Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Hodowla młodych hobbitów wymagała wielkiej ilości paszy." , Władca Pierścieni

Temat: LotR Amazon Prime - serial na podstawie Władcy Pierścieni (Strona 14 z 14)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 408

Wysłany: 21-07-2021 20:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ostatnio mignęła mi inna wiadomość o serialu, lecz tak mało nim się interesuję, że nie zwróciłem na to szczególnej uwagi. Dopiero niedawno spojrzałem na nią uważniej. I co z niej wynika? O produkcji Amazona wciąż niewiele wiadomo, a emocje wzbudza znów kwestia scen łóżkowych.
Cytat:
Kilkanaście dni temu świat obiegła informacja, że Amazon planuje umieścić sceny z nagością w produkowanym przez siebie serialu w uniwersum Śródziemia. Internet zawrzał. Pojawiła się nawet petycja o niedopuszczenie takich scen do produkcji. (...)
Amazon poszukuje aktualnie aktorów gotowych do zagrania scen w negliżu, a niedawno zatrudniono osobę, która zawodowo pomaga aktorom wystąpić w takich scenach. Informacja ta sprowokowała katolicką grupę Catholic Memes do wystosowania petycji. W jej opisie czytamy: „Praca Tolkiena jest godna pochwały moralnej i przepełniona symboliką Chrześcijaństwa. Był gorliwym Katolikiem a jego dziedzictwo nie powinno być splamione niepotrzebnym negliżem, ani negliżem w ogóle.” Aktualnie petycję podpisało ponad 51 tys. osób.

Źródło

I jeszcze inny wątek na który trafiłem przypadkiem przed chwilą:
Cytat:
Amazon's Lord of the Rings series has reportedly obtained the rights to J.R.R. Tolkiens's The Silmarillion and Unfinished Tales, or at least parts of them. This information comes from a "spy report" published on TheOneRing.net.

Więcej na ten temat.

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3976

Wysłany: 23-07-2021 12:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Świetne wieści odnośnie praw do Silma i zaangażowania Tolkien Estate, oby były prawdziwe Proooszę prooooooszę Za podlinkowana stroną:

Cytat:
According to the report, three experts on Tolkien and Middle-earth lore were on set during the production, and the estate is "very happy with how things are progressing."

https://comicbook.com/tv-shows/news/lord-of-the-rings-tv-show-amazon-si lmarillion-unfinished-tales/

- wysłannicy TE byli na planie i są zadowoleni. Uśmiech Saurona ;D

Ale najlepiej przeczytać wprost na TON, jest tam więcej informacji (i pewnie mniej literówek Z przymrużeniem oka ):
https://www.theonering.net/torwp/2021/07/20/110907-spy-report-incredibl e-details-from-amazons-lord-of-the-rings-characters-sexless-nudity-half lings/

Odnośnie nagości - o ile to nie pójdzie to w stronę Gry o Tron, to czemu nie. Byle nie pojawiały się dla nagości samej w sobie.

Swoją drogą strasznie mało tych przecieków z planu. Żadnych zdjęć, filmików z fanowskich dronów? To pewnie sporo kosztuje Bezosa Z przymrużeniem oka Ale dziwi, że sami od siebie nie dają niczego na podkręcenie zainteresowania. Wszystko ma być tajemnicą, niespodzianką? Albo nie potrafię tego wyszukać wszystko mi się pomieszało Ale szukająć przynajmniej trafiłam na dobre zdjęcie kilku Vanyarów Elfik udających Sindarów Z przymrużeniem oka na paradzie podczas premiery RotK w Wellington, NZ:
https://qz.com/1997678/amazon-is-spending-a-fortune-on-lord-of-the-ring s-in-new-zealand/

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

michu
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 59

Wysłany: 23-07-2021 12:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czytałem gdzieś, że Bezos sam osobiście ma nadzorować pracę nad serialem. To prawda czy jakaś kaczka dziennikarska?
Bezos jest takim fanem LOTR?
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3976

Wysłany: 23-07-2021 14:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na pewno jest wielkim fanem The Expanse, bo uratował ów serial przed kasacją przez stację SyFy parę lat temu. Aczkolwiek teraz Amazon też kończy serię, chociaż może to być podyktowane przeskokiem czasowym w fabule jak czytałam. Tak czy ianczej ta informacja o udziale Bezosa w LotR jest duplikowana wszędzie, ale chyba pochodzi z TORN - że niby odszedł z dyrygowania Amazonem by się poświęcić pracy nad serialem. Ja bym raczej celowała - w pracy nad podbojem kosmosu Z przymrużeniem oka ale kto wie, może połączy obie pasje Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6016

Wysłany: 23-07-2021 19:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ewentualna nagość w filmie nie wzrusza mnie. W Dzieciach Hurina się w końcu pojawia. Nawet sceny erotyczne uzasadnione narracją i akcją są OK. Byle, jak wspomniała Sirielle, nie było jak w GoT, gdzie często pojawiała się bez narracyjnego uzasadnienia.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

Temat: LotR Amazon Prime - serial na podstawie Władcy Pierścieni (Strona 14 z 14)

Skocz do: