Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Ostatni Statek odpłynął z Szarej Przystani o jesiennym zmierzchu i płynął, dopóki morza Zakrzywionego Świata nie zapadły się pod nim, wichry kulistego nieba nie przestały go niepokoić, i uniesiony w przestworza ponad mgłami świata przeszedł na Prastary Zachód. Taki był koniec Eldarów w powieści i w pieśni." , Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: "Aiglos" - rocznicowo 
Autor Wiadomość
Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

WpisWysłany: 28-08-2008 16:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Przejrzałam ten imponujący spis i rzuca mi się w oczy jedna, niezwykle ważna rzecz - bardzo szeroki zakres tematyczny Jestem za To jest to, co mi się w Aiglosie bardzo podoba - olbrzymia różnorodność, pokazująca, jak wiele istnieje spojrzeń na tolkienistykę i ogólnie na świat przedstawiony nam przez Tolkiena. Jak jest on żywy, skłaniający do rozmaitych refleksji, skojarzeń - i jak silnie łączy się z wieloma innymi dziedzinami, nie tylko humanistycznymi Jestem za Rządzę

Jest to niewątpliwie wielki atut Almanachu mam pomysł!!!

Drugim jest regularność. Przyzwyczaiłam się już do faktu, że zimą i latem wyczekuje się kolejnego numeru. To wyczekiwanie na następny numer wrosło trwale w roczny "tolkienowski cykl" podobnie, jak wyczekiwanie na Tolk Folk Jestem za Jestem pełna podziwu dla samodyscypliny Redakcji Spox

Trzecim - poziom edytorski, jednolita, spójna i miła dla oka szata graficzna oraz poręczny mały format, dzięki czemu Aiglosa można wszędzie ze sobą zabrać Jestem za

Na koniec chciałabym podkreślić jeszcze jeden fakt. Przynajmniej z mojego punktu widzenia, jako autorki publikowanych tam tekstów - wspaniały kontakt z korektorami, naprawdę fachowa korekta, absolutny brak jakichkolwiek prób ingerencji w treść merytoryczną (poza wyjaśnieniem ewidentnych pomyłek, ale to zupełnie inna sprawa, dowodzi to wnikliwości i dbałości o szczegóły, co jak najbardziej popieram Z przymrużeniem oka) oraz pełna akceptacja specyfiki poglądów autora.

To chyba tyle Z przymrużeniem oka Serdeczne gratulacje i życzenia jeszcze wielu kolejnych numerów Aiglosa Jestem za Rządzę
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora