Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"(...)rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." Gildor, Władca Pierścieni

Temat: Tolkien's Legendarium: Essays on The History of Middle-earth (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kadillac
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 24-04-2012 14:29    Temat wpisu: Tolkien's Legendarium: Essays on The History of Middle-earth Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hej,

Starałem się odnaleźć jakiś wątek odnośnie pozycji, którą podałem w tytule. Chciałbym się zapytać, czy ktoś z Was dysponuje tą książką? W Polsce niedostępna (na 95%?), za granicą - niezbyt tania, $100 wzwyż (no chyba, że aż tak kiepsko szukałem). Interesuje mnie stamtąd jeden esej w szczególności, mianowicie ten traktujący o Túrinie. Gdyby ktoś posiadający tę pozycję był tak uprzejmy i skontaktował się ze mną w tej sprawie, byłbym stokrotnie wdzięczny.

Pozdrawiam!

P.S. Mam nadzieję, że to odpowiedni dział.

P.S. 2 Ewentualnie mając jakiekolwiek informacje na ten temat (miejsce relatywnie taniego zakupu lub może nazwa biblioteki, w której się ta pozycja znajduje; cokolwiek), również proszę o kontakt.
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 6017

Wysłany: 24-04-2012 19:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chodzi ci o ten esej: Richard C. West — Túrin’s Ofermod: An Old English Theme in the Development of the Story of Túrin.

Wszystko zależy gdzie mieszkasz. Niemal na pewno pozycja ta jest w bibliotece ŚKF-u w Katowicach.
Kilka osób zapewne ma oryginały lub kserokopie. Książka jest znana i ceniona, niestety rzeczywiście bardzo droga. Najtańsza na ebay-u za 135 USD Jestem rozwalony wszystko mi się pomieszało
Nie napisze ile najdroższa, bo nikt nie uwierzy (w każdym razie starczy na 1/3 nowego samochodu w średniej cenie. Język
Zastanawiam się czy gdzieś nie było przedruku tego artykułu. Jak znajdę to dam znać.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Kadillac
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 24-04-2012 20:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak, dokładnie chodzi o to, Richard C. West — Túrin’s Ofermod: An Old English Theme in the Development of the Story of Túrin, jak napisałeś. Mimo że mieszkam w Łodzi, tańszą perspektywą wydaje się podróż do Katowic i zrobienie kserokopii niż kupno książki Uśmiech (przynajmniej na chwilę obecną). Wszelkie informacje dot. tego eseju są jak najbardziej preciousss. Gdybyś dysponował kopią (lub ktokolwiek inny), bardzo bym prosił o kontakt.

Pozdrawiam!
Powrót do góry

Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 788

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 25-04-2012 20:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam tę książkę, aczkolwiek nie wiem, w jaki sposób mógłbym ten artykuł przekazać, bo jestem poza jakimkolwiek dostępem technicznym.

Kadillac
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 25-04-2012 21:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam pewien pomysł (o ile 'poza dostępem technicznym' oznacza brak skanera/aparatu, by wykonać kopię,a nie całkowite odcięcie od świata z wyjątkiem Internetu). Czy byłbyś tak uprzejmy i wykonał kserokopię w jakimś punkcie (na mój koszt) ksero tego artykułu i przesłał go pod mój adres (również na mój koszt)?

Kadillac
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 26-04-2012 08:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lomendilu,
Nie mogę Ci wysłać PW, a to dlatego, że masz zaznaczone, że ich nie chcesz. Czy wobec tego mógłbyś się skontaktować ze mną drogą mailową, a ja podam niezbędne szczegóły odnośnie wysyłki?

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: Tolkien's Legendarium: Essays on The History of Middle-earth (Strona 1 z 1)

Skocz do: