Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"(...)rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." Gildor, Władca Pierścieni

Temat: Książka - D.Colberta,'Magiczny świat Władcy Pierścieni' (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 409

Wysłany: 27-06-2012 13:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Brandywina napisał(a) (zobacz wpis):

Potem dopiero zauważyłam, że książka jest nieautoryzowana przez spadkobierców Mistrza. Czy to oznacza, że należy kwestionować i z pewnym dystansem podchodzić do informacji pochodzących z tej książki ? Czy po prostu David Colbert i spadkobiercy JRRT pokłócili się o pieniądze ?

hmmmm... Wydaje mi się, że nie należy tym się zbytnio przejmować. Nigdy nie zwracałem uwagi na ten brak autoryzacji, zresztą nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek spotkał się z "autoryzowaną" pracą poświęconą Tolkienowi - choć może powinienem sprawdzić, czy na moim egzemplarzu Carpentera nie ma takiej adnotacji Z przymrużeniem oka
W każdym razie wydaje mi się, iż nie doszło do jakiejś kłótni o pieniądze. Brak autoryzacji oznacza tyle, że za wszystko co w książce zostało napisane odpowiada autor. Zwróć uwagę, że na okładce jest też informacja o braku "błogosławieństwa" ze strony wytwórni filmowej. Sądzę, że oba te zastrzeżenia sugerują, iż książka ta po prostu nie jest żadnym oficjalnym wydawnictwem, związanym ze spadkobiercami, nie jest też elementem promocji "okołofilmowej".

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Książka - D.Colberta,'Magiczny świat Władcy Pierścieni' (Strona 2 z 2)

Skocz do: