Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"(...)rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." Gildor, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Tolkien - film biograficzny o młodości J.R.R. Tolkiena 
Autor Wiadomość
Frangern
Weteran Bitwy Pięciu Armii

WpisWysłany: 10-07-2019 17:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Z ponad miesięcznym poślizgiem oops, zawstydzenie od seansu kinowego zabieram się do przedstawienia swoich wrażeń.
Generalnie, Tolkien okazał się filmem, jak dla mnie, udanym Jestem za . Nie nużył, aktorzy dobrze zagrali, nie widać było sztuczności w kreowanych przez nich postaciach, w ogóle twórcy postarali się o stworzenie odpowiedniego klimatu, co widać po zdjęciach, scenografii czy muzyce. Inwencja scenarzystów w zmienianiu życiorysu głównego bohatera ostatecznie nie poszła za daleko, choć przyznam, że większość ich pomysłów odebrałem jako dość tanie, melodramatyczne chwyty. Tyle uwag natury ogólnej, szczegóły poniżej, ukryte, bo może ktoś nie lubi spoilerów, a te będą się pojawiać Z przymrużeniem oka .

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość