MumakiL Fandom PresSsss... - Upadek Gondolinu
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka

#25:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Taka ciekawostka, Narn e-Dant Gondolin, poszedł na Allegro za 180 PLN. Nie wiem, kto sprzedawał, zresztą to nieistotne. Nie wiem czy się cieszyć i czy jest z czego Język

#26:  Autor: dariusz szcz WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
O ile dobrze pamiętam, to już chyba 4 egzemplarz Narn e-Dant Gondolin w ciągu ostatnich 1,5-2 lat jaki poszedł na Allegro, i to u tego samego sprzedającego (od czasu do czasu sprawdzam na All ten tytuł z ciekawości). Nie ukrywam, że sam również kupiłem ok 2 lata temu.

#27:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
dariusz szcz napisał(a) (zobacz wpis):
O ile dobrze pamiętam, to już chyba 4 egzemplarz Narn e-Dant Gondolin w ciągu ostatnich 1,5-2 lat jaki poszedł na Allegro, i to u tego samego sprzedającego.

Tak z ciekawości - jak jedna osoba mogła mieć 4 nowe egzemplarze Upadku Gondolinu?
A cena, no cóż, licytowały 4 osoby - trzy mogły być podstawione lub działały w porozumieniu ze sprzedającym, choć oczywiście niekoniecznie.
Ale jeśli tak, to czemu licytacja z 17 czerwca, gdy książka się nie sprzedała pozostała na cenie wyjściowej 1 zł ?

#28:  Autor: dariusz szcz WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Trudno powiedzieć, ale mam w domu egzemplarz od tego samego sprzedającego, teraz poszedł drugi za 180zł, w międzyczasie widziałem 2 kolejne w wielomiesięcznych odstępach czasu.

#29:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
I tak się zastanawiam co z tym fantem zrobić, bo ktoś ewidentnie dorabia na ściągniętym pliku pdf. Drukuje sobie egzemplarze, oprawia w twarda oprawę i wystawia na aukcje.

#30:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tak też myślałem, ze sprzedawca ten drukuje i oprawia, lub nawet zamówił ileś egzemplarzy druku i oprawy, ale nie chciałem snuć domysłów otwarcie, gdyż nie wiedziałem do końca, czy nie było możliwości zgromadzenia tych kilku - czterech sztuk wydrukowanych, ale skoro było ich niewiele, jak sam piszesz w pierwszym poście to raczej nie ma takiej szansy.
Skoro jest pewne, że drukuje i zarabia na tym to po pierwsze można wystosować do allegro żądanie zaprzestania handlu tymi pozycjami, jako łamiącymi prawa twórców.
Dwa da się uzyskać dane tego sprzedawcy ( lub nawet bez tego) i zagrozić mu Urzędem Skarbowym i kontrolą - czy odprowadza podatek od zysków.

To tak na szybko co mi przychodzi do głowy.

#31:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Inna sprawa, że jest to poniekąd pochlebiające, że ludzie chcą tak dużo zapłacić za tę pozycję. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#32:  Autor: dariusz szcz WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie ukrywam, że kupując miałem świadomość, że nie jest to first press. Zanim nabyłem zadałem sprzedającemu chyba z 1000 pytań i prosiłem o fotki. Wydanie jest full prof i naprawdę nie ma się do czego doczepić. Wiem, że prawdopodobnie to illegal ale bez tego nie miałbym swojej kopii. Można do tego podejść dwojako, wkurzyć się i robić zadymę, albo przymknąć oko i nie zauważyć. Sprzedający robi to z dużym umiarem a kupujący mają dostęp do wymarzonej pozycji.

Osobiście nie potrafię za bardzo tępić ludzi, którzy chcą kupić książkę w taki czy inny sposób, czytelnictwo od lat w kraju leci na łeb na szyję a wszyscy gapią się w ekrany Płacz

Strona 4 z 5