej, lepiej dopracowanej wersji "Silmarillionu" jest bardzo kusząca Śmiech Także mogę się wstępnie zgłosić do grona oczekujących.

#148:  Autor: dansty WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dobra kolejna iunformacja. To znaczy kolejna lista poprawek, tylko 1,5 strony poszła do składającego. Na tym zakończymy tę faze pracy. Potem już tylko tak zwane czytanie szczotki.

Przyznam, że o całej inicjatywie dowiedziałem się niedawno, dopiero ostatnio założyłem konto na tym forum.
I jestem pod ogromnym wrażeniem! W kilka dni przeczytałem oba tematy dotyczące nowej redakcji "Silmarillionu". To dla mnie po prostu niewiarygodne, że grupa pasjonatów była w stanie poświęcić 12 lat życia, żeby przygotować coś tak niezwykłego jak ten projekt.
Wchodzę tutaj teraz prawie codziennie, czekam na nowe wiadomości. Nie ukrywam, że nie jestem pierwszoligowym fanem Tolkiena, nie mogę się równać z większością skupionego tutaj fandomu, ale jeśli uda mi się zdobyć egzemplarz, na pewno nie będzie się kurzył na półce.
Życzę powodzenia z ostatnim etapem pracy!

#149:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tekst jest w ostatnich korektach. Miały być do końca października, ale jak zwykle coś przeszkadza. Jak dostanę to pójdzie do finalnego składu i zostanie już tylko sczytanie szczotki. Co tez pewnie trochę zajmie.

#150:  Autor: pinki444Skąd: Rzeszów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
To już nie zmienia faktu, że koniec tuż tużUśmiech

#151:  Autor: Kato Starszy WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kurcze, od dawna na dobrą informację czekam o tym wydaniu czekam.
Póki co pozostaje tylko zazdrościć tym, którzy dwutomowe wydanie wyrwali.

#152:  Autor: CaladionSkąd: Puławy WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Witam,

czy mamy jakiekolwiek informacje z postępu frontu prac? Bo od prawie dwu miesięcy wyglądam nowych wiadomości w tym temacie jak kania dżdżu Uśmiech

#153:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tekst jest cały czas w fazie sczytywania szczotki, czyli wersji finalnej. Pamiętajmy, że to grubo ponad 1000 stron tekstu, bardzo nasyconego całą masa imion i nazw własnych, o czym zaświadcza indeks o monstrualnej wielkości. Co więcej osoba, która to robi, poświęca na to swój wolny czas. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#154:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Sczytywanie szczotki skończone. Poprawki wrzucone w jedną listę. Niestety jest ich siedem stron. Mam nadzieję, ze zostaną szybko naniesione, a potem zostanie tylko sprawdzenie czy wszystko zostało właściwie naniesione. Czekamy też na wykończenie drugiej mapy, mam nadzieję, że to mapa zostanie wykończony a nie wykończy autora. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#155:  Autor: pinki444Skąd: Rzeszów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
To znaczy, że prace postępują dalej czyli jest dobrze. Myślę, że wszyscy wierzymy w wytrzymałość i wytrwałość autora mapy także. Uśmiech

#156:  Autor: GorsothSkąd: Dolnośląskie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mentalne wsparcie całkiem sporej już, podejrzewam grupy osób również nie ustaje. Powodzenia!

#157:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
mam nadzieję, że to mapa zostanie wykończony a nie wykończy autora. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Oj nie wiadomo Jestem rozwalony Okoliczności nie sprzyjają, ale pamiętam.

#158:  Autor: dansty WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Sczytywanie szczotki skończone. Poprawki wrzucone w jedną listę. Niestety jest ich siedem stron. Mam nadzieję, ze zostaną szybko naniesione, a potem zostanie tylko sprawdzenie czy wszystko zostało właściwie naniesione. Czekamy też na wykończenie drugiej mapy, mam nadzieję, że to mapa zostanie wykończony a nie wykończy autora. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Wspaniałe wieści! Trzymam kciuki za wszystkich twórców projektu. Uśmiech

#159:  Autor: eruiSkąd: Białystok WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mam takie pytanie M.L.: Czy posiadacze dwutomowego wydania Sila będą mogli jakoś wejść w posiadanie tej drugiej mapy? Choćby w formacie pdf czy wraz z ewentualną erratą/uzupełnieniem do swojego wydania?

#160:  Autor: Ari WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Czy jest lub będzie stworzona lista np mailingowa, z której mogłabym otrzymać powiadomienie, że jest już możliwość zapisania się jako chętna osoba do kupna? O pierwszym wydaniu dowiedziałam się zbyt późno.

#161:  Autor: boleslawbrylinski WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Witam. Podpisuję się pod powyższym pytaniem, czy będzie albo już jest lista osób do kupienia nowego wydania Silmarillion-u? A jeżeli jest już lista to czy można się dopisać? Dokonać przedpłaty?
Z góry dziękuję za wszelką informację.

#162:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Czekam jak większość. Przegapiłem edycję 2-tomową, tej nie chciałbym przeoczyć Uśmiech

#163:  Autor: Lobella WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja również czekam cierpliwie i mam nadzieję załapać się na listę chętnych. Uśmiech
Wielki szacunek za ogrom pracy wniesiony przy tym wydaniu przez wszystkich zaangażowanych w jego powstanie.

#164:  Autor: jakubz WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Witam !!
Również, jak zresztą spora rzesza fanów dołączam się do pytania jak będzie można wejść w posiadanie nowego wydania !!
Gdzie trzeba ustawić się w kolejce ??? Uśmiech

#165:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Więc, hmmm, jak by to powiedzieć. Jestem rozwalony Pserwa Super śmiech

Prace dobiegły końca. Tak, to nie pomyłka. Prace dobiegły końca. Jestem za Język Jestem za

Czekam jeszcze tylko na mapę Gondolinu by Sirielle, która także jest w fazie końcowej. Love chwała wam, chylę czoła, dzięki Love

Niniejszym zainteresowanych prosze o sygnał na priva, że są zainteresowani.

TO NIE JEST ŻADNA LISTA KOLEJKOWA, CHODZI MI TYLKO O PODLICZENIE GRONA ZAINTERESOWANYCH TĄ PUBLIKACJĄ

Kierdy pójdzie do drukarni, jeszcze na 100% nie wiem, ale to już raczej tygodnie niż miesiące.

#166:  Autor: GorsothSkąd: Dolnośląskie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Gratuluję ukończenia tak ogromnej pracy!

#167:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Również gratuluje i cieszę się ogromnie, że projekt udało się zakończyć z sukcesem Love

#168:  Autor: wacho WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Gratulacje! Ukłony! Pełen podziw i szacunek za ogrom wykonanej pracy!
Już nie mogę się doczekać! Uśmiech

#169:  Autor: ARTUR1969 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Szybko zleciały te cztery lata Z przymrużeniem oka Jestem rozwalony

#170:  Autor: BlazejSkąd: Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Niniejszym zainteresowanych prosze o sygnał na priva, że są zainteresowani.

Witam,
wysłałem wiadomość na priv i utknęła jako "wiadomość do wysłania". Czy to normalne?

Pozdrawiam
BS

#171:  Autor: ARTUR1969 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oddychaj powoli! Z przymrużeniem oka

Tak to zawsze wygląda. Dopóki jej Adresat nie odczyta, figuruje jako wiadomość "Do wysłania".

#172:  Autor: Riddick WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Również gratuluję ukończenia prac i także wysłałem swoją skromną PW. Z przymrużeniem oka

#173:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wieści są następujące.
Po pierwsze jest już ok. 120 zgłoszeń. Nakład większy nie będzie. Przynjamniej w pierwszym rzucie.
Po drugie czekamy na mapę by Sirielle, która powinna być niedługo.
Po trzecie wyszła drobna poprawka na stronie redakcyjnej. Ale także jest to kwestia dni.
Kolejne ogłoszenia patrzcie w poniedzialek. Od razu piszę, z nikim w tym momencie nie będę pisał indywidualnie. Wszyscy forumowicze mają mieć taką samą szansę.

#174:  Autor: Abe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wieści są następujące.
Wszyscy forumowicze mają mieć taką samą szansę.

Ok, tylko mam nadzieję, że tak jak kiedyś dawno temu było mówione, osoby które nie posiadają poprzedniego wydania będą w pierwszej kolejności miały szansę na zakup tego wydania.
Już nie mogę się doczekać na oficjalny "preorder" chwała wam, chylę czoła, dzięki

#175:  Autor: MayalaSkąd: Darłowo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Hej. 120 osób to dużo. Mieć okazję przeczytania fanowskiego Silmarillionu to nie lada gratka dla miłśnika twórczości Tolkiena. Tyle lat pracy. Podziwiam Love PW oczywiście wysłany Proooszę prooooooszę

#176:  Autor: Exelsior WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cieszę się , że praca nad tym wydaniem dobiegła końca Uśmiech
Podziękowania za ogrom włożonej pracy Z przymrużeniem oka
Wiadomość na priva oczywiście poszła Język

#177:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zainteresowanie jest bardzo duże, a jednocześnie możliwości nie są nieograniczone. I nie chodzi tylko o finanse.
Reszta informacji po poniżej.