Nowości tolkienistyczne na aukcjach w sieci
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ogłoszenia

#33:  Autor: Apokalipsa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja ostatnio spotkałem się z taką aukcją: http://allegro.pl/item567761723_fajka_vauen_wladca_pierscieni_aragorn_n owa.html
Moim zdaniem cena jest wysoka nawet jak na taką ładną fajkę Z przymrużeniem oka.

Ostatnio zmieniony przez Apokalipsa dnia 11-03-2009 22:58, w całości zmieniany 1 raz

#34:  Autor: sidewalkSkąd: Sulechów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tinwerína Míriel napisał(a):
O ile aukcja nie była ustawiona. Pserwa Wprawdzie KZO nigdy tania na Allegro nie była

No tania nie, ale tyle kasy nigdy w życiu bym nie dał za 3 książki Język Chciałem nawet niedawno kupić, bo był komplet za 400zł, ale za długo zwlekałem i poszedł mi koło nosa Uśmiech

btw. Może ktoś chce kupić taką kolekcję?

http://allegro.pl/item574045699_tolkien_tolkien_komplet_atlantis.html

http://allegro.pl/item553826106_tolkien_wladca_pierscieni_pierwsze_wyda nie.html

#35:  Autor: SędziwojkaSkąd: Smoków, Lutetia & Al-Ándalus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Naprawdę cena tegoż KZO powyżej powala. Skrzywienie
Znalazłam z kolei inną aukcję, której cena również spowodowała u mnie opad szczęki. Można wprawdzie bardziej zrozumieć tę cenę, jako ze aukcja zawiera prócz KZO, inne rzadkie pozycje: Silma, Władcę Pierscieni, Kowala etc. z "zielonej serii" Amberu, ale mimo to w całości cena niemała. http://www.allegro.pl/item609669754_ksiega_zaginionych_opowiesci_trylog ia_tolkien_i2.html
I chodzi mi po głowie taka natrętna myśl, trzeba było kupić to KZO, kiedy było jeszcze na pólkach 8-10 lat temu... Z przymrużeniem oka

#36:  Autor: ForneithelSkąd: Stryszawa/Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kurcze, mam zgryzotę Nic nowego Jak myślicie, czy opłaca się kupowanie tzw. zwrotów z księgarni? Szukam od jakiegoś czasu Władcy Pierścieni, tego wydania z czarnymi okładkami (2007), ale w każdej księgarni jest to już produkt niedostępny. Dopiero dzisiaj znalazłam na Allegro ofertę, tylko że właśnie takiego zwrotu. Zastanawiam się, jakiego rodzaju uszkodzenia może zawierać taka książka.

Oto rzeczona aukcja:
http://www.allegro.pl/item619584039_wladca_pierscieni_j_r_r_tolkien_w_w a.html

Pomóżcie mi wybrać: kupić czy nie? Proooszę prooooooszę

PS. Przepraszam, że napisałam w tym temacie - pomyliło mi się oops, zawstydzenie

#37:  Autor: FirenzoSkąd: Strzegom/Wrocław WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Może się np zdarzyć, że okładka będzie sklejona odwrotnie i do góry nogami - otwierasz okładkę od przodu, a widzisz spis treści znajdujący się na końcu i nie możesz go przeczytać, bo jest do góry nogami. Ale to już taki skrajny przypadek. Drobne zarysowania, zagięcia i przytarcia są chyba częstsze. W sumie możesz dostać książkę w naprawdę dobrym stanie. Ciężko coś tutaj polecić, zależy na co trafisz Uśmiech

#38:  Autor: sidewalkSkąd: Sulechów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja kupiłem Hobbita, z tych tzw. 'zwrotów' i powiedziałem sobie, ze nigdy więcej, co do 'wnętrza' i treści, to wszystko jest ok, ale jak zobaczyłem okładkę to się przeżegnałem, była w tak złym stanie, że tylko usiąść i płakać. Wolę wydać te kilkanaście(nieraz kilkadziesiąt) złotych więcej, ale mieć pewność jakości Uśmiech

Co do tego 'czarnego wydania' to jest ono na prawdę przyzwoite, i radziłbym Ci zaczekać na allegro jeszcze trochę, zanim "rzucisz się", na to co jest Jestem rozwalony Całkiem niedawno nawet widziałem na allegro w dość dobrym stanie to wydanie.

Decyzja należy do Ciebie, ale ja bym go nie kupił.

#39:  Autor: RingSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Forneithel napisał(a) (zobacz wpis):
Pomóżcie mi wybrać: kupić czy nie? :modl

Zwykle wady książek ze zwrotów księgarnianych, a oferowanych ponownie do sprzedaży nie są duże. Na pewno nie powinny być takie, że książka nie nadaje się do czytania (np. brak stron lub puste kartki). Myślę, że możesz zaryzykować. Tym bardziej, że według prawa masz jako klient sklepu internetowego (bo to on jest sprzedawcą, Allegro to tylko pośrednik) 10 dni od otrzymania towaru na jego zwrot w sytuacji gdy sprzedający ustawił sztywną cenę (opcja Kup Teraz), co akurat ma w tym przypadku miejsce.
Więcej przeczytasz tutaj
Doradzam też, jeśli nie chcesz czekać na inne okazje, napisanie maila do sprzedawcy z pytaniem o ewentualne wady tego konkretnie przedmiotu.

#40:  Autor: ForneithelSkąd: Stryszawa/Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nareszcie mogę odpowiedzieć Uśmiech

Zdecydowałam się - jednak kupiłam książki w tej aukcji. Sprzedawca zapewnił mnie, że jedyną wadą książek może być długie leżenie w księgarni. Innych uszkodzeń typu brak stron, odwrócone okładki itp. ma nie być.

Ring napisał(a) (zobacz wpis):
Tym bardziej, że według prawa masz jako klient sklepu internetowego (bo to on jest sprzedawcą, Allegro to tylko pośrednik) 10 dni od otrzymania towaru na jego zwrot w sytuacji gdy sprzedający ustawił sztywną cenę (opcja Kup Teraz), co akurat ma w tym przypadku miejsce.

Bez tej informacji chyba bym się nie zdecydowała, więc - dziękuję Ringu i wszystkim, którzy mi doradzali z otwartymi ramionami, i`m all your`s

Jak dostanę książki to napiszę, czy było warto je kupić Z przymrużeniem oka

Strona 5 z 8