Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Obchodzi mnie wszakże każde dobro zagrożone niebezpieczeństwem na tym dzisiejszym świecie." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Zielnik Śródziemny - The Plants of Middle-Earth 
Autor Wiadomość
Nifrodel
Administrator

WpisWysłany: 20-06-2007 09:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Lomendil napisał(a) (zobacz wpis):
Już mam tę książkę! Jest rzeczywiście pięknie wydana, zawiera dużo ciekawych informacji, ale... No właśnie, ale autorka powołuje się często na książki raczej popularnonaukowe, jak chociażby Pollingtona, i to mi trochę zgrzyta.

Lomendilu, przyznaj się, że rujnujesz się na ksiażki Jestem rozwalony Chciałabym kiedyś zobaczyć Twoją bibliotekę Proooszę prooooooszę

Co do książek popularnonaukowych, to jeśli tylko informacje są merytoryczne, nie zgrzyta mi to aż tak bardzo Nie Nie. Pewnie, że lepiej byłoby, gdyby na napisanie takiej książki skusił się naukowiec-biolog, ale nie czarujmy się - niewielu jest tolkienistów wśród botaników z wykształcenia (nie mówię o pasjonatach, którzy często częstokroć również dysponują dużą wiedzą potrafią ciekawie o roślinach opowiadać mam pomysł!!! tylko naukowcach, którzy bazowaliby właśnie na specjalistycznej literaturze Uśmiech Saurona ;D ), dwa- chyba jeszcze rzadziej można spotkać takiego, który potrafi swoją wiedzę przystępnie przekazać hmmmm... .
Trudno się dziś specjalizować we wszystkim Uśmiech Czytanie zaś z encyklopedią biologii i terminów naukowych w ręce jakoś mi się nie uśmiecha Nie Nie Z przymrużeniem oka
blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora