Wojna Elfów z Sauronem w II Erze - próba rekonstrukcji
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka

#73:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Trochę dziwi mnie ta mapa. Po pierwsze Sauron nie kontrolował wybrzeża, to kontrolowali Numenorejczycy. To, że około 2251 większość z nich odwróciła się od Valarów nie oznacza, że uznali hegemonię czy tym bardziej władzę Saurona. W swej dumie i pysze uznawali tylko siebie samych, jako jedynych predystynowanych do panowania nad Śródziemiem. Dlaczego mieli uznawać Saurona, którego już raz pokonali. To, że kilku przyjęło pierścienie nie oznacza, że wszyscy en masse uznali Saurona za władcę. Ani się go obawiali, ani nie uznawali by miał prawo panować nad spadkobiercami Earendila.
Belfalas to już zupełnie na wyrost. Akurat zamieszkane przez Wiernych i przez elfów, w którymś momencie nawet przez Galadrielę.
Po drugie Enedwaith było niemal bezludne, a Minhiriath spustoszony i wyludniony. Nie wiem czy było komu uznawać tam zwierzchnictwo Saurona, jeszcze tak pod bokiem Gil-galada. A czy Ludzie Gór, już byli już wtedy jego poddanymi, też warto się zastanowić.

#74: Wojna elfów z Sauronem 1693-1701 II Ery Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Aż się zdziwiłem, kiedy nie znalazłem takiego tematu na forum. Chyba, ze jestem niewidomy, lub nie umiem szukać. Mam -6 to wqiele usprawiedliwia Język

A poważnie znowu inspiracją jest The Nature of Middle-earth.
Nie ma tam dużo, ale są ważne rzeczy. Choćby to, że już ok. 1600 roku Numenorejczycy osiedleni u ujścia Anduiny donosili Gil-galadowi o działaniach Saurona w Mordorze.
Jest tez wyjaśnione, dlaczego między "buntem" Celebrimbora i początkiem wojny minęły 93 lata.

#75: Re: Wojna elfów z Sauronem 1693-1701 II Ery Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Aż się zdziwiłem, kiedy nie znalazłem takiego tematu na forum. Chyba, ze jestem niewidomy, lub nie umiem szukać. Mam -6 to wqiele usprawiedliwia Język

A poważnie znowu inspiracją jest The Nature of Middle-earth.
Nie ma tam dużo, ale są ważne rzeczy. Choćby to, że już ok. 1600 roku Numenorejczycy osiedleni u ujścia Anduiny donosili Gil-galadowi o działaniach Saurona w Mordorze.
Jest tez wyjaśnione, dlaczego między "buntem" Celebrimbora i początkiem wojny minęły 93 lata.

Ekhm, ekhm... jakby tu powiedzieć, żeby nie przesadzić... onegdaj sam takowy temacik założyłeś Super śmiech
https://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=5683

#76:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wielkie dzięki. Byłem pewien, że taki temat musiał być, ale nie umiałem znaleźć silly me. Jestem rozwalony Pserwa Jestem rozwalony

Czyli jestem niewidomy i nie umiem szukać wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Zostawiam, na wieczną rzeczy pamiątkę.

#77:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Biorąc pod uwagę dane podawane przez Tolkiena, można przyjąć, że w dobie wojny Elfów z Sauronem ludność Numenoru liczyła około 5-6 mln. A to znaczy, że siły ekspedycyjne, dowodzone przez Ciryatura, mogły liczyć 50-60.000, choć raczej nie więcej. Uśmiech

Strona 10 z 10