Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Niebezpiecznie wychodzić za własny próg, mój Frodo - powiadał nieraz. - Trafisz na gościniec i jeśli nie powstrzymasz swoich nóg, ani się spostrzeżesz, kiedy cię poniosą. Czy zdajesz sobie sprawę, że to jest ta sama ścieżka, która biegnie przez Mroczną Puszczę, i że jeśli jej pozwolisz, może cię zaprowadzić aż pod Samotną Górę albo nawet dalej i w gorsze jeszcze miejsce?" , Władca Pierścieni

Temat: The Tolkien Society Award 2019 (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3976

Wysłany: 24-03-2019 17:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niekoniecznie, zeszłoroczny konkurs wygrała Jenny Dolfen i głosują ludzie z TS, nie TE czy wydawnictwa. A co do Kasiopei, to Alan Lee sam rekomendował jej prace Jestem za o czym Kasiopea napisała na FB:
https://www.facebook.com/theArtOfKasiopea/photos/a.541699285976225/1708 149349331207/?type=3&theater
Chodzi mi o to, że to nie zła wola oficjalnych ilustratorów sprawiła, że wydawnictwo musi kupić ich prace, a ktoś z TE albo HC. Wielka szkoda Smutek To byłby rarytas i na bank kolekcjonerzy z całego świata by nań polowali.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6016

Wysłany: 24-03-2019 20:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie oskarżałem ilustratorów, choć może to tak zabrzmiało, tylko Tolkien Estate. Nie ma znaczenia kto jest dobry, tylko kto jest przez nich namaszczony.
Pewnie w przypadku Award masz rację, przesadziłem. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 304

Wysłany: 24-03-2019 22:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Tak na marginesie Pruszyński próbował uzyskać zgodę TE na to by Kasiopea zilustrowała polskie wydanie Upadku Gondolinu odpowiedź zabrzmiała nie, a argument bo nie. Panowie Nasmith i Lee mają zagwarantowany monopol, wiec Tolkien Award wygra jeden z nich.

Normalnie nóż się w kieszeni otwiera wściekły Upadek Gondolinu z ilustracjami Kasiopei to byłoby coś. Jakiś czas temu Kasiopea wspominała, że było blisko by został wydany Władca Pierścieni z jej ilustracjami i miała już nawet gotowe część ilustracji. Niestety Tolkien Estate zabroniło wydania z jej ilustracjami wściekły
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3976

Wysłany: 25-03-2019 01:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Antaresie, chodziło o Upadek Gondolinu, masz wyżej podany oryginalny wpis Kasiopei.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 304

Wysłany: 25-03-2019 12:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Antaresie, chodziło o Upadek Gondolinu, masz wyżej podany oryginalny wpis Kasiopei.

Rzeczywiście - coś mi się widocznie pomieszało Uśmiech dzięki Sirielle za przypomnienie posta Kasiopei. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że mimo wszystko przyjdzie nam kiedyś oglądać w naszych rodzimych wydaniach ilustracje innych autorów a w szczególności Kasiopei. Tolkien Estate mogłoby trochę odświeżyć ilustracje w wydaniach Tolkiena bo Lee, Howe czy Nasmith przejadły się na pewno niejednemu. Kończę mój wpis bo w sumie trochę zszedłem nie na temat Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: The Tolkien Society Award 2019 (Strona 2 z 2)

Skocz do: