Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Obchodzi mnie wszakże każde dobro zagrożone niebezpieczeństwem na tym dzisiejszym świecie." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Hobbit na scenie w Białymstoku !!! 
Autor Wiadomość
erui
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 13-06-2019 22:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

W ostatnią sobotę, czyli ósmego czerwca, byłem w reszcie w teatrze przedstawieniu Hobbit. Podobało mi się i to bardzo. Aktorzy nie cytują co prawda książki "na żywca", ale duch książki jest oddany. Także najważniejsze wydarzenia. Są trolle, są zagadki Golluma, jest Beorn, wędrówka przez mroczną puszczę, pająki itp. Zabrakło właściwie tylko dwóch scen: podwieczorku u Bilba i rozmowy z Elrondem. Całe przedstawienie zaczyna się od wymiany opinii o Bilbie między Thorinem a Gandalfem. Kostiumy i charakteryzacja świetna.

Tu macie mieszkańców Esgaroth, ten z łukiem to Bard a władca miasta to ten w różowym berecie.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Tu macie Bilba i Trolla. Kiedy aktorzy krający trolle odwracają się tyłem do widowni i zamierają na kilka minut w zupełnym bezruchu wyglądają zupełnie jak kamienie.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Thorin i elf

Lot na orłach

Gollum

Przed bitwą o Samotną Górę (tamten krasnolud to Dain)

Smaug

Zdjęcia nie oddają całego efektu. Dodatkowo widownia bierze udział w spektaklu. Na początku Thorin śpiewa pięśń Krasnoludów i wzywa krasnoludy spośród widzów wręczając im czarne bandany z nadrukowanym tytułem przedstawienia. Z pomocą żony załapałem się na Bofura i mam bandanę! Aktorzy często biegają między widzami. Orkowie zaczepiają widownię a elf szuka wśród widzów Thorina. Celuje przy tym do niuch z łuku. Krasnoludy z widowni pomagają przy wyzwoleniu Thorina i otwieraniu przejścia w Samotnej Górze. Słowem to trzeba zobaczyć.

Poprawiłam kod drugiego zdjęcia z trollami, teraz się wyświetla.
Sirielle
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość