Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Najważniejsze były same opowieści. Powstały w moich myślach jako rzeczy `dane` i, w miarę jak oddzielnie się pojawiały, tworzyły się między nimi związki. Absorbująca, choć stale przerywana praca (szczególnie dlatego, wyłączając nawet względy życiowe, że myśli ulatywały ku drugiemu biegunowi i podejmowały kwestie językowe): a jednak zawsze miałem poczucie zapisywania czegoś, co już gdzieś było `istniejące`, a nie `wymyślone`." List do Miltoma Waldmana, J.R.R. Tolkien. Listy

pokaż tylko ten wpis  Temat: Wojna Elfów z Sauronem w II Erze - próba rekonstrukcji 
Autor Wiadomość
Aragorn7
Strażnik Północy

WpisWysłany: 23-09-2019 13:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Przeszukałem źródła i faktycznie nic nie znalazłem o Nazgulach od czasu pojawienia się ok 2251 r do końca II Ery.
Oczywiście po upadku Saurona w 3441 roku II Ery Nazgule odeszły w cień, choć gdzie indziej pisze, że zbiegły na wschód.
Na pewno uczestniczyły zarówno w ostatniej fazie konfliktu - Bitwie pod Dagorlad i oblężeniu Barad-Dur ale i wcześniej nie próżnowały - zdobywały dla Saurona popleczników rozszerzając wpływy Saurona strachem i terrorem.
Ciekawy opis jest na - https://atolkienistperspective.wordpress.com/2014/02/20/identity-and-origins-of-the-nazgul/ gdzie m.in. jest mapka pokazującaa wpływy Saurona ok. 2251 roku :

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość