Wznowienie "Syna Gondoru"- informacje i zamówienia
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka

#1: Wznowienie "Syna Gondoru"- informacje i zamówienia Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ogłoszenie:

Mam na liście kilka osób, które wpłaciły zaliczki, a następnie zniknęły. Naprawdę rozumiem, że były wakacje, ale wakacje się skończyły, a nawet jeśli nie dla wszystkich to mamy XXI wiek, internet itd. Dla chcącego nic trudnego. Bardzo chciałabym już zamknąć sprawy dystrybucji i odzyskać pieniądze, które włożyłam w ten nakład.

Dlatego ogłaszam, że czekam na odzew do 15.09.2012. Jeśli się nie doczekam to po 15.09 zaliczki zostaną odesłane, a zamówienia anulowane.

UWAGA, WAŻNE! Na forumowej liście znajdują się osoby, których aktywność ograniczyła się do zapisania i na tym stanęło. Nie zapłacili zaliczki, nie odezwali się do tej pory - są to przypadki odosobnione, ale są. Wiem, że trwa sezon wakacyjny (dlatego też nie pospieszam, lecz spokojnie czekam, aż Ci, którzy powpłacali, wrócą i się odezwą) niemniej jednak było od początku mówione, że to wpłata zaliczki jest potwierdzeniem zamówienia. Umówmy się więc, że czekam jeszcze tydzień, no, żeby było równo - do 25 lipca i z onym dniem zamówienia nieopłacone będą anulowane.

HA! "Syn Gondoru" właśnie powędrował do drukarni!
923 strony, w tym dodatki, 47 ilustracji (które, nawiasem mówiąc zniknęły w tym ogromie tekstu Uśmiech Saurona ;D ) i nowa miękka okładka.

Cena wynosi równiutko 40 zł za egzemplarz.
Tyle płacę drukarni i tyle muszę sobie odebrać.
Nie wiadomo jeszcze jaka będzie cena za wysyłkę, bo dopiero jak książka wyjdzie będzie można ją zważyć.

Niniejszym otwieram listę oficjalnych zapisów.

Osoby zainteresowane proszę o zaliczkę w wysokości 20 zł. Może zróbmy tak, że po wpisaniu się w tym wątku poproszę o podesłanie mi priva, a wtedy odpowiem odsyłając numer konta (tak będzie mi łatwiej wszystko ogarnąć) - deklaracje nie poparte zaliczkami nie będą brane pod uwagę. Będzie również możliwość bezpośredniego odebrania książki w Warszawie po uprzednim umówieniu się ze mną. Przywiozę też "Syna Gondoru" na Tolk Folk, tak więc ci z Forumowiczów, którzy się do Bielawy wybierają i tam będą chcieli odebrać sobie swój egzemplarz, by uniknąć kosztów wysyłki są proszeni o zasygnalizowanie tej chęci - muszę mniej więcej wiedzieć ile egzemplarzy mam wziąć.
Jeśli ktoś chce, może oczywiście zapłacić od razu całą kwotę z góry - na pewno nie będę się wzdragać. Śmiech

Koszta wysyłki są mianowite:

Dla osób zamawiających 1 egzemplarz, do wyboru:

9,50 PLN za przesyłkę poleconą zwykłą (czyli ekonomiczną)
lub

12,10 PLN za polecony priorytet

Dla osób zamawiających 2 lub 3 egzemplarze koszt jest taki sam (albowiem przedział jest szeroki - 2-5kg - czyli trzech Synów Gondoru, ważąc łącznie 4 kg, też się jeszcze łapie) i wynosi:

13.00 PLN za paczkę pocztową
lub
14,50 za paczkę priorytetową

No to, kochani, START!

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Lista zamówionych egzemplarzy / potwierdzeń wpłaty:
http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=105090

http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=103716#103716
+ dodany link do listy zamówień

Ostatnio zmieniony przez Kasiopea dnia 06-09-2012 13:10, w całości zmieniany 3 razy

#2:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
3 (1-3). Ja nadal deklaruję chęć zakupu 3 egzemplarzy.

#3:  Autor: EnruthielSkąd: Szczecin WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja poproszę jeden Śmiech brawo

4

EDIT: Jeżeli to możliwe też bym chciała podpis autorki Język

Ostatnio zmieniony przez Enruthiel dnia 30-05-2012 16:53, w całości zmieniany 1 raz

#4:  Autor: bartolini166Skąd: Okolice Wrocławia. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja również poproszę o jeden. Z przymrużeniem oka
5

#5:  Autor: Nevres WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja także poproszę jeden.

6

#6:  Autor: Aegnorwen WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dla mnie dwa egzemplarze

#7:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
8

Poprosze 1 z autografem Uśmiech Proooszę prooooooszę
poz
tal

#8:  Autor: Monivrian WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
dla mnie jeden egzemplarz z Autografem ^^'
zapłacę od razu w ten piątek ja przyjdzie kieszonkowe Uśmiech

9 ^^'

#9:  Autor: mONASkąd: Shire WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
11-12

Poproszę dwa egzemplarze z autografami Uśmiech

#10:  Autor: NuanSkąd: Dol Amroth WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
13

Jak wcześniej deklarowałem - proszę o 1 egzemplarz, z autografem Proooszę prooooooszę

#11:  Autor: EncaitarSkąd: Grudziądz WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
14

Jeden egzemplarz poproszę Uśmiech

#12:  Autor: DimdimSkąd: Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
16

Również chciałbym zamówić dwa egzemplarze z autografem Uśmiech
Jako, że do tej pory tylko czytałem forum i jest to mój pierwszy post - chciałbym się też przywitać - dzieńdobry Uśmiech

poprawione - przepraszam za pomyłkę, nie wiem czemu byłem pewien, że chodzi o ilość osób, nie egzemplarzy Uśmiech

Ostatnio zmieniony przez Dimdim dnia 30-05-2012 20:22, w całości zmieniany 1 raz

#13:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dimdim, jak zamawiasz 2 egzemplarze to zedytuj we wpisie 15 na 16 - każdy powiększa poprzednią liczbę o ilość egzemplarzy, które zamawia.

Pamiętajcie o wysłaniu PW do Kasiopei i przedpłacie.

#14:  Autor: beren84 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
17

Jeden egz. z autografem Uśmiech

#15:  Autor: SędziwojkaSkąd: Smoków, Lutetia & Al-Ándalus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
18
Poproszę jeden egzemplarz z autografem. Uśmiech

#16:  Autor: NadiaSkąd: Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ej, chyba się walnęliście w rachunkach. Jestem rozwalony

Aegnorwen zamówił/a 2 (słownie: dwa) egzemplarze, tak więc Tallis powinna mieć numer 9 i wszystko powiększa się o jeden numerek. Śmiech

Pozdrawiam Co złego to nie ja ;D

EDIT: Kufcze, no i namieszałam! Spazmy Nie gniewajcie się zbytnio, ech! Gdzie się pojawię, tam zamącę! smutna rezygnacja

Ostatnio zmieniony przez Nadia dnia 31-05-2012 20:33, w całości zmieniany 2 razy

#17:  Autor: Jedyny Pierścień WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Czyli teraz 20?
Zamawiam jeden egzemplarz, z autografem, jeśli można Uśmiech

#18:  Autor: StellaSkąd: Lothlórien WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
21!

I również prosiłabym pięknie o autograf... Super śmiech

#19:  Autor: FinduliahSkąd: Mazury cud natury WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
22 Elfik

Jak wszyscy to i ja!! Bardzo pięknie, a nawet uniżenie ( Z przymrużeniem oka ) proszę o *dedykację autorki, ale nie z forumowym nickiem, tylko imieniem Emilia.

Dziękuję, dziękuję!

Edit.
Priv wysłany! Śmiech

* poprawione z autografu na dedykację

Ostatnio zmieniony przez Finduliah dnia 03-06-2012 21:43, w całości zmieniany 2 razy

#20:  Autor: AntaresSkąd: Krosno WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
23 i 24 Z przymrużeniem oka

Deklarowałem wcześniej jeden egzemplarz ale mam osobę, która również chce tą pozycję Uśmiech

Byłbym przeogromnie wdzięczny za autografy autorki chwała wam, chylę czoła, dzięki

#21:  Autor: CaladionSkąd: Puławy WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
25
Witam,
i ja proszę o jeden egzemplarz z dedykacją "dla Łukasza" a co tam Super śmiech

#22:  Autor: Aloe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
26 Śmiech

Ja również do tej pory tylko czytałam, witam wszystkich Z przymrużeniem oka

#23:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
To ja tysz poproszę o jeden egzemplarz, czyli 27 wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Nota bene, przy wszystkich zmianach ciesze się, że szata graficzna okładki nawiązuje do pierwszego wydania. Tamto wydanie budzi mój duży sentyment. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

I bardzo się cieszę, że Kasiopei udało się sfinalizować ten projekt. chwała wam, chylę czoła, dzięki Love Jestem za

Dla mnie pod wieloma względami, jest ważniejsze wydarzenie niż ekranizacja Hobbita, która dziwnie nie budzi we mnie żadnych, nawet najmniejszych emocji.

#24:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
To ja tysz poproszę o jeden egzemplarz, czyli 27 wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Ty, Memelu, to masz gratisowy, rzecz jasna - choćby za te wszystkie wytropione braki gwiazdek, niedokursywione kursywy i inne kwiatki, żmudnie spisane w dłuuuugą listę, bez Twej pomocy byłoby mi bardzo ciężko i na pewno SG nie byłby jeszcze w drukarni. Miałam Ci dać z puli gratisów, ale skoro chcesz z numerkiem 27 to proszę bardzo. Uśmiech

Cytat:
Nota bene, przy wszystkich zmianach ciesze się, że szata graficzna okładki nawiązuje do pierwszego wydania. Tamto wydanie budzi mój duży sentyment. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

A co dopiero mój Śmiech !

Cytat:
I bardzo się cieszę, że Kasiopei udało się sfinalizować ten projekt. chwała wam, chylę czoła, dzięki Love Jestem za

Ja się tak cieszę, że aż nie wierzę.

Cytat:
Dla mnie pod wieloma względami, jest ważniejsze wydarzenie niż ekranizacja Hobbita, która dziwnie nie budzi we mnie żadnych, nawet najmniejszych emocji.

No, toś, Memelu, pojechał po bandzie* Super śmiech Bardzo Ci dziękuję, ale nie przesadzajmy Pserwa

*krasnoludów Język

#25:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nadia napisał(a) (zobacz wpis):
Ej, chyba się walnęliście w rachunkach. Jestem rozwalony

Aegnorwen zamówił/a 2 (słownie: dwa) egzemplarze, tak więc Tallis powinna mieć numer 9 i wszystko powiększa się o jeden numerek. Śmiech

Pozdrawiam Co złego to nie ja ;D

Myslałam że to ilość chętnych a nie egzemplarzy Uśmiech Tak więc od mnie zaczęła sie błędna liczba -sorki - powinnam miec nr 9.
poz Uśmiech
tal

#26:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nadia: nie, Ty źle policzyłaś, bo pomyłkę Aegnorwen zaraz wyprostowała mONA, Tallis ma nr 9, a Monivrian - 10. I dalej byłoby już ok, gdyby nie Twoja interwencja Język . Jedyny Pierścień powinien mieć 19. TERAZ mamy nadwyżkę o jeden, ale żeby już nie robić większego zamieszania, niech zostanie bez zmian, a ja tę pominiętą 19tkę dam osobie z mojej prywatnej puli.

#27:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mogę poprawić numerację.

#28:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dzięki, ale już nie poprawiaj - właśnie skończyłam robić sobie prywatną listę, kto ile chce, jaki numerek i z jakim autografem i zamierzam paść na nos i nie śnić o paginach, poprawkach i innych takich.
Niech już tak zostanie.

Przy okazji bardzo mi miło widzieć dotychczasowych tylko-czytaczy w napisaniu. Śmiech Witajcie!

#29:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja nie napisałam o autografie, ale też z poproszę na wszystkich egzemplarzach Uśmiech

W takim razie nic nie zmieniam, a kolejnym chętnym przypominam - do liczby w ostatnim wpisie dodajecie ilość egzemplarzy, które zamawiacie i taki numer umieszczacie w swoim wpisie. Ostatni wpis podaje 27 egemplarzy, a więc następna osoba do tej liczby dodaje swoje zamówienie.

Również witam nowych forumowiczów i zapraszam tutaj:
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=126
- mamy temat dla powitań Uśmiech Jestem za

#30:  Autor: Monivrian WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kasiopea napisał(a) (zobacz wpis):
Dzięki, ale już nie poprawiaj - właśnie skończyłam robić sobie prywatną listę, kto ile chce, jaki numerek i z jakim autografem i zamierzam paść na nos i nie śnić o paginach, poprawkach i innych takich.
Niech już tak zostanie.

Przy okazji bardzo mi miło widzieć dotychczasowych tylko-czytaczy w napisaniu. Śmiech Witajcie!

Pamiętaj, że dla mnie też autograf ^^'

#31:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
28

Ja też ja też i pięknie poproszę o autograf Autorki Rządzę chwała wam, chylę czoła, dzięki Jestem za

Zaraz wysyłam priva i płacę Uśmiech

#32:  Autor: LeadrigaSkąd: Smolec WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
29 1 egzemplarz. Koniecznie z autografem! Proooszę prooooooszę

#33:  Autor: CotsilleSkąd: Ruda Śląska/Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
30

Uprzejmie proszę o autograf.

#34:  Autor: Geirve WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
31.

#35:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ale ten egzemplarz to nie dla mnie. I tak na prawdę poproszę jeszcze jeden czyli 32.

#36:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ale ten egzemplarz to nie dla mnie. I tak na prawdę poproszę jeszcze jeden czyli 32.

Aha, oki, to dawaj kasę. Uśmiech

Jeszcze ważne ogłoszenie co do przelewu: w nadawcy wpisujcie, bardzo proszę, obok imienia i nazwiska także forumowy nick, dobrze? Znamy się tu głównie po nickach, a muszę je przypisać do nazwisk, kiedy będę potwierdzała przelewy. Część osób podała mi nazwiska na priva, za co serdecznie dziękuję. Ci, którzy już pchnęli przelewy, a podpisali się "tylko" imieniem i nazwiskiem bardzo są proszeni o napisanie informacji na privie - żebym wiedziała kto jest kto. Uśmiech

#37:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
33 Uśmiech

#38:  Autor: HelinielSkąd: domek nad wodospadem w Rivendell WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
34 i 35 - dwa dla mnie. Kasiorkę wyślę po pierwszym, od razu całą, żeby mieć z głowy.
Pozdrówka wesołe dla wszystkich!

#39:  Autor: Dwimmerlaik WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Po pierwsze, witam, bo to pierwszy mój post (tak, jestem kolejny z klubu "ja tu tylko czytam").
Po drugie i najważniejsze (bo przecież to nie temat do powitań), zamawiam egzemplarz opatrzony numerem 36.

#40:  Autor: MirielSkąd: Vinyamar WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
HA! "Syn Gondoru" właśnie powędrował do drukarni!
923 strony, w tym dodatki, 47 ilustracji (które, nawiasem mówiąc zniknęły w tym ogromie tekstu Uśmiech Saurona ;D ) i nowa miękka okładka.

Cena wynosi równiutko 40 zł za egzemplarz.
Tyle płacę drukarni i tyle muszę sobie odebrać.
Nie wiadomo jeszcze jaka będzie cena za wysyłkę, bo dopiero jak książka wyjdzie będzie można ją zważyć.

Osoby zainteresowane proszę o zaliczkę w wysokości 20 zł. Może zróbmy tak, że po wpisaniu się w tym wątku poproszę o podesłanie mi priva, a wtedy odpowiem odsyłając numer konta (tak będzie mi łatwiej wszystko ogarnąć) - deklaracje nie poparte zaliczkami nie będą brane pod uwagę. Będzie również możliwość bezpośredniego odebrania książki w Warszawie po uprzednim umówieniu się ze mną. Przywiozę też "Syna Gondoru" na Tolk Folk, tak więc ci z Forumowiczów, którzy się do Bielawy wybierają i tam będą chcieli odebrać sobie swój egzemplarz, by uniknąć kosztów wysyłki są proszeni o zasygnalizowanie tej chęci - muszę mniej więcej wiedzieć ile egzemplarzy mam wziąć.
Jeśli ktoś chce, może oczywiście zapłacić od razu całą kwotę z góry - na pewno nie będę się wzdragać. Śmiech

Poproszę 1 egzemplarz z dedykacją Uśmiech 37 Spox

#41:  Autor: SmokwciapkiSkąd: Olsztyn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
38! Spox

#42:  Autor: AnnaelSkąd: Szare Przystanie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
To znaczy ja również proszę o jeden egzemplarz - z autografem jeśli można prosić Jestem rozwalony - tyle autografów Uśmiech Saurona ;D - cóż artyści tak mają wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
to by było
39

#43:  Autor: ThoronnilSkąd: gniazdo w zadymionym krakowie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Gwint, przegapiłem 37! Spazmy

Więc 42 - o autograf poproszę w egzemplarzu nr 40.

#44:  Autor: MirielSkąd: Vinyamar WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Thoronnil napisał(a) (zobacz wpis):
Gwint, przegapiłem 37! Spazmy

Więc 42 - o autograf poproszę w egzemplarzu nr 40.

Oh, nie wiem, dlaczego czekałeś na 37, ale ja specjalnie po 35 czekałam, aż ktoś weźmie 36, i się na 37 zasadziłam... Język

#45:  Autor: MeldagorSkąd: Warszawa Ursynów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
43 oraz 44,
oba z autografami autorki poproszę Śmiech

#46:  Autor: PiotrowskaSkąd: Olsztyn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Prosze jeden egzemplarz - nr 45 - dla syna na Dzień Dziecka, czy mogę prosić o dedykację dla Edmunda (chłopak zamęcza mnie opowiesciami o "małym Boromirku" z komiksów, będzie zachwycony, i ja też!).

#47:  Autor: CelebríanSkąd: Lothlorien (Edinburgh) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dla mnie 46 i 47, oba z autografami Autorki jeśli jest możliwość Super śmiech

#48:  Autor: Tymianek WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
48. prosiłabym o egzemplarz SG z autografem Uśmiech

#49:  Autor: Kubaturus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Chciałbym zamówić jeden egzemplarz "Syna Gondoru" z autografem autorki.

Co ma dalej zrobić?

#50:  Autor: LassemistaSkąd: Konstancin among the trees. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
49 jeden egzeplarz poproszę Uśmiech

#51:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kubaturus napisał(a) (zobacz wpis):

Co ma dalej zrobić?

Niech przejdzie na początek "zamawiania" i przeczyta wpis to się dowie.

#52:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mam prośbę do Adminów - może by tak wydzielić z obecnego nowy wątek np: Wznowienie "Syna Gondoru" - informacje i składanie zamówień", zaczynając go od mojego ogłoszenia, że książka poszła do drukarni, tyle a tyle kosztuje, zaliczka taka i taka i właśnie otwieram oficjalne zamawiactwo? Bo rzeczywiście, jak ktoś mało się udziela, a chodzi mu głównie o książkę to studiowanie postów na 32 stronach wątku, począwszy od 2006 roku może być ździebko dezorientujące. Uśmiech Saurona ;D
Łot sej ju?

#53:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wydzielone.

Kubaturus, jako rzecz elfy - zerknij na pierwszy wpis w tym temacie Jestem za

#54:  Autor: TahlinSkąd: Szczecin WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
50
Dla mnie również jeden egzemplarz Elfik

#55:  Autor: TiciSkąd: W-w/Biblioteka Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
51.
Z autografem, a jakże!

#56:  Autor: NeryaSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
52
Jeden egzemplarz poproszę, z autografem

#57:  Autor: PiotrowskaSkąd: Olsztyn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Do już zamówionego 45 proszę drugi egzemplarz 53, tym razem dla siostrzeńców

#58:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dziękując wszystkim za zamówienia (w Mordor... chyba zamówiłam za mały nakład... Uśmiech Saurona ;D ) pozwolę sobie zrobić grupowe potwierdzenie wpłat, bo jestem w niedoczasie okropnym i tak będzie po prostu najszybciej.

Osoby, którym potwierdzam otrzymanie wpłaty - stan na dziś:
Enruthiel, Nevres, Aegnorwen, Monivrian, Nuan, Encaitar, beren84, Stella, Finduilah, Aloe, Aragorn7, Leadriga , Cotsille.

Bardzo, bardzo dziękuję. Ci, którzy wpłacili np w piątek a jeszcze siebie tu nie widzą, niech się nie denerwują - wiadomo, weekend, banki śpią, księgowanie przelewów stoi. Następne zestawienie zrobię za parę dni.

I jeszcze jedno, bo sprawa na tyle często powraca w privach, że poruszę ją w ramach ogłoszenia - kilka osób upiera się przy wpłatach wyższych niż ustawa przewiduje, bo w ten sposób chcą wyrazić swoją radość ze wznowienia i docenić moją pracę - jesteście kochani, naprawdę, ciepło mi na sercu od tych Waszych listów, ale nie mogę przyjąć żadnej złotówki, o ile będzie nadprogramowa. Wydanie jednego egzemplarza kosztuje 40 zł i tyle sobie odbieram w ramach poniesionych kosztów. Jak sama nazwa wskazuje jest to wydanie niedochodowe i żadnego dochodu być z niej nie może.
Naprawdę, dostatecznie doceniacie moją pracę chcąc czytać i mieć na własność tę przerośniętą boromirową laurkę. Śmiech

#59:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Fanowska część mnie także podpowiadała, że 40 to ździebko za mało, jak na tak fajne wydanie chętnie dałabym i 70 - płaciło się już więcej za różną fantasy - ściemę, no ale potem uaktywnił mi się tryb jurysty-legalisty i podpowiedział, że nie chcemy przecież sssskarbie, co by Kasiopea miała więcej kłopotów przez naszą fanowską nadgorliwość Śmiech chwała wam, chylę czoła, dzięki
poz Uśmiech
tal

#60: Re: Wznowienie "Syna Gondoru"- informacje i zamówi Autor: FeahisimSkąd: Rybnik WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Może zróbmy tak, że po wpisaniu się w tym wątku poproszę o podesłanie mi priva, a wtedy odpowiem odsyłając numer konta

Po edycji:
potwierdzam informację z PW dotyczącą 54 egzemplarza.

#61:  Autor: Aegnor WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
55
Ja też poproszę o jeden egzemplarz z dedykacją. Uśmiech

Ostatnio zmieniony przez Aegnor dnia 04-06-2012 21:35, w całości zmieniany 2 razy

#62:  Autor: Gorwiu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja również poproszę o jeden egzemplarz z autografem szanownej Autorki! Uśmiech

#63:  Autor: NindëSkąd: Lothlórien (Halinów) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
57. Jeden egzemplarz z dedykacją Uśmiech

EDIT: To w takim razie proszę, treść dedykacji: ''Dla Pauliny od Kasiopei'' Z przymrużeniem oka

Ostatnio zmieniony przez Nindë dnia 03-06-2012 18:31, w całości zmieniany 1 raz

#64:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Żeby rachunki się zgadzały:
58 - Kubaturus

Jeszcze jedno, dla uporządkowania spraw. Część osób zamawia autografy, część dedykacje. Poza kilkoma przypadkami, kiedy zamawiający podaje treść dedykacji jak np "Dla Edmunda" (przy okazji serdecznie Edmunda pozdrawiam), większość osób nie daje żadnych wytycznych. Przez dedykację rozumiem zatem wpis, zawierający forumowego nicka np :"Dla Miriel - oby w imię sympatii dla brunetów przez blisko tysiąc stron mężnie znosiła towarzystwo Boromira i niedostatki redakcyjne.". Jeśli ktoś woli w dedykacji realne imię, jak np pewien Łukasz (również pozdrawiam) to proszę dać znać.
I jeszcze przypominam, że wedle definicji autograf to sam podpis autora, natomiast dedykacja to wpis adresowany konkretnie do osoby, która zostaje właścicielem podpisywanej rzeczy. Jeśli więc w zamówieniu będzie stało "z autografem" to machnę sam podpis, jeśli z dedykacją to napiszę coś od siebie - a przynajmniej się postaram... jeśli dożyję Z przymrużeniem oka . Na wszelki wypadek wolę zaznaczyć to teraz, albowiem po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się. Super śmiech

#65:  Autor: LeadrigaSkąd: Smolec WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
W takim razie zmieniam autograf na dedykację po nicku forumowym (egzemplarz nr 29) Super śmiech

Ostatnio zmieniony przez Leadriga dnia 05-06-2012 10:59, w całości zmieniany 1 raz

#66:  Autor: MirielSkąd: Vinyamar WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Przez dedykację rozumiem zatem wpis, zawierający forumowego nicka np :"Dla Miriel - oby w imię sympatii dla brunetów przez blisko tysiąc stron mężnie znosiła towarzystwo Boromira i niedostatki redakcyjne."

Tak, jestem usatysfakcjonowana taką dedykacją Spox i czekam z utęsknieniem na swój egzemplarz Miłość, Zakochanie

#67:  Autor: EnruthielSkąd: Szczecin WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Jeszcze jedno, dla uporządkowania spraw. Część osób zamawia autografy, część dedykacje. Poza kilkoma przypadkami, kiedy zamawiający podaje treść dedykacji jak np "Dla Edmunda" (przy okazji serdecznie Edmunda pozdrawiam), większość osób nie daje żadnych wytycznych. Przez dedykację rozumiem zatem wpis, zawierający forumowego nicka np :"Dla Miriel - oby w imię sympatii dla brunetów przez blisko tysiąc stron mężnie znosiła towarzystwo Boromira i niedostatki redakcyjne.". Jeśli ktoś woli w dedykacji realne imię, jak np pewien Łukasz (również pozdrawiam) to proszę dać znać.
I jeszcze przypominam, że wedle definicji autograf to sam podpis autora, natomiast dedykacja to wpis adresowany konkretnie do osoby, która zostaje właścicielem podpisywanej rzeczy. Jeśli więc w zamówieniu będzie stało "z autografem" to machnę sam podpis, jeśli z dedykacją to napiszę coś od siebie - a przynajmniej się postaram... jeśli dożyję Z przymrużeniem oka . Na wszelki wypadek wolę zaznaczyć to teraz, albowiem po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się. Super śmiech

Czyli w takim razie ja poproszę dedykację, w której zawiera się też jak rozumiem podpis, wedle Twojej fantazji, byle gdzieś tam było że to dla Ani Uśmiech Mój numer egzemplarza to 4.

A tak w ogóle to dzięki wielkie że masz do nas i naszych zachcianek tyle cierpliwości Język

#68:  Autor: TiciSkąd: W-w/Biblioteka Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Och, to ja też poproszę o dedykację. Z wiadomych powodów Z przymrużeniem oka
Mój egzemplarz to nr 51 Uśmiech

#69:  Autor: rudzik21 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Poproszę jeden egzemplarz Uśmiech pozdrawiam!

#70:  Autor: ZieleńSkąd: Harad Północny/Wieża Ciśnień WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
60. Proszę o jeden egzemplarz . Z autografem. Love Uśmiech

#71:  Autor: FinduliahSkąd: Mazury cud natury WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cytat:
I jeszcze przypominam, że wedle definicji autograf to sam podpis autora, natomiast dedykacja to wpis adresowany konkretnie do osoby, która zostaje właścicielem podpisywanej rzeczy. Jeśli więc w zamówieniu będzie stało "z autografem" to machnę sam podpis, jeśli z dedykacją to napiszę coś od siebie - a przynajmniej się postaram... jeśli dożyję Z przymrużeniem oka . Na wszelki wypadek wolę zaznaczyć to teraz, albowiem po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się.

W takim razie, ja też się poprawiam. Oczywiście z autografu na dedykację. I jeśli można wolałabym żeby w dedykacji pojawiło się jednak moje imię - Emilia, bo z forumowym nickiem nie bardzo się utożsamiam.

Moje zamówienie ma nr 22 Z przymrużeniem oka

Pozdrawiam!

#72:  Autor: NeryaSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
W taki razie też poproszę o zmianę, dedykacja zamiast autografu, nick forumowy (numer 52) Love

Ostatnio zmieniony przez Nerya dnia 04-06-2012 16:14, w całości zmieniany 1 raz

#73:  Autor: SędziwojkaSkąd: Smoków, Lutetia & Al-Ándalus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oj, to też się poprawiam, poproszę dedykację zamiast autografu (nick forumowy) - zamówienie numer 18.

#74:  Autor: PirixSkąd: Festung Breslau WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja również zamawiam jeden egzemplarz z dedykacją.

61

#75:  Autor: CelebríanSkąd: Lothlorien (Edinburgh) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
To i ja chcę zmienić na dedykacje Uśmiech

46 - Dla Cati
47 - Dla Celebrían

Śmiech Oj dużo pisania Cię czeka Kasiopeo! Jestem rozwalony

#76:  Autor: beren84 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A to ja również, z autografu na dedykację (dla Pawła , a co do reszty zdam się na autorkę ;p ) - zamówienie 17

#77:  Autor: AlqualaureSkąd: Albion WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
62.

Też poproszę egzemplarz z dedykacją, po nicku forumowym Śmiech

#78:  Autor: Aegnorwen WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja też poproszę dedykację. Dla Agnieszki na numerze 7.

#79:  Autor: ElenweSkąd: Helcaraxe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No nie, kilka dni niezaglądania na Forum, a tu już taaaka kolejka Zdziwienie Jeden egzemplarz z dedykacją ślicznie proszę Uśmiech

#80:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A ja nie zmienie na dedykacje, co by Kasiopei zaoszczędzić bólu nadgarstka Uśmiech Zresztą mam już w książkach ze 3 dedykacje - jedna z nich zawsze bardzo mi się podobała - "Skarbowi Wrocławia i Rodziny" Uśmiech
poz
tal

#81:  Autor: Aegnor WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja również zmieniam autograf na dedykację. Uśmiech

#82:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ale bałagan się zrobił Jestem przeciw Skrzywienie

Nie dość, ze w ogóle tyle pisania ma Kasiopea to jeszcze teraz w detektywa Autorka musi się bawić: dedykacja ( i jaka i dla kogo) czy autograf.

Żeby troszkę pomóc @Kasiopei postaram się zebrać w jednym poście stan na teraz Uśmiech

Kto zamawiał - nr egz. - Autograf lub Dedykacja, na niebiesko potwierdzone wpłaty

Sirielle - 1-3 - Dedykacje (detale na PW)
Enruthiel - 4 - Dedykacja ( dla Ani )
bartolini166 - 5 - Dedykacja
Nevres - 6 - Autograf
Aegnorwen - 7-8 - Dedykacja ( na nr7 Dla Agnieszki )
TallisKeeton - 9 - Autograf
Monivrian - 10 - Autograf i Dedykacja w/g PW
mONA - 11-12 - 2x Autograf
Nuan - 13 - Autograf
Encaitar - 14 - Autograf
Dimdim - 15-16 - 2x Autograf + 2x Dedykacja ( "dla Michała" na jednym i "dla Natalii" na drugim egzemplarzu )
beren84 - 17 - Dedykacja ( Dla Pawła + coś od autorki ) + Autograf
Sędziwojka - 18 - Dedykacja ( dla Sędziwojki )
- 19 - WOLNY numer - rozdysponowany przez Kasiopeje
Jedyny Pierścień - 20 - Autograf
Stella - 21 - Dedykacja
Finduliah - 22 - Dedykacja ( dla Emilii )
Antares86 - 23-24 - 1x Autograf + 1x Dedykacja "Dla Witka... (i jakieś słowo od autorki)"
Caladion - 25 - Dedykacja ( dla Łukasza )
Aloe - 26 - Dedykacja ( "dla Ani" )
M.L. - 27
Aragorn7 - 28 - i Autograf poproszę Uśmiech
Leadriga - 29 - Dedykacja ( dla Leadrigi )
Cotsille - 30 - Autograf
Geirve - 31
M.L. - 32
elfy - 33
Heliniel - 34-35
Dwimmerlaik - 36
Miriel - 37 - Dedykacja
Smokwciapki - 38 - Dedykacja ( mała z DUUUŻYM autografem )
Annael - 39 - Autograf
Thoronnil - 40-42 - Autograf w nr 40
Meldagor - 43-44 - w nr 43 poproszę Dedykację ( dla Leny + coś od autorki i autograf ) , w nr 44 - Autograf
Piotrowska - 45 - Dedykacja ( dla synka Edmunda )
Celebrían - 46-47 - 2x Dedykacja ( 46 - Dla Cati, 47 - Dla Celebrían )
Tymianek - 48 - Autograf
Lassemista - 49
Tahlin - 50
Tici - 51 - Dedykacja
Nerya - 52 - Dedykacja ( dla Neryi )
Piotrowska - 53 - Autograf
Feahisim - 54
Aegnor - 55 - Dedykacja
Gorwiu - 56 - Autograf
Nindë - 57 - Dedykacja ( ''Dla Pauliny od Kasiopei'' )
Kubaturus - 58 - Autograf
rudzik21 - 59
Zieleń - 60 - Autograf
Pirix - 61 - Dedykacja
Alqualaure - 62 - Dedykacja ( dla Alqualaure )
Elenwe - 63 - Dedykacja
Nindë - 64 - Dedykacja ( ''Dla Pauliny od Kasiopei'' )
Marille Undómiel - 65 - Dedykacja i Autograf
Ivellios - 66 - Dedykacja ( "Dla Ivelliosa" ) i Autograf
Limbo - 67 - Autograf
adamklimowski - 68 - Autograf

Mitheithel -69
ZmijPi - 70 - Dedykacja i Autograf
krzew - 71
die Otter - 72 - Dedykacja ( dla Kasi + coś od Autorki )
mariuszreyman - 73-74 - 2x Dedykacja i 2x Autograf
Caranthir. - 75 - Dedykacja (dla Ani i Gosi, sióstr feanorystek i boromirystek ) i z gigantycznym autografem
Nosterineth - 76
Sophrosyne - 77 ?
Eruanna - 78- Dedykacja
Y-oda - 79 - Autograf
tomek7 - 80 - Dedykacja i Autograf
Blazej - 81 - Autograf
Kivutariel - 82 - Autograf
Ros - 83 - Autograf
Ijon-Tichy - 84 - Dedykacja ( dla Przemysława )[/color[color=blue]]
Frangern - 85 - Autograf

RaferianTheWhite - 86 - z zacną dedykacją! I autografem oczywiście!
Piotrowska - 87 - Autograf
Elyen - 88

Post będę się starał edytować, gdyby ktoś zauważył jakąś pomyłkę lub nieścisłość proszę pisać Uśmiech

pozdrawiam serdecznie zwłaszcza Autorkę Uśmiech

UWAGA! Nakład na nr 88 wyczerpany, lista zamknięta.

Ponieważ już teraz mam dwie osoby, które nie zdążyły się załapać na ostatnie egzemplarze to dodam jeszcze jedno ogłoszenie: rozmawiałam właśnie z drukarnią i dodruk jest możliwy, z tym, że musi się zebrać co najmniej 20 osób. Założyłam więc listę dodrukową - pozostaje czekać, aż się zapełni.

...
Jeszcze edit a propos dodruku:
W drukarni nie padł żaden termin ostateczny, więc nie ma pośpiechu. Z mojej strony terminem prawdopodobnym jest wczesna jesień - o ile przeżyję aktywność przy wydaniu i dystrybucji tego nakładu... Z przymrużeniem oka

Mogę w tym jednym poście prowadzić listę dodrukową Uśmiech

Lista dodrukowa
1. zgłoszenie do Kasiopei
2. zgłoszenie do Kasiopei
3. rudzik21
4. rudzik21
5. freyr
6. przemszy
7. Konrad D.
8. Herudin Tauron - Autograf
9. Indileen - Autograf
10. metuszaleh - Dedykacja
11. wacho - Autograf
12. czaki
13. michtol
14. Dag O'Berth - Autograf
15. Dag O'Berth - Dedykacja
16. Irathil - Dedykacja
17. wacho - Autograf
18. Michaelangelo
19. Anemone - Autograf
20. CHOMIK666 - Autograf
21. CHOMIK666 - Autograf

Ostatnio zmieniony przez Aragorn7 dnia 07-02-2013 09:35, w całości zmieniany 79 razy

#83:  Autor: NindëSkąd: Lothlórien (Halinów) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Do zamówionego już egzemplarza (nr 57) dołączam jeszcze drugi - czyli 64. W tym także poproszę o dedykację, z tą samą treścią, co w pierwszym egzemplarzu (''Dla Pauliny od Kasiopei'') Uśmiech

#84:  Autor: AntaresSkąd: Krosno WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Aragorn7 napisał(a) (zobacz wpis):

Nie dość, ze w ogóle tyle pisania ma Kasiopea to jeszcze teraz w detektywa Autorka musi się bawić: dedykacja ( i jaka i dla kogo) czy autograf.

Ja już co prawda napisałem PW do Kasiopei, że zmieniam autograf na dedykację i to tylko w jednym egzemplarzu będzie. Tak więc piszę gwoli ścisłości także w tym temacie jeżeli taka lista się pojawiła Uśmiech

Czyli Antares86 (23 i 24) tylko w jednym egz. dedykacja "Dla Witka... (i jakieś słowo od autorki)" Z przymrużeniem oka

#85:  Autor: LeadrigaSkąd: Smolec WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Thoronnil - 42 - tutaj nie wiem co z numeracją - miało być 40

Wydaje mi się, że Thoronnil zamawiał 3 egzemplarze: 40, 41 i 42, a tylko w 42 chciał autograf.

Ostatnio zmieniony przez Leadriga dnia 05-06-2012 19:12, w całości zmieniany 1 raz

#86:  Autor: Monivrian WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja już z Kasiopeą wyjaśniłam na PW, ze chcę Autograf i dedykację Uśmiech

#87:  Autor: StellaSkąd: Lothlórien WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dla porządku podpinam się ze zmianą autografu na dedykację Elfik

#88:  Autor: HelinielSkąd: domek nad wodospadem w Rivendell WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wiele osób pisało do Kasiopei na pw i niejeden tam uściślał zamówienie, a ona na pewno skrupulatnie sobie wszystko notuje - straszne zamieszanie robicie...

#89:  Autor: Marille UndómielSkąd: Warszawa, a trochę z gór i lasów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Elenwe napisała:
Cytat:
No nie, kilka dni niezaglądania na Forum, a tu już taaaka kolejka Zdziwienie

Ja też tak mam Zdziwienie
Rozumiem, że Elenwe jest numerem 63, więc na mnie przypada 64. Bardzo lubię ten numerek Uśmiech
Oczywiście również się uśmiecham o autograf i dedykację (a co, w końcu taka pozycja wydawnicza nie ukazuje się codziennie, nawet nie corocznie).

Moje gratulacje olbrzymiaste Kasiopeo Love chwała wam, chylę czoła, dzięki Love

Uważam to za niemalże epokowe wydarzenie!!!!
Błyskawicznie to wszystko poszło. Rewelacja Uśmiech
Już się nie mogę doczekać, kiedy wezmę Syna Gondoru w swoje łapki Jestem za Jestem za Jestem za

#90:  Autor: NindëSkąd: Lothlórien (Halinów) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja mam numer 64 Język

#91:  Autor: Marille UndómielSkąd: Warszawa, a trochę z gór i lasów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No cóż, nie zauważyłam wcześniej, a w spisie nie miałaś jeszcze tego numerka Z przymrużeniem oka
Ale to żaden problem Uśmiech

Mam nadzieję, że Kasiopea uwzględni, że Marille prosi grzecznie o Syna Gondoru z numerem 65, z autografem i z dedykacją.
A jak jeszcze inny numer z jakiejś przyczyny wypadnie, to też będę zadowolona Jestem za Jestem za Jestem za

#92:  Autor: Ivellios WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja poproszę zatem numer 66 Uśmiech

#93:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Leadriga napisał(a) (zobacz wpis):

Thoronnil - 42 - tutaj nie wiem co z numeracją - miało być 40

Wydaje mi się, że Thoronnil zamawiał 3 egzemplarze: 40, 41 i 42, a tylko w 42 chciał autograf.

Też tak myślałem, ale ponieważ nigdzie nie zostało to dokładnie napisane że 3 egzemplarze, to na razie zostawię tak jak jest do czasu wyjaśnienia.

Heliniel napisał(a) (zobacz wpis):
Wiele osób pisało do Kasiopei na pw i niejeden tam uściślał zamówienie, a ona na pewno skrupulatnie sobie wszystko notuje - straszne zamieszanie robicie...

Oczywiście, ze tak, ale jedna lista w jednym miejscu z numerami, nickami plus większością autografów/dedykacji może być pożyteczna dla Kasiopei Z przymrużeniem oka
Akurat tu nie ma żadnego zamieszania...

#94:  Autor: PiotrowskaSkąd: Olsztyn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ale bałagan się zrobił :no: :ee:

Żeby troszkę pomóc @Kasiopei postaram się zebrać w jednym poście stan na teraz :)

Kto zamawiał - nr egz. - Autograf lub Dedykacja

Sirielle - 1-3
bartolini166 - 5
Nevres - 6
Nuan - 13 - Autograf
Encaitar - 14
Dimdim - 15-16 - 2x Autograf
beren84 - 17 - Dedykacja ( dla Pawła )
- 19 - WOLNY numer
Stella - 21 - Dedykacja
Antares86 - 23-24 - 1x Autograf + 1x Dedykacja "Dla Witka... (i jakieś słowo od autorki)"
Aloe - 26
M.L. - 27
Aragorn7 - 28 - i Autograf poproszę :)
Cotsille - 30 - Autograf
Geirve - 31
M.L. - 32
elfy - 33
Heliniel - 34-35
Dwimmerlaik - 36
Miriel - 37 - Dedykacja
Smokwciapki - 38
Annael - 39 - Autograf

Thoronnil - 42 - tutaj nie wiem co z numeracją - miało być 40, chyba że 40-42 - Autograf w nr 40
Meldagor - 43-44 - 2x Autograf
Tymianek - 48 - Autograf
Lassemista - 49
Tahlin - 50
Tici - 51 - Dedykacja
Piotrowska - 53
Feahisim - 54
Aegnor - 55 - Dedykacja
Gorwiu - 56 - Autograf
Kubaturus - 58
rudzik21 - 59
Zieleń - 60 - Autograf
Pirix - 61 - Dedykacja
Elenwe - 63 - Dedykacja
Ivellios - 66

I jak przypominam są chyba 2 egzemplarze wolne 40 i 41 ( pomyłka w znakowaniu? ) lub Thoronnil zamawiał 3 egzemplarze - od 40-42

Post będę się starał edytować, gdyby ktoś zauważył jakąś pomyłkę lub nieścisłość proszę pisać :)

pozdrawiam serdecznie zwłaszcza Autorkę :)

edit
ostatnia edycja wprowadzono zmiany do postu @Ivellios włącznie

Ależ Aragorn jest porządny człek! I skrupulatny!

#95:  Autor: Limbo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jeśli można to ja też poproszę jeden egzemplarz z autografem - 67

#96:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zestawienie Aragorna7 z małymi poprawkami i najnowszym wpisem:

bartolini166 - 5
Nevres - 6
Nuan - 13 - Autograf
Encaitar - 14
Dimdim - 15-16 - 2x Autograf
beren84 - 17 - Dedykacja ( dla Pawła )
- 19 - WOLNY numer
Stella - 21 - Dedykacja
Aloe - 26
M.L. - 27
Cotsille - 30 - Autograf
Geirve - 31
M.L. - 32
elfy - 33
Heliniel - 34-35
Dwimmerlaik - 36
Miriel - 37 - Dedykacja
Smokwciapki - 38
Annael - 39 - Autograf

Thoronnil - 42 - tutaj nie wiem co z numeracją - miało być 40, chyba że 40-42 - Autograf w nr 40
Meldagor - 43-44 - 2x Autograf
Tymianek - 48 - Autograf
Lassemista - 49
Tahlin - 50
Tici - 51 - Dedykacja
Piotrowska - 53
Feahisim - 54
Aegnor - 55 - Dedykacja
Gorwiu - 56 - Autograf
Kubaturus - 58
rudzik21 - 59
Zieleń - 60 - Autograf
Pirix - 61 - Dedykacja
Elenwe - 63 - Dedykacja
Ivellios - 66
Limbo - 67 - autograf

I jak przypominam są chyba 2 egzemplarze wolne 40 i 41 ( pomyłka w znakowaniu? ) lub Thoronnil zamawiał 3 egzemplarze - od 40-42

Aragorn7, czy będziesz na bieżąco tę listę poprawiał? Jeśli tak, dodaj poprawki - moje zamówienie + dodana pozycja 67.

#97:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oczywiście, ze będę poprawiał Uśmiech
Taki jest sens tej listy by była aktualna.

Notabene wpis 67 naniosłem jako poprawkę o 13 z minutami

Czy oprócz dedykacji dla Ciebie @Sirielle , nanosiłaś jeszcze jakieś zmiany w tym ostatnim poście.
Jeśli nie to aktualna lista jest tu - http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=105090

edit
Ok, już sprawdziłem tylko ta Twoja dedykacja , reszta bez zmian.

Possssdrawiam

#98:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ach, ja skopiowałam cytat z wpisu powyżej, zamiast z Twojego oryginału oops, zawstydzenie Trzymaj zatem rękę na pulsie Elfik Jestem za

#99: Nr 68 Autor: adamklimowski WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nr 68. Jeden egzemplarz z autografem.

#100:  Autor: MitheithelSkąd: Wrocław WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Numer 69 dla mnie Uśmiech

#101: Witam Autor: ZmijPi WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pani Kasiu ponieważ moje konto zostało w końcu aktywowane chwała wam, chylę czoła, dzięki więc składam jeszcze raz oficjalnie zamówienie na 1 egzemplarz Pani książki z dedykacją i autografem. Nie wiem który to będzie numer bo ja pisałem na priva to był 67 jeszcze wolny Uśmiech ale w sumie nie ważne. Czekam z niecierpliwością na książkę.
Pozdrawiam

#102:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kochani, wybaczcie, że odzywam się z poślizgiem - ale okazało się, że tam gdzie era nie miała problemu z zasięgiem, to T-mobile sobie nie radzi. I był klops, dopóki nie odkryłam, że zasięg jest punktowy, a konkretnie w jednym oknie na piętrze. No więc piszę do Was, karkołomnie balansując w pozie Obłąkanego Żurawia...

Oto aktualizacja wpłat: potwierdzenie, stan na dzień dzisiejszy:
Sirielle, Tallis, mONA, Dimdim, Sędziwojka, Jedyny Pierścień, Antares86, Geivre, Heliniel, Miriel, smokwciapki, Meldagor, Piotrowska, Celebrian, Tymianek, Tahlin, Tici, Aegnor, Kubaturus i Zieleń.

Mam jeszcze dwie wpłaty od osób, które nie podały nicków - być może jest to w privach, jeszcze się nie przekopałam, bo połączenie się rwie. Wszyscy, który czekają na dane do przelewu - dziś lub jutro postaram się odpowiedzieć na listy. Na razie muszę kończyć i lecieć na łąki, żeby łapać konia. Z przymrużeniem oka

And last but not least - Aragornie7 - wielki gondorski ukłon w podziękowaniu!

#103:  Autor: MitheithelSkąd: Wrocław WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Coś dziwnego się dzieje u mnie z PW, nie mogę wysłać wiadomości. Zatem może tutaj poproszę o przesłanie danych do wpłaty.

#104:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
@Mitheithel

Pewnie @Kasiopea ma tak wiele PW, że ma skrzynkę zablokowaną.

Poczekaj , aż usunie trochę wiadomości lub za Jej przyzwoleniem mogę Ci kopię danych podesłać, choć dla "czystości" tematu lepiej by to osobiście zrobiła @Kasiopea.

@Piotrowska
Dziękuję bardzo za ciepłe słowa Uśmiech

Kasiopeo nie ma za co Uśmiech , to Tobie należą się ogromne podziękowania za trud, pracę i wytrwałość doprowadzenia tej żmudnej pracy do końca i podzielenia się nią z nami Uśmiech

#105:  Autor: krzewSkąd: Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jako kolejny do tej pory tylko czytający to forum prosiłbym o jeden egzemplarz. Ostatni to chyba 70

#106:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
krzew napisał(a) (zobacz wpis):
Jako kolejny do tej pory tylko czytający to forum prosiłbym o jeden egzemplarz. Ostatni to chyba 70

Ostatni to 70, wiec Twój numer to 71

Cała lista obecnie tak wygląda:

Nevres - 6
Nuan - 13 - Autograf
Encaitar - 14
Dimdim - 15-16 - 2x Autograf + 2x Dedykacja ( "dla Michała" na jednym i "dla Natalii" na drugim egzemplarzu )
beren84 - 17 - Dedykacja ( Dla Pawła + coś od autorki )
- 19 - WOLNY numer
Stella - 21 - Dedykacja
Aloe - 26
M.L. - 27
Cotsille - 30 - Autograf
Geirve - 31
M.L. - 32
elfy - 33
Heliniel - 34-35
Dwimmerlaik - 36
Miriel - 37 - Dedykacja
Annael - 39 - Autograf

Meldagor - 43-44 - w nr 43 poproszę Dedykację ( dla Leny + coś od autorki i autograf ) , w nr 44 - Autograf
Tymianek - 48 - Autograf
Lassemista - 49
Tahlin - 50
Tici - 51 - Dedykacja
Piotrowska - 53
Feahisim - 54
Aegnor - 55 - Dedykacja
Gorwiu - 56 - Autograf
Kubaturus - 58
rudzik21 - 59
Zieleń - 60 - Autograf
Pirix - 61 - Dedykacja
Elenwe - 63 - Dedykacja
Ivellios - 66
Limbo - 67 - Autograf
Mitheithel -69
krzew - 71
Caranthir. - 75 - Dedykacja (dla Ani i Gosi, sióstr feanorystek i boromirystek ) i z gigantycznym autografem

Post będę się starał edytować, gdyby ktoś zauważył jakąś pomyłkę lub nieścisłość proszę pisać Uśmiech

edit
ostatnia edycja: wprowadzono zmiany do postu @Caranthir. włącznie

Oryginalna lista - http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=105090

Ostatnio zmieniony przez Aragorn7 dnia 10-06-2012 15:05, w całości zmieniany 6 razy

#107:  Autor: MeldagorSkąd: Warszawa Ursynów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jeśli jeszcze można, drobna errata co do mojego zamówienia:
w jednym (43) poproszę dedykację dla Leny + coś od autorki i autograf
drugi (44) egzemplarz bez zmian, zadowoli się autografem Język

#108:  Autor: die Otter WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
To ja poproszę numer 72 - z dedykacją: dla Kasi + coś od Autorki!

#109:  Autor: mariuszreyman WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Poproszę dwa egzemplarze, według rozpiski będą to numery 73 i 74.
Oba z dedykacją i autografem.

#110:  Autor: SmokwciapkiSkąd: Olsztyn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
HA! Więc tak! Elfik
Poproszę zatem w egzemplarzu 38 małą dedykację z DUUUŻYM autografem!

I bardzo Ci dziękuję , Kasiopeo, że masz dla nas tyle cierpliwości i zgadzasz się na nasze fanaberie.... bukiet dla ciebie, dziękuję

#111:  Autor: Caranthir. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Poproszę Proooszę prooooooszę numer 75(jeden egzemplarz) z dedykacją (dla Ani i Gosi, sióstr feanorystek i boromirystek Z przymrużeniem oka ) i gigantycznym autografem. Proooszę prooooooszę Proooszę prooooooszę Proooszę prooooooszę

,,Dość tego! Jakim prawem synowie Finarfina kręcą się tam i siam, żeby swoje bajdy pleść temu Ciemnemu Elfowi w jego jaskiniach? Król im pozwolił rokować z Thingolem w naszym wspólnym imieniu? Prawda, są w Beleriandzie, niech wszakże nie zapominają, że ojcem ich jest władca Noldorów, chociaż matka pochodzi z obcego szczepu.'' Super śmiech

#112:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kasiopea ma problemy z mobilnym netem i prosi o wyrozumiałość, w kwestii jej odpowiedzi tak tutaj, jak i na PW czy na maile.

Ze swojej strony przypominam, że sama deklaracja tutaj złożona nie wystarcza. Zamówienie takiego nakładu to są duże koszty, więc dopiero wpłynięcie zaliczki, jest liczone jako potwierdzenie zamówienia.

#113:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kasiopea ma problemy z mobilnym netem i prosi o wyrozumiałość, w kwestii jej odpowiedzi tak tutaj, jak i na PW czy na maile.

Ze swojej strony przypominam, że sama deklaracja tutaj złożona nie wystarcza. Zamówienie takiego nakładu to są duże koszty, więc dopiero wpłynięcie zaliczki, jest liczone jako potwierdzenie zamówienia.

@M.L.
Jak masz kontakt np. telefoniczny z @Kasiopeą to rozważcie, czy nie wysłać PW innym co się zapisali, a jeszcze nie dostali PW z danymi.
Bo tak to trochę koło się zamyka: brak PW z danymi = brak możliwości wpłat.
Jak czasu macie mniej to mogę się tym zająć ( wysyłaniem PW), ale musi być oczywiście zgoda Kasiopei plus w tym temacie musiałyby się wypowiedzieć osoby, które jeszcze czekają na dane.

Oczywiście to tylko moja propozycja Uśmiech

#114:  Autor: MirielSkąd: Vinyamar WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Może w takim razie na tej aktualizowanej liście zaznaczyć na kolorowo, czyje wpłaty już Kasiopea potwierdziła? Na razie są to osoby:

Cytat:
Oto aktualizacja wpłat (z wpisów Kasiopei):
Enruthiel, Nevres, Aegnorwen, Monivrian, Nuan, Encaitar, beren84, Stella, Finduilah, Aloe, Aragorn7, Leadriga , Cotsille, Sirielle, Tallis, mONA, Dimdim, Sędziwojka, Jedyny Pierścień, Antares86, Geivre, Heliniel, Miriel, smokwciapki, Meldagor, Piotrowska, Celebrian, Tymianek, Tahlin, Tici, Aegnor, Kubaturus i Zieleń.

#115:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Miriel napisał(a) (zobacz wpis):
Może w takim razie na tej aktualizowanej liście zaznaczyć na kolorowo, czyje wpłaty już Kasiopea potwierdziła? Na razie są to osoby:

Cytat:
Oto aktualizacja wpłat (z wpisów Kasiopei):
Enruthiel, Nevres, Aegnorwen, Monivrian, Nuan, Encaitar, beren84, Stella, Finduilah, Aloe, Aragorn7, Leadriga , Cotsille, Sirielle, Tallis, mONA, Dimdim, Sędziwojka, Jedyny Pierścień, Antares86, Geivre, Heliniel, Miriel, smokwciapki, Meldagor, Piotrowska, Celebrian, Tymianek, Tahlin, Tici, Aegnor, Kubaturus i Zieleń.

Wedle życzenia Uśmiech

Tak może być?
http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=105090

Ale bałagan się zrobił Jestem przeciw Skrzywienie

Żeby troszkę pomóc @Kasiopei postaram się zebrać w jednym poście stan na teraz Uśmiech

Kto zamawiał - nr egz. - Autograf lub Dedykacja, na niebiesko potwierdzone wpłaty

Nevres - 6
Nuan - 13 - Autograf
Encaitar - 14
beren84 - 17 - Dedykacja ( Dla Pawła + coś od autorki )
- 19 - WOLNY numer
Stella - 21 - Dedykacja
Aloe - 26
M.L. - 27
Cotsille - 30 - Autograf
Geirve - 31
M.L. - 32
elfy - 33
Heliniel - 34-35
Dwimmerlaik - 36
Miriel - 37 - Dedykacja
Annael - 39 - Autograf

Tymianek - 48 - Autograf
Lassemista - 49
Tahlin - 50
Tici - 51 - Dedykacja
Piotrowska - 53
Feahisim - 54
Aegnor - 55 - Dedykacja
Gorwiu - 56 - Autograf
Kubaturus - 58
rudzik21 - 59
Zieleń - 60 - Autograf
Pirix - 61 - Dedykacja
Elenwe - 63 - Dedykacja
Ivellios - 66
Limbo - 67 - Autograf
Mitheithel -69
krzew - 71

edit
ostatnia edycja: wprowadzono zmiany do postu @Caranthir. włącznie plus potwierdzenia wpłat na niebiesko

Ostatnio zmieniony przez Aragorn7 dnia 11-06-2012 08:54, w całości zmieniany 1 raz

#116:  Autor: yossarianaSkąd: Toruń WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cytat:
...

zdublowane?

Swoją drogą, to ciekawe, jaki procent zamówionych pójdzie rzeczywiście do druku Jestem rozwalony

#117:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
yossariana napisał(a) (zobacz wpis):
Cytat:
...

zdublowane?

Swoją drogą, to ciekawe, jaki procent zamówionych pójdzie rzeczywiście do druku Jestem rozwalony

Oj nie, pilnuję przecież tego jako Strażnik Północy Super śmiech

Nindë napisał(a) (zobacz wpis):
57. Jeden egzemplarz z dedykacją Uśmiech

EDIT: To w takim razie proszę, treść dedykacji: ''Dla Pauliny od Kasiopei'' Z przymrużeniem oka

i
Do zamówionego już egzemplarza (nr 57) dołączam jeszcze drugi - czyli 64. W tym także poproszę o dedykację, z tą samą treścią, co w pierwszym egzemplarzu (''Dla Pauliny od Kasiopei'') Uśmiech

#118:  Autor: yossarianaSkąd: Toruń WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
ups, przepraszam, że zwątpiłam w czujność Strażnika Z przymrużeniem oka

#119:  Autor: AnnaelSkąd: Szare Przystanie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

W takim razie uprzejmie proszę o powiadomienie kto ma inny kontakt z Kasjopeą, że za mnie zapłaciła moja siostra, która zwie się Aleksandra Herwy, jako, że ja nie mam konta. Zaznaczyłam to w PW gdy otrzymałam nr konta do zapłaty, ale Kasjopea nie odczytała go być może.

Tak więc wiadomość dla Kasjopei że

Aleksandra Herwy = Annael

#120:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jak masz kontakt np. telefoniczny z @Kasiopeą to rozważcie, czy nie wysłać PW innym co się zapisali, a jeszcze nie dostali PW z danymi.
Bo tak to trochę koło się zamyka: brak PW z danymi = brak możliwości wpłat.
Jak czasu macie mniej to mogę się tym zająć ( wysyłaniem PW), ale musi być oczywiście zgoda Kasiopei plus w tym temacie musiałyby się wypowiedzieć osoby, które jeszcze czekają na dane.
Oczywiście to tylko moja propozycja Uśmiech

Za propozycję Kasiopea wyraża wdzięczność. Ale wyjaśniła mi, że jest w stanie w miarę regularnie ściągać Privy (raz dziennie mniej więcej), natomiast nie jest w stanie pisać dłuższych postów, privów i maili, bo rwie jej łączność.

@Annael zostałaś odnotowana i uwzględniona.

#121:  Autor: Ivellios WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja się zgubiłem Smutek

Na jakie konto mam wpłacać pieniążki?

Prosiłbym też o uzupełnienie mojej rezerwacji o autograf z dedykacją "Dla Ivelliosa"... a co!? Z przymrużeniem oka Też bym chciał Uśmiech

#122:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Za propozycję Kasiopea wyraża wdzięczność. Ale wyjaśniła mi, że jest w stanie w miarę regularnie ściągać Privy (raz dziennie mniej więcej), natomiast nie jest w stanie pisać dłuższych postów, privów i maili, bo rwie jej łączność.

@Annael zostałaś odnotowana i uwzględniona.

To bardzo dobra wiadomość Uśmiech

@@Annael u mnie tez już jesteś "na niebiesko" Uśmiech

@M.L. przypuszczam, ze Ciebie też mógłbym 2x na niebiesko machnąć Z przymrużeniem oka

Ivellios napisał(a) (zobacz wpis):
Ja się zgubiłem Smutek

Na jakie konto mam wpłacać pieniążki?

Prosiłbym też o uzupełnienie mojej rezerwacji o autograf z dedykacją "Dla Ivelliosa"... a co!? Z przymrużeniem oka Też bym chciał Uśmiech

Na dane jakie otrzymasz/łeś na PW od Kasiopei

A rezerwacja została uzupełniona o dedykację Z przymrużeniem oka

#123:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cofnij się do pierwszego postu w tym temacie, gdzie wszystko jest wyjaśnione.

Cytat:

Jeśli ktoś chce, może oczywiście zapłacić od razu całą kwotę z góry - na pewno nie będę się wzdragać.

Dodam, ze w privie warto podać nick i imię i nazwiko osoby przelewajacej, by Kasiopea wiedziała kto zacz.

Cytat:
@M.L. przypuszczam, ze Ciebie też mógłbym 2x na niebiesko machnąć

Dzieki ale mnie nie machaj, gdyż albowiem, moje zgłoszenie dotyczy innej osoby, Kasiopea wie kogo i ona już poprowadzi ten wątek, a tutaj nie róbmy zamieszania. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#124:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
W tytule przelewu również należy podać forumowy nick. Poza tym wszystko jest podane w pierwszym wpisie Kasiopei + więcej na PW.

#125:  Autor: NosterinethSkąd: Łódź/Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Czy można jeszcze się wpisywać na listę chętnych?

Jeśli tak, to dla mnie 1 egzemplarz, czyli nr 76.

Ostatnio zmieniony przez Nosterineth dnia 11-06-2012 19:13, w całości zmieniany 1 raz

#126:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nosterineth napisał(a) (zobacz wpis):
Czy można jeszcze się wpisywać na listę chętnych?

Jeśli tak, to dla mnie 1 egzemplarz, czyli nr 75.

Pewnie można, ale na pewno nie na 75, który jest od dawna zajęty.

Następny wolny, czyli 76

Link do zawsze aktualnej listy - http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=105090

#127:  Autor: NosterinethSkąd: Łódź/Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A to przepraszam, coś mi musiało umknąć. Już poprawiłam na 76.

#128:  Autor: Limbo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Prosiłabym, gdyby ktoś miał kontakt z Kasiopeą, żeby przekazał jej, że wpłata od Doroty i Dariusza Zajadły to ode mnie. Pisałam jej na PW ale mogło nie dotrzeć.
DD Zajadły = Limbo

#129:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Chciałam uspokoić wszystkich - staram się być na bieżąco, codziennie wysyłam privy z danymi do przelewu, uzupełniam też listę (raz jeszcze - dziękuję bardzo za aktualizowaną listę Strażnikowi Północy chwała wam, chylę czoła, dzięki ). Niestety na razie wciąż nie byłam w stanie połączyć się z bankiem, ale niewykluczone, że w weekend będę w Warszawie, więc wtedy wszystko podgonię i podam potwierdzenia.
Ponownie powiększyłam nakład, więc książki na pewno na razie nie zabraknie. Uśmiech

#130:  Autor: bartolini166Skąd: Okolice Wrocławia. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Również napiszę, żeby nie było niejasności, przy przelewie nie podałem nicku -Bartosz Brzegowy to ja. Pisałem na pw, ale mogło się zagubić wśród wielu innych wiadomości. Język

#131:  Autor: Nevres WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie wiedziałem, że jest możliwość otrzymania autografu autorki Uśmiech. W takim razie bardzo prosiłbym o takowy w moim egzemplarzu.

To jest o ile się nie mylę egzemplarz nr 6.

#132:  Autor: Aloe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A ja poproszę o dedykację "dla Ani" w egzemplarzu 26 Uśmiech

#133:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Porcja potwierdzeń:
ŻmijPi, Sophrosyne, Thoronnil, Nerya, Pirix, krzew,Elenwe, bartolini166, Marille Undomiel, Caranthir, Lassemista, Ivellios, die Otter, Nosterineth, adamklimowski, Limbo.

I tyle zdążyłam spisać, zanim bielik z krzykiem przeleciał mi nad głową i połączenie z bankiem się urwało, póki co bezpowrotnie. Coś sobie chyba nagrabiłam u Manwego. Uśmiech Saurona ;D

#134:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Porcja potwierdzeń: ...
Sophrosyne...

Czy to dodatkowy numer zamówienia , nie ujęty jeszcze w tym wątku, czyli 77?

Porcja potwierdzeń:
... Thoronnil ...

3 egzemplarze zamówione?

I tyle zdążyłam spisać, zanim bielik z krzykiem przeleciał mi nad głową i połączenie z bankiem się urwało, póki co bezpowrotnie. Coś sobie chyba nagrabiłam u Manwego. Uśmiech Saurona ;D

Eee ja to odbieram, jako złożony hołd chwała wam, chylę czoła, dzięki - jak parada myśliwców w dzień Wojska Polskiego Uśmiech

I tradycyjnie przypominam link do listy - http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=105090

#135:  Autor: NindëSkąd: Lothlórien (Halinów) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Przy składaniu zamówień pomyliliśmy się w liczeniu (była nadwyżka o jeden) i Kasiopea przeznaczyła już tą 19stkę dla osoby z jej prywatnej listy Uśmiech

#136:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
@Nindë
Masz rację, to może wprowadzać innych, nie śledzących tego tematu w błąd.
Zaraz poprawiam listę, że to numer na użytek Kasiopei Uśmiech

#137:  Autor: dampf WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ok rozumiem i dziękuję za wyjaśnienie Uśmiech

Zatem zedytowałem mój poprzedni post i moderator może go teraz skasować, by nie mylił Uśmiech

#138:  Autor: MitheithelSkąd: Wrocław WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Porcja potwierdzeń:
ŻmijPi, Sophrosyne, Thoronnil, Nerya, Pirix, krzew,Elenwe, bartolini166, Marille Undomiel, Caranthir, Lassemista, Ivellios, die Otter, Nosterineth, adamklimowski, Limbo.

To mam nadzieję, że moje pieniądze jednak dotarły, tydzień temu przelewałem Z przymrużeniem oka

#139:  Autor: ThoronnilSkąd: gniazdo w zadymionym krakowie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

3 egzemplarze zamówione?

Tak, 3 egzemplarze. Nie bardzo wiem, co jest niezrozumiałe Ratujcie bo go pobiję Przy większej ilości mieliśmy wpisywać nr ostatniego zamawianego egzemplarza...

#140:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Thoronnil napisał(a) (zobacz wpis):

3 egzemplarze zamówione?

Tak, 3 egzemplarze. Nie bardzo wiem, co jest niezrozumiałe Ratujcie bo go pobiję Przy większej ilości mieliśmy wpisywać nr ostatniego zamawianego egzemplarza...

Ok.
Zaraz poprawię zestawienie.
Każdy, kto zamawiał większa ilość wpisywał od-do np. 30-31 i to jest jasne i logiczne, natomiast zamawiający pojedyncze sztuki numer ostatniego egzemplarza w zestawieniu, czyli tego zamawianego.

Najważniejsze, ze wszystko się wyjaśniło Uśmiech

Link do aktualnego zestawienia - http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=105090

#141:  Autor: EruannaSkąd: Ostrów Wlkp. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Czy można jeszcze skladac zamówienia? Właśnie wrócilam z wyjazdu i przez 3 tyg nie mialam internetu. Nie mówcie mi, że przegapilam Proooszę prooooooszę

#142:  Autor: NindëSkąd: Lothlórien (Halinów) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ależ oczywiście, że można Uśmiech

#143:  Autor: Y-odaSkąd: Miastko WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja też poproszęUśmiech
Z autografem jeśli to nie problem Z przymrużeniem oka

#144:  Autor: MirielSkąd: Vinyamar WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Eruanna napisał(a) (zobacz wpis):

Czy można jeszcze skladac zamówienia? Właśnie wrócilam z wyjazdu i przez 3 tyg nie mialam internetu. Nie mówcie mi, że przegapilam Proooszę prooooooszę

Y-oda napisał(a) (zobacz wpis):

Ja też poproszęUśmiech

Podajcie numery swoich zamówień - kolejne według listy. Ostatnim zajętym numerem jest 77 (sophrosyne), więc każdy, kto zamawia, podaje kolejny numer zamówienia. Chyba że zamawia większą ilość egzemplarzy, to numer jest taki, jak ostatni numer plus ilość egzemplarzy.

Informacje od Kasiopei na temat zamawiania - w pierwszym wpisie tematu.

#145:  Autor: LeadrigaSkąd: Smolec WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pytam tutaj, bo podejrzewam, że nie ja jedna będę miała ten problem Z przymrużeniem oka :
czy jest prawdopodobne, by pierwsze egzemplarze "Syna Gondoru" zostały wysłane do końca tego tygodnia? Jeśli nie, to bardzo prosiłabym o podanie do połowy przyszłego tygodnia chociaż orientacyjnej ceny wysyłki Proooszę prooooooszę jako że z końcem czerwca wyjeżdżam na 3 tygodnie i mogę mieć w tym czasie bardzo ograniczony dostęp do internetu, a co za tym idzie, również do wykonywania przelewów. Poza tym trzeba poinformować rodzinkę, by od czasu do czasu zajrzała na pocztę Z przymrużeniem oka .

#146:  Autor: NindëSkąd: Lothlórien (Halinów) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Leadriga, oto, co mi napisała Kasiopea (mam nadzieję, że nie będzie miała nic przeciwko umieszczaniu tu PW od niej):

''Myślę, że kwota za wysyłkę będzie znana najpóźniej na początku lipca, kiedy to książka zostanie wydrukowana i będzie można ją zważyć. Jeśli drukarnia wyrobi się wcześniej to oczywiście dam znać. Generalnie premiera Syna Gondoru szykowana jest na Tolk Folk i jak tylko z Bielawy wrócę, zajmę się wysyłką. Czyli w połowie lipca książka powinna zacząć docierać pod strzechy Uśmiech ''

#147:  Autor: tomek7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nr 80. Poproszę jeden egzemplarz z autografem i dedykacją Uśmiech.

#148:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Miriel napisał(a) (zobacz wpis):

Ja też poproszęUśmiech

Podajcie numery swoich zamówień - kolejne według listy. Ostatnim zajętym numerem jest 77 (sophrosyne), więc każdy, kto zamawia, podaje kolejny numer zamówienia. Chyba że zamawia większą ilość egzemplarzy, to numer jest taki, jak ostatni numer plus ilość egzemplarzy.

Informacje od Kasiopei na temat zamawiania - w pierwszym wpisie tematu.

tomek7 napisał(a) (zobacz wpis):
Nr 80. Poproszę jeden egzemplarz z autografem i dedykacją Uśmiech.

Dopisałem do listy po 1-dnym egzemplarzu.
Lista aktualna - http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=105090

#149:  Autor: Ivellios WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Teraz zauważyłem, że na liście są na niebiesko wpłaty potwierdzone. Dobrze wiedzieć Z przymrużeniem oka Tego linka do listy chyba nie ma na pierwszym poście. Jak ktoś nowy przyjdzie, nie ogarnie (ja nie ogarnąłem xD )

#150:  Autor: Marille UndómielSkąd: Warszawa, a trochę z gór i lasów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

''Myślę, że kwota za wysyłkę będzie znana najpóźniej na początku lipca, kiedy to książka zostanie wydrukowana i będzie można ją zważyć. Jeśli drukarnia wyrobi się wcześniej to oczywiście dam znać. Generalnie premiera Syna Gondoru szykowana jest na Tolk Folk i jak tylko z Bielawy wrócę, zajmę się wysyłką. Czyli w połowie lipca książka powinna zacząć docierać pod strzechy Uśmiech ''

Wspaniała wiadomość Boromir brawo Juppiiii! brawo Syn Gondoru już w sierpniu trafi pod nasze strzechy. Jak ja jeszcze wytrzymam te trzy tygodnie i trochę. Jak zwykle, końcówka oczekiwania jest najtrudniejsza...

Co do wysyłki, to liczę, że może dzieło będzie ważyło poniżej 2 kg, wtedy paczka to koszt około 11 zł (ekonomiczna) i 13 (priorytetowa). Chyba żeby dało radę jako przesyłkę (może być do 2 kg), wtedy odpowiednio - 8,5 zł i 11.
Sama jestem ciekawa, ile ten wyczekiwany tom waży hmmmm... hmmmm... hmmmm...

#151:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Teraz zauważyłem, że na liście są na niebiesko wpłaty potwierdzone. Dobrze wiedzieć Z przymrużeniem oka Tego linka do listy chyba nie ma na pierwszym poście. Jak ktoś nowy przyjdzie, nie ogarnie (ja nie ogarnąłem xD )

Nie ma, bo lista powstała później.
Nie ma natomiast przeciwwskazań by tego linka do listy w pierwszym poście umieścić, a nawet byłoby wskazane Uśmiech
Musiałby to zrobić moderator lub administrator.
Teraz zauważyłem, że na liście są na niebiesko wpłaty potwierdzone. Dobrze wiedzieć Z przymrużeniem oka ...

To są potwierdzenia w/g wykazów przekazywanych przez Kasiopee, więc pewnie są też osoby, które już wpłaciły, ale nie ma ich zaznaczonych na liście na niebiesko, dopóki nie napisze o tym Kasiopea Uśmiech

#152:  Autor: LeadrigaSkąd: Smolec WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Marille Undómiel napisał(a) (zobacz wpis):
Co do wysyłki, to liczę, że może dzieło będzie ważyło poniżej 2 kg, wtedy paczka to koszt około 11 zł (ekonomiczna) i 13 (priorytetowa). Chyba żeby dało radę jako przesyłkę (może być do 2 kg), wtedy odpowiednio - 8,5 zł i 11.

Osobiście wysyłałam kiedyś dwa tomy w miękkiej oprawie jako polecony, w sumie miały zapewne podobne wymiary jak "Syn Gondoru" i za przesyłkę było nieco poniżej 10 zł... Po prostu wolałabym zapłacić przed wyjazdem, by zaoszczędzić Kasiopei kłopotu- podała informację na forum, a Leadriga nie płaci tydzień, dwa, trzy...

#153:  Autor: BlazejSkąd: Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jeżeli można to poproszę 1 egzemplarz z Autografem.
Nr 81

#154: Syn Gondoru nr 53 Autor: PiotrowskaSkąd: Olsztyn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Czy ja mogę prosić Aragorna7 o zedytowanie nr 53 tak, by był z autografem? Jeśli to powinno pójść wiadomością prywatną, proszę o wyrozumiałość

#155:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Nie ma, bo lista powstała później.
Nie ma natomiast przeciwwskazań by tego linka do listy w pierwszym poście umieścić, a nawet byłoby wskazane Uśmiech
Musiałby to zrobić moderator lub administrator.

Zrobione Spox

#156:  Autor: HelinielSkąd: domek nad wodospadem w Rivendell WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Marille Undómiel napisał(a) (zobacz wpis):

Książka w miękkiej oprawie, około tysiąca stron raczej nie powinna ważyć więcej niż kilogram...

#157:  Autor: BlazejSkąd: Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Blazej napisał(a) (zobacz wpis):
Nr 81

Witam
skoro nie ma mnie na liście to oznacza, że się spóźniłem czy że jeszcze lista nie została uaktualniona o mój wpis?

Pozdrawiam

#158:  Autor: NindëSkąd: Lothlórien (Halinów) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Z pewnością to drugie. Kiedy Aragorn7 zjawi się na forum, od razu cię dopisze Uśmiech

#159:  Autor: BlazejSkąd: Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Z pewnością to drugie. Kiedy Aragorn7 zjawi się na forum, od razu cię dopisze Uśmiech

Dziękuję za uspokojenie
Śledzę ten temat od początku i czekałem na oficjalne zapisy ale ostatnie kilka tygodni byłem praktycznie "wyłączony" więc trochę zaskoczyło mnie tempo z jakim sprawy się rozwinęły.

Pozdrawaim

#160:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Dziękuję za odpowiedź Uśmiech

3 dni nie było mnie w pracy i internecie.
Teraz czas na edycje.

Blazej napisał(a) (zobacz wpis):
Nr 81

Dopisane Uśmiech

Piotrowska napisał(a) (zobacz wpis):
Czy ja mogę prosić Aragorna7 o zedytowanie nr 53 tak, by był z autografem? Jeśli to powinno pójść wiadomością prywatną, proszę o wyrozumiałość

Oczywiście, ze można i z przyjemnością wykonuję Uśmiech

#161:  Autor: Kivutariel WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pisze późno... ale bardzo proszę o dopisanie mnie na listę oczekujących na książkę! Nr 82 (z Autografem). Uśmiech

#162:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kivutariel napisał(a) (zobacz wpis):
Pisze późno... ale bardzo proszę o dopisanie mnie na listę oczekujących na książkę! Nr 82 (z Autografem). Uśmiech

Wykonane Uśmiech

#163:  Autor: Ros WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Witam,

Proszę o Numer 83 dla mnie z autografem, dziękuję.

Pozdrawiam Jestem za

#164:  Autor: Ijon-Tichy WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Witam. Jestem raczej fanem sci-fi ale dobrym fantasy też nie pogardzę, więc od razu gdy się jakoś dowiedziałem o tej książce, byłem zaciekawiony nią. A gdy pojawiła się możliwość kupna, to cóż:

Proszę o jeden egzemplarz z dedykacją dla Przemysława.
Numer 84.

Edit. Prosze o wybaczenie, ale zapomniałem za pierwszym razem napisać numeru...

#165:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ros napisał(a) (zobacz wpis):
Witam,

Proszę o Numer 83 dla mnie z autografem, dziękuję.

Pozdrawiam Jestem za

Ijon-Tichy napisał(a) (zobacz wpis):
Witam. Jestem raczej fanem sci-fi ale dobrym fantasy też nie pogardzę, więc od razu gdy się jakoś dowiedziałem o tej książce, byłem zaciekawiony nią. A gdy pojawiła się możliwość kupna, to cóż:

Proszę o jeden egzemplarz z dedykacją dla Przemysława.
Numer 84.

Edit. Prosze o wybaczenie, ale zapomniałem za pierwszym razem napisać numeru...

Lista uzupełniona.
Proszę nie zapomnieć o PW do Kasiopei Uśmiech

#166:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No, dobrze, do roboty! Z dala od cywilizacji jest świetnie, ale ona cywilizacja też ma swoje plusy (np stałe szybkie łącze).

Na razie z wpłat potwierdzonych od czasu ostatniej aktualizacji są: tomek7, Ros, Blazej, Ijon-Tichy.

Oraz mam trzy wpłaty od osób, które nie podały nicków (dlatego uprasza się, aby wysyłający wejrzeli w bezmiar swego jestestwa i zadumali się, czy na pewno w przelewie uwzględnili nicka, a jeśli nie, to bardzo proszę o priva). Bartolini166 już to uczynił, więc niniejszym potwierdzam publicznie, że jak najbardziej wpłata od niego jest.

Obudził mnie dziś mememes z drukarni ze zdjęciem pewnej opasłej książki z pewnym dużym facetem, dzierżącym miecz i dwoma mniejszymi typami w pozach swobodnych. Super śmiech
W środę odbieram - ile się zmieści do samochodu i hajda na TF.

I jeszcze jedna informacja - może i późno, ale lepiej późno niż wcale. Doszły mnie słuchy, że pojawiają się głosy, narzekające na konieczność zalogowania się na naszym forum w celu nabycia książki. Od razu więc prostuję - nie trzeba się logować i w ogóle nie ma konieczności zamawiania za pośrednictwem forum. Tu zaczęłam robić zapisy, bo po pierwsze jestem forumowiczem i tak jest mi wygodnie, a po drugie - wiedziałam, że tu po prostu jest wielu chętnych. Równolegle prowadzę drugą listę, dla osób spoza tego środowiska, założyłam bowiem, że jeśli ktoś jest zainteresowany - napisze do mnie maila, co wiele osób uczyniło i zapisało się prywatnie.
Nawiasem mówiąc, ta druga lista również puchnie na tyle, że się zaczynam zastanawiać, czy nakład 130 egzemplarzy wystarczy...

#167:  Autor: Monivrian WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A jak to będzie z rozsyłaniem??
Zależy mi, żeby mieć książkę przed 14, bo jadę na wakację, a chciałabym zabrać Syna Gondoru ze Sobą Śmiech

#168:  Autor: LeadrigaSkąd: Smolec WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
oto, co mi napisała Kasiopea (mam nadzieję, że nie będzie miała nic przeciwko umieszczaniu tu PW od niej):

TF potrwa do 8. VII włącznie, wiec rozumiem z tego, że książki najwcześniej bedą wysłane po tej dacie Uśmiech Ze swej strony mam prośbę: czy udałoby sie podać cenę wysyłki w środę? Bo jak rozumiem, pisanie na forum na TF-ie będzie trudne Język a jeśli będę miała tę informację przed końcem przyszłego tygodnia, to jeszcze moge zdążyć z przelewem przed wyjazdem z UE Proooszę prooooooszę

#169:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ze swej strony mam prośbę: czy udałoby sie podać cenę wysyłki w środę? Bo jak rozumiem, pisanie na forum na TF-ie będzie trudne Język a jeśli będę miała tę informację przed końcem przyszłego tygodnia, to jeszcze moge zdążyć z przelewem przed wyjazdem z UE Proooszę prooooooszę

Kochani, litości. W środę jadę przez pół Polski albo i więcej, z małym dzieckiem i z królikiem (którego akurat nie mam komu zostawić), ma być upał, do 16.00 muszę być w drukarni, żeby dopchnąć do samochodu tyle egzemplarzy, ile wejdzie. Pewnie około 20-30, nie więcej, cudów nie ma, bo to zwykła osobówka, a nie van. Nie każcie mi, błagam, jeździć w godzinach szczytu po Oławie w poszukiwaniu poczty, a potem szukać zasięgu, bądź kafejki internetowej, żeby nadawać pa wsjem jakie są koszty wysyłki. Jeśli się da - może zorganizujemy marsz na pocztę w Bielawie, ale szczerze mówiąc, planuję się tym zająć po Tolk Folku, zwłaszcza, że i tak muszę zaczekać na kuriera, który mi te górę (dosłownie, tego jest ogrom!) dowiezie, bo ja niestety, nie mam samochodu z przyczepą - z tych 20, które zdołam wziąć to mi po TFie wiele zapewne nie zostanie.
Tak więc muszę prosić o uzbrojenie się w cierpliwość. Wierzcie mi, sama bym chciała, żeby już wszystko było powysyłane...

Edit - co by postów nie mnożyć.
Oto uaktualnienie listy wpłat - najmocniej przepraszam tych, którzy musieli na potwierdzenie poczekać, choć wpłacili już dawniej.
Dwimmerlaik, Feahisim, rudzik21, mariuszreyman, Mitheithel.

Dziękuję wszystkim za wpłaty, jeszcze będę niedługo sprawdzać trzeci raz, czy aby nikogo nie pominęłam.

jeszcze jeden 'edit' - AragornieSiódmy na Twojej przezacnej i bardzo pomocnej liście omsknęły się z puli dawniejszych potwierdzeń Lassemista i Nerya. Poza tym egzemplarz z numerem 57 zarezerwowała z dedykacją "dla Pauliny" Ninde i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby numer 64 nie był zarezerwowany przez Ninde dla Pauliny. W swej mądrości i przenikliwości domniemywam, że dość rzadko zamawia się dwie książki z identycznymi dedykacjami dla tej samej osoby. Oczywiście - nasz klient, nasz pan Uśmiech , ale jednakowoż prosiłabym Ninde o kontakt, żeby to wyjaśnić.

I ostatnia rzecz - jest też wpłata, której dokonała osoba podejrzana o bycie Alqualaure. Uśmiech Ale muszę się upewnić, czy dobrze kojarzę nazwisko (bo imię cosik mi nie pasuje). Trzy tajemnicze wpłaty bez nicków jak były, tak są. Uśmiech

#170:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Droga Mistrzyni Kasiopeo ( chyba mogę Cię tak nazywać, bo taka powieść plus grafiki to mistrzostwo Uśmiech ) zmiany na liście wprowadzone .

Co do Koleżanki @Nindë to zacytuję:

I jeszcze tylko głoś mój co do prośby o koszt wysyłki - nie odbieraj tej prośby jako jakikolwiek obowiązek, czy konieczność, po prostu sądzę, że Szanowni przyszli nabywcy Twojego Dzieła chcieliby jak najszybciej całkowicie rozliczyć się z Tobą Uśmiech nic więcej.
Twój rozkład dnia, obowiązki i priorytety itd są na pierwszym planie i nie ma takiej siły coby je zmieniać Uśmiech a wiemy ile to jest zachodu by taką megaprodukcję wydać drukiem...

pozdrawiam serdecznie

#171:  Autor: LeadrigaSkąd: Smolec WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
I jeszcze tylko głoś mój co do prośby o koszt wysyłki - nie odbieraj tej prośby jako jakikolwiek obowiązek, czy konieczność, po prostu sądzę, że Szanowni przyszli nabywcy Twojego Dzieła chcieliby jak najszybciej całkowicie rozliczyć się z Tobą Uśmiech nic więcej.
Twój rozkład dnia, obowiązki i priorytety itd są na pierwszym planie i nie ma takiej siły coby je zmieniać Uśmiech a wiemy ile to jest zachodu by taką megaprodukcję wydać drukiem...

Aragorn7 dobrze zrozumiał (również) moje intencje. Głupio się czuję, że przez mój wyjazd cała sprawa przedłuży się o prawie miesiąc i że będziesz musiała dwa razy latać przeze mnie na pocztę oops, zawstydzenie . Nie lubię nikomu dokładać roboty, dlatego starałam się wszystko załatwić przed wyjazdem, ale rozumiem, że pewnych rzeczy się nie przeskoczy Smutek Przepraszam, jeśli poczułaś się urażona moim nagabywaniem. Ze swej strony mogę jedynie zadeklarować, że przelew z resztą pieniędzy zrobię zaraz po powrocie, czyli w ostatnim tygodniu lipca.

#172:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Droga Mistrzyni Kasiopeo ( chyba mogę Cię tak nazywać, bo taka powieść plus grafiki to mistrzostwo Uśmiech

Dajże spokój, przezacny Aragornie, Mistrzem to był Mistrz JRRT, ja póki co jeno czeladnikuję.

Cytat:
Co do Koleżanki @Nindë to zacytuję:

Aaaaa. Przeoczyłam. Zatem moja mądrość i przenikliwość idą ze skulonymi ogonami schować się za biurko. Elfik Dobrze, zatem wymazuję znak zapytania przy numerze 64. Przebóg, czytałam wczoraj cały wątek i nie zauważyłam. Ale fakt jest taki, że padam na nos, w piętkę gonię i co tam jeszcze obrazowego porzekadła mówią.

Cytat:

Nie czuję się nijak urażona, niemniej zobowiązanie to dla mnie jest poważne. Na moje konto wpływają pieniądze od zamawiających i bardzo bym chciała, jak najsprawniej potwierdzać i jak najszybciej powysyłać - i denerwuję się, jeśli z przyczyn niezależnych robią mi się przestoje (vide to chimeryczne łącze, które mi uniemożliwiało płynne prowadzenie rachunków). Akurat tak się złożyło, że dystrybucja wypada niefortunnie w samym sercu wakacji, rozumiem, że czytelnicy chcieliby mieć sprawę załatwioną przed swoimi wyjazdami, ale niestety ogarnięcie przez jedną osobę wydawania, sprzedawania i wysyłki książki trwa, zwłaszcza, że jest robione w nieistniejącym czasie wolnym. Tak więc trzeba się liczyć z tym, że na książkę trzeba będzie trochę poczekać. Postaram się wysłać jak najwięcej egzemplarzy w lipcu, ale prawda jest taka, że ja też rozpaczliwie potrzebuję urlopu i planuję takowy od końca lipca do 18 sierpnia (ten mój czerwcowy wyjazd był de facto służbowy i wróciłam z tej pracy bardziej umordowana niż wyjeżdżałam). Ale zobaczymy jak będzie, na razie nie ma co dzielić skóry na Boromirze, na pewno dołożę wszelkich starań, by kupujący dostali swoje egzemplarze jak najszybciej. Uśmiech

O, a tak wygląda Obiekt - dzięki uprzejmości koleżanki zdjęcie zrzucone z komórki (bo ja, sirota, kabelka ni mom)
Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

#173:  Autor: FinduliahSkąd: Mazury cud natury WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
!!!!! Elfik Elfik

Wygląda genialnie! Tak jak się spodziewałam, miękka okładka prezentuje się naprawdę świetnie. Aż się wierzyć nie chce, że wkrótce "Syn Gondoru" ozdobi mój regał z książkami! Rządzę

#174:  Autor: FrangernSkąd: Piękne Miasto Kraków ;) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Po długich kalkulacjach finansowych hmmmm... , biciu się z myślami Jestem rozwalony , rozważaniu wszystkich "za" i "przeciw" oops, zawstydzenie wreszcie się zdecydowałem.
Chciałem dopisać się do listy chętnych, jeśli nakład się nie wyczerpał i poprosić o jeden egzemplarz (nr 85) z autografem.

#175:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Chciałam ogłosić, że z nakładu 130 sztuk 120 egzemplarzy zostało już rozdysponowanych. Pierwotny nakład wynosił 120 egzemplarzy, drukarnia przygotowała o 10 sztuk więcej, żeby była rezerwa na wypadek ewentualnych błędów, nic mi o felerach w druku nie wiadomo, zakładam, że większość z tej dziesiątki jest jeszcze do wzięcia.
Tak czy siak - książek zostało niewiele i chciałam uprzedzić, że niedługo należy spodziewać się zamknięcia listy zamówień. Uśmiech Saurona ;D

#176:  Autor: RaferianTheWhiteSkąd: ...z Legend Śródziemia z których niegdyś przybył... WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
-Przyznaję że jest to przedmiot godny tego aby go chciwie pożądać...
(Rzekł R. z błyskiem w oczach, wyciągając bladą chudą dłoń z nieco za długimi paznokciami)

-Osiemdziesiątkę Szóstkę, poproszę z zacną dedykacją! I autografem oczywiście! wieeeeeeeeeelgachny uśmiech chwała wam, chylę czoła, dzięki

(Spojrzeli się na niego, postać skrytą pod Kapeluszem, a on uśmiechnął się ni to do siebie, ni to do nich. Niektórzy go nie znali. Niektórzy mieli wrażenie że skądś tą twarz pamiętali. Niektórzy mogli go poznać po latach, gdy pojawił się tak znienacka, jak i bez zapowiedzi, za to względnie nieco spóźniony.)

-Tak, przyznaję że potrzebowałem na prawdę dobrego powodu by się tutaj w końcu pojawić po tak wielu (wielu... wielu... wielu) latach... Ale gdy tylko się dowiedziałem, to przybyłem. W pamięci mając zarówno dawne sojusze jak to co niegdyś zostało przez nas z wypiekami na twarzy przeczytane. Albowiem gdy to czytaliśmy i nie mieliśmy na twarzy jeszcze dzisiejszych trosk, to uznaliśmy to za dzieło ze wszech miar zacne, ze wszech miar przez nas godne sławienia, ze wszech miar godne posiadania, ze wszech miar godnie zachowania i innym do przeczytania przekazania, jako dziedzictwo dawnych dni, które nie może doznać uszczerbku, ani zapomnienia... Tak więc, pojawienie się tutaj aby móc poprosić najuprzejmiej o jeden wolumin, uznaję za bardzo dobry powód mej obecności.

(Zwrócił się R. znowu do Niej, zdejmując swój Kapelusz, by oddać szacunek, należny Twórcy Dzieła.)

-Dobra Pani Autorko, Kasiopeo, moja tutaj przybycie twoją jest tylko zasługą! Twoją i dzieła twego na nowo wydrukowanego, ma się rozumieć! Będzie to ze wszech miar niespodziewana (a przez to tym większa) przyjemność w półrocznym oczekiwaniu na Wiadomy Film. chwała wam, chylę czoła, dzięki

#177:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Frangern napisał(a) (zobacz wpis):
Po długich kalkulacjach finansowych hmmmm... , biciu się z myślami Jestem rozwalony , rozważaniu wszystkich "za" i "przeciw" oops, zawstydzenie wreszcie się zdecydowałem.
Chciałem dopisać się do listy chętnych, jeśli nakład się nie wyczerpał i poprosić o jeden egzemplarz (nr 85) z autografem.

RaferianTheWhite napisał(a) (zobacz wpis):
...
-Osiemdziesiątkę Szóstkę, poproszę z zacną dedykacją! I autografem oczywiście! wieeeeeeeeeelgachny uśmiech chwała wam, chylę czoła, dzięki

Dopisano do listy Uśmiech

Dodano licznik pozostałych egzemplarzy:

UWAGA! W/g Info Kasiopei zostało do rozdysponowania jeszcze maksymalnie 9 egzemplarzy.

#178:  Autor: RaferianTheWhiteSkąd: ...z Legend Śródziemia z których niegdyś przybył... WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cytat:
Dopisano do listy

-Z podziękowaniem Aragornie, siódmy tego imienia.

-Na marginesie, nie wiem czy zwróciliście uwagę na szczegół zdjęcia rzeczonego 'Obiektu'. Otóż, jak można przeczytać z lewego dolnego rogu fotografii:

Cytat:

MAIN POWER
ON
-> strzałka na wolumin

-Przypadek, (jak to mawiamy w Śródziemiu), że akurat tak zostało to położone na obudowie tzw. kombajna biurowego... Czy też, sam 'Obiekt' nie potrafi ukryć drzemiącej w nim potęgi i ujawnia ją w obiektywie aparatu? Rozstrzygnijcie sami. lepiej się schowam, mnie tu wcale nie ma ciii! lepiej nic już nie mów

#179: jeszcze jeden egzemplarz Autor: PiotrowskaSkąd: Olsztyn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Proszę jeszcze jeden egzemplarz 87, z autografem.
Mam już zaliczkowane dwa (co za cudowne i egoistyczne uczucie, że na pewno te dwa mam w nakładzie zapewnione), ale jeszcze jeden proszę.

#180:  Autor: EruannaSkąd: Ostrów Wlkp. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
czy istnieje jakaś aktualna lista potwierdzonych wpłat? ach, i jakby co, to ja też bym chciała egzemplarz z dedykacją Jestem rozwalony

#181:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Piotrowska napisał(a) (zobacz wpis):
Proszę jeszcze jeden egzemplarz 87, z autografem.
Mam już zaliczkowane dwa (co za cudowne i egoistyczne uczucie, że na pewno te dwa mam w nakładzie zapewnione), ale jeszcze jeden proszę.

Z wielką przyjemnością dopisane Uśmiech

czy istnieje jakaś aktualna lista potwierdzonych wpłat? ach, i jakby co, to ja też bym chciała egzemplarz z dedykacją Jestem rozwalony

Tak, jest kompletna lista - link np. w pierwszym poście tematu.
Link bezpośredni do listy - http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=105090

#182:  Autor: ElyenSkąd: Nargothrond WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Witam Uśmiech czy można jeszcze załapać się na nr 88? Pozdrawiam!

#183:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cytat:

Tak, można i zarazem jest to ostatni osiągalny egzemplarz - właśnie dostałam informację z drukarni, że pozostałe nie nadają się do sprzedaży.

Nakład "Syna Gondoru" został niniejszym wyczerpany!

Zamykam listę zamówień i bardzo Wam wszystkim dziękuję za tak życzliwy odzew.
Hannon le!

Ponieważ już teraz mam dwie osoby, które nie zdążyły się załapać na ostatnie egzemplarze to dodam jeszcze jedno ogłoszenie: rozmawiałam właśnie z drukarnią i dodruk jest możliwy, z tym, że musi się zebrać co najmniej 20 osób. Założyłam więc listę dodrukową - pozostaje czekać, aż się zapełni.

uff - jeszcze edit:

Aragornie7 - na twej liście na niebiesko powinni się rozjarzyć jeszcze:
tomek7, Blazej, Kivutariel, Ros oraz Ijon-Tichy. Oraz Ninde - jeśli dobrze wnioskuję z niepodpisanej nickiem wpłaty od Pauliny za dwa egzemplarze Uśmiech,

Eruanno - jeśli inicjały Twe to któreś z niżej wymienionych: A.O, P.G, A.H bądź A.B to wpłata jest. Uśmiech Natomiast jeśli podpisałaś się nickiem w przelewie to informuję, że jeszcze nie dotarł.

Mam również zagwozdkę - 03.07 wpłynęła wpłata od osoby, która dopisała w przelewie 'Elenwen'. Nie jest to Elenwe, która zapłaciła dużo wcześniej i inną kwotę i problem w tym, że osoby o takim nicku nie widzę na liście forumowej. Być może od upału ogarnęła mnie pomroczność jasna, proszę więc o odezwanie się na priva i o pomoc w ustaleniu personaliów i numeru na liście.

#184:  Autor: EruannaSkąd: Ostrów Wlkp. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie zauważyłam tej listy.
Podpisałam się imieniem, nazwiskiem i nickiem w tytule przelewu, więc widocznie jeszcze nie doszedł. Dziwne, bo robiłam juz parę dni temu.
EDIT: oops, zawstydzenie Elenwen to własnie ja oops, zawstydzenie już mi się poplątało na jakim forum mam jaki nick. oops, zawstydzenie
jakby co to w tym podpisie było też moje nazwisko: Anna Olejnik Jestem rozwalony
P.S. najwyraźniej to mnie ogarnęła ta "pomrocznośc" o której wspominasz...
przepraszam za zamieszanie wszystko mi się pomieszało

#185:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cytat:

Tak, można i zarazem jest to ostatni osiągalny egzemplarz - właśnie dostałam informację z drukarni, że pozostałe nie nadają się do sprzedaży.

Nakład "Syna Gondoru" został niniejszym wyczerpany!

Więc na nr 88 zamykam listę Uśmiech
...

Proponuje bym dalej prowadził w tym jednym poście listę dodrukową Super śmiech

Aragornie7 - na twej liście na niebiesko powinni się rozjarzyć jeszcze:
tomek7, Blazej, Kivutariel, Ros oraz Ijon-Tichy. Oraz Ninde - jeśli dobrze wnioskuję z niepodpisanej nickiem wpłaty od Pauliny za dwa egzemplarze Uśmiech,

Pokolorowano Uśmiech

...
Eruanno - jeśli inicjały Twe to któreś z niżej wymienionych: A.O, P.G, A.H bądź A.B to wpłata jest. Uśmiech Natomiast jeśli podpisałaś się nickiem w przelewie to informuję, że jeszcze nie dotarł.

Mam również zagwozdkę - 03.07 wpłynęła wpłata od osoby, która dopisała w przelewie 'Elenwen'. Nie jest to Elenwe, która zapłaciła dużo wcześniej i inną kwotę i problem w tym, że osoby o takim nicku nie widzę na liście forumowej. Być może od upału ogarnęła mnie pomroczność jasna, proszę więc o odezwanie się na priva i o pomoc w ustaleniu personaliów i numeru na liście.

Nie zauważyłam tej listy.
Podpisałam się imieniem, nazwiskiem i nickiem w tytule przelewu, więc widocznie jeszcze nie doszedł. Dziwne, bo robiłam juz parę dni temu.
EDIT: oops, zawstydzenie Elenwen to własnie ja oops, zawstydzenie już mi się poplątało na jakim forum mam jaki nick. oops, zawstydzenie
jakby co to w tym podpisie było też moje nazwisko: Anna Olejnik Jestem rozwalony
P.S. najwyraźniej to mnie ogarnęła ta "pomrocznośc" o której wspominasz...
przepraszam za zamieszanie wszystko mi się pomieszało

I sprawa wyjaśniona i również zmiany wprowadzone w liście Jestem za

#186:  Autor: EncaitarSkąd: Grudziądz WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ładnie proszę o autograf w zamówionym egzemplarzu Uśmiech Mój numer to 14. Aragornie, mógłbyś zaznaczyć to na twojej liście?

#187:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oczywiście dopisane Uśmiech

#188:  Autor: rudzik21 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Chciałbym zamówić jeszcze 2 egzemplarze (już z listy dodrukowej).
pozdrawiam!

#189:  Autor: Kubaturus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Proszę o autograf w nr. 58.

#190:  Autor: przemszySkąd: Deer Mountain WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Znajdzie się jeszcze jeden egzemplarz dla mnie czy już pozamiatane?

#191:  Autor: Monivrian WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
pozamiatane Język

#192:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
przemszy napisał(a) (zobacz wpis):
Znajdzie się jeszcze jeden egzemplarz dla mnie czy już pozamiatane?

Główna lista zamknięta, dopisałem Cię do dodrukowej - http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=105090

#193:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mam pytanie - czy jak ktoś już zakupił 1 szt. to ma prawo do 1 szt. z listy rezerwowej? Albowiem tak sie złożyło, że pożyczyłam moj zautografowany egzemplarz na TFie koleżance i miałam odebrać w niedziele, ale niestety musiałam wczesniej wyjechać. Dlatego, jeśli nie uda mi się skontaktować z tą elfką z larpa to bym zamówila drugi. Jednak mam nadzieje, że może owa koleżanka zostawi książkę w teefowym biurze rzeczy zostawionych? Uśmiech to wtedy sobie po nią przyjadę. Jeśli ktos z bywalców TFa został może wczoraj zagadnięty przez ową koleżankę w celu ustalenia przez nią mego miejsca pobytu to prosze dac mi znac na priwa. Może ona wpada na forum? A może domysli że aby wziąść moj adres od Kasiopei? A jeśli nie, to niech się cieszy książką. A ja zamówię drugą. Uśmiech
poz Uśmiech
tal

#194:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tal - oczywiście, że można się dopisać, to nie ma znaczenia, czy było się na liście głównej czy nie. Ale mam nadzieję, że książka do Ciebie wróci. Uśmiech

Większość nakładu jest już u mnie. Zwarte szeregi Synów Gondoru piętrzą się pod ścianą w salonie i cieszą Oko. Czeka mnie jeszcze odbiór jednego kartonu.

Od razu uprzedzam - na większości egzemplarzy na grzbiecie są załamania papieru, najczęściej w postaci jednej pojedynczej pionowej kreseczki. Drukarnia przepraszała, ale tłumaczyła, że nie sposób było tego uniknąć przy grubo ponad 900 stronach objętości, maszyny ledwo chwytały taką cegłę, przy tym papierze tak gruba książka powinna być wydana w dwóch tomach. Więc jest jak jest - ale i tak całość wygląda bardzo ładnie, że powiem nieskromnie. Uśmiech

A teraz kwestie wysyłki - zaopatrzyłam się dziś w hurtowni w ochronne bąbelkowe koperty, a następnie wraz z książką zakopertowaną przestąpiłam progi lokalnego oddziału poczty w celu zważenia i uzyskania szczegółowej informacji na temat cen wysyłki. Czekałam długo, byłam świadkiem eskalacji wielu negatywnych emocji kolejkowiczów (w tym okrzyków : "Poczta to koszmar!!! Ludzie, ale grunt, że w siatkówce jesteśmy dobrzy!!!") i kiedy wreszcie przedarłam się do okienka, ze zmęczenia usiłowałam zapisać liczby za pomocą szczoteczki do zębów, która w tajemniczy sposób zaległa w torebce w miejscu przeznaczonym dla długopisów (mina pani w okienku - bezcenna). Uśmiech Saurona ;D Jedno co jest pewne to to, że Pewien Syn solidnie przekracza wagowo przedział 1 kg i plasuje się w przesyłkach 1-2kg. Kto szacował ceny dzierżąc w dłoni np objętościowo podobnego a lekkiego jak piórko Martina to niechaj porzuci złudzenia. Uśmiech . Drugie co jest pewne to to, że za radą zaprzyjaźnionych osób zajmujących się na co dzień wysyłką będę rozsyłać zamówienia tylko i wyłącznie listem poleconym.
Pani w okienku nie umiała najwyraźniej zdecydować się, czy przesyłka to gabaryt A czy też B, więc podała liczby z kosmosu, kompletnie rozbieżne z tym co podaje oficjalny cennik Piekła Pocztowego dla przesyłek poleconych o wadze ponad 1kg - nie przytoczę ich tu, żeby nie mącić. Podsumowując - mój małżonek nawiedzi dziś Piekło Główne w centrum miasta w poszukiwaniu kompetentnego pracownika, który udzieli jednoznacznej i prawidłowej odpowiedzi. Dziś wieczorem (mam nadzieję) podam na Forum konkretne ceny dla przesyłki pojedynczej. Ci, którzy zamówili dwa lub trzy egzemplarze będą musieli zaczekać, aż wymyślę jakieś ekonomiczne a mocne opakowanie (zapewne będzie to po prostu paczka - karton), bo dwa egzemplarze w dużej ochronnej kopercie nie zdały egzaminu - mierzyłam w hurtowni i boję się, że się o siebie uszkodzą i poobcierają.

Można sobie będzie wybrać - komu się nie spieszy może opłacić przesyłkę poleconą ekonomiczną - czyli zwykły polecony, a kto czekać nie chce może wybrać polecony priorytet - różnica jest rzędu 2-3 zł - tylko trzeba to będzie odnotować w przekazie.

#195:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Śledztwa ciąg dalszy. Jak sie dowiedziałam na PW dziewczyna zostawiła książkę pod plandeką uznając, że zgłosze sie po nią popołudniu. I teraz pytanie do organizatorów - czy ktoś kto składał plandeke (czyli pewnie chodzi o tą nad długim stołem?) może wziął SG gdzieś na przechowanie? Może do biura? Co by nie zaśmiecać - info na PW proszę.
poz Uśmiech
tal

#196:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
@TallisKeeton Wpisałem Cię na listę dodrukową Uśmiech
Pytanie teraz tylko - do kiedy musi się zebrać te 20 osób?

#197:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dzięki Aragornie. Jeśli uda mi się namierzyć książkę, to zwolnię miejsce na liście.
poz Uśmiech
tal

#198:  Autor: Y-odaSkąd: Miastko WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ta wpłata z inicjałami AH to chyba moja (wpłacała siostra) ale teoretycznie powinna być też wpisana ksywa. W każdym razie na pewno płaciłam i to z tydzień temu.

#199:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Uwaga, uwaga!

lub

Dla osób zamawiających 2 lub 3 egzemplarze koszt jest taki sam (albowiem przedział jest szeroki - 2-5kg - czyli trzech Synów Gondoru, ważąc łącznie 4 kg, też się jeszcze łapie) i wynosi:

lub

Bardzo proszę, by zaznaczać w przelewie jaki typ wysyłki wybrano (niby to wynika z przelanej kwoty, ale będzie to dla mnie ułatwienie). Proszę też, żeby każdy kto pchnie już przelew i tym samym będzie miał już finanse uregulowane automatycznie pisał do mnie priva z adresem na jaki książka ma przyjść - będę mogła przygotować przesyłkę i pchnąć jak tylko będę miała potwierdzenie przelewu.

W drukarni nie padł żaden termin ostateczny, więc nie ma pośpiechu. Z mojej strony terminem prawdopodobnym jest wczesna jesień - o ile przeżyję aktywność przy wydaniu i dystrybucji tego nakładu... Z przymrużeniem oka

Ostatnio zmieniony przez Kasiopea dnia 09-07-2012 21:41, w całości zmieniany 1 raz

#200:  Autor: die Otter WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dzięki za informacje. Ale zastanawiam się, czy jeśli wpłaciłam już całe 40zł to muszę wysłać przelewem te 12.10, czy też mogłabyś po prostu wysłać przesyłkę na koszt odbiorcy. Tak byłoby chyba prościej?

#201:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Powiem uczciwie - nie jestem oblatana w przesyłkach pocztowych, wydawało mi się, że jest jedynie opcja przesyłki pobraniowej, która polega na tym, że całość i koszt wysyłki i wartość paczki pobierana jest od adresata i potem przekazywana nadawcy na jego rachunek. W cenniku PP nie znalazłam samego kosztu wysyłki, uiszczanego przy odbiorze (w sensie, że oddzielonego od wartości paczki)
Ale dobrze, sprawdzę to jutro i napiszę czego się dowiedziałam.
Chyba, że ktoś z Forumowiczów wysyłał przesyłkę na koszt odbiorcy i może nam podpowiedzieć.

#202:  Autor: Monivrian WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wiesz... często wybieram tę opcję dostawy do siebie książek i do ceny za towar doliczano 13-15 złotych za przesyłkę pobraniową priorytetową i potem oni w poczcie wysyłali pieniądze na konto nadawcy. Mniej więcej na tym to polega.

#203:  Autor: mONASkąd: Shire WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jest to nieopłacalne - koszt przesyłki za pobraniem to: kwota do przesłania odbiorcy+kwota pełnej opłaty przesyłki za pobraniem - w tym wypadku przewyższałaby wartość kwoty zwracanej odbiorcy. Przerabiałam to z płytami DTH - koszt płyty był 10 zł a koszt przesyłki za pobraniem 12 zł. Lepiej (i taniej) dopłacić przelewem brakującą kwotę.

#204:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Monivrian napisał(a) (zobacz wpis):
Wiesz... często wybieram tę opcję dostawy do siebie książek i do ceny za towar doliczano 13-15 złotych za przesyłkę pobraniową priorytetową i potem oni w poczcie wysyłali pieniądze na konto nadawcy. Mniej więcej na tym to polega.

Ja też często korzystam z tej opcji, tylko sama piszesz, że kwotę dolicza się do ceny za towar. To jest w komplecie. I potem pieniądze za rzecz w paczce zwracane są na konto nadawcy, a opłatę za wysyłkę bierze poczta. Nasze pytanie jest - co w sytuacji, kiedy za zamówienie znajdujące się w paczce odbiorca już zapłacił, czyli cena za wysyłkę nie jest do niczego doliczana, a inkasowana solo przez listonosza. Tak jak napisałam - nie znalazłam takiej usługi w cenniku, ale mogę się mylić.

mONA - nie do końca załapałam (darujcie, ale u mnie następuje zawieszenie systemu przy temperaturze przekraczającej 25 stopni) to znaczy, że jakbyś wysłała płytkę za pobraniem to łączna cena byłaby 22 zł?

#205:  Autor: Monivrian WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
W moim przypadku możemy zrobić tak, że poprostu zapłacę ci resztę kwoty za książkę + koszty wysyłki po odbiorze i może tak będzie bardziej opłacać. Wpłacałam tylko zaliczkę...

#206: Wysyłka książek Autor: ZmijPi WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja też jestem za tym żeby w przypadku zaliczek zapłacić resztę kwoty przelewem na konto + koszty wysyłki. Z przymrużeniem oka

#207:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Monivrian napisał(a) (zobacz wpis):

Ja też często korzystam z tej opcji, tylko sama piszesz, że kwotę dolicza się do ceny za towar. To jest w komplecie. I potem pieniądze za rzecz w paczce zwracane są na konto nadawcy, a opłatę za wysyłkę bierze poczta. Nasze pytanie jest - co w sytuacji, kiedy za zamówienie znajdujące się w paczce odbiorca już zapłacił, czyli cena za wysyłkę nie jest do niczego doliczana, a inkasowana solo przez listonosza. Tak jak napisałam - nie znalazłam takiej usługi w cenniku, ale mogę się mylić.

Ewentualnie, jak już ktoś bardzo chce to można ustanowić kwotę pobrania na np. 1 zł plus koszty tej usługi - to dla tych co wpłacili całą kwotę za książkę, dla wpłacających zaliczkę 20 zł - to pobranie 20 zł plus koszt usługi.
Jest to nieekonomiczne i prościej dla mnie jest zrobić normalny przelew na resztę kwoty, ale być może dla kogoś przelewy mogą być jakimś problemem Z przymrużeniem oka

#208:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Właśnie wróciłam z poczty - wysłanie SG na koszt odbiorcy (pocztexem, bo poczta się tym nie zajmuje) wynosi 40 zł (sama opłata za wysyłkę, nie licząc wartości książki), co więcej jeśli odbiorca z jakiś powodów nie odbierze ja muszę tę kwotę zapłacić. Myślę, że zamyka to sprawę.
Wolę też uniknąć manewrów z kosztami pobrania - dużo osób zapłaciło od razu całą kwotę. Książka kosztuje 40 zł i jeśli te kilkadziesiąt osób uiści dodatkową złotówkę za pobraniem to mogą się pojawić pytania czy ja aby czegoś tu sobie na boku nie zarobiłam.

Moi drodzy, nie kombinujmy, od początku było wiadomo, że trzeba będzie ponieść trudy dwóch przelewów, nikt nie zamawiał książki pod przymusem (mam nadzieję! Śmiech ) więc też i o przelewy proszę. Zaopatrzyłam się w specjalną książkę do hurtowych przesyłek, żeby mieć wszystko klarownie opisane and let the game begin!
Pierwszy Syn powędrował właśnie priorytetem do Monivrian, pani w okienku zapewniała, że będzie jutro. Nie wierzę, ale przekazuję w nadziei, że zwyczaj błądzenia po pustkowiach przez 110 dni nie wszedł mu w nawyk. Uśmiech

I jeszcze - przez wyjazd na Tolk Folk nie byłam na bieżąco z potwierdzeniami - oto osoby, od których przyszły wpłaty: Y-oda, Elyen, Frangern, Pirix

#209: Jakie koszty przesyłki ? Autor: ZmijPi WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
W takim razie Kasiopea napisz jakie są koszty wysyłki książki pocztą, żebym wiedział na jaka kwotę zrobić przelew. 20zł + koszty przesyłki = ? Z przymrużeniem oka

#210:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
ŻmijuPi - przeklejam co napisałam bodajże stronę wcześniej w tym wątku: Uśmiech

lub

lub

Informuję, że dopisałam też powyższy cennik do posta otwierającego wątek, żeby nie trzeba było przerzucać stron w poszukiwaniu.

#211:  Autor: Monivrian WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Muszę dopłacić Uśmiech
Czy paczka raczej została wysłana za pobraniem???

#212:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Monivrian, szczęście Ty moje Złośliwy uśmiech , przed chwilą obszernie tłumaczyłam dlaczego NIE WYSYŁAM książek za pobraniem i że proszę tylko o przelewy na konto.
Tak, musisz dopłacić - 32 zł 10 gr.

Ło masz, nie zapisały mi się ceny w pierwszym poście. Aaaaaaghhh.

#213: Przelew wykonany:-) Autor: ZmijPi WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dziękuje za informację. Melduję, że przelew na konto został wykonany! Oczekuję na przesyłkę z niecierpliwością. Uśmiech
PS. Potwierdzenie wykonania przelewu przesłałem na maila.

#214:  Autor: Monivrian WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zrobione... Jeszcze dziś powinno dojść Uśmiech

#215:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kasiopeo, by uściślić - jednotomowe wydanie A Dance with dragons Martina - to w twardej oprawie - waży tyle samo, co Syn Gondoru, albo i ciut więcej, więc to dobre porównanie:

Mimo to zastosujcie się do tego, co podaje Kasiopea, nie ważcie nic na własną rękę i nie wysyłajcie innej kwoty Spox

#216:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja porównywałam z miękkim Martinem Uśmiech .

#217:  Autor: die Otter WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ok rozumiem, w takim razie dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za zamieszanie. Postaram się jak najszybciej dotrzeć na pocztę z tym przelewem, bo już się nie mogę doczekać książki Z przymrużeniem oka

#218:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Chciałam bardzo-bardzo podziękować wszystkim, którzy pomogli - i pomagają mi w wysyłce - Memelom, którzy dopakowali karton do swojego i tak już zapełnionego samochodu (niedługo się stawię po odbiór), Sarnondowi, który wziął dwa kartony Synów do Wrocławia i dziś, jak wieść niesie ma je przerzucić dalej - i Tici, która była tak kochana, że zgodziła się pomóc mi w wysyłce - ogromnie Ci dziękuję, te kilkanaście książek mniej to dla mnie wielka ulga. Adresy do wysyłki będę na bieżąco przekazywać Tici, nie dziwcie się więc, jeśli książka przywędruje z Wrocławia, a nie z Warszawy.
Dziękuję!

#219:  Autor: Nevres WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Widzę, że mam sporo szczęścia. Lada dzień wyjeżdżam i z dostępem do internetu będzie różnie.
Z Synem Gondoru będę miał więc okazję zaznajomić się bliżej dopiero po powrocie z wojaży po świecie.

Wiem już teraz, że z góry mogę podziękować Kasiopei oraz tym ludziom dobrej woli, który jej pomagali lub wciąż pomagają za włożony trud i cierpliwość w ogarnięciu wydania Syna Gondoru. To nie byle co wydać 900 stronicową księgę dla tylu chętnych. Jednym słowem - dzięki!

#220:  Autor: MeldagorSkąd: Warszawa Ursynów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Z góry przepraszam, jeśli temat był już poruszany (szukajką znaleźć mi się nie udało, a 28 stron to jednak sporo by czytać post po poście)

Czy jest możliwość odbioru osobistego na terenie Warszawy? Jeśli tak, do kogo mam się zgłosić?

#221:  Autor: bartolini166Skąd: Okolice Wrocławia. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Odpowiedź na to pytania znajduje się w pierwszym poście. Elfik
"Będzie również możliwość bezpośredniego odebrania książki w Warszawie po uprzednim umówieniu się ze mną. "

#222:  Autor: MeldagorSkąd: Warszawa Ursynów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Coś się kołotało po łbie, że gdzieś już o tym czytałem, ale znaleźć nie mogłem. Jestem rozwalony
ok., dzięki

#223:  Autor: Marille UndómielSkąd: Warszawa, a trochę z gór i lasów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ha, ja też chętna jestem na odbiór osobisty.

Mam nadzieję, że jakoś niedługo się to uda sfinalizować Proooszę prooooooszę
Bo niecierpliwość mnie żre okrutnie, aby to 'malutkie dziełko' dostać w końcu w swoje łapki.
Och, tyle przyjemności przede mną Love

#224:  Autor: Kubaturus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Spox Wczoraj wysłałem resztę pieniędzy i adres na priwa! Uśmiech

#225:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
26 kg Synów ruszyło dziś w świat we wczesnych godzinach porannych. Zadęli w Rogi i z listy forumowej powędrowali do:
Stelli, Finduliah, Antaresa84, Aragorna7, Celebrian, Kubaturusa, Elyen, Eruanny, Sophrosyne i ŻmijaPi

Dziś lub jutro wyruszy zastęp z Wrocławia. Następna tura warszawska planowana jest na poniedziałek.

Ogłoszenie duszpasterskie: uprasza się o skupienie przy podliczaniu należnej kwoty, jeśli ktoś osiągnie już pewność, że 20 + 9,50 = 39, niechaj się zaduma i policzy na spokojnie jeszcze raz. Teraz muszę pchać z powrotem przelewy z nadwyżkami, albo wrzucam grosze do kopert z książkami, żeby rachunki się zgadzały. Jak zobaczę kolejny, piąty bodajże przelew z bykiem to chyba zacznę gryźć! Bójcie się - ja wiem, gdzie mieszkacie, buachacha!!! Jestem rozwalony

#226:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wielkie podziękowania Kasiopeo chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki

Nie tylko za ten synowski akt twórczy, ale za determinacje doprowadzenia tego do szczęśliwego końca w Szarej Przystani wysyłki, by na skrzydłach Thorondora i jego współtowarzyszy Synowie wzlecieli do przytulnych hobbickich norek, krasnoludzkich jaskiń, elfich zielonych zakątków puszcz i lasów, czy po prostu grodów ludzkich.

Ogrom pracy jaką wykonałaś zapewnia Ci zarezerwowaną miejscówkę w Valinorze Proooszę prooooooszę Rządzę Jestem za

Serdecznie dziękuję , myślę, ze nie tylko w swoim imieniu, ale tych Wszystkich, którym było lub będzie dane zetknąć się z Twoim Dziełem Uśmiech

#227:  Autor: AntaresSkąd: Krosno WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Chciałbym również podziękować chwała wam, chylę czoła, dzięki cieszę się, że już niedługo będę miał tą pozycję w rękach Uśmiech będzie zajmowała szczególne miejsce w mojej tolkienowskiej kolekcji. Wielki szacunek i podziw dla Kasiopei chwała wam, chylę czoła, dzięki

Idę wypatrywać Orła Orzeł Z przymrużeniem oka

#228:  Autor: Monivrian WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nareszcie przyszło. Hurra!!! czekałam prawie dwa dni, pewnie poczta nawaliło bo miało być wczoraj Śmiech. A zresztą nieważne

#229:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Super! Pierwszy Syn w swoim domu.
I tak, pani na poczcie przysięgała, że będzie na następny dzień, czyli wczoraj.
No cóż, uroki Poczty Polskiej - płacisz słono i nie wiesz za co. Z przymrużeniem oka

(śliczna świnka - bardzo lubię te zwierzaczki, miałam dwie - i bardzo ciepło je wspominam - dopóki w domu nie rozpanoszyło się królikostwo)

#230:  Autor: FinduliahSkąd: Mazury cud natury WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ha! Jestem w pierwszej Dziesiątce Śmiech Nie mogę się doczekać raz, dwa, raz, dwa, tempo!

Jak zobaczę kolejny, piąty bodajże przelew z bykiem to chyba zacznę gryźć!

A to chyba też do mnie oops, zawstydzenie Tak to jest jak się nie można zdecydować czy zwykły polecony czy priorytet Jestem rozwalony

A to:
Cytat:
by na skrzydłach Thorondora i jego współtowarzyszy Synowie wzlecieli do przytulnych hobbickich norek, krasnoludzkich jaskiń, elfich zielonych...

chyba zbyt pochlebne porównanie dla Poczty Polskiej. Chyżością prędzej dorównują ślimakom niż orłom Spox

#231:  Autor: SmokwciapkiSkąd: Olsztyn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A co by państwo powiedzieli na mały pomnik Koleżanki Autorki, powiedzmy na Placu Defilad? chwała wam, chylę czoła, dzięki W podzięce od fanów talentu!

#232:  Autor: LeadrigaSkąd: Smolec WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ponieważ jestem właśnie w Norwegii i tylko ,udem mam dostęp do wifi w komórce, zawiadamiam, że przelew ode mnie będzie wykonany najwcześniej 22. VII

#233:  Autor: Monivrian WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zrobiłam jeszcze trochę zdjęć książki Śmiech

Kolejne zdjęcie, wieczorne:

Kolejna z moją świnką morską. Bała się tknąć książki, jakby zaraz miała się wynurzyć ogromna dłoń Boromira, żeby mu oddać Śmiech

Dedykacja od samej autorki dla mnie Uśmiech

#234:  Autor: StellaSkąd: Lothlórien WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ach, właśnie dotarł i mój "Syn Gondoru" Love

Składam gorące podziękowanie Wielkiej Autorce! chwała wam, chylę czoła, dzięki

#235:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mam wieści z Wrocławia, że Synowie są w drodze do następujących osób:

Aegnorwen, Cotsille, Nevres, Enruthiel, beren84 i Heliniel.

Z powodu problemów z wrocławskim netem nie wyruszyli jeszcze do Jedynego Pierścienia i do Encaitara, ale już niebawem powędrują.

#236:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A zatem jak mowiłam zwalniam miejsce na liście rezerwowej, bo książka jest bezpieczna u ellarony Uśmiech
poz
tal

#237:  Autor: Kubaturus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Uśmiech Dostałem właśnie "Syna Gondoru" dziękuję- pięknie wydane, cudne ilustracje no i zabieram się do czytania bo treści nie znam! Bardzo dziękuję za Pani trud.
Moja ręka już polubiła księgę, teraz czas na oczy i umysł! Jestem za

#238:  Autor: TiciSkąd: W-w/Biblioteka Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Z powodu problemów z wrocławskim netem nie wyruszyli jeszcze do Jedynego Pierścienia i do Encaitara, ale już niebawem powędrują.

Chyba Sauron zły jest, że Synowie Gondoru wędrują po Śródziemiu wściekły , bo zsyła na wrocławskie Osgiliath burzę za burzą i palantiry szwankują, przynajmniej te stacjonarne. grzmię jak Manwe
Lecz już niezależnie od pogody następnych dwóch dzielnych wyruszyło w drogę ku swemu domowi Gandalf na Cienistogrzywym Boromir

Nie zdziwcie się widokiem, kto im w drodze pomaga, bo jak to powiadają, są miejsca, gdzie tylko prawnik sobie poradzi... A przed potęgą kodeksów ustąpi nawet Mroczna Wieża Balrog

#239:  Autor: Herudin TauronSkąd: Las Druadan WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Można jeszcze zamówić jeden egzemplarz, czy już sprzedaż się zakończyła?

#240:  Autor: IndileenSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jeśli opcja dodruku jest nadal aktualna, to ja też poprosiłabym o egzemplarz. I to z autografem, jeźeli można!

#241:  Autor: Herudin TauronSkąd: Las Druadan WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Właśnie, jakby jeszcze była możliwość dodruku to także proszę o autograf.

#242:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Uzupełniłem listę dodrukową - miejsce zwolnione przez TallisKeeton zajmują kolejni chętni Uśmiech

Lista w tym poście - http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=105090 link znajduje się też w pierwszym poście tego tematu.

#243:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dziękuję, Aragornie7.
Dostaję dużo pytań na priva, więc chciałam ogłosić, że dodrukiem będę się zajmować najwcześniej we wrześniu, jak już zamknę sprawy obecnego wydania i chwilkę odsapnę. Rzecz jasna, mówimy o sytuacji, w której mamy to minimum chętnych.
Na razie, niczym świstak, nic tylko siedzę i zawijam w sreberka... Język

No dobrze, konkrety.

Synowie wyruszyli dziś do mianowitych osób:
Piotrowska, die Otter, Ijon-Tichy, Aegnor, Tymianek.

Wrocław zameldował w sobotę, że są już w drodze do Jedynego Pierścienia i Encaitara, zaś Synowie Sędziwojki i Aloe kończą polerować okucia i trefić pukle i dziś mają ruszyć w swoją drogę (z Wrocławia).
Ciąg dalszy nastąpi.

I jeszcze jedno ogłoszenie.
UWAGA, WAŻNE! Na forumowej liście znajdują się osoby, których aktywność ograniczyła się do zapisania i na tym stanęło. Nie zapłacili zaliczki, nie odezwali się do tej pory - są to przypadki odosobnione, ale są. Wiem, że trwa sezon wakacyjny (dlatego też nie pospieszam, lecz spokojnie czekam, aż Ci, którzy powpłacali, wrócą i się odezwą) niemniej jednak było od początku mówione, że to wpłata zaliczki jest potwierdzeniem zamówienia. Umówmy się więc, że czekam jeszcze tydzień, no, żeby było równo - do 25 lipca i z onym dniem zamówienia nieopłacone będą anulowane.

I ponawiam prośbę o identyfikację - mam już od dawna wpłatę w wysokości 40 zł od osoby o inicjałach A.H. Przy przelewie nie było nicka, więc nie wiem kto zacz.

#244:  Autor: Jedyny Pierścień WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Właśnie dotarł do mnie Syn - faktycznie, z pomocą pewnej kancelarii prawniczej Z przymrużeniem oka . Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania i wydania, szczególnie oczywiście Kasiopei Uśmiech .

#245:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

I jeszcze jedno ogłoszenie.

I ponawiam prośbę o identyfikację - mam już od dawna wpłatę w wysokości 40 zł od osoby o inicjałach A.H. Przy przelewie nie było nicka, więc nie wiem kto zacz.

Co do tej osoby AH to nie wiem, czy to ważne, ale przeglądając watek ( a jak wiadomo trochę stron on sobie liczy Śmiech ) natrafiłem na ten post:
Ta wpłata z inicjałami AH to chyba moja (wpłacała siostra) ale teoretycznie powinna być też wpisana ksywa. W każdym razie na pewno płaciłam i to z tydzień temu.

#246:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jedyny Pierścień - kancelaria prawnicza?! Uśmiech Matko, siepacze TE mnie namierzyli! Super śmiech
Aragornie7 - wielkie dzięki Ci za trud, ale to A.H. to jest inne A.H Uśmiech . A.H Y-oda ma wpłaconą zaliczkę, nick był podany w przelewie i wszystko gra.

#247:  Autor: AntaresSkąd: Krosno WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Syn Gondoru dotarł dziś do mnie (właściwie w dwóch egzemplarzach - drugi dla znajomej). W swoim i koleżanki imieniu chciałbym podziękować Kasiopei za tyle trudu włożonego w wydanie tej książki.

#248:  Autor: EruannaSkąd: Ostrów Wlkp. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No i dotarł mój sskarb... mój sssskarb... Juppiiii!
Ksiażeczka prezentuje się naprawdę świetnie. Super ilustracje i w ogole fajnie tak wziasc do reki papierowa wersje. (cos mi sie z klawiatura dzieje... dlatego bez polskich znakow)
wielkie podziekowania dla Kasiopei i calego zespolu ktory przygotowal to wydanie! chwała wam, chylę czoła, dzięki [/list]

#249:  Autor: HelinielSkąd: domek nad wodospadem w Rivendell WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kwiatek Dziękuję Wam!
Tobie, Kasiopeo bukiet dla ciebie, dziękuję , za napisanie i zilustrowanie przede wszystkim, a także za wydanie i podarowanie nam wspaniałego prezentu. Pocałunek
Wszystkim redaktorom za redagowanie i każdemu, kto przyczynił się do powstanie "Syna Gondoru" Kwiatek Kwiatek
Tici za wysłanie Kwiatek
Dozgonna wdzięczność, jak mawiają Marsjanie z ToyStory - a jak oni coś mówią, to na serio! Uśmiech
Pięknie wydane, naprawdę, dużo lepiej, niż niejedna książka na półce w księgarni.
Kasiopeo, jesteś nieśmiertelna! chwała wam, chylę czoła, dzięki

#250:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kasiopea mogłabyś sobie taką rangę dodać? - tam gdzie inni mają "członek kompanii Thorina" dałabyś "Nieśmiertelna" Uśmiech chwała wam, chylę czoła, dzięki Oklaski
poz
tal

#251:  Autor: EncaitarSkąd: Grudziądz WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jedyny Pierścień napisał(a) (zobacz wpis):
Właśnie dotarł do mnie Syn - faktycznie, z pomocą pewnej kancelarii prawniczej Z przymrużeniem oka . Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania i wydania, szczególnie oczywiście Kasiopei Uśmiech .

Mój "Syn .." także trafił już na półkę. Mama o mało nie dostała zawału jak zobaczyła pieczątkę nadawcy złościć się, pokazywać kły
Kłaniam się nisko i dziękuję duetowi Kasiopea&Tici za sprawne dostarczenie ssskarbu Uśmiech

#252:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Aże mnie zaintrygowało... Tici, a co Ty, na Lobelię, za pieczątki tam stawiasz? Uśmiech Saurona ;D

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za miłe słowa (tylko nie przesadzajmy z tą nieśmiertelnością Uśmiech ). W miarę ogarniania wysyłki zaczynam pomału wyłazić ze stanu permanentnego zmęczenia i przychodzi czas wielkiej autentycznej radości, że mi się udało to wznowienie zrobić - radości tym większej, gdy dostaję tyle miłych podziękowań! Za które raz jeszcze - dziękuję. Kwiatek

#253:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jest Jest Jest Jestem za
Dotarł mój Syn Gondoru Love Love

Teraz starannie muszę wybrać czas relaksu i pogrążyć się w święcie lektury.

Serdecznie DZIĘKUJĘ Kasiopei i całemu zespołowi redakcyjnemu, logistycznemu i wysyłkowemu, bez WAS nie byłoby tego wielkiego wydarzenia, tej Baśni, jak pisze RaferianTheWhite. chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki

#254:  Autor: TiciSkąd: W-w/Biblioteka Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Aże mnie zaintrygowało... Tici, a co Ty, na Lobelię, za pieczątki tam stawiasz? Uśmiech Saurona ;D

Takie, żeby żaden wysłannik Saurona nie ośmielił się im stanąć na drodze Złośliwy uśmiech Złośliwy uśmiech Złośliwy uśmiech
Jak widać, skutkuje Złośliwy uśmiech

Następni wyruszają w drogę Boromir Gandalf na Cienistogrzywym

#255:  Autor: Kubaturus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Bardzo miodny tekst. Jak wracam z budowy i czytam o ranach Boromira w pierwszych rozdziałach to, aż mnie wszystko boli jeszcze bardziej. Bardzo sugestywna lektura. I styl iście tolkienowski! Jestem za Jestem za Jestem za

#256:  Autor: FinduliahSkąd: Mazury cud natury WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jest i mój wspaniały "Syn" Rządzę Przyznam, że dawno nie widziałam tak duużej książki. Kolegom i koleżankom z pracy szczeny opadły na podłogę Super śmiech

Jak widać na obrazku, Gondorczyk jest bezpieczny. Strzeże go bestia Złośliwy uśmiech A ja po ludzku, cieszę się, cieszę się strasznie, że udało mi się choć w małym stopniu wpłynąć na to, że "Syn Gondoru" ujrzał światło dzienne. W tym wspaniałym wydaniu oczywiście!!

#257:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Następni Synowie ruszyli do swoich Przyjaznych Domów:
do Ninde, Blazeja, adamaklimowskiego i do Sirielle. Uśmiech

Ostatnio zmieniony przez Kasiopea dnia 18-07-2012 09:57, w całości zmieniany 1 raz

#258:  Autor: RaferianTheWhiteSkąd: ...z Legend Śródziemia z których niegdyś przybył... WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
-Hmmm...? <Rzekł R. pod nosem, za którymś z kolei zaglądaniem do tego tematu...>

-Dobry Panie Aragornie, Siódmy tego imienia, Powierniku Listy!
Z przymrużeniem oka

Dla porządku, chcę nadmienić, że Wolumin dla mnie już nie tylko został opłacony (jak napisała mi parę dni temu, nasza dostojna Kasiopea), lecz także wyruszył w sobotę, do mych rąk drogami które są ukryte. Czy mógłbym, przy tej okazji prosić o nieco niebieskiej aktualizacji przy moim imieniu, tak aby 'Lista głosiła Prawdę*'?

*jak to na swoim kanale zwykł mawiać Rojo.

#259:  Autor: FrangernSkąd: Piękne Miasto Kraków ;) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Przedwczoraj znalazłem w skrzynce pocztowej awizo...
Wczoraj poszedłem na pocztę i odebrałem polecony...
Więc co mogę napisać dziś? Język
Egzemplarz Syn Gondoru szczęśliwie, w stanie nienaruszonym, dotarł do mnie Uśmiech Cudownie jest przewracać kolejne strony Super śmiech
Niski pokłon dla Wielce Szacownej Autorki, jak i zespołu redakcyjnego tudzież wysyłkowego Z przymrużeniem oka Dziękuję bardzo chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki

#260:  Autor: die Otter WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dawno takim pędęm nie leciałam na pocztę jak po tę przesyłkę! I jest, nareszcie! Zaczęłam od szoku, że ta coś tak długiego byłam w stanie przeczytać na ekranie komputera! Wow! Po wyjściu z szoku oraz pogłaskaniu książki ze znaczącym "My Preciousssss!" zabrałam się za oglądanie ilustracji - każda z nich to prawdziwe arcydziełko! I jak tu się nie zakochać w TAKIM Boromirze? Następnie musiałam przeczytać ostatni dodatek, jako że go jeszcze nie znałam. Jest tak absolutnie genialny jak cała reszta! Przez te parę stron zdążyłam się i nieźle uśmiać i porządnie wzruszyć i tylko zaostrzyłam sobie apetyt na ponowne przeczytanie całości.

Jednym słowem, droga Autorko, wielbię Cię, dzięki Ci składam dozgonnie, pomnik z czekolady Ci wystawię, chcesz? Uśmiech

P.S. A "coś od autorki" na pierwszej strone jest też absolutnie przecudowne! Miłość

#261:  Autor: ZieleńSkąd: Harad Północny/Wieża Ciśnień WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):
Kasiopea mogłabyś sobie taką rangę dodać? - tam gdzie inni mają "członek kompanii Thorina" dałabyś "Nieśmiertelna" Uśmiech chwała wam, chylę czoła, dzięki Oklaski
poz
tal

Oderwałam się od Syna Godoru tylko po to, aby poprzeć wniosek Tallis. tak, tak, zgadzam się

Vivat Nieśmiertelna! Love

#262:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Raferianie Biały ( czy też może Odrodzony hmmmm... Rządzę ) z wielką przyjemnością pokoloruję Cię na niebiesko , rzecz jasna tylko na liście, albowiem ścieżki prawdy zawsze są bliskie mojemu sercu.

Co rzekłem to uczyniłem, ja niżej podpisany skromny powiernik Listy.

#263:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Powierniku Listy, skoro już kolorujesz, to maźnij na niebiesko też MLa, elfy i Piotrowską, żeby sprawiedliwości błękitnej stało się zadość.
Alqualaure wyjechała, jako rzekła i nie zdążyła mi potwierdzić, że A.B to ona, ale drogą eliminacji wnioskuję, że tak, więc też można ją ubłękitnić.

Jeśli zaś chodzi o pomniki z czekolady to proponuję zrobić Boromirowi, nie mnie.
To przez niego to wszystko. Super śmiech

#264:  Autor: yossarianaSkąd: Toruń WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tici napisał(a) (zobacz wpis):

Takie, żeby żaden wysłannik Saurona nie ośmielił się im stanąć na drodze Złośliwy uśmiech Złośliwy uśmiech Złośliwy uśmiech
Jak widać, skutkuje Złośliwy uśmiech

Ha! Mam powody, by sądzić, że Oko Uśmiech Saurona ;D zawistnie patrzy na Synów. Wczoraj w skrzynce znalazłam zmięte awizo, na którym nie było nic - ani nazwiska, ani adresu poczty, nic zupełnie poza niezbyt wyraźnym napisem "pocz pol".
Kie licho? Poczta polska? - chwilę pomyślałam i jako że jedynie Synowie mogli do mnie zawitać, udałam się do najbliższej placówki.

Awizo przyjęte zostało okrzykami zdziwionego zmęczenia (10 minut przed zamknięciem). 15 minut telefonów, kopania w przesyłkach ("A duże to ma być?" "A coś jak dwie książki, takie solidne") i analizowania charakteru pisma, aż EUREKA!

Nie "poczta polska" tylko "paczka pod 1". Konia z rzędem temu, kto by to wiedział od razu.

Synowie zatem skryli się u sąsiadki.
Jakby byli opieczętowani prawem, to listonosz by ich pewnie nie potraktował tak... szorstko Z przymrużeniem oka

Zaraz też zabrałam się do oglądania, dotykania, wąchania... i wybierania Język, co by dla siebie lepsiejszy zagarnąć egzemplarz... zanim sobie uprzytomniłam, że dedykacja dość zawęża mój wybór Z przymrużeniem oka.

Kasiopeo, dziękuję. Wszystkim zaangażowanym również. Serce rośnie Uśmiech

PS. Poznałam nową definicję książki opasłej. To taka, co się niemal wylewa z okładek. Jestem rozwalony
PS2. Piękne imprimatur! Super śmiech Jestem za

#265: Informacja Autor: ZmijPi WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wszem i wobec, spieszę poinformować szacownych współuczestników wielkiej wyprawy po kartach Syna Godoru, że wielka księga Uśmiech w końcu dotarła i do mnie...Co prawda było awizo i książka przeleżała 2 dni na poczcie ale udało się i jest w moich rękach!...Więc przygodę czas zacząć Książka

#266:  Autor: Ijon-Tichy WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Własnie przyszła paczką z książka. Przepięknie wygląda, a same ilustracje są naprawdę niezwykłe. Mam jedynie problem gdzie ją umieścić, gdyż półki są od jakiegoś czasu mocno przepełnione, a ten wolumin nie jest mały Z przymrużeniem oka. Jedna tylko książka, którą posiadam w mojej kolekcji, jest większa, jeśli porównuje tylko powieści.

#267:  Autor: NindëSkąd: Lothlórien (Halinów) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
I oto obaj Synowie Gondoru szczęśliwie przywędrowali do mojego domu. Książki są o wiele grubsze, niż myślałam, ale to lepiej Uśmiech Całość naprawdę robi wrażenie. Kasiopeo, jesteś wielka!

No to zaczynamy Super śmiech

#268:  Autor: CelebríanSkąd: Lothlorien (Edinburgh) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
yossariana napisał(a) (zobacz wpis):

Zaraz też zabrałam się do oglądania, dotykania, wąchania... i wybierania Język, co by dla siebie lepsiejszy zagarnąć egzemplarz... zanim sobie uprzytomniłam, że dedykacja dość zawęża mój wybór Z przymrużeniem oka.

Skąd ja wiedziałam, że tak będzie? wściekły

Cieszę się ogromnie, że "Synowie..." dotarli cali i zdrowi Elfik Szkoda, że nie wiem, kiedy będę mogła mojego dostać w moje łapki. Smutek

Dziękuję, Kasiopeo, za włożony trud i cudowne rezultaty! Love

#269:  Autor: SędziwojkaSkąd: Smoków, Lutetia & Al-Ándalus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Melduję, że Syn Gondoru dotarł dziś (wprawdzie troszkę poobijany) i jest już bezpieczny w moich rękach. Uśmiech
Gdybym nie wiedziała, że w paczuszce jest Syn, też bym się przeraziła na widok pieczątki. Język
Przepiękne ilustracje, a okładka także robi wrażenie! Jestem za
Książka jest naprawdę spora, co mnie nie dziwi, a tym bardziej cieszy, gdyż w biblioteczce mam wiele woluminów o tym rozmiarze, więc Syn będzie się ładnie komponować.

Last but not least: dziękuję ogromnie Kasiopei za Jej trud i uroczą dedykację oraz wszystkim Osobom, które doprowadziły do wydania Syna i rozesłania go po różnych zakątkach Polski. chwała wam, chylę czoła, dzięki
Serce rośnie od inicjatyw, które wydają tak piękne owoce. Uśmiech

A przy okazji pozostaje mi żałować, że, jak już M.L. potwierdził x stron wcześniej, nie będzie wznowienia Upadku Gondolinu, na które również od lat ostrzę sobie ząbki. Język

#270:  Autor: BlazejSkąd: Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Witam!
właśnie odebrałem "Syna Gondoru" z Poczty Polskiej. Bardzo się cieszę, że ta pozycja znalazła się w mojej biblioteczce. Chciałbym jeszcze podziękować Kasiopei za autograf a przede wszystkim za wspaniałe dzieło - w końcu jest nas kilkadziesiąt szczęśliwców w Polsce!

Pozdrawiam i dziękuję
Błażej

#271:  Autor: Zair Ugru-nadSkąd: z Czwartej Ery WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):

Gdybym nie wiedziała, że w paczuszce jest Syn, też bym się przeraziła na widok pieczątki. Język

Hmmm... rzućcie no jakimś skanem tej zagadkowej pieczątki hmmmm... Nie żebym była ciekawska, ale tak po prostu, no, sami rozumiecie Z przymrużeniem oka Jestem rozwalony

#272:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Też bym chętnie na skana pieczątki zerknęła. Uśmiech

Dzisiaj skromniutko - Syn z samego rana pomaszerował w kierunku siedziby Alqualaure. Powinien też niebawem ruszyć do Lassemisty (a może już ruszył, nie wiem, nie miałam jeszcze meldunku z Minas Wrocław).

Sędziwojko - zmartwiłam się, że Twój Syn się poobijał. Bardzo? Niby wiadomo, że z pocztą polską to loteria, ale mam nadzieję, że to tylko odosobniony przypadek. Na te wszystkie wysyłki (sam oddział super, szybko, kompetentnie, ostrożnie), raz jeden miałam taką sytuację, że pani przyjmująca przesyłkę, po oklejeniu jej i ostemplowaniu, wykonała szeroki zamach i cisnęła książkę za siebie w domniemanym kierunku stosiku innych przyjętych paczek (odcinek lotu tak z półtora metra). Nie muszę dodawać, że zrobiła tak tylko raz. Uśmiech I tak się akurat złożyło, że był to egzemplarz osoby, która stwierdziła potem, że Syn przybył w idealnym stanie. To co oni musieli robić, z Twoim, Sędziwojko? Jeśli obrażenia są znaczne, to może zrób zdjęcie i mi wyślij, a ja się popieklę po próżnicy, przy okazji następnej wysyłki?

#273:  Autor: AnnaelSkąd: Szare Przystanie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Juppiiii! Przychodzę do domku - leży paczka. Mama tak zerka, a że nie dowidzi to pieczątki nie dowidziała ale siostrunia akurat przyszła pakę odłożyła na bok - jakoweś książki Super śmiech ale pieczątkę uwidziała Kancelaria? Super śmiech Fajnie, powiedziałam do siebie wieeeeeeeeeelgachny uśmiech szczerząc się jednocześnie. A więc Boromir nie ubit jest Boromir żywie jeszcze i grubaśny się zrobił.
Jednocześnie uświadomiłam sobie, że mój aparat foto cosik nie działa. To jest zrobi zdjęcie ale go nie pokaże i menu się nie pokazuje tak , że nie da się regulować ostrości. Tudzież dla potomnych zrobiłam zdjęcie komórką, dość poślednią, a że nie umiałam wyskrobać tego zdjęcia z jej pamięci coby wkleić do komputerka, wysłałam do swej skrzynki majlowej Jestem rozwalony toteż tu wklejam. Nieostro ale co nieco widać, jak ktoś zeskanuje będzie lepiej widać:

#274:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pomyślałam, że lepiej, by to był załącznik, dlatego tak podmieniłam w Twoim wpisie.

#275:  Autor: AnnaelSkąd: Szare Przystanie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dziękuję, właśnie zastanawiałam się co zrobić aby to nie było takie wielkie, a o załączniku nie pomyślałam oops, zawstydzenie
Ktoś wspominał że ciekawe jest "imprimatur". Strasznie chciałam to zobaczyć.
Napisano: "Dopuszczone do publikacji przez Mistrza Zwojów Zjednoczonego Królestwa Arnoru i Gondoru..." Podoba mi się
W poprzednim wpisie nie zdążyłam podziękować samej Autorce oraz wszystkim, którzy się przyczynili do powstania owego dzieła. np takie Fandom PresSsss... chyba całe Minas Tirith było zaangażowane. Wzrusza mnie także myśl o rączkach pakujących, pakujących, pakujących... Synków w bąbelki aby się nie poobijali Uśmiech
chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki

#276:  Autor: FinduliahSkąd: Mazury cud natury WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mój Syn Gondoru przyszedł w idealnym stanie. Jedynie grzbiet był trochę zagięty, ale przecież Kasiopea ostrzegała, że przy takiej grubości maszyny w drukarni nie mogły chwycić książki Uśmiech Saurona ;D

#277:  Autor: Zair Ugru-nadSkąd: z Czwartej Ery WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jako, że przywoływałam do materialnego bytu całą armię 130 Synów Gondoru (i mój kręgosłup ciągle jeszcze to pamięta) napiszę od razu, iż owi wszyscy Synowie ledwo zmieścili się na naprawdę wielkim stole obok maszyny, a do oprawy pojechali zapakowani na drewnianej palecie, bo nie sposób było Ich zapakować w zgrabne paczki... Jak już wszystko pojechało do oprawy, to ja się czułam mniej więcej tak: Mdleję...

Niektórych wąchaczy świeżych książek muszę zmartwić - to nie był zapach farby drukarskiej a jedynie li świeżego papieru i równie świeżego, czarnego toneru, bowiem Synowie przywoływani byli do ksiażkowego bytu techniką cyfrową, a nie offfsetową Smutek Przykro mi, ale tak było taniej... Spox

Synowie, wypasieni na entowych eliksirach, faktycznie rozmiarówką przekraczali możliwości nie tyle samej sklejarki, co papieru użytego do druku okładek. Jest to najgrubszy papier, jaki może przejść przez naszego wypaśnego Canona, ale niestety przy tak grubym woluminie ma tendencje do marszczenia się pod wpływem temperatury klejenia... Mimo wszystko mam nadzieję, że te drobne zmarszczki nie ujmują zbyt wiele uroku całej książce Uśmiech

To tyle z Drugiego Brzegu Anduiny Z przymrużeniem oka I na koniec mały toaścik za Czwartoerowy Pakt o Nieagresji Piwko

P.S. Pieczątka robi wrażenie Jestem rozwalony Że też się wcześniej nie domyśliłam, szczególnie po nawiazaniu przez Kas do TE Z przymrużeniem oka

#278:  Autor: yossarianaSkąd: Toruń WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tak cosik mi się zdawało, że węch mi padł, bo się zaciągałam książką bezskutecznie zupełnie. Z przymrużeniem oka

A z racji gatunku użytego papieru, Syn wszedł do czołówki najcięższych książek - pomimo miękkiej oprawy. Tu też, patrzcie go, musi się pokazać Z przymrużeniem oka

(Prowadzę ranking w ramach częstych przeprowadzek Jestem rozwalony )

#279:  Autor: LeadrigaSkąd: Smolec WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Uff!
Wróciłam na naszą stronę Bałtyku i od razu zrobiłam przelew. Teraz tylko mam nadzieję, że poczta spręży się z dostarczeniem mi książki Proooszę prooooooszę

#280:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Leadrigo - Tici rzecze, że wyśle Ci książkę dziś. Mam nadzieję, że z Wrocławia szybko dojdzie, bo to chyba niedaleko od Ciebie.

Gorwiu - Syn jest już w drodze do Ciebie, wyruszył dziś w południe (Aragornie7, Gorwiu można zatem zniebieścić)

#281:  Autor: LeadrigaSkąd: Smolec WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Leadrigo - Tici rzecze, że wyśle Ci książkę dziś. Mam nadzieję, że z Wrocławia szybko dojdzie, bo to chyba niedaleko od Ciebie.

Juppiiii! W takim razie czekam z niecierpliwością tak, tak, zgadzam się "Syn" nie będzie miał daleko- dotrze li na podgrodzie Minas Wrocław Pserwa

#282:  Autor: MirielSkąd: Vinyamar WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mam już drugie wydanie "Syna Gondoru", jestem dumna i szczęśliwa, i aż moja noldorska fea budzi się z uśpienia z tej radości Śmiech .

Książkę odebrałam osobiście, dostałam piękną dedykację i podzieliłam się tą radością w blogowym wpisie (a także zdjęciami mojej cennej zdobyczy Super śmiech ). Wpis tutaj.
Dziękuję wszystkim osobom, które były zaangażowane w prace nad książką i jej wydrukowanie chwała wam, chylę czoła, dzięki

#283:  Autor: SędziwojkaSkąd: Smoków, Lutetia & Al-Ándalus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kasiopea napisał(a):
Sędziwojko - zmartwiłam się, że Twój Syn się poobijał. Bardzo? Niby wiadomo, że z pocztą polską to loteria, ale mam nadzieję, że to tylko odosobniony przypadek.
Na szczęście nie aż tak bardzo.
Syn jest lekko od góry "zgnieciony” i obity z boku, ale bynajmniej nie przeszkadza mi to w syceniu oczu i cieszeniu się z faktu jego posiadania. Uśmiech

A teraz kilka słów komentarza co do zawartości:

Wcześniej nie czytałam Syna, więc jego lektura była dla mnie nowością.
Zdecydowanie nie pałam miłością do pysznego Gondorczyka, który obok Froda był moją najmniej lubianą postacią Drużyny (ach, ten charakter!). Stąd też obawiałam się nieco lektury Syna, ze względu na zbyt duże stężenie Boromira zagrażające życiu. Język
Jednak pomimo ciągłej obecności Boromira Syna czyta mi się świetnie. Podoba mi się mieszanka smutku i nostalgii oraz bardziej zabawnych momentów, a to wszystko w dobrze wyważonych proporcjach.
Po przeczytaniu 2/3 książki muszę powiedzieć, że nawet troszkę polubiłam tego Boromira, którego wykreowała Kasiopea. Nie jest tak czarno-biały, pokazuje swoje słabostki i przyjemniejszą stronę. Nawet potrafi się zdobyć na okazanie poczucia humoru.
Jednak tutaj, podobnie jak w WP, moją największą uwagę przykuły fragmenty z Aragornem, gdyż Obieżyświat od wielu lat cieszy się moją największą sympatią spośród członków Drużyny (a właściwie całego WP). Z przymrużeniem oka Aragorn na kartach Syna emanuje dostojeństwem i charyzmą, co mnie ogromnie cieszy.

Jeszcze raz dziękuję! Uśmiech

A tak na marginesie, Kasiopeo, czy zamierzasz jeszcze kiedyś napisać jakaś historię związaną ze Śródziemiem (w wolnym czasie)? Wszystkie Twoje opowieści wspominam bardzo mile, a szczególnie te dotyczące I Ery (ze względu na tematykę bliska mojemu sercu Z przymrużeniem oka ).

Właściwie nie wiem, czy komentarz powinien być tu czy w równoległym temacie, dałam tutaj.

#284:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Gorwiu - Syn jest już w drodze do Ciebie, wyruszył dziś w południe (Aragornie7, Gorwiu można zatem zniebieścić)

Mimo, ze na urlopie to nie mogłem się powstrzymać od znalezienia hotspota, zajrzenia na forum i naniesienia niezbędnych poprawek w liście Uśmiech

Z "Gospody pod Rozbrykanym Kucykiem" pozdrawia wieczny wędrowiec Aragorn7 Śmiech

#285:  Autor: LeadrigaSkąd: Smolec WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jest! Juppiiii! "Syn Gondoru" dotarł dzisiaj. Podróż miał krótką i zniósł ją dobrze- wzbogacił się li tylko o drobne stłuczenie grzbietu i kilka rys na oprawie- i zaskoczył swą właścicielkę nie tyle rozmiarem, ile wagą (mam kilka grubaśnych książek, ale ani jedna tyle nie waży Jestem rozwalony ). Podróżował z listami polecającymi pewnej kancelarii prawnej, ale nawet one nie pomogły mu sforsować ostatniej przeszkody prawie na samej mecie- roboty drogowe na mojej ulicy zakończyły się dziś bowiem na etapie który skłonił mnie do poważnego rozważenia zamontowania przed furtką mostu zwodzonego nad suchą fosą Jestem rozwalony . Listonosz, siłą rzeczy pod drzwi nie dotarł ani awiza do skrzynki nie wrzucił, na szczęście nie był to pierwszy taki wypadek i wiedziona przezornością, udałam się do punktu pocztowego dwa numery dalej. Udało się- Syn właśnie tam przeczekiwał niesprzyjające warunki drogowe Śmiech . Został zabrany do nowego domu i zaraz zostanie oficjalnie ustawiony na półce z tolkienaliami, gdzie czeka na niego przygotowane miejsce (przezornie wymierzone wcześniej "Lodem" Dukaja Super śmiech ). Na przeczytanie będzie musiał poczekać w kolejce- przygotowując sobie bowiem książki na wakacje odrobinę przedobrzyłam z ilością Jestem rozwalony . Teraz natomiast pragnę podziękować bukiet dla ciebie, dziękuję wszystkim, którzy pracowali nad tym wznowieniem, szczególnie zaś Kasiopei za gigantyczną książkę, chęć zrobienia wznowienia, mordowanie się z ilustracjami oraz dzielne znoszenie naszych zachcianek, pytań i humorów, a także Zair z życzeniem, by jej kręgosłup jak najszybciej o całej imprezie zapomniał Z przymrużeniem oka .

A na koniec jeszcze mały ukłon dla Finduliah- za odgrzebanie tematu po sześciu latach i uruchomienie tej całej lawiny zdarzeń tak, tak, zgadzam się

#286:  Autor: Zair Ugru-nadSkąd: z Czwartej Ery WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Leadriga[ moj kregoslup juz zapomnial bo musi znosic codzienny trening Z przymrużeniem oka

Jako nalogowy czytacz oswiadczam ze ksiazka jest za krotka - wlasnie skonczylam lekture Język

Zdecydowanie za szybko i teraz nie mam wymowki i musze zajac sie pracowa lektura ... [/b]

#287:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Komunikat z wędrówki Synów: książki są w drodze do Rosa i tomka7.

#288:  Autor: LassemistaSkąd: Konstancin among the trees. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
,,Syn Gondoru" przybył do mnie wraz z dzisiejszą pocztą (brawa dla konstancińskiego listonosza, zawsze w niego wierzyłam Uśmiech ) Zachwyciła mnie czwarta strona okładki i ilustracja na pierwszej stronie Love Reszcie nie dałam się jeszcze porwać-postanowiłam wziąć ,,Syna" jako lekturę wyjazdową, więc za czytanie zabiorę się za ponad tydzień... Ale moja żelazna siła woli będzie wystawiona na poważną próbę Uśmiech

#289:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Chciałam nadmienić, że od jutra się urlopuję, a zatem wysyłka zostaje zawieszona do drugiej połowy sierpnia.
Na tę chwilę wysłanych/wydanych zostało 90% Synów, a może i więcej - zostały dosłownie pojedyncze egzemplarze. A zatem zainfekowawszy Synami całą Polskę uciekam do Dol Amroth. Super śmiech

(Dimdim - potwierdzam wpłatę za wysyłkę, wyślij więc adres, na który książki mają iść Tici na priva, bo Twoje książki są u niej, z informacjami, jaka przesyłka i jakie dedykacje są w środku, żeby nic się nie pomyliło)

#290:  Autor: metuszaleh WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Witam i nieśmiało się zapytam czy jest jeszcze miejsce na liście dodrukowej?

#291:  Autor: NindëSkąd: Lothlórien (Halinów) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jest, można się śmiało wpisywać Spox

#292:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
metuszaleh napisał(a) (zobacz wpis):

Już dopisałem Uśmiech
Link do listy w pierwszym poście lub tu - http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=105090#105090

#293:  Autor: Legolas 2931Skąd: Wołomin WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
W imieniu Caranthir. chciałabym się dopytać, kiedy możliwy będzie odbiór w Warszawie?[/u]

#294: Re: Wznowienie "Syna Gondoru"- informacje i zamówi Autor: NindëSkąd: Lothlórien (Halinów) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Będzie również możliwość bezpośredniego odebrania książki w Warszawie po uprzednim umówieniu się ze mną.

Najlepiej, jeśli napiszesz PW do Kasiopei, tylko że będziesz musiała poczekać na odpowiedź, bo autorka napisała nam wcześniej, że wyjeżdża na urlop i nie będzie jej do drugiej połowy sierpnia.

#295:  Autor: wacho WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Bardzo proszę o dopisanie minie do listy rezerwowej / oczekującej Uśmiech na dodruk Syna Gondoru - czekam na info jak mogę wpłacić pieniądze za ten projekt.

#296:  Autor: wacho WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Aragorn7 - bardzo proszę o dopisanie Uśmiech - tym razem nie przeżył bym jakby mnie to ominęło... już mam dość wersji "na twardzielu" - Aragorn7 z góry dzięxy!

#297:  Autor: NindëSkąd: Lothlórien (Halinów) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Spokojnie, dopisze cię Uśmiech Denerwować się można jedynie tym, że musi się zgłosić conajmniej 20 osób, ale myślę, że w tym tempie do jesieni spokojnie się uzbiera Uśmiech

A tak w ogóle - moja mama, Pani Największa-Na-Świecie-Przeciwniczka-Fantasy-Na-Wieki-Wieków-Amen, zapytała mnie... czy dam jej przeczytać SG Zdziwienie Love Od kilku dni opowiadałam jej, jaka ta książka jest cudowna, a moja mama uznała, że ''chce to poczuć na sobie'' Pserwa W każdym razie myślę, że jeśli SG jej się spodoba, to może sięgnie po Tolkiena Love Intuicja podpowiada mi, że się uda, Kasiopeo, dzięki, stokrotne dzięki Love chwała wam, chylę czoła, dzięki

#298:  Autor: metuszaleh WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
metuszaleh napisał(a) (zobacz wpis):

Już dopisałem Uśmiech
Link do listy w pierwszym poście lub tu - http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=105090#105090

Dziękuję. Z prośbą o dedykację zgłoszę się do szanownej Autorki Uśmiech

#299:  Autor: AvalonneSkąd: Port Eldarów na wschodnim wybrzeżu Tol Eressea WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
"Syn Gondoru" dotarł do mnie z dedykacją, a tę niespodziankę zrobiła mi Heliniel Uśmiech Chciałam wyrazić słowa uznania dla Kasjopei, jako że książka ma słuszne rozmiary i treść znamienitą, co bardzo wielką ochotę u mnie budzi na jej przeczytanie Uśmiech Dziękuję za cudowny prezent i niespodziankę tak bardzo miłą. Elfik

#300:  Autor: czakiSkąd: Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja też bym się pisał na egzemplarz z dodruku, da radę?

#301:  Autor: michtol WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
nieśmiało chciałem zapytać jak obecnie wygląda sytuacja z Synem Gondoru:)?

#302:  Autor: NindëSkąd: Lothlórien (Halinów) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
michtol napisał(a) (zobacz wpis):

Widzę, że nie jesteś zapisany na żadnej z list, jeśli więc chcesz kupić Syna Gondoru, musisz wpisać się na listę dodrukową. Dodruk będzie możliwy, jeśli zbierze się conajmniej 20 osób chętnych.

#303:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Widzę, że nie jesteś zapisany na żadnej z list, jeśli więc chcesz kupić Syna Gondoru, musisz wpisać się na listę dodrukową. Dodruk będzie możliwy, jeśli zbierze się conajmniej 20 osób chętnych.

Dopisałem do listy dodrukowej - obecnie jest 13 osób chętnych.

edit
Liczba chętnych, a właściwie ilość zamawianych egzemplarzy dodrukowych to 15 sztuk.

#304:  Autor: michtol WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Dopisałem do listy dodrukowej - obecnie jest 13 osób chętnych.

edit
Liczba chętnych, a właściwie ilość zamawianych egzemplarzy dodrukowych to 15 sztuk.

Czyli jeśli znajdzie się 20 zainteresowanych to tekst pójdzie do druku?Mam nadzieję, że będzie już z górki i na mojej 13 osobie nie zatrzyma się liczba chętnych.

#305:  Autor: NindëSkąd: Lothlórien (Halinów) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Czyli jeśli znajdzie się 20 zainteresowanych to tekst pójdzie do druku?

Tak:

#306:  Autor: IrathilSkąd: Ithilien WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Też chcę zapisać się do dodruku Z przymrużeniem oka.
Z dedykacją! Serduszka

#307:  Autor: Y-odaSkąd: Miastko WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Gdzie znajdę jakowąś informację o wysyłaniu wydrukowanych tomów Syna Gondoru? Wcześniej pani Kasiaopea pisała kiedy i do kogo wysyła o ile się orientuję. Wysyłka miała być wznowiona w drugiej połowie sierpnia a o moim tomiku ni widu ni słychu Smutek

#308:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Gdzie znajdę jakowąś informację o wysyłaniu wydrukowanych tomów Syna Gondoru? Wcześniej pani Kasiaopea pisała kiedy i do kogo wysyła o ile się orientuję. Wysyłka miała być wznowiona w drugiej połowie sierpnia a o moim tomiku ni widu ni słychu Smutek

Y-odo droga, SG powędruje do Ciebie w tym tygodniu. Poślizg wziął się stąd, że ponieważ prosiłam wszystkich o potwierdzanie adresu na który przesłać i powiadomienie mnie na priva jaki typ przesyłki wybrano - a od Ciebie nie dostałam takiej informacji, to niejako z rozpędu czekałam na maila. A tu wpłata za koszta przesyłki poszła po cichutku Uśmiech, zakładam, że adres aktualny*, zatem wyślę jutro. Dobrze, że się odezwałaś, bo tak to czekałybyśmy sobie wzajemnie do końca Ardy - wyślę Ci na mój koszt priorytetem, żeby było szybciej.

* niektórzy z zamawiających robiąc przelewy korzystają z uprzejmości rodziny lub znajomych, dlatego adres w przelewie niekoniecznie musi być taki sam jak do przesyłki. Dlatego wolę się upewniać i męczę Was o te privy. Uśmiech

Przy okazji - SG powędrowały w zeszłym tygodniu do krzewa, Neryi i Limbo - darujcie, ale trochę mam tu zamieszania w życiu rodzinnym i nie bardzo mam kiedy pisać powiadomienia.

#309:  Autor: wacho WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Witam proszę o dopisanie mnie na jeszcze jeden egzemplarz - proszę również o AUTOGRAF na każdym egzemplarzu Uśmiech
Jesteśmy już coraz bliżej magicznej 20 - stki Uśmiech Uśmiech Uśmiech

#310:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Y-oda i Nuan powinni już swoje książki mieć (no, Nuan może jeszcze nie, ale do Y-ody poszło priorytetem i na poczcie mówili/wciskali kit, że dziś będzie na pewno Z przymrużeniem oka )

Ostatnie egzemplarze Synów Gondoru czekają na maruderów. Zostały mi bodajże dwie osoby, które jeszcze nie odebrały swoich książek. Bardzo proszę o kontakt, bo chciałabym zamknąć sprawy dystrybucji.

No i ważne ogłoszenie na koniec, przykro mi to pisać, ale:

Kochani,
z powodów finansowych i komplikacji rodzinnych dodruk Syna Gondoru zostaje na razie wstrzymany i póki co odłożony w niebyt. Przepraszam bardzo tych, którzy się zapisywali i nadal zapisują za narobienie smaku. Nie mówię, że nigdy go już nie zrobię, ale na pewno nie będzie to w tym roku. Chyba będzie najlepiej zawiesić na razie listę dodrukową - ale to już zostawiam do Waszego uznania. Naprawdę bardzo mi przykro.

#311:  Autor: MichaelSkąd: ze Wschodu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A ja właśnie przez ostatni tydzień próbowałem sobie przypomnieć hasło do konta, która założyłem tu wieki temu, żeby zapisać się na listę dodrukową. A tu taka wiadomość Smutek
Trudno, trzeba czekać na lepsze czasy. Jeżeli lista nie będzie zawieszana, to proszę o dopisanie.

#312:  Autor: Y-odaSkąd: Miastko WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dziękuję bardzo, dostałam info, że SG doszedł wczoraj:D Już nie mogę się doczekać powrotu do domu, bo ja teraz do szkoły jestem wyjechana. Nie trzeba było sobie robić problemu z tym priorytetem pani Kasiu, mam świętą cierpliwość, i jeszcze raz dziękujęUśmiech
Już w piątek położę na nim swoje łapska.

#313:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ogłoszenie:

Mam na liście kilka osób, które wpłaciły zaliczki, a następnie zniknęły. Naprawdę rozumiem, że były wakacje, ale wakacje się skończyły, a nawet jeśli nie dla wszystkich to mamy XXI wiek, internet itd. Dla chcącego nic trudnego. Bardzo chciałabym już zamknąć sprawy dystrybucji i odzyskać pieniądze, które włożyłam w ten nakład.

Dlatego ogłaszam, że czekam na odzew do 15.09.2012. Jeśli się nie doczekam to po 15.09 zaliczki zostaną odesłane, a zamówienia anulowane.

#314:  Autor: przemszySkąd: Deer Mountain WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kasiopea, jeśli jednak ktoś z tych osób się nie odezwie i będziesz zmuszona anulować zamówienie, to zdecydowany jestem zakupić jeden egzemplarz. Gwarantuję, że z mojej strony lipy nie będzie.

#315:  Autor: MichaelSkąd: ze Wschodu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Przemszy, spokojnie, spokojnie. Kolejka chętnych jest długa, co widać chociażby po liście dodrukowej - i raczej to te osoby, które się wcześniej zgłosiły będą miały pierwszeństwo (tak przypuszczam, bo oczywiście ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Kasiopei).
Chociaż, nie ukrywam, mi tez niezbyt się to podoba, bo marzę o zdobyciu tej książki o każdej porze dnia i nocy, a na razie raczej niewielkie mam szanse Z przymrużeniem oka.

#316:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Moi drodzy, nie dzielmy skóry na Beornie Uśmiech, do 15.09 jeszcze sporo czasu. Jeśli osoby, które nie odebrały książek nie odezwą się w terminie, wtedy zdecyduję co dalej (nawiasem mówiąc, rekordzista złożył zamówienie dnia 1 czerwca, zaraz po tym przyszła wpłata i ślad po nim zaginął - ok, koszt wysyłki znany był dopiero w lipcu, ale, jakby nie patrzeć, kończy się drugi miesiąc czekania na odzew, pudło z książkami zalega w pokoju, na koncie bankowym pustki...).

Oczywiście mogłam coś przeoczyć, naprawdę ciężko jest samemu ogarnąć takie przedsięwzięcie, może od kogoś przyszła wpłata, a ja nie odnotowałam, bo czekałam na priv ze szczegółowymi danymi, który nie przychodził (jak było w przypadku Y-ody - no ale Y-oda się odezwała i sprawę szybko sfinalizowaliśmy). Mam jednak wrażenie, że doszło tu ze strony zamawiających do zapomnienia w natłoku spraw wakacyjnych i uczelniano-zawodowych, na forum nie zaglądają - ockną się za parę tygodni/ albo miesięcy i potem będą pretensje.

Tylko spójrzcie na to, proszę, z mojej strony - na początku lipca wyłożyłam ogromną sumę na pokrycie kosztów druku - tylko nieznaczna jej część poszła z przedpłat, większość z mojej kieszeni. Zapożyczyłam się, teraz z trudem usiłuję spłacić ten dług. Jasne: zapomnieć, że się jest komuś winnym 20 zł za książkę - rzecz ludzka, w końcu co to jest w obecnych czasach za kwota, no śmieszna, ale teraz pomnóżmy zapominalskich razy 10, dodajmy do tego fakt, że niektórzy zamawiali po parę egzemplarzy i się robi debet na parę setek.
Biorąc pod uwagę jeszcze to, że po odpakowaniu jednego kartonu 10 egzemplarzy okazało się mocno uszkodzonych, na tyle, że zamiast sprzedawać rozdałam je gratis, bo nie uchodziło brać za coś takiego pieniędzy to naprawdę finansowo jestem bardzo do tyłu na całej tej zabawie.
I żeby nie było: cieszę się ogromnie, że udało się zrobić to wznowienie, że się spotkało z takim zainteresowaniem. Raduje mnie każdy miły list, naprawdę jestem bardzo szczęśliwa - no ale ile mogę czekać na odbiór książek i zwrot pieniędzy, w sytuacji, gdy np nie mam za co kupić dzieciakowi butów na jesień. Uśmiech

#317:  Autor: MichaelSkąd: ze Wschodu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kasiopeo, rozumiem cię doskonale, bo sam przeżyłem kiedyś coś podobnego. Co prawda nigdy nie drukowałem książek, ale miałem podobne doświadczenia z "produkowaniem" i rozsyłaniem innych rzeczy i od tamtego czasu od składających zamówienie zawsze domagam się nie tylko zaliczki, ale wpłaty całej kwoty z góry. Może dowodzi to mojego braku wiary w ludzi, niektórzy nawet obrażają się, że im nie ufam, ale mam swoje doświadczenia i wolę być na wszelki wypadek zabezpieczony.
Jeżeli dodruk kiedyś by powstawał również tobie radzę zrobić podobnie. Naprawdę, w dużym stopniu ułatwia to życie Z przymrużeniem oka

#318:  Autor: NuanSkąd: Dol Amroth WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
"Syn" zawitał do mnie wczoraj rano. Jeszcze nie zacząłem czytać, ale szykuje się przyjemny weekend Z przymrużeniem oka . Pozdrowionnka

#319:  Autor: wacho WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Witam,
podobnie jak poprzednicy - jeśli tylko będzie taka możliwość - jestem jak najbardziej zdecydowany na "wykup" niesprzedanego nakładu.
Mam nadzieję, że lista rezerwowa - i jej kolejność - będzie wzięta w tym wypadku pod uwagę Uśmiech

Z niecierpliwoącią czekam na info w tej sprawie.

Jedno pytanie do Kasiopeii - rozumiem, że dodruk nie wchodzi w grę nawet przy wcześniejszej / całkowitej wpłacie śrdków? Przepraszam, że tak męczę ale jestem strasznie napalony na to wydanie Uśmiech

pozdrawiam

#320:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wacho - co do dodruku to na pewno nie będzie go w tym roku i raczej nie w pierwszym półroczu 2013. Jeśli cokolwiek się zmieni (ustrzelę coś namacalnego w totka np Z przymrużeniem oka ) to oczywiście natychmiast dam znać i dodruk rusza. Ale póki co nie mogę niczego obiecywać, musi mi się kilka spraw wyjaśnić, w tym nie tylko finansowych, ale i rodzinnych. I tak, jeśli będzie robiony dodruk to tylko przy jednorazowej całościowej wpłacie.

I uprasza się o nie napalanie na ewentualną schedę po zapominalskich Uśmiech . Tak jak napisałam - dziesięć egzemplarzy miałam uszkodzonych, więc jestem o dziesięć do tyłu na mojej prywatnej liście. Większość rozdałam chętnym po znajomości, więc jeśli cokolwiek się po 15.09 zwolni to rozdysponuję wolne egzemplarze dla moich bliskich i przyjaciół, którzy bardzo chcieli kupić i byli na liście równoległej z forumową, a się nie doczekali, bo wstyd mi było sprzedawać im książkę w takim stanie.
No i tak po cichutku - na koniec jeden wzięłabym dla siebie, bo siłą rzeczy przypadł mi najgorzej rozwalony i pogięty Syn, a jakby tu powiedzieć, no też chciałabym się załapać na pamiątkę na swój własny nie rozpadający się w rękach egzemplarz autorski Śmiech.
Ale to, tak jak napisałam, dzielenie skóry na niedźwiedziu co w borach hasa - jak się zamawiający nie zgłoszą to wtedy będę się zastanawiać co dalej

#321:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
"Ale kanał" - jak mówi poeta w Kingsize...

Kasiopeo, aż przykro czytać, jakie masz z tytułu tej książki różne problemy.
Nie tak to miało być.
Ja rozumiem, że chciałaś minimalnym kosztem dla Nas Wszystkich wydać to dzieło, ale jak widać nie wyszło dobrze.

Więc ja mam taką propozycję, myślę, że większość przystanie na to , gdy przeczyta ostatnie Twoje posty.
Nie może tak być byś dokładała do tego i to w takiej skali.
Nie wiem ile Ci brakuje do "wyjścia na zero" ale myślę, ze np. dodatkowy przelew od każdego z Nas w wysokości 5 zł to nie byłby duży problem, a dla Ciebie to pomogłoby wyjść z tej sytuacji.
Ja wiem, ze z pewnością nie będziesz chciała przyjąć tej oferty, ale nie traktuj tego jak gratis, tylko jako nieodszacowanie ceny książki niedochodowego wydania po kosztach.
I tutaj prosiłbym Wszystkich nabywców książki o dobrowolne przelewy do Kasiopei Uśmiech

Pozdrawiam

#322:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Odezwę się w tej sprawie, bo jako osoba uprawiająca fanowską działalność wydawniczą mam świadomość pewnych rzeczy. I żeby było jasne nie wypowiadam się w imieniu Kasiopei, sama się ustosunkuje do propozycji Aragorna.
Wiem Aragornie, że Twoje intencje są jak najlepsze, ale kochani bez pochopności jak pisał Drzewiec. Pamiętajcie, że tego typu działalność, ze względu na dominująca dzisiaj interpretację prawa autorskiego, która sprawia, że Kasiopea może sobie narysować 50.000 Boromirów w każdej pozie i pozycji, ale nie wolno jej legalnie takiego obrazka podpisać Boromir, a zwłaszcza Boromir z Gondoru, znajduje się na pograniczu prawa. Mieści się w kategorii dozwolony użytek prywatny (fair use) ale pod warunkiem, że autorka nie czerpie z tego tytułu zysków. W związku z tym, każdy z nas wydając tego typu rzecz, pilnuje tego by nie mieć żadnego zysku. ideałem jest bilans, który wychodzi na zero, ale lepiej mieć stratę niż choćby złotówkę zysku.
A pamiętajcie, że w przypadku przelewów bankowych po wszystkim zostaje ślad. I bez złudzenia, w tym wypadku nie ma żadnej ochrony prywatności.
Więc powstrzymajcie swoje szlachetne zapędy, jeżeli mogę coś doradzić.

A tak na przyszłość jak uczestniczycie w tego typu akcjach bądźcie poważni i pamiętajcie, że ktoś poświęcił swój czas i talent, i minimum przyzwoitości nakazuje, że jak się zamówiło coś, to albo się informuje o wycofaniu z zamówienia, albo się zamówienie realizuje, albo się informuje, że z jakiś względów prosi się o przetrzymanie książki/płyty/obrazka/itp, przez jakiś czas.

#323:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Aragornie7, bardzo jesteś zacny, ale pisałam wcześniej wielokrotnie, a ML przed chwilą jeszcze wyjaśnił - nie mogę nic zarobić na tej książce, zaś rozliczenie jej publikacji musi być absolutnie klarowne.
Ostatnie, czego mi teraz trzeba, to ratunkowej akcji wysyłania pieniędzy - choćby nie wiem jak szlachetnej w intencji. Bardzo proszę tego NIE ROBIĆ.
Zapłaciliście i odebraliście swoje książki i jestem z Wami rozliczona. Każda dodatkowa złotówka oznacza dla mnie kłopoty.
Uprzedzam, że każdą nadprogramową wpłatę odeślę natychmiast nadawcy, a jeśli problem będzie się powtarzał - będę zmuszona zlikwidować konto, a bardzo nie chciałabym tego robić.

Liczyłam się z tym, że wydając tę książkę będę na minusie (nie aż takim, to prawda Uśmiech ), zdecydowałam się na to ryzyko. Mimo wszystko było warto, na tym poprzestańmy. Mam nadzieję, że ostatni zamawiający się zgłoszą i sprawa zostanie zamknięta.
A wszystkim zainteresowanym raz jeszcze dziękuję za życzliwość i wszystkie ciepłe słowa.

#324:  Autor: AnemoneSkąd: Shire, Południowa Ćwiartka WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Proszę o dopisanie na listę "dodrukową"
"Syn Gondoru" może być na gwiazdkę... 2013, a jeśli jeszcze będzie z autografem - to warto czekać.

#325:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kochani!
Ponawiam prośbę o nie wpłacanie żadnych nadprogramowych pieniędzy. Dziękuję za szlachetne intencje, ale zrozumcie - narażacie mnie na kłopoty. Pierwszą taką samowolną wpłatę już odesłałam. Po raz kolejny zaświadczam publicznie, że nie zarobiłam na wznowieniu "Syna Gondoru" ani złotówki i wydałam książkę w ramach dozwolonego użytku w zakresie prywatnym.

Rada na przyszłość - nim postanowicie wesprzeć kogoś pieniędzmi spytajcie najpierw jego czy tego chce.

#326:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jako legalista popieram Kasiopeę, bo to tylko narobi jej kłopotu. Natomiast jako w głębi duszy brehon Elfik Ble Ble ;D wg którego ideałów prawo ma ludziom pomagać w rozwoju a nie podkładać im nogę dla cudzego zysku, plwam na takie prawo, Uśmiech które twórczośc lepszą skazuje na wegetację na marginesach, bowiem można do niej jedynie dokładać, aby producenci wszelkiej ściemy nie mogli się doliczyć zbyt wielu zer na koncie Uśmiech
Tak naprawde to nigdy nie chciałąm być prawnikiem, ale gdy cos już z problemów prawnych rozpoznałam to zaczełam sobie zdawac sprawę, że jeśli mam nim być to po to własnie - dla poprawiania ochrony prawnej dwu spraw - środowiska naturalnego oraz twórczości niszowej i niekomercyjnej. Niestety zupełnie mi to nie wychodzi. Bo profesorowie wcale nie interesują się moimi pomysłami. Ale się nie poddaje Ble Ble ;D
Zastanawiam się jednak czy dałoby się wymyślić inny, nie kolidujący z prawami autorskimi patent na wspolne sponsorowanie tego rodzaju, niedochodowego wydawnictwa. Pomyśle, a jesli coś mi sie pojawi to dam znać. Uśmiech
poz Uśmiech
tal

#327:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dotacja może? Wielu twórców oddaje dzieła za darmo, a jak się komuś podoba, to wpłaca dotację (donation).

#328:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Chciałem dobrze a narobiłem chyba kłopotów Smutek
A wpłata poszła jeszcze przed pierwszymi odpowiedziami w tym temacie - to tak gwoli wyjaśnienia.

Ale IMHO nie może tak być, by nie dało się wspomóc Autorki.
Już nawet nie mówię o przelewach typu - zwrot kosztów zakupionych kiełbasek, cukru itp itd.
To nie jest możliwe do udowodnienia i sprawdzenia na jaki cel są pieniądze przeznaczane, jeśli w opisie jest co innego.
Więc generalnie się da, oczywiście wolałbym by całkiem lege artis też się dało - jak choćby darowizna, dotacja itp. itd.

Prawo powinno służyć ludziom - po to jest ustanawiane, a nie tworzyć komplikacje, a zwłaszcza być martwym prawem.

#329:  Autor: Dag O'BerthSkąd: Mordor Małopolski WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kasiopea napisała wyraźnie, w sposób pogrubiony i kropka. Najlepszym prezentem jest brak dodatkowych kłopotów a nie putony wungla czy dwaworki kartofli.

Eis tus aionas amen.

#330:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Chciałem dobrze a narobiłem chyba kłopotów Smutek
A wpłata poszła jeszcze przed pierwszymi odpowiedziami w tym temacie - to tak gwoli wyjaśnienia.

Co tylko pokazuje, że zawsze lepiej zaczekać na odpowiedź osoby, której akcja dotyczy, niż działać pochopnie. Uśmiech Naprawdę doceniam szlachetność intencji, ale absolutnie nie mogę się zgodzić na taką akcję.

Na dotacjach się nie znam, od darowizn jest podatek wynoszący bodajże kilkanaście procent. Jedno co jest pewne to totalny bałagan, ja np bez skutku usiłuję wydobyć z Urzędu Skarbowego jednoznaczną odpowiedź, czy nie zakładając działalności gospodarczej mogę legalnie sprzedawać moje obrazy i printy. I słyszę raz, że nie, raz, że jak najbardziej tak, w ramach „odpłatnego zbycia innych rzeczy nie następującego w wykonaniu działalności gospodarczej” i wtedy należy się 18% podatku. Ewentualnie może być to "działalność wykonywana osobiście", podpadająca (lub nie - to zależy czy dany urzędnik porządnie się poprzedniej nocy wyspał i czy ma dobry humor:P ) pod przychody z tytułu praw majątkowych z 50% kosztem uzysku bla bla bla. Co ciekawe, nikt nie chciał dać mi orzeczenia na piśmie, więc usiłuję skorzystać z odpłatnego systemu informacji - piszesz pytanie, a Urząd w swym majestacie ci odpowiada, też na piśmie po tym jak zasilisz jego konto odpowiednią sumką. Tyle, że system jak na razie nie działa, nie sposób się połączyć. Kocham ten kraj. Śmiech. Ale to taki off top.

#331:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Naprawdę doceniam szlachetność intencji, ale absolutnie nie mogę się zgodzić na taką akcję.

Tego akurat się spodziewałem, ale nie taki były moje intencje - tylko takie byś Kasiopeo nie musiała dokładać do SG.

Na dotacjach się nie znam, od darowizn jest podatek wynoszący bodajże kilkanaście procent.

Na dotacjach też się nie znam, ale jedno jest pewne - darowizny do kwoty 4.902 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do III grupy podatkowej ( czyli osoby zupełnie niespokrewnione) są zwolnione z podatku.
W innym przypadku za każdym razem, gdy dostaniesz czekoladki np. w pracy na 8-go marca musiałabyś płacić podatek.

Ale OK, jak dla mnie EOT

A co do bzdurnych, niespójnych przepisów u nas to racja, ja pamiętam jeszcze czasy wykładni Modzelewskiego, który był jedyną wykładnią prawa pisanego - tzn. liczyły się tylko jego interpretacje , nieważne zaś były zapisy w samych ustawach.

#332:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja myślałam o czymś w rodzaju wydawania tego w ramach klubu lub fundacji. hmmmm...
poz Uśmiech
tal

#333:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Z radością ogłaszam, że ostatnie egzemplarze Syna Gondoru powędrowały dziś rano do właścicieli i tym samym sprawy wznowienia i dystrybucji zostają zamknięte. KONIEC! Super śmiech

Z całego serca, raz jeszcze, ostatecznie i oficjalnie dziękuję wszystkim za zainteresowanie i zagrzewanie do boju Śmiech . Dziękuję MLowi za wsparcie, zmagania z korektą i przywiezienie kartonu Synów do Warszawy, Laisarowi za pełen poświęcenia skład, Sarnondowi za pomoc w przetransportowaniu "wrocławskiej" partii Synów, Tici za nieocenioną pomoc przy wysyłce. I - last but not least - dziękuję mojemu Mężowi - za całokształt i świętą cierpliwość.

Wciąż nie do końca dowierzam, że ponad sto egzemplarzy zasiliło księgozbiory w całej Polsce, jestem zaszczycona i wzruszona, naprawdę. Mam nadzieję, że książka oczekiwania choć po części spełniła i wzbudziła niejeden uśmiech.

Spektakularnych katastrof przy dystrybucji raczej nie było, pomyliłam się przy dedykacji raz (nie wpisując jej - błąd naprawiony, karteczka dedykacyjna w drodze), reklamacji póki co więcej nie było - więc jak na pracę przy tak szeroko zakrojonym projekcie to i tak niezły wynik. Uśmiech

Na http://kasiopea.art.pl zawiesiłam dziś kolekcję wybranych ilustracji do SG. Zdaję sobie sprawę, że przy zmniejszeniu i w druku trochę detali uciekło - jeśli więc ktoś ma ochotę zerknąć na większe wersje - zapraszam.
I to chyba wszystko.
DZIĘKUJĘ!

#334:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
My, czytelnicy też dziękujemy za wielką, wielką pracę Uśmiech - kłaniamy się zamiatajac kapturami po ziemi chwała wam, chylę czoła, dzięki
poz Uśmiech
tal

#335:  Autor: MichaelSkąd: ze Wschodu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oj tak, gratulujemy i szczerze podziwiamy Uśmiech.

Naprawdę, masz u nas (a w każdym razie na pewno u mnie Uśmiech ) wielki szacunek za to, że w ogóle miałaś ochotę podjąć się czegoś takiego, oraz za siły i cierpliwość, które na pewno były potrzebne w wielkiej ilości Elfik

No i wciąż po cichu liczymy, że kiedyś pojawi się dodruk, bo na razie niektórzy z nas mogą na razie tylko ilustracje sobie pooglądać... Swoją droga świetne ilustracje Jestem za

Ostatnio zmieniony przez Michael dnia 17-09-2012 21:12, w całości zmieniany 1 raz

#336:  Autor: TiciSkąd: W-w/Biblioteka Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja także się przyłączam do ukłonów chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki z podziękowaniem, że jak to napisałaś - księgozbiory zostały zasilone.
I jeszcze chwała wam, chylę czoła, dzięki że mogłam wziąć w tym skromny udział Uśmiech

#337:  Autor: NosterinethSkąd: Łódź/Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jako że jeden z uczestników ostatniej wyprawy rzeszy "Synów Gondoru" w świat właśnie dotarł do celu swej podróży, czyli w moje skromne łapki, dołączę się do podziękowań. SG wygląda fantastycznie, moi rodzice pochwalili profesjonalne wydanie (bo jak usłyszeli, że toto jest fanfikiem, pewnie spodziewali się... hmmm... nie wiem czego Pserwa ) książki.
A ja serdecznie dziękuję Autorce i wszystkim zaangażowanym w wydanie SG osobom, bez których to cudo nie trafiłoby do mnie, a ja pewnie jeszcze długo odkładałabym czytanie tej opowieści na później - bo czytać tasiemców na komputerze zwyczajnie nie lubię, oczy bolą, poza tym nie można zasnąć z komputerem pod poduszką. Tym bardziej jestem więc wdzięczna za wydanie książkowe. Raz jeszcze dziękuję, kłaniam się nisko - i idę pochłaniać historię Boromira!

#338:  Autor: MichaelSkąd: ze Wschodu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nosterineth napisał(a) (zobacz wpis):
czytać tasiemców na komputerze zwyczajnie nie lubię, oczy bolą, poza tym nie można zasnąć z komputerem pod poduszką.

Uśmiech

Czy powyższe oznacza, że SG jest gdzieś dostępny w formie elektronicznej?

#339:  Autor: NindëSkąd: Lothlórien (Halinów) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Michaelangelo napisał(a) (zobacz wpis):
Czy powyższe oznacza, że SG jest gdzieś dostępny w formie elektronicznej?

Parę miesięcy temu ściągnęłam SG z chomikuj.pl.

#340:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dawno temu był na stronie Kasiopei. A teraz już nie ma. Ale u mnie na kompie jeszcze przetrwał z dawnych lat - a zamierzałam skasować, skoro mam książkę - wiec, jeśli chcesz to kontakt na PW Uśmiech
poz Uśmiech
tal

#341:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wersje nieoficjalne SG pojawiają się tu i tam (mimo moich ponawianych próśb, by bez mojej wiedzy i zgody nie wieszać w necie) wystarczy poguglać Z przymrużeniem oka . Ja ze swej strony bardzo proszę o nie rozpowszechanianie wersji dawnej. Syn Gondoru, wersja poprawiona, ta ze wznowienia, zostanie rozdział po rozdziale zamieszczony w Bibliotece Minas Tirith, nie raz rozmawiałyśmy o tym z Tici, sprawa została odłożona do zamknięcia dystrybucji książki. Zamknięcie nastąpiło, pora brać się do roboty. Uśmiech
Tak więc wszystkich, którzy mają siłę i ochotę zmierzyć się z tą opowieścią na ekranie komputerowym proszę o odrobinę cierpliwości - Syn Gondoru będzie dostępny online.

#342:  Autor: MichaelSkąd: ze Wschodu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dziękuję za odpowiedź Uśmiech. Ze swojej strony napiszę tylko, że było by też bardzo miło gdyby gdzieś kiedyś pojawiła się całość w jednym pliku np. pdf (oczywiście najlepiej z wszystkimi ilustracjami, które tak bardzo kochamy Śmiech ). Zawsze to wygodniejsza forma m. in. do wszelkich czytników e-bookowych, a i na komputerze niektórym tak wygodniej czytać (np mi Język).
No ale wszystkie decyzje w tej kwestii należą oczywiście do Czcigodnej Autorki, a ja pokornie się im podporządkuję Z przymrużeniem oka.

#343:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Do czytania to zdecydowanie lepsza jest wersja np. w .epub czy .mobi niż w pdf i to nie tylko na e-readerach, ale i tabletach czy również komputerach.
A przerobić te formaty na .pdf też bez problemu można, a zdecydowana przewaga to dowolne skalowanie Z przymrużeniem oka

#344:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kasipea, a czy wersja dawna jest to ta w pdfie zawierająca Epilog z rozmową Boromira z Frodem, ale nie zawierająca pozostałych 2 epilogów? Bo ja taką mam. Jeśli takie jest życzenie twe jako autorki no, to nie będę rozpowszechniać. Uśmiech Natomiast chciałabym wiedzieć czemu Uśmiech Bo tak sobie myslę, że ci którzy nie załapali się na książkę narobili sobie smaka i chociażby na kompie sobie chcą poczytać, a tu nici? Proooszę prooooooszę Na ich miejscu też narobiłabym sobie smaka na czytankę Uśmiech Rozumiem że to wersja stara, niepoprawiona, nie pełna, ale lepszy rydz niż nic Uśmiech
poz Uśmiech
tal

#345:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tallis - tak, wersja z epilogiem a bez dodatków jest starą wersją, sprzed poprawek i dlatego proszę o nie rozpowszechnianie jej. Na potrzeby wznowienia opowieść została porządnie przetrzepana, żeby wyłapać jak najwięcej błędów (a było sporo), przy okazji zmieniłam parę rzeczy (drobiazgów, ale dla mnie ważnych) - w związku z czym chyba oczywistym jest, że chciałabym, żeby krążyła po necie wersja pełna, poprawiona i oszlifowana. Np bez Homera w miejsce Eomera i bez Ireny w miejsce Iseny. Pserwa

Do Chomika pisałam kilkakrotnie z prośbą o zdjęcie treści umieszczonych bez mojej wiedzy i zgody, ale to jak walka z wiatrakami - jeden użytkownik zdejmuje, drugi wiesza i nikt nie szanuje woli i własności autora.
Prawda jest taka, że jak ktoś ma gdzieś moje zdanie i chce SG w wersji elektronicznej to może sobie zdobyć na własną rękę, wystarczy użyć google. Jeśli zaś chce przeczytać wersję oficjalną to będzie ją miał w archiwum fanfików - w Bibliotece Minas Tirith (ale nie w pdf-ie, bo nie ma tam możliwości, by ładować w takim formacie)

#346:  Autor: MichaelSkąd: ze Wschodu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Prawda jest taka, że jak ktoś ma gdzieś moje zdanie i chce SG w wersji elektronicznej to może sobie zdobyć na własną rękę, wystarczy użyć google. Jeśli zaś chce przeczytać wersję oficjalną to będzie ją miał w archiwum fanfików - w Bibliotece Minas Tirith (ale nie w pdf-ie, bo nie ma tam możliwości, by ładować w takim formacie)

No cóż, w takim razie cierpliwie poczekam. Uśmiech
Kasiopeo, a nie dało by się tego pdfa gdzieś w innym miejscu zamieścić (np. na Twojej stronie lub w jakimś serwisie hostingowym)? Przepraszam, że tak w kółko o to zanudzam, ale byłoby to naprawdę duże ułatwienie...

#347:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Też jestem za tym, by wersja na czytniki i tablety była możliwa gdzieś do pobrania, nie tylko tekstowa online...

#348:  Autor: LeadrigaSkąd: Smolec WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie wiem wprawdzie, co Kasiopea na to by kopiować jej teksty z Bilblioteki Minas Tirith, ale przekonwertowanie dowolnego tekstu na pdf lub epub to kilka sekund roboty- wystarczy pobrać z internetu darmowy konwerter, skopiować tekst metodą kopiuj-wklej do Worda lub Notatnika i przekonwertować. Uśmiech

#349:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie wiem wprawdzie, co Kasiopea na to by kopiować jej teksty z Bilblioteki Minas Tirith, ale przekonwertowanie dowolnego tekstu na pdf lub epub to kilka sekund roboty- wystarczy pobrać z internetu darmowy konwerter, skopiować tekst metodą kopiuj-wklej do Worda lub Notatnika i przekonwertować. Uśmiech

Tak, oczysięcie, ze konwersja to n ie problem, problemem jest co innego.

Skoro @Kasiopea chce by jej dzieło było jak najlepiej odbierane, bez błędów, najnowsze itd. to warto by było czytać te książkę również w takim składzie jak szła do druku.
A to kopiując z txt jest niemożliwe niestety.
Skład takiej książki, a nie jestem w tym żadnym ekspertem to kilka-naście-dziesiąt godzin.
Dlatego warto , by ta pozycja jeśli ma się oficjalnie ukazać w wydaniu elektronicznym była w pełni zgodna z wersja drukowaną.
Może być zabezpieczona hasłem, jak w przypadku dzieła @ML-a - "O Tuorze i upadku Gondolinu" dostępnym dla wąskiego grona osób pozostających w stosunku towarzyskim.
Pozdrawiam

#350:  Autor: MichaelSkąd: ze Wschodu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Skoro @Kasiopea chce by jej dzieło było jak najlepiej odbierane, bez błędów, najnowsze itd. to warto by było czytać te książkę również w takim składzie jak szła do druku.
A to kopiując z txt jest niemożliwe niestety.
Skład takiej książki, a nie jestem w tym żadnym ekspertem to kilka-naście-dziesiąt godzin.
Dlatego warto , by ta pozycja jeśli ma się oficjalnie ukazać w wydaniu elektronicznym była w pełni zgodna z wersja drukowaną.
Może być zabezpieczona hasłem, jak w przypadku dzieła @ML-a - "O Tuorze i upadku Gondolinu" dostępnym dla wąskiego grona osób pozostających w stosunku towarzyskim.

O, widzę, że mamy dokładnie takie same poglądy na tę kwestię. Uśmiech

No i jest jeszcze jeden problem - do wersji tekstowej nie można załączyć ilustracji.

#351:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Po prawdzie, jakbym była autorem fanfika występującego w różnych wersjach to pewnie też wolałabym pokazać czytelnikowi wersje lepszą a nie gorszą Uśmiech To troche jak wtedy, gdy się piszę fanfika albo rysuje i ktos się przez ramie domaga "pokaż, pokaż" a ja uciekam w kąt, bo jeszcze nie gotowe Uśmiech Dlatego przychylam się do zdania i nie bedę rozsyłać pdfów, sorki ludu Uśmiech
poz Uśmiech
tal

#352:  Autor: NosterinethSkąd: Łódź/Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ojej, ależ wywołałam burzę na temat "Syna Gondoru" w wersji online. Przepraszam. Zapewniam też, że nie rozpowszechniam powieści drogą elektroniczna ani żadną inną, nie mam jej nawet na swoim komputerze. Pamiętam tylko, że gdzieś kiedyś widziałam SG w internecie, ale nie mam pojęcia gdzie ani kiedy i być może to źródło zostało już dawno uniedostępnione. Albo w ogóle je sobie wymyśliłam? hmmmm...

#353:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Legolas 2931, proponuję prześledź na ostatnich stronach wątku co nt Chomika i ogólnie starych plików z SG sądzi Kasiopea, i uszanuj jej zdanie.

#354:  Autor: NenikaSkąd: Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jak ja żałuję, że zapisałam się na forum, gdy akcja "wznowienie Syna Gondoru" była już zakończona Płacz Uwielbiam Kasiopei wizję Boromira- i jego dzieciństwa też Love .Zaglądam na stronkę, ale nieregularnie i w konsekwencji za późno się dowiedziałam o Gondorczyku.

#355:  Autor: metuszaleh WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Czy temat dodruku upadł czy "niechaj żywi nie tracą nadziei"?

#356:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Upadł niestety. Dodruku nie będzie, o czym z żalem zawiadamiam.

#357:  Autor: metuszaleh WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i podtrzymywać małą iskrę nadziei, że kiedyś dojdzie do skutku kolejne wydanie.

Gorące pozdrowienia dla Autorki Uśmiech

#358:  Autor: LukullusSkąd: Płock WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Upadł niestety. Dodruku nie będzie, o czym z żalem zawiadamiam.

Szkoda.
A czy będzie dostępny w Wielkiej Bibliotece MT? Szukałem i nie znalazłem...

#359:  Autor: SzarlSkąd: Z mrocccznych, wschodnich zakątków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Czytałam "Syna Gondoru" jeszcze za czasów, gdy miałam siedemnaście wiosen, a strona Kasiopei strona była przed tuningiem Śmiech. Z ogromną chęcią wróciłabym do lektury, tym bardziej, że mam wydrukowaną i wysłużoną wersję sprzed dodatków i poprawek, a zatem prośba do wszystkich wtajemniczonych- gdzie mogę znaleźć wersję elektroniczną? Tą jedyną słuszną? Oczywiście do użytku własnego ku uciesze duszy i bolączce oczu?

#360:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Niestety wersji poprawionej/ostatniej w postaci elektronicznej nie ma udostępnionej w żadnej formie.

#361:  Autor: Danifae WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pytanie do tych co się znają - po czym poznać, że mam wersję poprawioną/ostateczną lub też jakąś poprzednią?

#362:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Przyślij zdjęcie wydania, to Ci powiemy. Ponadto wersja poprawiona jest bardziej wyczyszczona pod względem redaktorsko-korektorskim. W samym tekście zasadniczych zmian nie ma.

#363:  Autor: michu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Można jeszcze kupic Syna Gondoru z pierwszej ręki, czyli od wydawcy?Uśmiech

#364:  Autor: Baloosh WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Też bym chętnie kupił!

#365:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Odpowiem w imieniu autorki, która już tu nie pisuje. Nie, niestety nie ma już takiej możliwości. Książka się rozeszła i jak rozumiem planów wznowień nie ma.

#366:  Autor: michu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A to szkoda. Pewnie znalazłoby się trochę chętnych na taki dodruk.

Strona 1 z 1