Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Nawet w naszych czasach mieszkanie na drzewach można uważać za bezpieczniejsze niż siedzenie na ziemi." Gimli w Lóthlorien, Władca Pierścieni

Temat: The Peoples of Middle-earth po polsku (Strona 20 z 21)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> The History of Middle-earth Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lancoltur
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 13-06-2022 14:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Lancoltur napisał(a) (zobacz wpis):
Mam plan, aby wydać w pdf 6 książek J.R.R. Tolkiena po polsku, tj. 3 książki własne składające się z kanonicznych elemntów książęk Tolkiena

Po pierwsze nie wiem co to jest i ma być, jeżeli własne to nie kanoniczne.

Cytat:
oraz 3 ostatnich tomów HoME.

Nie wiem czy jest sens biorąc pod uwagę, że jak wiele wskazuje, jedno z wydawnictw właśnie podjęło ten trud.

Jeżeli chodzi o te 3 książki to będą to poprawione książki kanoniczne, wysłałem ci plakat z dwoma z nich. A po drugie nie ma szans, że Zysk i S-ka wyda HoME, ponieważ sama licencja i tłumaczenia by się im nie spłacił y, a co dopiero własny zysk
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6257

Wysłany: 13-06-2022 16:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A po drugie nie ma szans, że Zysk i S-ka wyda HoME, ponieważ sama licencja i tłumaczenia by się im nie spłacił y, a co dopiero własny zysk

A w tym wypadku wystarczy poczekać do 22 czerwca byśmy cos wiedzieli. Być może masz rację, a może nie, w przyszłą środę coś powinniśmy wiedzieć.

Cytat:
Jeżeli chodzi o te 3 książki to będą to poprawione książki kanoniczne, wysłałem ci plakat z dwoma z nich. A po drugie nie ma szans, że Zysk i S-ka wyda HoME, ponieważ sama licencja i tłumaczenia by się im nie spłacił y, a co dopiero własny zysk

A te Nieznane Opowieści to co?

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Lancoltur
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 13-06-2022 22:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A po drugie nie ma szans, że Zysk i S-ka wyda HoME, ponieważ sama licencja i tłumaczenia by się im nie spłacił y, a co dopiero własny zysk

A w tym wypadku wystarczy poczekać do 22 czerwca byśmy cos wiedzieli. Być może masz rację, a może nie, w przyszłą środę coś powinniśmy wiedzieć.

Cytat:

A te Nieznane Opowieści to co?

Nieznanych Opowieści jednak nie będę robił, ale zrobię Ilustracje Śródziemia, Atlas Śródziemia i Encyklopedia Śródziemia. Twoim zdaniem są pewnie nieciekawe, ale moim zdaniem bardzo. Przynajmniej wydam to tak, żeby ludzie to mogli przeczytać, a nie, że spośród 50 000 fanów Tolkiena w Polsce, książkę przeczyta 50 osób. Nie będę już zawracał głowy wielkiemu Erú, który się nic nie chce i zamiast zrobić porządnego projektu robi jakieś dziwne Silmarillionu, a potem nic się mu nie chce.
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6257

Wysłany: 16-06-2022 21:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nieznanych Opowieści jednak nie będę robił,

Nadal nie wiem co to jest? Nie znam takiej książki.

Cytat:
ale zrobię Ilustracje Śródziemia, Atlas Śródziemia i Encyklopedia Śródziemia. Twoim zdaniem są pewnie nieciekawe, ale moim zdaniem bardzo.

Wszystko zależy w przypadku Encyklopedii, która z nich. Choc faktem jest, że żadna z nich nie uwzględnia tego co jest w całości HoME. Najsłabsza jest Davida Daya, najlepsza Tylera. Uśmiech Atlas tez jest nieco outdated, ale mniej, a Ilustracje na pewno są ciekawe. Uśmiech

Cytat:
Przynajmniej wydam to tak, żeby ludzie to mogli przeczytać, a nie, że spośród 50 000 fanów Tolkiena w Polsce, książkę przeczyta 50 osób. Nie będę już zawracał głowy wielkiemu Erú, który się nic nie chce i zamiast zrobić porządnego projektu robi jakieś dziwne Silmarillionu, a potem nic się mu nie chce.

Rozumiem, że poprawiłeś sobie samopoczucie, to dobrze. Cieszę się. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Lancoltur
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 16-06-2022 22:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nieznanych Opowieści jednak nie będę robił,

Nadal nie wiem co to jest? Nie znam takiej książki.

Cytat:
ale zrobię Ilustracje Śródziemia, Atlas Śródziemia i Encyklopedia Śródziemia. Twoim zdaniem są pewnie nieciekawe, ale moim zdaniem bardzo.

Wszystko zależy w przypadku Encyklopedii, która z nich. Choc faktem jest, że żadna z nich nie uwzględnia tego co jest w całości HoME. Najsłabsza jest Davida Daya, najlepsza Tylera. Uśmiech Atlas tez jest nieco outdated, ale mniej, a Ilustracje na pewno są ciekawe. Uśmiech

Cytat:
Przynajmniej wydam to tak, żeby ludzie to mogli przeczytać, a nie, że spośród 50 000 fanów Tolkiena w Polsce, książkę przeczyta 50 osób. Nie będę już zawracał głowy wielkiemu Erú, który się nic nie chce i zamiast zrobić porządnego projektu robi jakieś dziwne Silmarillionu, a potem nic się mu nie chce.

Rozumiem, że poprawiłeś sobie samopoczucie, to dobrze. Cieszę się. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Nieznane Opowieści (jak miałeś napisane na plakacie) to miał być zbiór malutkich opowieści o Śródziemiu, które zostały opublikowane osobno, np. Ostatnia Pieśń Bilba. Jednakże zrezygnowałem z tego i zrobię: Ilustracje Śródziemia (zbiór wszystkich ilustracji, map i szkicós Tolkiena o Śródziemiu z komentarzami jego syna), Encyklopedię Śródziemia (autorstwa Roberta Fostera) i Atlas Śródziemia (autorstwa Karen Wynn Fonstad, lekko poprawiony, m.in. układ map).

Rozumiem, że nie masz ochoty mi pomóc, ale czy mógłbyś zrobić dla mnie ostanią przysługę?
Niniejszym chciałbym, abyś zasugerował mi do kogo najlepiej napisać w sprawie pomocy mi w moim ambitnym projekcie.

P.S. Jeżeli będziesz chciał to dostaniesz wersję przed premierową. Super śmiech
Powrót do góry

Aragorn7
Strażnik Północy

Wpisy: 838

Wysłany: 24-06-2022 08:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

.... A po drugie nie ma szans, że Zysk i S-ka wyda HoME, ponieważ sama licencja i tłumaczenia by się im nie spłacił y, a co dopiero własny zysk

Elfik Elfik Super śmiech Super śmiech Na szczęście Zysk nie czyta takich postów. Super śmiech
Powrót do góry

dansty
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 24-06-2022 17:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zysk i S-ka oficjalnie zapowiedziało wydanie całej "Historii Śródziemia".
"Ludy Śródziemia" ukażą się w tłumaczeniu Agnieszki Sylwanowicz prawdopodobnie w 2025.
Czy w związku z tym inicjatywa ma szansę dojść do skutku? Z jednej strony dostaniemy oficjalne tłumaczenie, ale zebranie w jednym tomie tłumaczeń fanów, które powstawały przez wiele lat nadal miałoby dużą wartość dla wielu osób.
Powrót do góry

Lancoltur
Mieszkaniec Shire

Wysłany: Wczoraj o 16:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aragorn7 napisał(a) (zobacz wpis):

.... A po drugie nie ma szans, że Zysk i S-ka wyda HoME, ponieważ sama licencja i tłumaczenia by się im nie spłacił y, a co dopiero własny zysk

Elfik Elfik Super śmiech Super śmiech Na szczęście Zysk nie czyta takich postów. Super śmiech

Jeszcze nie wiadomo, czy wydadzą całość, Amber i Atlantis też chciały całość wydać, ale nie doszło do skutku, że względu na słabą sprzedaż. HoME ma więcej stron niż wszystkie inne książki Tolkiena (nie tylko o Śródziemiu). A po drugie Zysk i S-ka to w pewnym stopniu kłamcy - piszą, że wydają całość pierwsi na świecie i to wielkie wydarzenia dla fanów, a w rzeczywistości całość wydała Hiszpania, a pozostałe 5 państw wydało prawie całość.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> The History of Middle-earth Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Następna

Temat: The Peoples of Middle-earth po polsku (Strona 20 z 21)

Skocz do: