Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Nie powiem: nie płaczcie, bo nie wszystkie łzy są złe." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Zielnik Śródziemny - The Plants of Middle-Earth 
Autor Wiadomość
Nifrodel
Administrator

WpisWysłany: 20-06-2007 09:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Lomendil napisał(a) (zobacz wpis):
Ktoś chętny do sfotografowania mojego pokoju? Uśmiech

Ja! wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Ciekawe czy jesteś typem Smauga to nie ja, zmieńmy temat, zaklopotanie, mnie tu nie było czy też bibliotekarza Książka Innymi słowy czy zazdrośnie strzeżesz swojej kolekcji, skarbów nie dotykasz bez koniecznej potrzeby Z przymrużeniem oka i już się martwisz, że za 50 lat kwaśny papier z niektórych pozycji będzie się rozpadał Język (przykładem jest elfy Super śmiech ) Czy też do książek masz stosunek estetyczny- lubisz jak się piętrzą Love cieszysz się, że masz pod ręką potrzebne Ci pozycje, nie trzeba ich szukać w bibliotece, czekać na swoją kolej i oddawać co prędzej bo za przetrzymanie kara Elfik (to ja Język )
Jeszcze jest trzeci typ- do książek ma stosunek użytkowy, bez zahamowań podkreśla ołówkiem lub długopisem, notuje na marginesach i gromadzi, gromadzi, gromadzi (to Memel Pserwa )

Cytat:
Prawdą jest, że się rujnuję na książki... nie mam nowych butów czy spodni, ale mam nowe książki Love Love Love

Super Elfik Moje nie musza być koniecznie nowe, skoro mozna dostać używaną za pół ceny Język

Cytat:
Mi tu chodziło raczej o popularnonaukowe książki z dziedziny średniowiecza: chodzi o wydawnictwo Anglo-Saxon Books, jeśli dobrze pamiętam. Nie podważam zawartych w nich informacji, ale są to książki, których nie spotyka się w normalnej naukowej bibliografii. Używając porównania Mumakila: trochę tak, jakby ktoś powoływał się na "Wojnę trojańską" Parandowskiego zamiast na "Iliadę".

Rozumiem. Rzeczywiście nie wygląda to szczególnie szczęśliwie hmmmm... .
Ale jestem ciekawa, czy książka jest sama w sobie interesująca... mam pomysł!!! Nie mam wciąż jeszcze na nią czasu Nie Nie Książka ech...
Z tego co zauważyłam na pierwszy rzut oka, autorka skupiła się na "najpopularniejszych" roślinach, wiele oryginalnych kwiatów z legendarium - pominęła, zaakcentowała za to hobbickie, kwiatowe imiona hę? o drzewach również jest niewiele... Nie Nie
blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora