Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Najważniejsze były same opowieści. Powstały w moich myślach jako rzeczy `dane` i, w miarę jak oddzielnie się pojawiały, tworzyły się między nimi związki. Absorbująca, choć stale przerywana praca (szczególnie dlatego, wyłączając nawet względy życiowe, że myśli ulatywały ku drugiemu biegunowi i podejmowały kwestie językowe): a jednak zawsze miałem poczucie zapisywania czegoś, co już gdzieś było `istniejące`, a nie `wymyślone`." List do Miltoma Waldmana, J.R.R. Tolkien. Listy

Temat: Potwory i krytycy - o czym tak właściwie jest? (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chowy
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 40

Wysłany: 19-06-2011 23:07    Temat wpisu: Potwory i krytycy - o czym tak właściwie jest? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chciałbym kupić ją ale nie wiem czy jest to baśń czy jakieś fragmenty takstów z komentażami krytyków Super śmiech .No i o czym jest.Czekam na odpowiedź.

Z góry dzięki Z przymrużeniem oka .

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1775

Wysłany: 20-06-2011 02:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To jest zbiór esejów i wykładów autorstwa Tolkiena na temat fantastyki, baśni, mitów itp. Krytycy nie mają w tym zbiorze nic do powiedzenia poza tytułem. Uśmiech Bardzo ciekawe, polecam koniecznie. Uśmiech
poz Uśmiech
tal

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: Potwory i krytycy - o czym tak właściwie jest? (Strona 1 z 1)

Skocz do: