Ancalima - internetowy fanzin tolkienowski
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka

#57:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie będę gratulował by nie zapeszyć. Ale to fajnie, ze numer ukaże się w przededniu Triconu w Cieszynie. Nie wiem, czy to premedytacja, czy przypadek, to w sumie nie aż tak ważne, ale trudno wybrać lepszy termin. Uśmiech

#58:  Autor: HalcatraSkąd: Bydgoszcz okolice WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Przypadek Elfik

Datę Triconu, oczywiście, znaliśmy, ale nie kierowaliśmy się nią. Po prostu policzyliśmy sobie, ile nam dni zajmie wykończenie Anci, no i padło, że na środę będzie Uśmiech

#59:  Autor: HalcatraSkąd: Bydgoszcz okolice WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zgodnie z zapowiedziami czwarty numer Ancalimy pojawił się wczoraj w sieci.

http://bezkr.es/bt/ancalima/

Tradycyjnie już, można pobrać go na naszej stronie internetowej. Czekamy na Wasze opinie i uwagi, które pomogą nam przy tworzeniu kolejnych numerów fanzinu. Uśmiech

#60:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Na razie tylko przejrzałem Ancalimę. Uważniej przeczytałem tylko kilka tekstów. Uśmiech Zresztą nie zamierzam pisać recenzji. To co mnie cieszy to rozwój pisma. Widać w nim energie redakcji, chęć wydawania i przyjemność. A to najważniejsze rzeczy.
W jakimś sensie ta publikacja potwierdza tezę, że fandom polski bardzo się jakościowo rozwinął, jest otwarty, potrafi byc przebojowy i dynamiczny, a w nawet prostych tekstach sięga do źródeł, do jakich kilka lat temu nie sięgały nawet najpoważniejsze teksty.
Czasopismo reaguje na wydarzenie w polskim i zagranicznym fandomie. Mogłbym pewnie po polemizować z niektórymi tezami w niektórych tekstach, ale to wole ewentualnie w odrębnych tematach na Forum.
Ogolna uwaga jest tylko do składu. Nie wiem, czy dokonujecie rewizji złożonego tekstu, bo u mnie widać błędy składu, może to wina mojego kompa, ale warto zwrócić na to uwagę.

#61:  Autor: Dag O'BerthSkąd: Mordor Małopolski WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja jestem po lekcji.

Urûk gothûrz prakhat krimpat (et?) throquat Saruman! Mordor-ishi! Uk, uk. Jestem za Jestem za Jestem za

#62:  Autor: HalcatraSkąd: Bydgoszcz okolice WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A oto i zapowiedź numeru piątego. Ukaże się jeszcze w tym roku Uśmiech

Spis treści:

Wstępniak, Paulina „Halcatra” Stefańska
Beowulf. Fragmenty – część II, tłum. Magdalena „Tallis Keeton” Kroczak

Co w fandomie piszczy...

Panta rhei na III Festiwalu Muzyki Filmowej, czyli z deszczu do huty, Piotr „Valandur” Mrowiec
100% Tolk – czyli wspomnienia z Tolk Folku 2010, Anita „Zair Ugru – nad” Weber
Zwiedzając świat fantazji, czyli relacja z Avangardy, Filip
Ennorath 2010, Michał „Belegarion Taróma” Zabost
Zlot Arda 2010, Rafał „Thoron” Przybylski
Krótka relacja tolkienistki z Triconu, Karolina „Melinir” Stopa – Olszańska
Przepis na dobry dzień, czyli jak miłośnicy fantastyki spędzali sobotę, Weronika „Lily” Piątek
O Aiglosie nr 14 zdań kilka(naście), Konrad Mikołajczyk
O zbiorze esejów J.R.R. Tolkiena, czyli recenzja Potworów i Krytyków, Dariusz „Darekpionki” Okoń
J.R.R. Tolkien – Listy, Piotr „Valandur” Mrowiec
Do Władcy Pierścieni podejście drugie, Weronika „Lily” Piątek
Gratka dla fana: wersja reżyserska Drużyny Pierścienia, Kamil „Emperex” Pawluczuk
Ze śpiewnika Maglora. Rozdział I: Led Zeppelin – Ramble On, Piotr „Valandur” Mrowiec

O Śródziemiu i nie tylko

I bez chusteczki do nosa..., Mark Hooker, tłum. Jarosław „Noatar” Schramel
Postęp Sarumana, Katrelya Angus, tłum. Paulina „Idrial” Najman
O entach, Nancy Martsch, tłum. Paulina „Idrial” Najman
Tylko dla orłów, Piotr „Valandur” Mrowiec
Smoki u Tolkiena i Rowling, Paulina „Halcatra” Stefańska

Śródziemie okiem fana

Czarna Mowa. Lekcja 4: liczba mnoga, Kinga „Edhilgoth” Kitowska
Opowieść Yavanny, Magdalena „Tallis Keeton” Kroczak
Służba, Bonnie „Larner” Sherrell, tłum. Magdalena „Tallis Keeton” Kroczak
Rankiem w Imladris, Urszula „Ariana” Kotwica
Ballada o Martwych Bagnach, „Tina Latawiec”

#63:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Już się cieszę na nowy numer Ancalimy. A najbardziej się cieszę, że nie brakuje wam energii chęci i woli by realizować ten projekt. Wiem zabrzmi to pompatycznie i może przesadnie, ale jesteście nadzieję na przyszłość polskiej tolkienistyki. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#64:  Autor: Zair Ugru-nadSkąd: z Czwartej Ery WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja też się cieszę i cały czas kibicuję redakcji Uśmiech Super, że konsekwentnie wydajecie kolejne numery Jestem za

Strona 8 z 9