Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Z pewnością nie wybrano cię dla jakichś zalet, których by innym brakowało, a w każdym razie nie dla władzy lub mądrości. Skoro jednak zostałeś wybrany, musisz dać z siebie tyle siły, serca i rozumu, na ile cię stać." Gandalf do Froda, Władca Pierścieni

Temat: LotR Amazon Prime - serial na podstawie Władcy Pierścieni (Strona 26 z 26)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 24, 25, 26
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6300

Wysłany: 25-07-2022 21:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Najwyraźniej Carina czy jakoś tak to było imię robocze, teraz siostra Isildura widnieje w spisie ról na IMDB jako Eärien.
https://www.imdb.com/name/nm7036568/?ref_=tt_cl_t_7

Imię jest lepsze, bardziej pasujące do świata Tolkiena, tylko i tak pozostaje pytanie po co ona? Czemu ma służyć?

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1800

Wysłany: 29-07-2022 01:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Przy okazji - zrobili fajnych orków, przynajmniej sądząc po zdjęciach.

Projekt orków dośc mi się podoba, choć chwilami w zwiastunach mam wrażenie, że oglądam nie do końca rozwiniętą mumię Śmiech Podoba mi się, że mają te dziwne maski, które ponoć mają ich chronić przed słońcem. Podoba mi się, że maja być "scavengerami" którzy zbierają wszystko co się da zużyć. I dlatego też na jednej z fotek widać orka w elfim hełmie, ale już zardzewiałym, być może zgarniętym z pobojowiska. hmmmm...

Cytat:
To jest o tyle zabawne, że mimo życia pod ziemią księżniczka Disa już nie jest blada. Logika tradycyjnie kuleje.

Śmiech Taka już chyba uroda wszelkich politycznych ideologii, że są wewnętrznie niespójne Śmiech

Cytat:
A to akurat ciekawa sprawa, bo pokazuje kto najbardziej agresywnie atakuje serial, tzn. fani filmów PJ-a zwłaszcza LotR. Pasjonaci książek tego nie skrytykują, a przynajmniej nie powinni, gdyż orkowie jako pochodzący zasadniczo od ludzi, dzielili się nas dwie płcie i mnożyli się poprzez posiadanie dzieci. A bez kobiet o to trudno.

Też mi się zdaje, że wiele osób znających tylko filmy sądziło, że orkow wytwarza się tak jak w filmie. I dlatego samo istnienie orczyc wywołało oburzenie. Mnie nie oburza samo istnienie orczyc, ale zapytuję, czy sensowne jest pokazanie ich, jako wojowniczek, a nawet wodzów? hmmmm...

Cytat:
Za to z rzeczy nieakceptowalnych chodzi plotka, że... spoiler:Celeborn nie żyje wściekły Nie wiem na ile prawdziwa.

To skąd i kiedy Celebriana, a jak jej nie ma to skąd Arwena, a jak jej nie ma to WP jest bez sensu.[/quote]

To pzypuszczenie pewnie wynika z tego, że ciągle widzimy tylko Galadrielę bez męża. Ale przecież o ile rozumiem te fotki i zwiastuny dotyczą tylko 1 sezonu, prawda? Wiec co przeszkadza, by Celeborn pojawił się w 2 lub 3. W końcu sami producenci wspominali, że odmłodzili Galadrielę, aby ją jakby rozwinąć potem, aby postać, jakby doroślała z serialem. Wiec mam nadzieje, że Celeborn będzie.
Swoją drogą czarnowłosy osobnik wspinający się na lodową ścianę wraz z Galadrielą, którego widać chyba na trailerze nr 2 to może być Celeborn, równie dobrze, bo chociaż ma niewłaściwy kolor włosów, to IMO kolory włosów i skóry postaci są tak pozmieniane, że co im szkodzi także i Celeborna zrobić ciemnowłosego? Spox Swoją drogą to dziwne z tymi zmianami kolorów włosów. Czy to dla producenta jest jakiś punkt, w którym miałby się wykazywać kreatywnością? Czy przekręcanie to kreatywność? Po co elfom ciemnowłosym dawać włosy jasne, a elfom jasnowłosym ciemne? hmmmm... To mi się nie wydaje kreatywnością adaptatorów. Zresztą PJ robił tak samo, kilka postaci z LOTR ma odmienny kolor włosów np. Faramir i Boromir. Nie mogę jakoś zrozumieć co niby twórczego jest w nieodtwarzaniu wyglądu postaci maksymalnie tak, jak została napisana? Nie Nie Czy w ogóle mogą tu istnieć jakieś powody filmowe, adaptacyjne np. oddanie odmiennych cech charakteru przez zmiany koloru włosów, czy skóry czy oczu? Wydaje mi się, że w przypadku filmowych Boromira i Faramira to nie miało sensu. W przypadku Legolasa, którego włosy chyba też były ciemne też nie. Nieco, może bardziej widziałabym sens w zmianie koloru włosów Froda w filmie. Danie mu najciemniejszych włosów mogło być uzasadnione tym, że chcieli go odseparować od pozostałych hobbitów, bo inaczej wszyscy by mieli podobnie jasne czy jasnobrązowe włosy. Ale zazwyczaj nie potrafię zrozumieć tego ciągłego zmieniania postaciom książkowym włosów, oczu, skóry. Nie widze w tym jakiegoś zamiaru artystycznego, aby lepiej zaprezentować postać, jej cechy wewnętrzne. No, sorki ale nie widzę Nie Nie
poz Uśmiech
tal

Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wysłany: 29-07-2022 01:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Za stary jak na elfa i za blond, to wnuk Fëanora i synek 'Najbardziejtatusynka' do diaska Girl 3

Celebrimbora serialowego przemianowałam sobie na starszawego opiekuna Slitherinu w zielonej szacie w lochach Śmiech

Cytat:
Elrond PJa też był za stary, ale udało mu się mnie "kupić",

Pomimo tej okropnej szaty przypominającej szlafrok Śmiech tamten Elrond miał dostojeństwo, ale i humor. Bardzo lubię jego sceny z "hobbita", gdzie właśnie wykazuje się humorem. No i ta fioletowa zbroja Love

Cytat:
a i makabryczna śmierć Celebrimbora, o ile ją pokażą, byłaby bardziej tragiczna, gdyby grał go młody aktor.

nie byłabym taka pewna, czy śmierć postaci wydaje się bardziej tragiczna, jeśli postać jest młoda (albo wyglada na młodą), a nie stara? To ciekawy temat do gdybaniny Uśmiech W końcu czy elf wygląda młodo czy staro to i tak z POV człowieka jest antyczny Uśmiech

Cytat:
Swoją drogą ich Gil-galad, choć pasuje urodą, to też chyba jest w ludzkim średnim wieku, a to już kalka z PJa Jestem przeciw

Ano. Ale najbardziej krzaczy mi ten złoty wieniec laurowy. Wiekszośc komentarzy wyśmiewa się z tego, że wyglada jak Cezar. Ble Ble ;D Dla mnie wygląda, jak Król Słonce na balu maskowym odgrywający któregos z rzymskich czy greckich herosów Śmiech

Cytat:
Akurat czarny elf, poza niepasującym kolorem skóry najlepiej pasuje na elfa z nich wszystkich - przystojny, fit i ma spojrzenie, które mi do elfa pasuje.

Fakt, że akurat on jest najbardziej elfi z urody. Choć jak dla mnie byłby świetnym królem Haradrimów. Love

Cytat:
Oczywiście jak cała reszta jest oskubany na krótko, bo tak.

Nic nie poradzę, ci ostrzyżeni do skóry kojarzą mi sie z amerykanskimi komandosami Śmiech

Cytat:
Bo elfy muszą wyglądać jak najmniej, jak nam się "elfio" kojarzy, jak tylko się da, żeby było oryginalnie Złośliwy uśmiech

A moze to nie idzie o oryginalność, ale o hm... "odczarowanie"? O, nawet nie "uhistoryzowanie" jak u PJa, ale o spłycenie tego, co powinno być w zamierzeniu autora ksiażek ponad-ludzkie, wspaniałe, eteryczne, angeliczne i baśniowe?
Mam poważne obawy, że wlasnie o to chodzi serialowym produkcjom "fantasy" w ostatnich latach.

Cytat:
Mnie tam się podoba wojownicza Galadriela Rycerz więc poczekam z oceną Uśmiech Saurona ;D Nawet, jeśli dla mnie wygląda jak Idril Celebrindal, nie Galadriela

Dla mnie wygląda, jak Eowina. Śmiech
poz Uśmiech
tal

Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wysłany: 29-07-2022 01:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gdyby amazon na prawdę potraktował serial jak fanfik i opowiedział swoją historię umieszczoną w świecie Tolkiena, historię Halbranda, Bronwyn czy Arondira, a postacie kanoniczne pojawiałyby się w drugim czy nawet trzecim planie, trochę jako przypomnienie w jakim świcie to się dzieje. Gdyby opowiedzieli historię powstania pierścieni, ale z perspektywy innych postaci, gdzie Celebrimbor pojawia się w tle tak jak Galadriela czy Elrond. To mogłoby być ciekawe

Ja to sobie nazywam adaptowaniem "metodą na Ben Hura" Śmiech gdzie "wielka historia" (tu akurat sceny z Jezusem) jest tłem dla opowiedzenia o postaci oryginalnej, wymyślonej przez fanfikciarza. I, gdyby tak to zrobili, jako taki AU OC fanfik nie miałabym żadnych pretensji. Albo raczej zwracałabym uwagę tylko na to, czy postacie główne wymyślone do serialu dobrze się "sklejają" z uniwersum. Ale producenci od początku kłamali opowiadając głodne kawałki o tym, jak sie będą trzymali uniwesum itp. Śmiech
poz Uśmiech
tal

Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 03-08-2022 12:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zostałem potwierdzone, ze Pharazon jest kuzynem Miriel, co więcej właściwie potwierdzono, ze inspiracją jest to co znajdziemy w HoME, czyli, ze ich relacje są przyjacielskie, przynajmniej w pierwszym sezonie, choc bez wątku zakazanej miłości. Natomiast ciągle nie ma pewności czy Elendil jest krewnym władców Numenoru. Jest na pewno kapitanem floty, to tyle.
For the home of the holy
Powrót do góry

erui
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 165

Wysłany: 03-08-2022 12:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ciekawe czy sami to wymyślili, czy mają jednak zgodę na wykorzystanie HOME?Z jednej strony jestem ciekaw tego serialu a z drugiej strony to co o nim wiem zniechęca mnie do niego. Ktoś jeszcze tak ma?
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 03-08-2022 16:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

erui napisał(a) (zobacz wpis):
Ciekawe czy sami to wymyślili, czy mają jednak zgodę na wykorzystanie HOME?

Biorąc pod uwagę współpracę z Simonem Tolkienem, który jest generalnym dyrektorem TE, oraz fakt, że TE dziwnie nabrało wody w usta, mam podejrzenia, ze jest między Amazonem a TE jakieś niepisane porozumienie w tej kwestii. Ale mto tylko moja spekulacja.

Cytat:
Z jednej strony jestem ciekaw tego serialu a z drugiej strony to co o nim wiem zniechęca mnie do niego. Ktoś jeszcze tak ma?

Raczej bym zapytał, a kto tak nie ma? wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Język

Natomiast co wynika z Rings of Power featurette?

Że będziemy mieli kolejną drużynę pierścienia/pierścieni.

For the home of the holy

Ostatnio zmieniony przez M.L. dnia 07-08-2022 13:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wysłany: 07-08-2022 06:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Natomiast co wynika z Rings of Power featurette?
Że będziemy mieli kolejną drużynę pierścienia/pierścieni.

No, i własnie, ja tu miałam nadzieje na unikanie tej kliszy Smutek Miałam nadzieje, że Galadrielę pokażą raczej, jako taką przywódczynię, która sama innych, swych podwładnych wysyła na questy "drobniejsze" niż ten z LOTR, a nie samodzielnie się pakuje z mieczem do jaskini trolli Śmiech i, że owe questy są pokazane pobocznie, a najbardziej z nich są pokazane ich efekty, np. powrót po znalezieniu miejsca na nowy kraj itp sprawy. hmmmm...
poz Uśmiech
tal

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 24, 25, 26

Temat: LotR Amazon Prime - serial na podstawie Władcy Pierścieni (Strona 26 z 26)

Skocz do: