Udostępnienie Simbelmyne
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka

#9:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Na jedną rzecz z przykrością zwrócę uwagę. Zgodnie z współczesnymi interpretacjami prawa autorskiego, takie zamieszczenie on-line, traktowane jest jako nowe wydanie i formalnie rzecz biorąc wymaga uzyskania zgody wszystkich autorów tekstów.
Nie podoba mi się taka interpretacja, od dawna twierdzę, że jest zbyt daleko posunięta, ale warto o tym pamiętać.

#10:  Autor: MablungSkąd: Piła WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Co na to redakcja Simbelmynë? Czy jest zatem jakaś inna legalna forma udostępnienia archiwalnych numerów? Można w ostateczności poskanować te numery które mamy i rozsyłać je między sobą na maila. Może jednak nie udać nam się zebrać wszystkich numerów, skany mogą być różnej (czyt. słabej) jakości, no i jest to metoda "szemrana", a nie o to w pierwotnym zamyśle chodziło.
Ideałem byłoby zebranie tego całego dobra w jednym miejscu i ustalenie klarownych zasad czy cennika pobierania.
Macie może jakieś pomysły?

#11:  Autor: Aerina WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja też się podpisuję! Uśmiech

#12:  Autor: GaladhornSkąd: Bamfurlong (Moczary) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Rozmawiałem na ten temat z drugim redaktorem "Simbelmynë", Tomem Gooldem. Jesteśmy za upublicznieniem wszystkich numerów, ale chcielibyśmy poprosić o pomoc w tej inicjatywie. Może znajdzie się ktoś z młodszych tolkienistów, kto wziąłby na siebie - z naszą autoryzacją - całą inicjatywę tzn. kontakt z autorami, wykonanie pdf-ów itd.? Kontakt na priv.

#13:  Autor: cieplutkiSkąd: Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja też bardzo chętnie przeczytałbym zaległe numery - jestem za, ale niestety chyba nie będę umiał pomóc Smutek

#14:  Autor: MablungSkąd: Piła WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oby, oby... może się uda. Ktokolwiek zajmie się sprawami technicznymi, może liczyć na moją pomoc (w miarę moich możliwości). Jeśli ja się tego podejmę, może będę potrzebował pomocy kogoś z Was. Trzymajcie kciuki.

#15:  Autor: Riddick WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Minęło ponad pół roku od ostatniego postu, a więc pytanko o to jak się sprawy mają z tematem? Z przymrużeniem oka

#16:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dla tych co nie zaglądają na Elendilion ( a jak widać warto Jestem za ) to komunikuję, że już jest kilka archiwalnych numerów Simbelmyne udostępnionych.
Po nr 24, gdzie jest napisane m.in. w tym temacie - http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=139507#139507 pojawiły się kolejne.
Zapraszam na Elendilion - http://www.elendilion.pl/ a dokładnie w tym wpisie - http://www.elendilion.pl/2017/01/07/archiwum-simbelmyne-aktualizacja-z- 7-stycznia-17/

Na teraz są dostępne:

Simbelmynë nr 1 (vol 1) (lato 1997) plik PDF, 0,5 MB

Simbelmynë nr 1 (vol 2) (lato 1997) plik PDF, 1 MB (nowość!)

Simbelmynë nr 2 (jesień 1997) plik PDF, 1,2 MB (nowość!)

Simbelmynë nr 21 (szaruga 2004) plik PDF, 5,6 MB

Simbelmynë nr 23 (przedwiośnie 2005) plik PDF, 7 MB

Simbelmynë nr 24 (jesień 2005) plik PDF, 7 MB

Simbelmynë nr 26-27 (jesień-zima 2006) plik PDF, 7 MB (nowość!)

Strona 2 z 3