Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"W tej stronie, wysoko nad sterczącym szczytem górskim biała gwiazda wyjrzała właśnie spośród rozdartych chmur. Gdy ją tak ujrzał zagubiony w przeklętym wrogim kraju, wzruszyło go jej piękno, a nadzieja wstąpiła znów w jego serce. Jak chłodny, jasny promień olśniła go bowiem nagle myśl, że bądź co bądź Cień jest czymś małym i przemijającym; istnieje światło i piękno, którego nigdy nie dosięgnie." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

Temat: LotR Amazon Prime - serial na podstawie Władcy Pierścieni (Strona 15 z 15)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aragorn7
Strażnik Północy

Wpisy: 816

Wysłany: 03-08-2021 09:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Riddick napisał(a) (zobacz wpis):
Grubo na starcie, Valinor i Dwa Drzewa w tle. Śmiech

No właśnie - edytowałem mój wpis, bo w pierwszej chwili nie zauważyłem tych Drzew hmmmm...
Powrót do góry

erui
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 130

Wysłany: 03-08-2021 12:10    Temat wpisu: LotR Amazon Prime - serial na podstawie Władcy Pierścieni Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A może to będzie jakiś wstęp streszczający czy nawiązujący do I Ery? hmmmm... Bo przecież serial miał pokazywać wydarzenia II ery.... Ciekawe, ciekawe ... hmmmm...
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3979

Wysłany: 03-08-2021 13:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aragorn7 napisał(a) (zobacz wpis):
P.S. Czyżby to "w tle" to były 2 drzewa? Ale to przecież nawet w "retrospekcji" nie trzymałoby się kupy wszystko mi się pomieszało

Dlaczego miałoby się nie trzymać kupy? To pewnie Galdriela jest tą postacią w bieli, może komuś opowiadać o Valinorze albo wspominać. Wstęp do serialu też może zawierać historię, czemu nie. Ja jestem na tak, chętnie zobaczę Valinor Elfik Chociaż wyobrażałam to sobie bardziej przestrzennie i mniej jak północ Europy. To tylko jeden kadr, zobaczymy jak będzie na ekranie Trzymam kciuki

Większy podgląd zdjęcia:
https://nerdist.com/wp-content/uploads/2021/08/AmazonStudios_210802A_HD .jpg
za stroną
https://nerdist.com/article/lord-of-the-rings-amazon-series-release-dat e-first-image/

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3979

Wysłany: 03-08-2021 13:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chociaż nie, znalazłam jeszcze większe i to chyba nie jest Galadriela:
https://www.reddit.com/r/TheSilmarillion/comments/owkzx8/this_teaser_im age_just_released_for_amazons/
https://www.gamereactor.no/media/30/_3543053b.jpg

Kadr:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Nie zmienia to faktu, że postaci w II Erze spokojnie mogą pamiętać Aman albo znać go z opowieści naocznych świadków.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Budynki pięknie "poplątane" Love

(Kadr, przefiltrowany.)

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Aragorn7
Strażnik Północy

Wpisy: 816

Wysłany: 04-08-2021 12:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Aragorn7 napisał(a) (zobacz wpis):
P.S. Czyżby to "w tle" to były 2 drzewa? Ale to przecież nawet w "retrospekcji" nie trzymałoby się kupy wszystko mi się pomieszało

Dlaczego miałoby się nie trzymać kupy? To pewnie Galdriela jest tą postacią w bieli, może komuś opowiadać o Valinorze albo wspominać. Wstęp do serialu też może zawierać historię, czemu nie. Ja jestem na tak, chętnie zobaczę Valinor Elfik Chociaż wyobrażałam to sobie bardziej przestrzennie i mniej jak północ Europy. To tylko jeden kadr, zobaczymy jak będzie na ekranie Trzymam kciuki

Mnie też się marzy opowieść o historii wcześniejszej - Erze 2 Drzew i I Erze - ale to jest scenariusz Silma , a nie opowieść o latach II Ery - tak jak zapowiadano to od samego początku. Nawet w oficjalnym synopsisie jest to tak przedstawione. To zdjęcie/kadr to na pewno dla "zaostrzenia apetytów" bo na pewno jest bardzo efektowne, ale właśnie nie spójne z resztą serialu i jako "zapowiedź" całego serialu w ogóle nie jest reprezentatywne. Dlatego to mi nie gra. No nic, zobaczymy efekt końcowy lub przynajmniej pierwszy trailer.
Powrót do góry

Riddick
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 128

Wysłany: 04-08-2021 13:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Być może będzie wprowadzenie kilkuminutowe na temat początków Ei oraz 1 Ery.
Coś podobnego mieliśmy w filmie, gdzie był wstęp na temat 2 Ery, gdzie wykuto Pierścienie Władzy oraz była pokazana Bitwa Ostatniego Sojuszu.

---

Tutaj bardzo ciekawa dyskusja:
https://www.theonering.net/torwp/2021/08/03/111257-official-first-pic-o f-amazons-lord-of-the-rings-series-torn-staff-react/

Najciekawszy jest domysł, że ciemna chmura po prawej stronie Dwóch Drzew to Morgoth i Ungolianta podążający do Valinoru. Złośliwy uśmiech

Pasuje to do Silmarillionu:
Cytat:
Mówi się, że w tym momencie, gdy Fëanor i Fingolfin stali przed tronem Manwëgo, światła Dwóch Drzew zmieszały się ze sobą,
a złoty i srebrny blask opromienił milczące miasto Valinor. Lecz o tej samej godzinie Melkor i Ungolianta zjawili się nad polami Valinoru
jak cień czarnej chmury sunącej nad zalaną słońcem ziemią i zatrzymali się przed zielonym wzgórzem Ezellohar.
Powrót do góry

Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 411

Wysłany: 04-08-2021 18:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na pierwszy rzut oka, gdy nie dostrzegałem jeszcze tych Drzew, uznałem to za jedno z miast Númenoru. Udało się im tym zdjęciem wzbudzić chęć do spekulowania, nie ma co.

Mayala
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 07-08-2021 11:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeden kadr milion domysłów... ale to dobrze Uśmiech Też mnie zastanawia kto jest na pierwszym planie czy to tylko przypadkowa osoba czy może jeden z głównych bohaterów. Zobaczymy...Ale mam nadzieję, że muzyka będzie tak dobra jak do filmu.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Temat: LotR Amazon Prime - serial na podstawie Władcy Pierścieni (Strona 15 z 15)

Skocz do: