Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"(...)rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." Gildor, Władca Pierścieni

Temat: Dodruki książek Tolkiena w Polsce (Strona 4 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 08-06-2007 13:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lomendil napisał(a) (zobacz wpis):

Miriel Mirima napisał(a) (zobacz wpis):
Jak to dlaczego? Super śmiech Bo będziesz mógł na polskim wydaniu zbierać autografy od znajomych Z przymrużeniem oka Język Pserwa
A dlaczego ja mam z kilkanaście różnych wydań Silmarillionu? W tym trzy różne po angielsku i jeden po rosyjsku? Jakoś sobie nie zadaję takich kłopotliwych pytań Nie Nie

Napisałam trochę przewrotnie Język ale generalnie będziesz miał autografy od osób, które poprosisz o autografy (tak to działa przeważnie), więc to tylko od ciebie zależy Pserwa (To wyżej to miał być taki żart... Język ). Tak napisałam, bo dla mnie czasami wystarczy, jak książka jest wydana w nowej obwolucie. ale oczywiście zgadzam się z tobą, że co "Silmarillion" to nie Atlas. Atlasy wystarczą mi... trzy. Jestem rozwalony

Cytat:
Ja też mam kilka wydań "Silmarillionu", ale to jednak nie to samo, co Atlas... Mi się w ogóle atlas po angielsku nie podoba, właśnie kolorystycznie... A czyje autografy tam będą? Uśmiech

A mi się angielskie wydanie podoba, dlatego, moim zdanim ładnie wyglądają mapy czarno-brązowe. Wyglądają bardziej naturalnie, jak stare, zbrązowiałe ze starości hobbickie mapy. Szczególnie podoba mi sie mapa Gór Mglistych. Myślałam, żeby ją sobie wydrukowac i powiesić na ścianie, właśnie w takiej kolorystyce, albo jeszcze troche przyciemnić tło do takiego brudnego beżu.
A w polskim wydaniu prawdopodobnie zamiast brązu będzie jakiś odcień zieleni. Mi się to tak średnio podoba, bo nie kojarzę, żeby jakieś mapy kiedyś rysowano na zielono. A brąz to jak wypłowiały czerwony atrament.

Edit. 12.06:
Cytat:
A w polskim wydaniu prawdopodobnie zamiast brązu będzie jakiś odcień zieleni.
A może niebieski? hmmmm... Wygląda na to że niebieski tak, tak, zgadzam się . Ale to ma przynajmniej wytłumaczenie: bo niebieskie mapy będą pasowały do niebieskiej okładki Język .
Powrót do góry

Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 590

Wysłany: 01-07-2007 17:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Eregruth napisał(a) (zobacz wpis):
J
Otuż doskwiera mi bardzo brak Listów Smutek, gdyż jest w nich (jak widze po cytujacych je na forum) wiele wątków wyjaśnionych, a nie ma ich w rzadnej innej książce dotyczącej Mistrza (poza tym dużo żartów i żarcików Jestem rozwalony )

Z tym może byc krucho. Zauważ, że ostatnio wznawiane książki(Hobbit, NO, Silmarillion, Atlas Śródziemia) wychodzą spod skrzydeł Amberu, zaś Listy są własnością wyd. Zysk i S-ka, które, jak na razie przynajmniej, wydanych przez siebie książek tolkienowskich (Pistarsz Stulecia, Droga do Śródziemia, Listy, Inglingowie, Listy itp) nie wznawia.

-Albert Einstein
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Temat: Dodruki książek Tolkiena w Polsce (Strona 4 z 4)

Skocz do: