Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Nie wiemy, co nam przyszłość objawi, ale powinniśmy wstąpić na ścieżkę, której wybór jest nieuchronny." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: LotR Amazon Prime - serial na podstawie Władcy Pierścieni (Strona 21 z 21)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6223

Wysłany: 18-03-2022 23:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

raymount napisał(a) (zobacz wpis):
M.in: Galadriela razem z tym wymyślonym Halbrandem, zostaną sprowadzeni przez Elendila (sic!) przed oblicze Tar Miriel i Ar-Pharazona. Wywiązuje się bójka, Galadriela zabija strażników...Ojojoj...Poniżej więcej "kwiatków":

https://boundingintocomics.com/2022/03/02/new-lord-of-the-rings-the-rin gs-of-power-leaks-detail-galadriels-rage/

Słabe jest to, że mając te 500 mln budżetu na serial, Amazon nie ma nadal praw do Silmarilliona i NO.

Nie no, co ty dla mnie cool. Mógł być Gandalf walący Denthora lagą po łbie, to czemu nie dać Galadrieli szansy pozabijania strażników Ar-Pharazona. Niech dziewczyna ma trochę radochy.

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Ktoś gdzieś podejrzewał, że scena z trailera z Galadrielaą i Halbrandem na tratwie to zatopienie Beleriandu (!?), widać zniosło ich od razu na Westernesse i to 3 tysiące lat w przód wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Albo Elendil ma jakiś teleport do ważnych miejsc w fabule Z przymrużeniem oka Rozumiem kompresję II Ery na potrzeby serialu, ale nie aż tak by koniec Númenoru zbiegał się w czasie z zatopieniem Beleriandu wszystko mi się pomieszało To będzie bardzo ekspresowa II Era Śródziemia Śmiech 2

O czym piszesz, przecie cała druga era to max kilkadziesiąt lat.

Cytat:
Pytanie tylko na ile umiejętnie wplotą reprezentacje wszelkich mniejszości w serial, a na ile na chama byle było, bo tak, bo liczy się edukacja 'kołtunów', a nie jakość fabuły.

Nie mam wątpliwości. Będzie na chama. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
Nic, trzeba będzie oglądać na luzie, bez spinki Medytacja jak 'jakiś serial fantasy', AU. Byle było lepiej, niż w Wiedźminie pomidorem go! W końcu to, że to czyste ffiction nie znaczy, że sama fabuła będzie zła. I oby ludzie mimo wszystko dzięki serialowi sięgnęli po książki Jestem za

Jak już deklarowałem zamierzam drzeć łacha na całego. I bez litości.

Sirielle napisał(a):
To z tekstu Dimitry Fimi, przykre.
https://theconversation.com/lord-of-the-rings-debunking-the-backlash-ag ainst-non-white-actors-in-amazons-new-adaption-177791

To niestety smutny przykład zła dziejącego się w nauce, i to nie tylko humanistyce. Jako, ze zadaniem jest zdobycie grantów, wiec trzeba pisać to co jest na fali i co jest promowane. Czy ma sens, czy ma jakąkolwiek wartość, nie jest ważne, ważne, że dają granty a granty = kasa. Napiszą wszystko, co pozwoli dostać kolejny grant. I nie jest to jedynie Pani Fimi, to powszechna choroba. Nauka jest na sprzedaż, a decyduje o kierunku the highest bidder.

klemenko napisał(a):
obsadzenie czarnoskórego aktora nią nie jest.

Owszem jest. Ale to nie problem, bo ten serial nie rozgrywa się w świecie Tolkiena, on rozgrywa się w Świecie Bezosa, a tam może być wszystko co pasuje Bezosowi.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

klemenko
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 382

Wysłany: 19-03-2022 00:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dalej nie rozumiem, w czym mają przeszkadzać czarnoskórzy aktorzy. Moim zdaniem jest to kwestia mocno drugorzędna.

Natomiast bardzo podobało mi się określenie "świat Bezosa".

Offtop: od dłuższego czasu jak ognia unikam kupowania na Amazonie, choć konto Prime mam już chyba od 10 lat, głównie ze względu na seriale i przechowywanie plików w chmurze.
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 19-03-2022 15:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

klemenko napisał(a) (zobacz wpis):
Dalej nie rozumiem, w czym mają przeszkadzać czarnoskórzy aktorzy. Moim zdaniem jest to kwestia mocno drugorzędna.

Grający elfow, jednak przeszkadzają, gdyż Tolkien zostawił jednoznaczny opis. Sam bym był bardzo zadowolony, gdyby umieścili wątek szlachetnego Haradrima. Paradoksalnie luki, które są w tym przypadku przepaściami pozwalały na wprowadzenie z sensem wielokulturowości. Wprowadzenie elfa-murzyna nie ma sensu, najmniejszego.

Cytat:
Natomiast bardzo podobało mi się określenie "świat Bezosa".

Tak myślałem, że się spodoba, ale poważnie powinniśmy zacząć myśleć w kategoriach, że to świat Bezosa a nie Tolkiena i wtedy oszczędzimy sobie wielu stresów.

For the home of the holy
Powrót do góry

JD
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 20

Wysłany: 23-03-2022 17:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
klemenko napisał(a) (zobacz wpis):

Grający elfow, jednak przeszkadzają, gdyż Tolkien zostawił jednoznaczny opis. .

To plus oczywisty fakt, że robienie czegoś takiego dzisiaj, jeszcze w dziele tworzonym w ramach takiego kolosa jak Amazon, jest oczywistym elementem propagandowym. Chciałoby się, może, być tak naiwnym i postrzegać to jako zwykły element narracji, ale niestety się nie da, wiedząc, jak nachalną promocję "równościowych" idei prowadzą pewne środowiska, używając do tego właśnie m.in.świata rozrywki/sztuki. Tak zwany mainstream jest tym kompletnie przeżarty.

raymount
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 28-03-2022 16:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Albo źle szukam, albo nie padło nigdzie bezpośrednio, ale są znane kulisy braku praw Amazona do Silma i NO? Na samym początku przecież Amazon deklarował ogromne sumy za nabycie tych praw, a na różnych portalach w czerwcu i lipcu 2021 pojawiały się wprost informacje, że te prawa nabyli.

M.L.

Wysłany: 28-03-2022 23:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeżeli rozumiem, to prawa amazon zakupił jeszcze przed śmiercią Christophera Tolkiena, a ten kategorycznie sprzeciwiała się sprzedaży praw do Silma. Tutaj w gre wchodzi jeszcze fakt, ze właściwie w przypadku Silma Ch.T. jest poniekąd współautorem. Ale top tylko moje domysły.
For the home of the holy
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1784

Wysłany: 10-04-2022 10:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Grający elfow, jednak przeszkadzają, gdyż Tolkien zostawił jednoznaczny opis.

Ano. Np. jak by to wyglądało, gdyby w "Star trek" rasę niebieskoskórych kosmitów zagrali aktorzy bez niebieskiej charakteryzacji, i byliby po prostu białymi i czarnymi ludzmi hmmmm...
Wśród wszystkich tych YTubowych komentarzy i debat trafiłam nawet na fragment o tym, że ktoś tam - pewnie jakiś gość z Amazona - twierdził, że Tolkien nigdy nie sprecyzował koloru skóry elfów. Super śmiech A inny pseudofan z kolei twierdził, że
Tolkien nigdy nie opisywał swych postaci. Super śmiech
Myślę, że jak kasiorka uderza do głowy to powie się wszystko co się opłaca Śmiech

Cytat:
Sam bym był bardzo zadowolony, gdyby umieścili wątek szlachetnego Haradrima.

Gdzieś czytałam, że w jednej z nowszych gier na podstawie Śródziemia jest postać gondorskiego oficera, który jest Haradczykim znalezionym jako dziecko i wychowanym przez Gondorczyków. Takie coś mogli też zrobić w przypadku
Numenorian i byłoby ok myśle. Np. zaginiony z okazji jakiejś wojny lub intrygi dzieciak królewskiej pary Haradu wychowany w Numenorze przyczynia się w dorosłości do polepszenia stosunków miedzy tymi krajami?

Cytat:

powinniśmy zacząć myśleć w kategoriach, że to świat Bezosa a nie Tolkiena i wtedy oszczędzimy sobie wielu stresów.

Świetny pomysł Uśmiech W końcu pewnie z 90% musieli wymyślić, wiec to nie jest adaptacja tylko serial z lekka inspirowany światem Tolkiena.
poz Uśmiech
tal

Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 13-04-2022 12:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Emocje opadły, nawalanka ustała, niesmak pozostał. Zachowania Amazonas trudno bronić, jak i części atakujących. Jeszcze trudniej jednak zrozumieć podjęte decyzje. Nawet w tej rozmowie widać ścieżki, którymi Amazon mógł podążyć by wprowadzić przekaz ideologiczny, nie obrażając inteligencji fanów i nie naruszając integralności ekranizowanego dzieła. Paradoksalnie zakres uzyskanych praw był na to szansą.
Jest to tym bardziej zaskakujące, że Amazon jest sponsorem na prawdę udanych ekranizacji, daleko nie szukając - Expanse. Pewnie w tym przypadku było to łatwiejsze, ale nadal warto to docenić.
Wielka szkoda bo mam wrażenie, że jednak zmarnowano okazję - choć, kto wie, może się mylę.

For the home of the holy
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 19, 20, 21

Temat: LotR Amazon Prime - serial na podstawie Władcy Pierścieni (Strona 21 z 21)

Skocz do: