Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Waszym przeznaczeniem jest wybór." Aragorn, Władca Pierścieni

Temat: Nowości Tolkienistyczne i Tolkienologiczne 2022 roku (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Abe
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 89

Wysłany: 14-01-2022 19:44    Temat wpisu: Nowości Tolkienistyczne i Tolkienologiczne 2022 roku Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

John Garth "J. R. R. Tolkien i jego światy. Miejsca, z których wyrosło Śródziemie" / przekład Anna Cichowicz

Wydawnictwo ARKADY
Data wydania: 15.02.2022

Opis wydawcy:
O uniwersum stworzonym przez Tolkiena napisano już dużo, ale czy na pewno wiemy, skąd Śródziemie w ogóle się wzięło? W bogato ilustrowanej książce wybitny znawca Tolkiena, John Garth, przybliża prawdziwe miejsca, które mogły zainspirować niezwykły świat pisarza. Odwołując się do udokumentowanej biografii Tolkiena, Garth nie rekonstruuje życia twórcy Władcy Pierścieni, ale raczej historię jego fascynacji, inspiracji i zainteresowań, często związanych z odbytymi podróżami albo refleksjami na temat zmieniającego się krajobrazu Anglii. W ten sposób badacz odmalowuje bardzo przekonujący obraz Śródziemia jako nie tyle czysto fantastyczną krainę, co odzwierciedlenie prawdziwego świata i wyzwań stawianych przez współczesność Tolkiena: postępującą industrializację, I wojnę światową i kolonizację.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6168

Wysłany: 14-01-2022 20:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To fajna informacja, nie byłem na tyle zdeterminowany by kupować wersje oryginalną, z tym większą radością kupię tłumaczenie. Akurat będę miał lekturę na wyjazd na narty, o ile coś z tego wyjdzie. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Abe
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 19-01-2022 19:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji nabyć po "normalnych" cenach to na 27.01.2022r. Prószyński i S-ka zapowiedział wznowienie "Opowieści o Kullervo" J. R. R. Tolkiena.
https://www.proszynski.pl/Opowiesc_o_Kullervo-p-37521-1-30-.html

erui
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 132

Wysłany: 20-01-2022 14:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja czekam na wznowienie Pana Gawena i zielonego rycerza, Legendy o Sigurdzie i Gudrun, Pana Błyska i Listów od św Mikołaja. Marzy mi się jeszcze wznowienie Przewodnika po nazwach miejscowych Śródziemia Kubali, Od Valinoru do Mordoru Szyjewskiego i może nowe wydanie Drogi do Śródziemia Shippeya (według najnowszego angielskiego wydania) Proooszę prooooooszę . Cóż pomarzyć piękna rzecz ....
Powrót do góry

michu
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 65

Wysłany: 20-01-2022 23:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Właśnie czy może mi ktoś to wytłumaczyć? Dlaczego wydawnictwa tak po prostu nie wznawiają książek? Przecież to czysty zysk. Zwłaszcza w dzisiejszej erze - druk cyfrowy - kiedy tak naprawdę można wydrukować niewiele kopii, by druk się zwrócił.
Powrót do góry

Abe
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 22-01-2022 11:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

michu napisał(a) (zobacz wpis):
Właśnie czy może mi ktoś to wytłumaczyć? Dlaczego wydawnictwa tak po prostu nie wznawiają książek? Przecież to czysty zysk. Zwłaszcza w dzisiejszej erze - druk cyfrowy - kiedy tak naprawdę można wydrukować niewiele kopii, by druk się zwrócił.

Kwestia licencji i ich wygaśnięcia.

michu
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 65

Wysłany: 22-01-2022 16:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie chcę robić offtopa, ale wydaje mi się to raczej kwestią albo zaniechania albo braku dobrej woli. Chętnie bym posłuchał o realiach rynku wydawniczego. Oddzielny wątek?
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: Nowości Tolkienistyczne i Tolkienologiczne 2022 roku (Strona 1 z 1)

Skocz do: