Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Dawniej myślałem, że dzielni bohaterowie legend specjalnie owych przygód szukali, że ich pragnęli, bo są ciekawe, a zwykłe życie bywa trochę nudne, że uprawiali je, że tak powiem, dla rozrywki. Ale w tych legendach, które mają głębszy sens i pozostają w pamięci, prawda wygląda inaczej." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

Temat: Koło czasu (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mayala
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 20-11-2021 16:03    Temat wpisu: Koło czasu Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oglądaliście już 3 pierwszy epizody? Wczoraj obejrzałam dwa a dzisiaj zamierzam obejrzeć trzeci. Jak dla mnie jest ok. Od razu zaznaczam że książek jeszcze nie przeczytałam ale jako serial nawet się wkręciłam. Sceny porównywałam do Tolkiena. A to orki a to Gandalf ze swoim wozem Z przymrużeniem oka Kocham góry wiec także sceneria przypadła mi do gustu Uśmiech
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3979

Wysłany: 20-11-2021 19:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Obejrzałam pierwszy odcinek i niezbyt mi się to podoba, poza śliczną osadą i krajobrazem oraz animacją magii. Widzę głównie kalki z innych serii fantasy i nie wiem czy to wina materiału źródłowego, czy twórców serialu, ani też kto od kogo zgapiał (poza JRRT rzecz jasna). Aczkolwiek ponoć dużo zmienili względem książek, więc może samym książkom jeszcze warto kiedyś dać szansę. Tak czy inaczej tyle się nasłuchałam, a raczej naczytałam zachwytów nad Kołem czasu, a tu jakieś trolo-orki i całość jakaś taka mało ciekawa.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Mayala
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 21-11-2021 12:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wczoraj obejrzałam trzeci epizod i jakoś nie wprowadził on nic nowego. Taki rooozwleczony... W pełni zgadzam się z tym co napisałaś o inspiracjach innymi serialami. Zobaczę jak będzie dalej. Ksiązki oczywiście oczekują w kolejce na przeczytanie Uśmiech
Powrót do góry

Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 451

Wysłany: 24-11-2021 21:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Właściwie to szkoda, że nie mogę zobaczyć z braku np telewizora. Kiedyś przeczytałam wszystkie tomy łącznie z prequelem. Ten prequel niezbyt mi się podobał, zresztą część mnie zmęczyła, trochę za dużo wątków. Dużo zapomniałam. Obejrzałam obsadę główni bohaterowie mają odpowiednie do siebie gęby ale wielu zapomniałam. Zakończenie jest ciekawe bo napisał je inny autor - ten od Burzowego Światła, ma bardziej optymistyczne spojrzenie i jakby Rand przechodził w Kaladina czy jakoś tak. Chyba nie da się uniknąć ściągania jakiś pomysłów z Tolkiena w świecie fantasy. W trakcie czytania można ciskać książkami ze złości aby po przeczytaniu 14 tomu żałować że to się kończy Uśmiech Saurona ;D
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3979

Wysłany: 24-11-2021 22:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Akurat Amazon Prime możesz oglądać na komputerze, bez telewizora (chociaż zawsze lepiej na większym ekranie). Ba, pewnie i na telefonie się da, ale to już chyba tylko "gadane" seriale i filmy mają sens, a nie widowiska fantasy. Jeśli nigdy nie uruchamiałaś, to możesz skorzystać z promocji i zobaczyć serial za darmo, zawsze jest 7 albo 30 dni darmowych na start, więc można uruchomić jak będzie dostępny cały sezon.

Co do Brandona Sandersona, to bardzo lubię jego opowieści ze świata Cosmere, szczególnie Archiwum Burzowego Światła, więc to dodatkowa zachęta do przeczytania kiedyś Koła czasu.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Gieferg
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 24-11-2021 23:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Obejrzałem zwiastun i miałem wrażenie, że oglądam Xenę czy innego Herculesa z lat 90-tych. Kolorowe czyściutkie ubranka, nienaganne fryzury... Dziękuję, postoję.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: Koło czasu (Strona 1 z 1)

Skocz do: