Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"(...)rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." Gildor, Władca Pierścieni

Temat: Władca Pierścieni z klocków LEGO (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2731
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 07-09-2007 17:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Piszcie o Waszych osiągnięciach związanych z lego a'la Władca Pierścieni a nie o planach, które nie wiadomo kiedy ujrzą światło dzienne Nic nowego .
Co do zdjęć dowodowych, omawiajcie szczegóły na PW.

Nikogo nie interesuje co "byłoby" lub "będzie jeśli kolega pożyczy skaner" tudzież "być może jutro zrobię, jeśli przyślą paczkę, a może nie bo dziś mi się nie chce" Ratujcie bo go pobiję Oh nie!

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1232

Wysłany: 12-02-2012 22:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W czerwcu 2012 mają wyjść nowe klocki Lego z Władcy Pierścieni i Hobbita (to na grudzień). Trochę zdjęć dla wielbicieli i tych przerażonych (to ja Z przymrużeniem oka Pserwa )

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Zwróćcie uwagę na (TM = TradeMark) przy nazwach postaci jak Gimli, Aragorn, Boromir itp. To jest masakra jakaś żeby zastrzegać dla forsy pojedyncze słowa. To pewnie cień TE... Widzę, że tylko Legolas i Pippin się obronili Skrzywienie

Poniżej nie mogłem się powstrzymać przed dodaniem komentarzy Pserwa

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 12-02-2012 23:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku napisał(a) (zobacz wpis):

W czerwcu 2012 mają wyjść nowe klocki Lego z Władcy Pierścieni i Hobbita (to na grudzień). Trochę zdjęć dla wielbicieli i tych przerażonych (to ja Z przymrużeniem oka

Chyba należę do tych przerażonych... No ale to dla dzieci, nie zapominajmy (na klockach napis, że do 14, co oczywiście nie znaczy, że ma to kogoś ograniczać Z przymrużeniem oka)). Nie tylko dla dzieci, ale także w stylistyce klocków Lego, czyli wszystko w porządku, właściwie... No prawie, bo te TM rzeczywiście wyglądają nieprzyjemnie, jakby to już niczego nie można było sobie nazwać, bo od razu zastrzeżone. Coś mi się wydaje, że dzieciom, układającym te klocki, imię elfa Legolasa już będzie się inaczej kojarzyło (czyli Lego Las, a nie Le Golas, jak wcześniej...)...

Boromir, jak zwykle, biedak, w filmie go zrobili blondynem, żeby się odróżniał od Aragorna, a w klockach na rudo - pewnie z tego samego powodu.

Ostatnio zmieniony przez Miriel dnia 12-02-2012 23:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

dampf
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 120

Wysłany: 12-02-2012 23:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aż mam ochotę jakiś zestaw sobie sprawić Śmiech
Powrót do góry

Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 203

Wysłany: 12-02-2012 23:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ech, ten świat. Kiedy ja z moim rodzeństwem bawiłam się klockami lego to z tego samego zestawu budowaliśmy najpierw Hogwart, potem Gwiazdę Śmierci a na koniec całą Morię. I dorysowywaliśmy wąsy ludzikom.

Książkowe/filmowe klocki lego zawsze są paskudne (narysowane wklęsłe policzki, brrr). A trade mark naprawdę straszy. Ale chyba pierwszy raz widzę lego z uszami Elfik Jestem wdzięczna za nowe doznania estetyczne Uśmiech

She has a royal gallant ship and The Rainbow's her name.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3976

Wysłany: 13-02-2012 01:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Komentarz komiksowy świetny wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Jestem za

Ten trademark raz jest raz nie, to chyba jakiś błąd, względnie nie dotyczy imienia, tylko postaci. Albo tak jak Tolkien nie jest zastrzeżony jako nazwisko samo w sobie, tylko jako określony sposób zapisu. Albo w połaczeniu z czymkolwiek komercyjnym w klimacie fantasy? hmmmm... Poza tym, czy imię Boromir to na pewno wymysł Tolkiena? Mi się kojarzy z naszymi słowiańskimi przodkami.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Thoronnil
Orzeł Manwego

Wpisy: 333

Wysłany: 13-02-2012 18:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Komentarz komiksowy świetny wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Jestem za

Ten trademark raz jest raz nie, to chyba jakiś błąd, względnie nie dotyczy imienia, tylko postaci. Albo tak jak Tolkien nie jest zastrzeżony jako nazwisko samo w sobie, tylko jako określony sposób zapisu. Albo w połaczeniu z czymkolwiek komercyjnym w klimacie fantasy? hmmmm... Poza tym, czy imię Boromir to na pewno wymysł Tolkiena? Mi się kojarzy z naszymi słowiańskimi przodkami.

Podobnie Moria - jest nazwą geograficzną...domyślam się, że w pewnych szczególnych przypadkach nie mogą być stosowane, stąd zastrzeżenie. Jakby ich COBI chciało podrobić Z przymrużeniem oka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: Władca Pierścieni z klocków LEGO (Strona 3 z 3)

Skocz do: