HarperCollins publikuje 'Berena i Lúthien'
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka

#49:  Autor: OminousSkąd: Hamburg WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jak dla mnie straszny przerost nad treścią ta limitowana edycja. Tzn. wygląda ładnie, ale nawet jeśliby upchneliby wszystkie niepublikowane materiały z archiwum X, to i tak większośc stanowiły by znane już teksty... A za coś takiego specjalnie przepłacać bym nie chciał Język

#50:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Riddick napisał(a) (zobacz wpis):
Można już podejrzeć kilkadziesiąt stron na Amazonie (przycisk "Look inside") Uśmiech
https://www.amazon.co.uk/Beren-Luthien-J-R-Tolkien/dp/1328791823

Teraz wpadłem na pomysł, że mógłbym złożyć pdf z tych opublikowanych jako podgląd stron.
Ale mam obawy, bo na każdej jest "copyright", choć z drugiej strony są one upublicznione przez wydawcę/sprzedającego, więc w świetle prawa nie powinno to być podciągnięte jako kradzież.
Notabene ciekawe , że HC i TE pozwoliły na opublikowanie sporej jednak ilości stron przed publikacją.

#51:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
To swoista promocja. Zachęta lub jak wolisz przynęta, skłaniająca do myślenia, jeżeli dają tyle fajnych rzeczy, to co musi być w tych fragmentach, których nie dali. Taki chwyt marketingowy.

#52:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja wszystko rozumiem, marketing, promocje itd, ale zauważ, że:
- na stronach innych autoryzowanych sprzedawców brak podglądu
- nawet na oficjalnej stronie Harper & Collins nie ma podglądu
- ba nawet na stronie Amazona jest inna wersja, z nieco inną okładką ( ciekawe czym się jeszcze różnią) i niższą ceną i tam też nie ma podglądu https://www.amazon.co.uk/Beren-L%C3%BAthien-J-R-Tolkien/dp/0008214190/r ef=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1495461695&sr=1-1&keyword s=beren+and+luthien

edit
Te Huany z okładek też się różnią wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

#53:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Na szczęście niedługo się wszyscy przekonamy. Podobnie niedługo będziemy też pewnie wiedzieć kiedy polska edycja i kto tłumaczy.

A ilustracja wybitnie mi się nie podoba, choć zasadniczo Alana Lee lubię.

#54:  Autor: Riddick WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ogólnie to na Amazonie są 2 wydania: amerykańskie droższe (z niego jest podgląd tych kilkudziesięciu stron) i tańsze angielskie.

#55:  Autor: FrangernSkąd: Piękne Miasto Kraków ;) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
vater napisał(a) (zobacz wpis):
Z udostępnionego materiału wynika, ze jest to redakcja w formie "Niedokończonych opowieści" gdzie pomiędzy kolejnymi fragmentami mamy tłumaczenie co, kiedy i dlaczego.

Czyli jednak coś innego niż Dzieci Húrina. Jak dla mnie informacja warta uwagi, choć i tak nie pozostaje nic innego, jak czekać na premierę. dopiero wtedy wszystko okaże się w pełni jasne.

#56:  Autor: Riddick WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No i jesteśmy dzień po premierze. Ktoś już czytał? Jak wrażenia? Dużo nowego materiału? Uśmiech

Strona 7 z 8