Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Nie powiem: nie płaczcie, bo nie wszystkie łzy są złe." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Miesięcznik ZNAK 09/2004 nr 592, Tolkien - Powrót Mitu 
Autor Wiadomość
Sarnond
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 06-09-2004 21:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

mata napisał(a) (zobacz wpis):

Fakt, wygląda i brzmi interesująca, ale jakoś nie ma zaufania do dobrych intencji kościoła wobec Tolkiena. Boję się, ze zinterpretują po swojemu jak im będzie pasowało, ale co gorsza obsmarują na modłę santanizmu. Może się uprzedzam bez podstaw. Skrzywienie Elfik

Przede wszystkim "zinterpretują" to chyba trochę zbyt oskarżycielskie określenie... Oficjalnie w imieniu kościoła mógłby zrobić to papież, prymas, albo episkopat, a tego jak mi się wydaje nikt nigdy nie zrobi, zważywszy na fakt, ze nawet nt. filmu Pasja nie zajęli oficjalnego stanowiska. Jeśli zaś mówimy o zgrupowaniach, czy odłamach, typu Radio Maryja (bo chyba można to tak nazwać), to ich stanowisko nie będzie nigdy stanowiskiem kościoła jako takiego (choćby nie wiem jak usiłowali to ludziom wmówić Z przymrużeniem oka). Z drugiej strony sam Władca Pierścieni dostał, z tego, co wiem, parę nagród i wyróżnień związanych z religią chrześcijańską ogólnie (i z nurtu katolickiego, i protestanckiego), więc aż takich czarnych wizji bym nie miał. Z przymrużeniem oka

Pzdr.
Sarn.